Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Gru 2019 15:56 

Loty: 22
Kilometry: 63 900
Hej koleżanki i koledzy. W przyszłym roku, w drugiej połowie maja, robię wyprawę pod tytułem lokacje z filmu The Shining (ten z Nicholsonem) oraz z serialu Twin Peaks.
The Shining jest pod tym względem bardzo problematyczny, bo hotel z filmu z zewnątrz był nakręcony niedaleko Portland, OR (tam będę), a wnętrza były zbudowane w studiu filmowym, ale dość dokładnie wzorowali się na wnętrzach The Ahwahnee w Yosemite NP, CA i tam też będę.

No i teraz kłopot. Nie dam rady odwiedzić miejsca z genialnego intro tego filmu w Glacier National Park w stanie Montana (link na dole), bo jest to zbyt daleko, doloty drogie, a na dodatek pod koniec maja na drodze mogą zalegać jeszcze 2 metry śniegu, więc szukam podobnego miejsca w rejonach:
Seattle, Portland, Vancouver (lub na trasie między tymi miastami i okolicach) lub gdzieś w Kalifornii, na drodze z LA do Yosemite. Najlepiej, żeby nie był to park narodowy, bo chcę odpalić małego drona, a w parkach to jest nielegalne. To musi być jezioro, na nim wysepka z drzewkami, a w tle góry.

Jak ktoś mi coś znajdzie, to kupuję ładny magnesik z tych rejonów :D Wiem, że warunki mało realne, ale warto spróbować. Szczególnie patrząc jakie cuda odnajdują ludzie w temacie "Czy ktoś wie gdzie zrobiono to zdjęcie". Uśmiecham się tu w stronę mistrzów tego konkursu, @Stasiek_T, @cypel, @jean i wielu innych wyjadaczy z tamtego wątku ;)

Stopklatka:
Image
Intro:

edit: Sam znalazłem coś takiego, Crater Lake, OR, ale niestety jest to park narodowy i zupełnie nie po drodze, bo mocno na południe, a poruszam się z Portland do Vancouver :(
Image
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 31 Gru 2019 19:30 
Awatar użytkownika

niebieski
W okolicach Vancouver, wyspy jako takie, ale góry zarośnięte ;)

https://goo.gl/maps/R2wc7SXq58fANJ8e7
https://goo.gl/maps/vSPNgH4AJQS2DfVL6

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
 Relacje PM off
badmoon uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 31 Gru 2019 20:15 

Loty: 22
Kilometry: 63 900
@Stasiek_T jesteś wielki! Jak na razie to najlepsze miejsce pod względem odległości i tego jak to wygląda. No to jak nikt niczego lepszego nie znajdzie, to masz magnesik z Vancouver ode mnie :)
 Relacje PM off  

[ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości