Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:11 

Rejestracja: 25 Lip 2022
Posty: 1
Cześć, planujemy z żoną wyskoczyć gdzieś na tydzień i szukamy ciekawych destynacji. To jedna z niewielu szans na wyjazd bez dzieci : :mrgreen: więc chcemy maksymalnie wykorzystać ten czas.

Planujemy 20% plażowania i 80% lekkiej turystyki, zwiedzania. Kierunek powinien być egzotyczny, taki, żeby w tydzień można zobaczyć wszystko, co jest tam "must see" (w kolejnych latach tam pewnie nie wrócimy więc nie chcemy wrócić z niedosytem) i nie wpadać wtedy w porę deszczową.

Wyjazd planujemy na październik, listopad albo początek grudnia. Jakieś 6-7 dni na miejscu plus loty.

Jakie kierunki polecacie, tak, żeby maksymalnie wykorzystać taki krótki pobyt, zobaczyć coś ciekawego i trochę odpocząć?

Pierwsze typy to Indonezja albo Karaiby ale temat jest otwarty. Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute Warto! Loty (z bagażem) do Paragwaju z Krakowa i Warszawy od 2413 PLN. Podróże first minute
Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu Wyjazd na Maderę za 1626 PLN. Loty (dla wszystkich) z Warszawy i 4 noce w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 167
Kilometry: 319 620
złoty
To jest tak bardzo otwarte pytanie ze masakra 8-) Gdybys chociaż budżet podał, byłoby łatwiej, bo tak to możesz lecieć WSZĘDZIE :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:40 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 400
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Jesli tylko tydzien to szukaj gdzies blizej niz Indonezja. ja bym bardziej obstawiala Karaiby, sama planuje Antigua i St Kitt and Nevis w listopadzie na tydzien, male, da sie zobaczyc co nie co. Popatrz na Kube, Dominikane (tanie loty na Secretflying dzis wrzucone na obie te wyspy).
z innych opcji Tunezja, niedaleko, niedrogo.
Wyspy Zielonego Przyladka
Gambia ( tu trzeba miec anielska cierpliwosc :-) )
albo jakies Emiraty, Oman, Katar .... itd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:53 

Rejestracja: 25 Lip 2022
Posty: 1
DAD napisał(a):
To jest tak bardzo otwarte pytanie ze masakra 8-) Gdybys chociaż budżet podał, byłoby łatwiej, bo tak to możesz lecieć WSZĘDZIE :)


Kurcze, zapomniałem a nie widzę edycji :roll:

Pytanie faktycznie bardzo otwarte ale tak naprawdę jest tylko kilka ograniczeń, o których wspomniałem w pierwszym poście.

Możemy zawęzić budżet do ok 8-9 tys / osobę.
Bliski wschód możemy odrzucić.

agnieszka.s11 napisał(a):
Jesli tylko tydzien to szukaj gdzies blizej niz Indonezja. ja bym bardziej obstawiala Karaiby, sama planuje Antigua i St Kitt and Nevis w listopadzie na tydzien, male, da sie zobaczyc co nie co. Popatrz na Kube, Dominikane (tanie loty na Secretflying dzis wrzucone na obie te wyspy).
z innych opcji Tunezja, niedaleko, niedrogo.
Wyspy Zielonego Przyladka
Gambia ( tu trzeba miec anielska cierpliwosc :-) )
albo jakies Emiraty, Oman, Katar .... itd


Wielkie dzięki, Dominikana i Kuba też są na naszej liście!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:55 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 436
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Rozumiem, że lot z Polski lub bliskich okolic a nie z Kanady czy Singapuru :mrgreen: ?

Karaibów i Indonezji nie polecałbym (piszę wg moich poglądów, każdy widzi to inaczej ale pytanie o opinię oznacza nie tylko obiektywne czynniki ale i własne zapatrywania) w tej sytuacji z dwóch powodów:
1. Długi lot (zwłaszcza Indonezja) i pobyt 6-7 dni jest wg mnie nieracjonalny. Szukałbym miejsc z przelotem 4-6 godzin maksymalnie, zwłaszcza jeśli lot na wschód i zmiana czasu spowodowałaby, że przylatujemy drugiego dnia po południu. Czyli de facto zużyliśmy już praktycznie 2 dni.
2. Nie byłem w Indonezji ale mam ją w planie i nie wyobrażam sobie, żeby lecieć tam na 3-4 dni zwiedzania i potem już czuć się nasycony tym krajem w stopniu, by długo tam nie wracać.

