Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pomysł na 2 tyg w USA
#1 PostWysłany: 12 Sie 2015 16:29 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Hej,
30 pazdziernika lece do NY, 1 listopada biegne maraton i wracam do Europy z Chicago 14 listopada.
W Nowym Jorku chce spedzic 5-6 dni (chyba tyle powinno wystarczyc) a wiec do ok 5 listopada
Wracam z Chicago 14 listopada, podobno 2-3 dni wystarczy na to miasto, wiec od ok 11 bede w Chicago

Ma ktos jakis pomysl na czas pomiedzy 5 a 11? Waszyngton, Niagara? a moze wyskoczyc na 6 dni na zachodnie wybrzeze, LA, SF?

Musze ten trip ogarnac tak zeby zaczac w NY a skonczyc w Chicago - jakies pomysly?

Dodam jeszcze ze to moj pierwszy raz w USA

dzieki i pozdro
M
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 12 Sie 2015 16:40 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
ja na 6 dni polecam Florydę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Sie 2015 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Ja w dziurze między Chicago a NYC zrobiłem sobie Honolulu za 40 000 mil M&M + 11,2$. Jedynym minusem tego pomysłu jest konieczność posiadania mil :D :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 12 Sie 2015 16:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Ja robiłem Waszyngton i Niagarę i bardzo polecam. Czasu akurat powinno starczyć, a jadąc megabusem można to zrobić w dodatku bardzo tanio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sie 2015 17:34 

Rejestracja: 22 Sie 2014
Posty: 158
Loty: 112
Kilometry: 172 019
szczególnie polecam Niagarę albo Florydę
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 12 Sie 2015 19:11 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Jedni polecaja Niagare i Waszyngton, inni mowia ze nuda i nie ma co ogladac.
Jak patrze na cos takiego http://www.fly4free.pl/pomysl-na-podroz-do-usa/ to sie zastanawiam czy nie gnac na zachodnie wybrzeze na te kilka dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Sie 2015 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Też bym polecał Florydę. W NY będziesz miał pogodę taką jak w domu, a na Florydzie lato. Akurat żeby wygrzać kości po maratonie:)
Zrobiłem takie połączenie w lutym tego roku i bardzo sobie chwalę.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Sie 2015 19:57 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
mwacko napisał(a):
Jedni polecaja Niagare i Waszyngton, inni mowia ze nuda i nie ma co ogladac.
Jak patrze na cos takiego http://www.fly4free.pl/pomysl-na-podroz-do-usa/ to sie zastanawiam czy nie gnac na zachodnie wybrzeze na te kilka dni


generalnie 6 dni to wg mnie za mało żeby zwiedzać zachód
nie wiem jaki sposób zwiedzania Cie interesuje czy tylko zobaczyć i odhaczyć czy zatrzymać się w jednym miejscu na dłużej.
niektórzy maja presje ze muszą wszystko zobaczyć
jeśli chciałbyś skoczyć do las vegas i objechać Kanion a na koniec powrót z LA to myślę ze ok
mimo wszystko polecam Floryde , wynajem auta i trasę na Key West , z pewnością zapadnie w pamięć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Sie 2015 14:34 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Lece sam, wiec pewnie wynajecie auta dla jednej osoby bedzie dosc drogie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Sie 2015 15:10 

Rejestracja: 30 Sty 2013
Posty: 377
Loty: 46
Kilometry: 169 080
niebieski
Zależy od Twoich funduszy. jak taniej to Waszyngton (MegaBus), jeżeli chcesz przeznaczyć więcej pieniędzy to Floryda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Sie 2015 15:23 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
FL albo CA to jedynie samolotem z NYC lub Chicago, szczególnie przy tak napiętym harmonogramie.
No i teraz zależy co potrzebujesz:

1. wygrzać kości, zakosztować lata - jedź na FL
2. pozwiedzać - Waszyngton (głównie muzea) + Niagara + np. Toronto (wystarczy paszport biometryczny, nie ma wiz)
3. zaliczyć słoneczny stan - CA (sorry ale nie wyobrażam sobie zwiedzania całej CA w takim okresie, raczej wybierz np. tylko SFO i okolice albo np. tylko LA+LV)

Zapewne pkt. 2 wyjdzie najtaniej, bo nie trzeba latać. Ja bym wybrał wariant 2, za mało czasu żeby zobaczyć wszystko, a jak już jesteś w okolicy NY i Chicago to chyba lepiej pokręcić się "wokół komina", choć trzeba mieć świadomość, że w tym terminie z pogodą może być różnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Sie 2015 12:12 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Dzieki za porady.
Chyba rzeczywiscie odpuszcze zachod, pojade tam nastepnym razem :)
Jesli dorwe tanie loty do ewentualnie Floryda na te 4-5 dni a jak nie to zostane w okolicy NY i bede objezdzal ja busami.
Powrot mam z Chicago z przesiadka w Charlotte, kurde gdyby dalo sie wsiasc juz w Charlotte to mialbym blizej z Florydy niz to Chicago, ale pewnie podroz trzeba rozpoczac od pierwszego etapu.

Dam znac co wybralem, moze komus sie kiedys przyda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Sie 2015 12:38 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
praktycznie zawsze opuszczenie jednego odcinka lotu powoduje odwołanie jego dalszej części.
Tak, więc wracaj z Chicago i daj znać co wybrałeś, a po podróży podziel się wrażeniami. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Sie 2015 13:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
W zeszłym roku też miałem do przebycia trasę z Nowego Jorku do Chicago. Po tym jak wcześniej zwiedziłem Waszyngton i spędziłem tydzień na Florydzie, z NYC pojechałem megabusem do Bostonu, z Bostonu samolotem (Jetblue) do Buffalo.
Niagarze poświęciłem jeden dzień, w drodze do Chicago zatrzymałem się jeszcze w Cleveland - Rock and Roll Hall of Fame Museum nie mogłem pominąć w czasie wyjazdu, ale to już zależy od indywidualnych zainteresowań :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Sie 2015 16:23 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 64
Wlasnie wrocilem z objazdu po wschodnim wybrzezu NY-Niagara-Waszyngton.
W sumie NY mozna zobaczyc w w ciagu trzech dni. Jak ktos sie spiezzy to mu i dwa dni wystarcza. Niagara- bardzo polecam. Ale koniecznie Kanadyjska strone, z Amerykanskiej nie wiele widac. Ale zeby jechac do Kanady konieczny jest paszport biometryczny, a jak nie to wiza jest wymagana.
Waszyngton -1 dzien wystarczy.
A czy warto? Warto wg mnie. Zobaczyc to co jest zwiazane se Stanami zjednoczonymi: Bialy Dom, Pomnik Waszyngtona, Lincoln Memorial, Pentagon i Kapitol (obecnie w remoncie wiec kopula jest zakryta).
Nie rozumiem dlaczego ludzie chca jechac do Miami. Wg mnie nic tam interesujacego nie ma, dlatego nastepny wyjazd planuje na zachodnie wybrzeze.
Ale na zachodnim wybrzezu planuje spedzic co namniej 2 tygodnie. W szesc dni nie wiele zobaczysz. No chyba jedynie Kanion i okoliczne parki narodowe. Ale czasu na zwiedzanie okolic LA czy SF juz nie bedziesz mial.

-- 19 Sie 2015 16:36 --

luke_ro napisał(a):
ja na 6 dni polecam Florydę.

Sorry, ale co on tam bedzie robil przez 6 dni? Chyba opalal sie i dupy ogladal...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 19 Sie 2015 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
A to złe czynności?:)

Może ogarnąć Key West (dwa dni jeśli bez auta) i Everglades (1 dzień) i już mu zostaną 3.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Sie 2015 21:05 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Tom K napisał(a):
A to złe czynności?:)

Dokładnie. Gdyby chciał to robić w Wisconsin to pewnie bym odradził, ale akurat Floryda jest jednym z lepszych miejsc do tego. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 20 Sie 2015 08:43 

Rejestracja: 12 Sie 2015
Posty: 32
Jesli NY to 2-3 dni a ja przylatuje w piatek wieczorem a niedziela odpada na maraton to pewnie zostane do wtorku i w srode wyjazd.
Kusi do Miami (szczegolnie to ogladanie dup, ale tez wygrzanie sie na plazy w listopadzie), najlepiej bedzie tam poleciec i kupic powrot od razu do Chicago.
Wiec moze w srode pojade z NY busem do Filadelfii (nie wiem czy warto), obskocze miasto i potem do Waszyngtonu na jeden dzien i stamtad ok piatku do Miami. Loty sa calkiem tanie ale wlasnie ogarnalem ze to ceny bez bagazu :(

Druga opcja to polnoc czyli Boston, Buffalo, Niagara i potem pewnie od razu do Chicago
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Sie 2015 09:20 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Filadelfia do zwiedzania średnia, chyba że interesują Cię schody na których trenował Rocky Balboa albo zobaczenie najstarszej ulicy w Stanach, która jest długości ok. 200m i na europejczykach raczej nie robi wrażenia.
Jak dla mnie Filadelfia nie wyróżnia się niczym specjalnym, typowe amerykańskie miasto. Wykorzystaj ten dzień lepiej. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Sie 2015 10:59 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
Cytuj:
luke_ro napisał(a):
ja na 6 dni polecam Florydę.

Sorry, ale co on tam bedzie robil przez 6 dni? Chyba opalal sie i dupy ogladal...



Jest sporo ciekawych rzeczy zależy co kogo interesuje.

South Beach i Art Deco District, Little Havana, Downtown nie jest jakiś wyjątkowy ale przejażdżka Metromoverem jest ciekawa atrakcja, Wynwood jest bardzo ciekawa dzielnica.
na Everglades nie bylem wiec ciężko mi ocenić.
Trasa na Key West i samo miast to mistrzostwo świata będąc w Miami było by grzechem nie zaliczyć.
Polecam też trasę A1A z Fort Lauderdale do West Palm Beach.
Samo West Palm Beach również polecam.
A do tego palmy ,słonce, plaże , ciepło , błękit oceanu , dupy:) wiec generalnie nic interesującego:P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Stusi oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group