Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Mar 2014 01:03 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 2
Witam, z góry przepraszam za "zielone" posty ale moje doświadczenie w lataniu jest naprawdę micro;) Zabookowałam właśnie dwa razy tą samą trasę dla siebie i koleżanki w liniach Vueling na wrzesień. Dokonałam opłaty używając kart debetowej (też pierwszy raz w życiu) i taka trochę jestem zestrachana;). Przy rezerwacji były potrzebne podstawowe dane: imię nazwisko, nr telefonu, email, kraj i miasto zamieszkania. Dostałam maila z booking code i wsio. Natomiast drugi lot dla koleżanki też opłaciłam z własne karty ale podałam jej dane i jej mail do potwierdzenia. No i tego maila potwierdzającego nie ma! (w spamie też). Zastanawiam się, czy ten mail jest do czegokolwiek potrzebny skoro ogólnie to mam jej booking code bo zrobiłam sobie na szczęście printscreena. Myślicie, że mam się gdzieś dowiadywać co z tym i jak, czy coś jeszcze oprócz tego co przyszło będzię wysłane na maila, czy nie będzie problemu z wydrukowaniem karty pokładowej??
Na swój kod i mail zalogowałam się do strony i tam muszę wypelnić chyba jakieś dane bardziej szczegółowe, z tym że jedyną opcją przy wyborze dokumentu jest paszport! mimo, że to UE i latam na dowód osobisty, co z tym obczaić? jak nie przyjmuje innych opcji? wtedy ewentualna odprawa online jest niemożliwa, tylko musi się to odbyć na lotniku? ile to może kosztować na lotnisku? (najciekawszy motyw jest taki, że próbowałam pogadać z kimś na czacie vueling.com i po wpisaniu numeru mojego lotu i kodu stwierdził, że nie ma takiej rezerwacji...) o matko - już nie lubię tych linii lotniczych ;). Przydałby się opis "jak rezerwować i odprawiać się w Vueling krok po kroku" :) Poproszę o głos kogoś kto miał przyjemność(lub też nie;)) z tymi liniami.
Pozdriawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto Wycieczka na wybrzeże Cinque Terre za 1219 PLN. Loty do Włoch z Warszawy, noclegi i auto
Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast Urlop na wyspie Kos: all inclusive w 4* hotelu od 2134 PLN. Wyloty z 4 miast
#2 PostWysłany: 26 Mar 2014 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Leciałem Vuelingiem jest to typowy lowcost (w zakresie usług) jednakże na troszkę wyższym poziomie niż np Ryanair. Darmową odprawę robi się identycznie jak w innych LCC czyli przez internet, drukujesz kartę, idziesz do security, a następnie do gate. Nie pamiętam czy był wybór dowód/paszport ale nikt na to nie zwróci uwagi na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off
Alebazi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Mar 2014 21:26 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 2
dziękuję za odpowiedź :) a sądzisz, że moja koleżanka nie posiadająca maila potwierdzającego, a znająca numer swojej rezerwacji (z printscreena) nie będzie miała żadnych problemów? (Tak myślę, bo skoro idzie się zalogować to chyba wszystko gra:) Czy moja rezerwacja powinna być widoczna na www.checkmytrip.com (bo nie jest). Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Mar 2014 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Na checkmytrip nie widać vuelinga. Jak koleżanka loguje sie na ich stronie, widzi rezerwację i swoje poprawne dane (imie, nazwisko) to wszystko jest ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Alebazi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 15 Kwi 2014 21:01 

Rejestracja: 22 Lip 2011
Posty: 50
Niedługo lecę Vuelingiem, mam taryfę Optima (1 szt. bagażu rejestr. gratis). Zrobiłam odprawę on-line i karcie pokładowej nie ma informacji o bagażu. Tam, gdzie powinna być podana liczba bagaży jest puste pole. Czy to normalne? Nie będę miała problemów z nadaniem walizki?

Tak to wygląda na karcie pokładowej:
Załącznik:
V.JPG
V.JPG [ 55.49 KiB | Obejrzany 16511 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Kwi 2014 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
to normalne
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Kwi 2014 22:43 

Rejestracja: 22 Lip 2011
Posty: 50
Dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Cze 2014 18:10 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 9
Lecimy za dwa tygodnie tymi liniami z BCN do kRK

Odprawa on line możliwa jest 1 dzien przed odlotem my juz będziemy na miejscu nie bede miał dostępu do drukarki czy odprawa na lotnisku jest płatna ??
Będziemy w 7 osób tylko z bagażem podręcznym
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Cze 2014 12:39 

rysiec napisał(a):
Lecimy za dwa tygodnie tymi liniami z BCN do kRK

Odprawa on line możliwa jest 1 dzien przed odlotem my juz będziemy na miejscu nie bede miał dostępu do drukarki czy odprawa na lotnisku jest płatna ??
Będziemy w 7 osób tylko z bagażem podręcznym


Ja mam bilety w taryfie Basic, odprawa online z darmowym przydziałem miejsc i wydrukowaniem karty pokładowej jest możliwa i właśnie ją wykonałem na 7-dni przed lotem (París (Orly) (ORY) - Mallorca (PMI)) - 4 osoby na jednej rezerwacji (28D,E i 29A,B)
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Cze 2014 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2011
Posty: 546
niebieski
Rok temu leciałem MAH - BCN kartę pokładową otrzymałem na lotnisku w Mahon oraz nadałem bagaż (w cenie biletu), lot bez przekąsek na pokładzie.