Zatem biorąc pod uwagę termin, to rozważałbym bliższe a ciepłe miejsca: Jordania, Izrael, Oman, ZEA, Wyspy Zielonego Przylądka, a jeśli październik, to ewentualnie Tunezję, Maroko. Ale w dwóch ostatnich to o ile niezła pora na zwiedzanie, to pytanie, jak z temperaturą wody?

Od biedy Kenia na tydzień z przelotem bezpośrednim i korzystnymi godzinami lotu (8 godzin lotu) a wtedy można by odbyć tzw. safari 2 lub 3 dniowe a pozostały czas to relaks. Tylko, że przełom września i października to początek pory deszczowej zdaje się? Nie oznacza to, że będzie lało ciągle, niemniej trzeba by jechać na początku wskazanego przedziału.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:56 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Kuba i 4 dni zwiedzania?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Lip 2022 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 701
Loty: 167
Kilometry: 319 620
złoty
Jeśli macie tyle kasy na wyjazd, to polecam Dominikanę. Byłem rok temu. Mega plaże, spokój, Relax, można pozwiedzać tez ciekawe miejsca. Jeśli chodzi o spokojny wyjazd bez napinki, to chyba to jest moja najlepsza destynacja póki co. Kupiłem normalnie w TUI wtedy. Tym razem chciałem poleciec, odpocząć, nie martwić się niczym. Udało się ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Lip 2022 13:07 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
Z tego co rozumiem dolot i powrót nie są wliczone w te "6-7 dni". Indonezja to moim zdaniem zdecydowany overkill, bo podróż Was dojedzie... Karaiby już jakkolwiek z sensem, zwłaszcza jeśli ma być realny plażing w tym terminie.

Kryterium "żeby w tydzień można zobaczyć wszystko, co jest tam "must see"" w zasadzie wyłącza większość destynacji poza może pojedynczymi karaibskimi wysepkami... Natomiast przy odrzuceniu tego kryterium to do propozycji które już padły dorzuciłbym Panamę (tak, też dość daleko, ale San Blas/Bocas del Toro), Zanzibar, Wyspy Zielonego Przylądka, Mauritius i może jakieś Seszele?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Lip 2022 13:24 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 436
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Mimo, że nie polecałem Karaibów, to sugerowana Dominikana mogłaby być ale chyba raczej grudzień z uwagi na pogodę? Wylot na tydzień, co oznacza 6 dni pobytu na miejscu. Czyli można coś zobaczyć przez 3-4 dni a 2 dni na relaks na plaży. A jeśli w ramach zwiedzania będzie np. rejs na wyspę Saona, to mamy połączenie zwiedzania z relaksem, gdyż co innego zwiedzanie polegające na marszu z plecakiem czy całodziennym oglądaniu zabytków a co innego taki rejs np. katamaranem z kąpielami i czasem wolnym na plaży.
Nie zmienia to faktu, że osobiście nie jestem zwolennikiem tygodniowego wyjazdu w tak odległe miejsca, preferuję min. 10 dni przy dalekim locie. No ale można plan wyjazdu jako-tako sensownie ustawić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Lip 2022 13:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Bartek Orwat napisał(a):
Kierunek powinien być egzotyczny, taki, żeby w tydzień można zobaczyć wszystko, co jest tam "must see"
...
Pierwsze typy to Indonezja albo Karaiby ale temat jest otwarty. Dzięki!


OMG :roll: Zanim coś takiego napisze się w jednej wypowiedzi, to proponuję się co najmniej 2 razy zastanowić przynajmniej spoglądając w atlas (lub google maps)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Lip 2022 13:52 

Rejestracja: 20 Maj 2016
Posty: 55
Loty: 188
Kilometry: 457 154
Nic tylko Polinezja! Dolecicie i akurat możecie się szykować do powrotu ;)
To tak tytułem żartu.
A poważniej - rozważyłbym Seszele. Budżet macie przyzwoity, bez Jetlagu/dużej różnicy czasu, loty co prawda z przesiadkami ale znośne. To zwiedzania tam za wiele nie ma więc wszystkie must-see zobaczycie w ciągu 1-2 dni a plaże...hmmm...palce lizać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Lip 2022 14:37 

Rejestracja: 25 Lip 2022
Posty: 1
Dziękuję wszystkim! Nie mogę edytować pierwszego postu bo odniósłbym się do niektórych pytań, ale dla sprecyzowania:

- 6-7 dni na miejscu, do tego loty
- Zwiedzanie jako poznanie lokalnej kultury, parków, miasteczek, nie pływanie katamaranem od plaży do plaży
- Budżet ogranicza nas mnie, niż maksymalna długość pobytu

Naprawdę cenne wskazówki, zwłaszcza na temat długich lotów na wschód, jet laga i ogólnej proporcji pobytu i podróży.

