Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:11 

Cześć, planujemy z żoną wyskoczyć gdzieś na tydzień i szukamy ciekawych destynacji. To jedna z niewielu szans na wyjazd bez dzieci : :mrgreen: więc chcemy maksymalnie wykorzystać ten czas.

Planujemy 20% plażowania i 80% lekkiej turystyki, zwiedzania. Kierunek powinien być egzotyczny, taki, żeby w tydzień można zobaczyć wszystko, co jest tam "must see" (w kolejnych latach tam pewnie nie wrócimy więc nie chcemy wrócić z niedosytem) i nie wpadać wtedy w porę deszczową.

Wyjazd planujemy na październik, listopad albo początek grudnia. Jakieś 6-7 dni na miejscu plus loty.

Jakie kierunki polecacie, tak, żeby maksymalnie wykorzystać taki krótki pobyt, zobaczyć coś ciekawego i trochę odpocząć?

Pierwsze typy to Indonezja albo Karaiby ale temat jest otwarty. Dzięki!
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:39 
Awatar użytkownika

Loty: 129
Kilometry: 227 104
niebieski
To jest tak bardzo otwarte pytanie ze masakra 8-) Gdybys chociaż budżet podał, byłoby łatwiej, bo tak to możesz lecieć WSZĘDZIE :)
3 ludzi lubi ten post.

#3 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:40 

Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Jesli tylko tydzien to szukaj gdzies blizej niz Indonezja. ja bym bardziej obstawiala Karaiby, sama planuje Antigua i St Kitt and Nevis w listopadzie na tydzien, male, da sie zobaczyc co nie co. Popatrz na Kube, Dominikane (tanie loty na Secretflying dzis wrzucone na obie te wyspy).
z innych opcji Tunezja, niedaleko, niedrogo.
Wyspy Zielonego Przyladka
Gambia ( tu trzeba miec anielska cierpliwosc :-) )
albo jakies Emiraty, Oman, Katar .... itd
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:53 

DAD napisał(a):
To jest tak bardzo otwarte pytanie ze masakra 8-) Gdybys chociaż budżet podał, byłoby łatwiej, bo tak to możesz lecieć WSZĘDZIE :)

Kurcze, zapomniałem a nie widzę edycji :roll:

Pytanie faktycznie bardzo otwarte ale tak naprawdę jest tylko kilka ograniczeń, o których wspomniałem w pierwszym poście.

Możemy zawęzić budżet do ok 8-9 tys / osobę.
Bliski wschód możemy odrzucić.

agnieszka.s11 napisał(a):
Jesli tylko tydzien to szukaj gdzies blizej niz Indonezja. ja bym bardziej obstawiala Karaiby, sama planuje Antigua i St Kitt and Nevis w listopadzie na tydzien, male, da sie zobaczyc co nie co. Popatrz na Kube, Dominikane (tanie loty na Secretflying dzis wrzucone na obie te wyspy).
z innych opcji Tunezja, niedaleko, niedrogo.
Wyspy Zielonego Przyladka
Gambia ( tu trzeba miec anielska cierpliwosc :-) )
albo jakies Emiraty, Oman, Katar .... itd

Wielkie dzięki, Dominikana i Kuba też są na naszej liście!
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:55 

Loty: 180
Kilometry: 623 397
Rozumiem, że lot z Polski lub bliskich okolic a nie z Kanady czy Singapuru :mrgreen: ?

Karaibów i Indonezji nie polecałbym (piszę wg moich poglądów, każdy widzi to inaczej ale pytanie o opinię oznacza nie tylko obiektywne czynniki ale i własne zapatrywania) w tej sytuacji z dwóch powodów:
1. Długi lot (zwłaszcza Indonezja) i pobyt 6-7 dni jest wg mnie nieracjonalny. Szukałbym miejsc z przelotem 4-6 godzin maksymalnie, zwłaszcza jeśli lot na wschód i zmiana czasu spowodowałaby, że przylatujemy drugiego dnia po południu. Czyli de facto zużyliśmy już praktycznie 2 dni.
2. Nie byłem w Indonezji ale mam ją w planie i nie wyobrażam sobie, żeby lecieć tam na 3-4 dni zwiedzania i potem już czuć się nasycony tym krajem w stopniu, by długo tam nie wracać.

Zatem biorąc pod uwagę termin, to rozważałbym bliższe a ciepłe miejsca: Jordania, Izrael, Oman, ZEA, Wyspy Zielonego Przylądka, a jeśli październik, to ewentualnie Tunezję, Maroko. Ale w dwóch ostatnich to o ile niezła pora na zwiedzanie, to pytanie, jak z temperaturą wody?