-- 09 Cze 2014 13:17 --

Rok temu leciałem MAH - BCN kartę pokładową otrzymałem na lotnisku w Mahon oraz nadałem bagaż (w cenie biletu), lot bez przekąsek na pokładzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Cze 2014 13:27 

domenico_xl napisał(a):
Rok temu leciałem MAH - BCN kartę pokładową otrzymałem na lotnisku w Mahon oraz nadałem bagaż (w cenie biletu), lot bez przekąsek na pokładzie.

-- 09 Cze 2014 13:17 --

Rok temu leciałem MAH - BCN kartę pokładową otrzymałem na lotnisku w Mahon oraz nadałem bagaż (w cenie biletu), lot bez przekąsek na pokładzie.


bo wszystko zależy w jakiej taryfie jest zakupiony bilet (ja mam w taryfie Basic i bagażu rejestrowanego w cenie NIE MAM, twój bilet był zapewne w taryfie OPTIMA jak forumowicza kilka postów wyżej)
Góra
 PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Cze 2014 20:08 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 9
Tak mam bilet w najniższej taryfie
Ok bede próbował kilka dni przed wyjazdem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 10 Cze 2014 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
rysiec napisał(a):
Lecimy za dwa tygodnie tymi liniami z BCN do kRK

Odprawa on line możliwa jest 1 dzien przed odlotem my juz będziemy na miejscu nie bede miał dostępu do drukarki czy odprawa na lotnisku jest płatna ??
Będziemy w 7 osób tylko z bagażem podręcznym


strzele że conajmniej jeden z Was ma smartfona - odprawcie się smartfonem + elektroniczna karta pokłądowa i załatwione

btw w Barcelonie miejsca gdzie można wydrukować są na co drugiej ulicy
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
natka lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Cze 2014 16:56 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Robię właśnie odprawę online w linii vueling i widze tylko mmożliwość paszport. Czy jak dam paszport a wpisze dane dowodu osób. I z nim sie wstawie na lotnisko, myślicie ze będzie ok? Miał ktoś juz taka sytuacje ze leciał vuelingiem bez paszportu?


Ostatnio edytowany przez uzi89, 21 Cze 2014 17:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Cze 2014 17:00 

W ramach granic UE masz mieć ważny paszport lub dowód osobisty, a więc nie szukaj problemów tam gdzie ich nie ma
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Cze 2014 17:07 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 271
Loty: 27
Kilometry: 41 527
niebieski
Wiem o tym. Juz znalazlem problem. Odprawy nie da się zrobić online dla Polaków z dowodem osobistym, tylko z paszportem. Zostaje odprawa na lotnisku. Jak wszedlem na stronę nie-mobilna to dopiero znalazłem.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Lip 2014 15:37, edytowano w sumie 1 raz
ort
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Cze 2014 09:14 

Rejestracja: 02 Lut 2014
Posty: 9
Leciałem pierwszym lotem Veulinga do krk i na trasie BCN-VIE na pierwszym locie odprawa na lotnisku na dowód na drugim locie odprawa online bez pytania i jakikolwiek dokument
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 11 Lip 2014 15:56 

Rejestracja: 11 Lip 2014
Posty: 1
Witam
Za parę dni lecę z koleżanką liniami Vueling. Niestety na stronie pokazuje nam, że odprawa online nie jest możliwa dla tego połączenia (z KRK do Barcelony). Pytanie brzmi: Ile kosztuje odprawa na lotnisku dla tej linii ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Lip 2014 16:04 

kataska92 napisał(a):
Witam
Za parę dni lecę z koleżanką liniami Vueling. Niestety na stronie pokazuje nam, że odprawa online nie jest możliwa dla tego połączenia (z KRK do Barcelony). Pytanie brzmi: Ile kosztuje odprawa na lotnisku dla tej linii ?


Jeżeli nie ma możliwości odprawy online to wtedy odprawa na lotnisku jest bezpłatna
Góra
 PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 04 Sie 2014 19:02 

Rejestracja: 25 Lip 2013
Posty: 59
Pytanie, jak jest z bagażem do 10kg, takim podręcznym jak w Ryanair? czy jest dodatkowo płatny? jestem na stronie ale kompletnie nie mogę się doczytać jak to z tym jest...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group