Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Sty 2017 11:42 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Witam

W sierpniu będziemy pełne 2 tyg na Bali - tzn. mamy przylot i wylot z DPS po 2 tyg ;-)
Myśleliśmy o Bali i o Lombok, lub gdzieś gdzie można dolecieć samolotem (nie chcemy dzień lub dwa płynąć statkiem).

Zwracam się do Was o pomoc w ułożeniu planu.

Co nas interesuje:
-tydzień plażowania w cichym, ładnym miejscu - wiem, że czegoś takiego jak Koh Lipe to pewnie nie znajdę, więc szukam czegoś najbardziej zbliżonego - może być w dwóch miejscach - np. na początku podróży i na końcu.
-tydzień zwiedzania (świątynie, może jakiś lekki trekking)

O ile zwiedzanie to wiem, że Bali jest super, to mam problem z plażowaniem. Z tego co czytam na forum to lepiej Lombok.

Nasze dotychczasowe doświadczenia z tą częścią świata to Sri Lanka (tydzień odpoczynku w Passikudah i potem tydzień objazdówki z kierowcą), Langkawi (nie podobało się nam), Koh Lipe (bajka!), KL i SIN.

Jak byście to rozdzielili? Ile dni na Bali i ile na Lombok?
Znacie jakiegoś kierowcę na Bali, który ma dużego vana? Jesteśmy 4 osoby dorosłe +2 dzieci 14 lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 07 Sty 2017 11:56 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
Poczytaj watki duzo zostalo juz powiedzanie i napisane, warto poczytac tez relacje innych i wybrac z tego to co najbardziej Cie interesuje. Warto w drodze na Lombok zatrzymac sie na cheile na ktorejs z wysp Gili
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Sty 2017 14:46 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
na plazowanie w cichym, ladnym miejscu polecam Nusa Lembongan, tuz obok Bali
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 10 Sty 2017 13:23 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Przeczytałem wszystkie relacje i fora i jednak mam kilka pytań ;-)

Będziemy 14 nocy - lot do i z Bali. Ogólnie to planujemy najpierw tydzień relaksu (snorkowanie) - Lombok, i tydzień zwiedzania - Bali - z wynajętym kierowcą. Jesteśmy w 6 osób.

1. czy na Lombok (południe) można snorkować? Czy raczej jest tam piaszczyste dno?
2. Nie chcemy jechać na zadeptane Gili północne - ale zastanawiamy się nad południowymi. Czy ktoś był na Gili Nanggu lub Gili Gede? Czy warto tam jechać zakładając, że wcześniej planujemy 3/4 dni relaksu na plażach południa Lomboku
3. Myślimy, by podjechać na wulkan Ijen na Jawie. Ale zastanawiamy się też nad Bromo. Czy ktoś był na obu i może porównać? Zrozumiałe dla mnie jest, że jeżeli ktoś jedzie z Yogyarty to po drodze ma Bromo i pewnie tam jest bardzo ładnie. Ale czy w naszym przypadku jest sens pchać się na Bromo przy założeniu, że startujemy i wracamy na Bali?
4. Z Bali na Lombok będziemy lecieć samolotem. Nie chcę płynąć 5 godzin promem. Powrót z Lombok także samolot.
5. Jeżeli twierdzicie, że Bromo to konieczność to może taki alternatywny plan? Można ewentualnie polecieć z Lombok do Surabaja (zamiast na Bali) - czy z Surabaya jest bliżej na Bromo? I wtedy zrobić trasę Surabaja-Bromo-Ijen-Bali… no nie wiem. Nie chcę „zajechać” rodziny…
6. I pytanie o Yogyartę i świątynie Borobudur i Prambanan - czy warto polecieć samolotem z Bali do Yogyarty (lot wcześnie rano), obejrzeć jedną pierszego dnia, przespać się i obejrzeć drugą i wracać samolotem na Bali? Czy nie warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Sty 2017 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
pasta napisał(a):
2. Nie chcemy jechać na zadeptane Gili północne - ale zastanawiamy się nad południowymi. Czy ktoś był na Gili Nanggu lub Gili Gede? Czy warto tam jechać zakładając, że wcześniej planujemy 3/4 dni relaksu na plażach południa Lomboku