Od biedy Kenia na tydzień z przelotem bezpośrednim i korzystnymi godzinami lotu (8 godzin lotu) a wtedy można by odbyć tzw. safari 2 lub 3 dniowe a pozostały czas to relaks. Tylko, że przełom września i października to początek pory deszczowej zdaje się? Nie oznacza to, że będzie lało ciągle, niemniej trzeba by jechać na początku wskazanego przedziału.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 25 Lip 2022 12:56 

srebrny
Kuba i 4 dni zwiedzania?
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#7 PostWysłany: 25 Lip 2022 13:02 
Awatar użytkownika

Loty: 129
Kilometry: 227 104
niebieski
Jeśli macie tyle kasy na wyjazd, to polecam Dominikanę. Byłem rok temu. Mega plaże, spokój, Relax, można pozwiedzać tez ciekawe miejsca. Jeśli chodzi o spokojny wyjazd bez napinki, to chyba to jest moja najlepsza destynacja póki co. Kupiłem normalnie w TUI wtedy. Tym razem chciałem poleciec, odpocząć, nie martwić się niczym. Udało się ;)

#8 PostWysłany: 25 Lip 2022 13:07 

niebieski
Z tego co rozumiem dolot i powrót nie są wliczone w te "6-7 dni". Indonezja to moim zdaniem zdecydowany overkill, bo podróż Was dojedzie... Karaiby już jakkolwiek z sensem, zwłaszcza jeśli ma być realny plażing w tym terminie.

Kryterium "żeby w tydzień można zobaczyć wszystko, co jest tam "must see"" w zasadzie wyłącza większość destynacji poza może pojedynczymi karaibskimi wysepkami... Natomiast przy odrzuceniu tego kryterium to do propozycji które już padły dorzuciłbym Panamę (tak, też dość daleko, ale San Blas/Bocas del Toro), Zanzibar, Wyspy Zielonego Przylądka, Mauritius i może jakieś Seszele?
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#9 PostWysłany: 25 Lip 2022 13:24 

Loty: 180
Kilometry: 623 397
Mimo, że nie polecałem Karaibów, to sugerowana Dominikana mogłaby być ale chyba raczej grudzień z uwagi na pogodę? Wylot na tydzień, co oznacza 6 dni pobytu na miejscu. Czyli można coś zobaczyć przez 3-4 dni a 2 dni na relaks na plaży. A jeśli w ramach zwiedzania będzie np. rejs na wyspę Saona, to mamy połączenie zwiedzania z relaksem, gdyż co innego zwiedzanie polegające na marszu z plecakiem czy całodziennym oglądaniu zabytków a co innego taki rejs np. katamaranem z kąpielami i czasem wolnym na plaży.
Nie zmienia to faktu, że osobiście nie jestem zwolennikiem tygodniowego wyjazdu w tak odległe miejsca, preferuję min. 10 dni przy dalekim locie. No ale można plan wyjazdu jako-tako sensownie ustawić.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 25 Lip 2022 13:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 382
Kilometry: 640 225
Bartek Orwat napisał(a):
Kierunek powinien być egzotyczny, taki, żeby w tydzień można zobaczyć wszystko, co jest tam "must see"
...
Pierwsze typy to Indonezja albo Karaiby ale temat jest otwarty. Dzięki!

OMG :roll: Zanim coś takiego napisze się w jednej wypowiedzi, to proponuję się co najmniej 2 razy zastanowić przynajmniej spoglądając w atlas (lub google maps)
6 ludzi lubi ten post.

#11 PostWysłany: 25 Lip 2022 13:52 

Loty: 144
Kilometry: 351 851
Nic tylko Polinezja! Dolecicie i akurat możecie się szykować do powrotu ;)
To tak tytułem żartu.
A poważniej - rozważyłbym Seszele. Budżet macie przyzwoity, bez Jetlagu/dużej różnicy czasu, loty co prawda z przesiadkami ale znośne. To zwiedzania tam za wiele nie ma więc wszystkie must-see zobaczycie w ciągu 1-2 dni a plaże...hmmm...palce lizać.
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 25 Lip 2022 14:37 

Dziękuję wszystkim! Nie mogę edytować pierwszego postu bo odniósłbym się do niektórych pytań, ale dla sprecyzowania:

- 6-7 dni na miejscu, do tego loty
- Zwiedzanie jako poznanie lokalnej kultury, parków, miasteczek, nie pływanie katamaranem od plaży do plaży
- Budżet ogranicza nas mnie, niż maksymalna długość pobytu

Naprawdę cenne wskazówki, zwłaszcza na temat długich lotów na wschód, jet laga i ogólnej proporcji pobytu i podróży.