Dziś poprzeglądam Seszele, WZP i Dominikanę. Zachęcam też do dalszej dyskusji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Lip 2022 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4079
HON fly4free
Ale o czym tu dyskutowac? Odrob prace domowa z atlasem albo google maps, co jest ciekawego/egzotycznego na srednim dystansie, co Cie interesuje i na co chcesz wydac kase.
Mala podpowiedz dotyczca planowania dlugosci lotu: http://emptypipes.org/2015/07/13/flight-times-map/

Załączniki:
Zrzut ekranu 2022-07-25 o 15.18.34.png
Zrzut ekranu 2022-07-25 o 15.18.34.png [ 232.34 KiB | Obejrzany 2952 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
sylvana uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 25 Lip 2022 16:49 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Egzotyka, tylko dowód osobisty, tylko 2 godziny różnicy czasu - Reunion
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Lip 2022 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Heh temat Bez sensu, my Tu mozemy pogadac co DLA Nas ciekawe a on I tak skonczy z typowo katalogowym "egzotycznym" krajem typu meksyk, tajlandia..

Afryke pewnie odrzucasz Bo niebezpiecznie, kraje typu Indie brudne I trudne, Australia & regiony za daleko, Europa nie interesuje, Japonia Kanada za zimne, Boliwia, Laos zbyt Malo znane..

Nad czym Tu dyskutowac? 😂

edit:
I jeszcze to magiczne slowo "egzotyczny" którego nie lubie, zgodnie ze slownikiem "właściwy krajom o całkowicie odmiennym klimacie i o odmiennej cywilizacji" - dla mnie to bedzie Pakistan, Islandia, Japonia itp. ale dla Ciebie tylko miejsca takie co maja palmy :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 25 Lip 2022 20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5498
HON fly4free
Chciałbym tylko nieśmiało przypomnieć, że słowo "destynacja" ma w naszym języku odpowiednik: kierunek (podróży). Bezmyślnie małpujemy wzorce z zachodu, także słownictwo, mające postać kalki językowej, w tym przypadku wyjątkowo paskudnej. To tylko moje zdanie, rzecz jasna.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 25 Lip 2022 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ooo @nelson 1974 ma bardzo wiele ciekawych egzotycznych "destynacji" w podpisie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 26 Lip 2022 07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
Bartek Orwat napisał(a):
Zachęcam też do dalszej dyskusji.


LonDynia napisał(a):


Nad czym Tu dyskutowac? 😂
:


@Bartek Orwat Już dostałeś odpowiedź.

Na tym forum pisze wielu świeżaków. Rzadko tacy jak ty, no bo to forum fly4free. A ty masz kasę i wolny czas i nie wiesz gdzie chcesz jechać?! Usprawiedliwiało by cię gdybyś miał 13 lat, ale napisałeś że masz żonę i dzieci, więc powinieneś być dorosły. A ty pytasz obcych ludzi o zdanie co do miejsca twojego wyjazdu?! Naprawdę nie potrafisz sam zdecydować?
Jako doświadczona mężatka dam ci prostą i dobrą radę (nie musisz dziękować, kliknij pomógł;-).

Zapytaj żonę, ona będzie wiedziała gdzie chce jechać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 26 Lip 2022 07:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@elwirka
Zapyta Żone i wroci do Nas.

Maksymalnie 3 godziny lotu, nie chce nosic maseczki, mogloby nie padac, temperatura tak z max 25 i cieple noce.
Najlepiej bym sie nie musiala szczepic na jakies choroby tropikalne lub te bardziej ostatnio chodliwe.
Hotel taki a taki polozony tu i tu menu weganskie itd itd itd

zalezy jaka kobieta i jak doswiadczona malzenstwem mezatka .....czasem naprawde lepiej nie pytac :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 26 Lip 2022 07:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 415
Kilometry: 781 557
srebrny
@correos Bo ty tu piszesz o prawdziwych mężczyznach, co to o nic nie pytają, robią swoje i jeszcze widzą podziw w oczach swej wybranki;-)

A autor postu zachowuje się jak przedszkolak. Chodźcie tu wszyscy i razem ze mną wybierajcie, gdzie mógłbym polecieć, bo ja nie wiem....
I choćby mu podać 100 możliwych krajów z gotowym planem zwiedzania, to i tak skończy w Egipcie na olu, bo żona tak wybrała;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pajacyk lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group