viewtopic.php?p=835888#p835888
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Sty 2017 15:09 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
5. bylem na bromo z Bali jadac do Yogyakarty. specjalnie bym nie lecial tylko na bromo, ewentualnie mozna polaczyc Bromo + Jogja, lub uderzyc na Bromo z Bali.
6. warto zobaczyc Borobudur, Prambanan mniej, ale przy okazji mozna zobaczyc obie.

wersja minimalistyczna to wycieczka tylko na Iljen z Bali.
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
pasta uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Sty 2017 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Jeśli lecisz z Bali na Lombok samolotem, weź pod uwagę przewoźnika. Jeśli wybierzesz Lion Air z dosyć wysokim prawdopodobieństwem będziesz miał opóźnienie. My tez chcieliśmy się szybko przedostać na Lombok (kusił jedynie 40 minutowy lot), a okazało się ze mamy 3,5h opóźnienia (co jak się później okazało jest standardem dla nich), wiec biorąc pod uwagę transport z Ubud na lotnisko, czekanie na odprawę + opóźnienie dzisiaj zdecydowałbym się na łódkę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
pasta uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 10 Sty 2017 15:29 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Ryglu napisał(a):
Jeśli lecisz z Bali na Lombok samolotem, weź pod uwagę przewoźnika. Jeśli wybierzesz Lion Air z dosyć wysokim prawdopodobieństwem będziesz miał opóźnienie. My tez chcieliśmy się szybko przedostać na Lombok (kusił jedynie 40 minutowy lot), a okazało się ze mamy 3,5h opóźnienia (co jak się później okazało jest standardem dla nich), wiec biorąc pod uwagę transport z Ubud na lotnisko, czekanie na odprawę + opóźnienie dzisiaj zdecydowałbym się na łódkę :)



Plan jest taki, że przylatujemy na bali o 21.40. Spimy w Hiltonie na lotnisku za punkty i rano lecimy na Lombok. Odpoczynek na południu Lombok plus może jakieś południowe Gili. I po takich 6/7 dniach relaksu powrót na Bali - myślałem o samolocie lub może być prom, bo w sumie to od razu chcemy dostac się do Ubud. Chyba, że ma to byc lot do Surabaya, by iść na Bromo i potem na Ijen i drogą lądowo znaleźć się na północy Bali....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Sty 2017 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
@‌Ryglu‌ z tym standardem to nie przesadzaj. Lecieliśmy na Bali z Yogyakarty i żadnego opóźnienia nie mieliśmy. Wręcz przeciwnie byliśmy szybciej o dobre 20min.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Sty 2017 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
@‌lapka88‌ mój komentarz dotyczył startów z DPS, dwa razy leciałem z tego lotniska w ciągu kilku dni i zdecydowana większość lotów Lion Air była opóźniona od godziny wzwyż (przynajmniej w godzinach popołudniowych). Może to nie reguła, albo trafił mi się pechowy dzień, ale warto wziąć to pod uwagę jeśli komuś zależy na czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Sty 2017 20:39 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Byłem 2 tygodnie w Indonezji z czego 3 dni w Ubud, 3 dni w Kucie i reszta na Jawie. Co do zwiedzania Bromo i Ijen to zdecydowanie warto. Większość tour operatorów z Indonezji organizuje takie wypadku właśnie szlakiem Bromo, Kawah Ijen i Bali. Borobudur i Prambanan da się zrobić z kierowcą w jeden dzień (sam tak zrobiłem). Generalnie można też zostać w Yogjakarcie na noc, bo można kupić jeden bilet na obie świątynie ważny dwa dni. MI obie świątynie się podobały. CO do lotów po Indonezji to generalnie uważaj. Punktualność Lion Air to temat rzeka (dwa razy leciałem punktualnie, a raz opóźnił się o 4 godziny i nie wiadomo było czy w ogóle przyleci). Standardy Indonezyjskie są takie, że nikt Ci lotu zamiennego nie zapewni. Druga sprawa to wulkany na Jawie, które powodują, że lotnisko w Denpasar bywa zamknięte. Podczas mojego pobyty w Indonezji lotnisko było zamknięte łącznie przez 6 dni. Warto to uwzględnić w planach jak masz dolot na styk.
Góra
 Profil Relacje PM off
pasta lubi ten post.
pasta uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 28 Sty 2017 00:28 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Może kogoś zainspiruje...Mój obecny plan to
1 noc Hilton Garden Inn za punkty na lotnisku
3 noce Gili Gede (dojazd Speedboat) - chatki prowadzone przez Francuza - Tanjungan Bukit
3 noce południowy Lombok - pewnie Novotel, bo tam nic innego sensownego nie znalazłem
samolot bezpośredni z Lombok do Surabaya linią Citilink by Geruda (nie chciałem tańszego Wingsa Air)
1 noc pod Bromo - Bromo Ecolodge
1 noc z wejściem na Ijen - Ketapang Indah
1 nocleg na północy (odpoczynek po nocnym wejściu na Ijen)
3 noce Ubud
1 ostatnia noc znowu w Hiltonie na lotnisku

Komodo/Rinca/Flores zostawiam na inny raz.

Mam pytanie do Was dotyczące końcówki mojego wyjazdu - spać 3 noce w Ubud czy inaczej to rozegrać?
Zakładam, że będę miał wynajętego kierowcę na 4 dni, który zabierze mnie z północy Bali i po 3 noclegach wieczorem zostawi na lotnisku. Ubud to dobre miejsce wypadowe?
I czy spać w centrum Ubud? Bo jest dużo fajnych domów do wynajęcia ale w okolicach Ubud - 15/20 min jazdy do miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Sty 2017 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
@‌pasta‌ Ubud jest super jako miejsce wypadowe. Jeżeli będziecie brali kierowce to naprawdę dobra opcja.
I brałbym raczej centrum niż "okolice".
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 06 Lut 2017 13:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Okolice Ubud będą cichsze :mrgreen:
My mieliśmy skuterek cały czas i w miarę potrzeb dojazd do centrum zajmował nam ok. 5 minut. A spaliśmy w Mas (Suly resort) otoczeni polami ryżowymi. Dla mnie bajka.
Do zwiedzania wyspy, Ubud idealne!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 08 Lut 2017 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 379
Kilometry: 577 487
srebrny
Trzy w noce w Ubud będą idealne. Sam początkowo zabukowałem dwie, tylko po to żeby na miejscu dokupić trzecią, aby finalnie stwierdzić, że zabrakło jeszcze jednej :)
Mieszkałem 15/20 minut pieszo od centrum Ubud i uważam to za idealną lokalizację. Można wynająć skuter/rower i dojechać w 5 minut, a wieczorny powrót z miasta to przyjemny spacer, a nie godzinny treking.
Co do Twojego planu to wygląda na bardzo przyjemny start, aby potem przejść w intensywny tryb. Gdyby był to mój plan to odwróciłbym kolejność.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Lut 2017 11:46 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Ok wszystko zaplanowane, wykupiona łódź motorowa z Bali Na Gili Gede, samolot z Lombok do Surabayi, hotele, kierowca na Jawie i kierowca na Bali.

Co do kolejności - tego nauczyłem się po pobycie na Sri Lance - pierwszy tydzien relaks z dwóch powodów: jak jest jetlag to nie ma przyjemności ze zwiedzania, po drugie kilka dni na plaży jest dla nas tak nudne, że aż nie możemy się doczekać zwiedzania ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group