Dziś poprzeglądam Seszele, WZP i Dominikanę. Zachęcam też do dalszej dyskusji.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 25 Lip 2022 15:19 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Ale o czym tu dyskutowac? Odrob prace domowa z atlasem albo google maps, co jest ciekawego/egzotycznego na srednim dystansie, co Cie interesuje i na co chcesz wydac kase.
Mala podpowiedz dotyczca planowania dlugosci lotu: http://emptypipes.org/2015/07/13/flight-times-map/

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
sylvana uważa post za pomocny.

#14 PostWysłany: 25 Lip 2022 16:49 

Egzotyka, tylko dowód osobisty, tylko 2 godziny różnicy czasu - Reunion
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 25 Lip 2022 17:53 
Awatar użytkownika

platynowy
Heh temat Bez sensu, my Tu mozemy pogadac co DLA Nas ciekawe a on I tak skonczy z typowo katalogowym "egzotycznym" krajem typu meksyk, tajlandia..

Afryke pewnie odrzucasz Bo niebezpiecznie, kraje typu Indie brudne I trudne, Australia & regiony za daleko, Europa nie interesuje, Japonia Kanada za zimne, Boliwia, Laos zbyt Malo znane..

Nad czym Tu dyskutowac? 😂

edit:
I jeszcze to magiczne slowo "egzotyczny" którego nie lubie, zgodnie ze slownikiem "właściwy krajom o całkowicie odmiennym klimacie i o odmiennej cywilizacji" - dla mnie to bedzie Pakistan, Islandia, Japonia itp. ale dla Ciebie tylko miejsca takie co maja palmy :lol:
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#16 PostWysłany: 25 Lip 2022 20:34 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Chciałbym tylko nieśmiało przypomnieć, że słowo "destynacja" ma w naszym języku odpowiednik: kierunek (podróży). Bezmyślnie małpujemy wzorce z zachodu, także słownictwo, mające postać kalki językowej, w tym przypadku wyjątkowo paskudnej. To tylko moje zdanie, rzecz jasna.
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Ghana, Rwanda,, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#17 PostWysłany: 25 Lip 2022 23:33 
Awatar użytkownika

platynowy
Ooo @nelson 1974 ma bardzo wiele ciekawych egzotycznych "destynacji" w podpisie :)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#18 PostWysłany: 26 Lip 2022 07:11 
Awatar użytkownika

Loty: 311
Kilometry: 595 187
złoty
Bartek Orwat napisał(a):
Zachęcam też do dalszej dyskusji.

LonDynia napisał(a):

Nad czym Tu dyskutowac? 😂
:

@Bartek Orwat Już dostałeś odpowiedź.

Na tym forum pisze wielu świeżaków. Rzadko tacy jak ty, no bo to forum fly4free. A ty masz kasę i wolny czas i nie wiesz gdzie chcesz jechać?! Usprawiedliwiało by cię gdybyś miał 13 lat, ale napisałeś że masz żonę i dzieci, więc powinieneś być dorosły. A ty pytasz obcych ludzi o zdanie co do miejsca twojego wyjazdu?! Naprawdę nie potrafisz sam zdecydować?
Jako doświadczona mężatka dam ci prostą i dobrą radę (nie musisz dziękować, kliknij pomógł;-).

Zapytaj żonę, ona będzie wiedziała gdzie chce jechać...
4 ludzi lubi ten post.

#19 PostWysłany: 26 Lip 2022 07:17 
Awatar użytkownika

Loty: 258
Kilometry: 432 372
platynowy
@elwirka
Zapyta Żone i wroci do Nas.

Maksymalnie 3 godziny lotu, nie chce nosic maseczki, mogloby nie padac, temperatura tak z max 25 i cieple noce.
Najlepiej bym sie nie musiala szczepic na jakies choroby tropikalne lub te bardziej ostatnio chodliwe.
Hotel taki a taki polozony tu i tu menu weganskie itd itd itd

zalezy jaka kobieta i jak doswiadczona malzenstwem mezatka .....czasem naprawde lepiej nie pytac :D
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#20 PostWysłany: 26 Lip 2022 07:25 
Awatar użytkownika

Loty: 311
Kilometry: 595 187
złoty
@correos Bo ty tu piszesz o prawdziwych mężczyznach, co to o nic nie pytają, robią swoje i jeszcze widzą podziw w oczach swej wybranki;-)

A autor postu zachowuje się jak przedszkolak. Chodźcie tu wszyscy i razem ze mną wybierajcie, gdzie mógłbym polecieć, bo ja nie wiem....
I choćby mu podać 100 możliwych krajów z gotowym planem zwiedzania, to i tak skończy w Egipcie na olu, bo żona tak wybrała;-)
pajacyk lubi ten post.

[ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości