Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lut 2018 15:06 

Zapewne każdy z nas w podróży, nieświadomie lub świadomie zakupił towar/usługę, cena której była zdecydowanie powyżej zdroworozsądkowej. Powody mogły być różne - niechęć do przeliczania kursu; przekonanie, że to przecież nie może być drogie; konieczność. Nieważne. Każdy kiedyś najpierw zapłacił, a potem pomyślał: "ŻE ILE???"

U mnie lista (niekompletna) wygląda tak:
1. 0,5l czeskiego piwa w moskiewskim pubie - równowartość 80 zł
2. Espresso w hotelu Espinas Palace, Teheran - 35 zł
3. Paczka fajek w Londynie - z opłatą za transakcję kartą 83 zł.
Góra
 PM off
wojtekf93 lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 07 Lut 2018 15:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
:D Mój najdroższy wydatek to dwa piwa w pubie w Tel Awiwie za 150 ILS (ok. 150 zł)
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Lut 2018 15:24 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
@Japonka76 a gdzie :o bo nawet krafty sa po 30-35ils.
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Lut 2018 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
50 juanów za kawę na lotnisku w Kantonie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Lut 2018 15:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
E tam, to moje zwykłe frycowe. Płacąc pomyliłam nominały. Do 50, zamiast dodać 20 dałam 100 szekli, i podziękowałam. Pani była bardzo miła, gadała z nami wcześniej, rozbiła nam zdjęcia, i potraktowała to jako napiwek :lol:
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Lut 2018 15:46 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Agadir godz 2.00 w nocy byłem w porcie i po but. John Walker zamówiłem jeden ,,zestaw" dla 2 osób. Kelner przyniósł ,,zestaw" i do tego dwa talerze do nabierania jadła :P Kiedy przyszło do płacenia dostałem rach za 2 zestawy. Oczywiście mała awantura i kelner pobiegł po posiłki męskie w liczbie kilku beduinów :mrgreen: To był mój pierwszy dzień a raczej póżny wieczór w Agadirze i nie znając za dobrze terenu zostałem zmuszony przez żonę do odpuszczenia licznej grupie tubylców a tym samym zapłaceniu 100% wyższego rach :x Do tej pory boleję nad swoim nieszczesciem :shock: :shock: :shock: ale coż...nie będę się kopał z koniem(wielbłądem) na nieprzyjaznym terenie :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Lut 2018 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
0.2L Pepsi w Pradze - 50zł
10km transfer na lotnisko - 70euro (Włochy)
taxi - gonienie autokaru który mi uciekł -170zł (Polska)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Lut 2018 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
marcin.krakow napisał(a):
...
10km transfer na lotnisko - 70euro (Włochy)
...

Jak to możliwe? Przecież to drożej niż taksówką!
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Lut 2018 16:00 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
lokalna ipa w reykjaviku 0.5l za 60zl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Lut 2018 16:11 

Rejestracja: 21 Wrz 2013
Posty: 66
50 AED za kiepskiej jakości browar 0,5L na lotnisku DXB czyli prawie 50 zł
A przed lotem byłem lekko obruszony że na Okęciu na Tyskie muszę płacić 18 zł.
Po browarze w Dubaju doceniłem co Nasze :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 07 Lut 2018 16:27 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
no niestety, towar pierwszej potrzeby..:-) jak zyc?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 07 Lut 2018 16:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
marcin.krakow napisał(a):
0.2L Pepsi w Pradze - 50zł

Jak to możliwe? PS do innych - piszcie również jakiś rys sytuacyjny, niektóre historie mogą być przestrogą.

U mnie było najdroższe "tankowanie" samochodu - chciałem przycebulić i jechać kilka km na tańszą stację benzynową, niestety po drodze benzyna się skończyła i na szczęście laweta tylko 150 zł + myślałem, że się spalę ze wstydu.
Z kolei w Chinach w Zhuhai jak przyszło zapłacić za małe Tsingtao, pojawiło się nagle nowe menu z nowymi cenami + 3 rosłych ochroniarzy. Za małe Tsingtao zapłaciłem 40 zł.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SJK lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 07 Lut 2018 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Wiele lat temu Madryt. Nauczeni, że w osiedlowych barach można zamówić fajne tapas to piwa, wbiliśmy z kolegą do knajpy przy którymś z głównych placów i na migi poprosiliśmy, żeby nam podano jakieś lokalne przystawki do poprobowania. Zanim się obejrzeliśmy kelner z pomocnikiem załadował nam na stół kilka dużych talerzy sera, rybek i innych grzybków. Próbowaliśmy go zastopować a on chyba zrozumiał, że smakuje bo donieśli dodatkowe talerze ... na dostawionym stoliku. Ostatecznie skończyło się na 70eur od głowy i - jakby nie patrzeć - przepysznej uczcie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 07 Lut 2018 16:40 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 07 Lut 2018 16:37 --

krasnal...kolejnym razem to łap stopa na gas station , tam kupujesz za grosze plastikowy kanister do którego walisz z 5l benzynki i wracasz ponownie stopem. Sprawdzone . wychodzi taniej :lol: :lol: :lol:

-- 07 Lut 2018 16:40 --

BrunoJ...podaj jakieś namiary na ten lokal . Może teraz jest jakiś ...discount dla Polaków :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 07 Lut 2018 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
Islandia, Reykjavik. Zakup w sklepie whisky 0,7l (maturowana chyba w kaloszu rybaka, 3YO, smak paskudny, bez coli nie dotykać). W Polsce taki wynalazek w przybytkach typu Biedronka lub Lidl => 29 PLN. W Vinbudin Reykjavik => z karty ściągnęło 325,74 PLN.

Kirgistan, Dżalalabad. Zamówienie szaszłyka ze zdjęcia nad kuchnią (na zdjęciu ładnie wyglądające „szpady” z nadzianym mięsem). Przyniesiono... dokładnie tyle, ile było na zdjęciu (10 sztuk). Cena podana na zdjęciu = x10. Bez możliwości negocjacji.

Jak bonus: Lwów lub Kijów, jeden z naszych forumowiczów. „Miałem zapłacić 50 hrywien za kurs taksówką. Byłem zrobiony, więc wyciągnąłem banknot 50 i dałem. Na drugi dzień się zorientowałem, że pozbyłem się w ten sposób 50 euro”. Ktoś pamięta ową opowieść? 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Lut 2018 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Norwegia
- zwykly sikacz, tfu piwo 45zl
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 07 Lut 2018 17:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
@Seba
Ale to akurat zupełnie normalna cena jest ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 07 Lut 2018 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
- kawa w Szwecji, z poprzedniego wyjazdu zostało mi 80 SEK 4x20 a że przyszło mi lecieć przez GOT postanowiłem, że kupię za to dobra kawę i jakieś ciastko na lotnisku. Gdy przyszło do płacenia okazało się , że pieniądze straciły ważność i teraz mają już nowe 20 także musiałem wyciągnąć moją kk, zapłacić, wypić kawę i udać się do saloniku.
- śniadania w hotelu w Brazylii/Salwadorze. Podczas rezerwacji hotelu wybrałem opcję ze śniadaniem. W trakcie check out okazało się, że śniadania które były zawarte w cenie obejmowały dosłownie chleb i kawę a za resztę spożytych potraw musiałem zapłacić o czym nikt mnie nie raczył poinformować.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Lut 2018 19:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
macq91 napisał(a):
za resztę spożytych potraw musiałem zapłacić o czym nikt mnie nie raczył poinformować.


Z ciekawości, a kto prowadził spis tych zjedzonych potraw? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Lut 2018 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3418
Loty: 422
Kilometry: 733 705
platynowy
krasnal napisał(a):
marcin.krakow napisał(a):
0.2L Pepsi w Pradze - 50zł

Jak to możliwe? PS do innych - piszcie również jakiś rys sytuacyjny, niektóre historie mogą być przestrogą.

Było to w tzw "kabarecie" i żeby przy pustym stoliku nie siedzieć , nie znając ceny zamówiłem pepsi :mrgreen:

namteH napisał(a):
marcin.krakow napisał(a):
...
10km transfer na lotnisko - 70euro (Włochy)
...

Jak to możliwe? Przecież to drożej niż taksówką!

teraz sprawdziłem i kilometrów było 18, z hotelu Citta del Mare na PMO. Droga w stronę lotniska bez latarni, bez chodnika, bez pobocza, ogrodzona barierkami oraz prowadząca m.in. tunelami. Długo się wahałem czy nie iść tych 18km z buta (bo to tylko 3h marszu) ale wylot był 6.40, droga niebezpieczna a poprzednie dwie noce spałem może z 5h w sumie więc postanowiłem się wykosztować. Na marginesie, pamiętam tą datę jak dziś 1 lutego 2011 zobaczyłem po raz pierwszy fotkę poniższej zjeżdżalni i od tego dnia moim marzeniem było nią zjechać prosto do morza ;) wtedy nie wiedziałem nawet gdzie to jest ale po 6 i pół roku spełniłem to marzenie :mrgreen:

Załączniki:
pmocita_7.jpg
pmocita_7.jpg [ 97.92 KiB | Obejrzany 3659 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 55 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group