Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Snorkelling na Malcie
#1 PostWysłany: 06 Maj 2016 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jakie plaże / spoty polecacie? Głównie chodzi mi o Maltę, na Gozo nie będę miał czasu, ale możecie o Gozo też napisać, przyda się komu innemu

@boniek650 , licze na Ciebie! :mrgreen:

inne pytanie: jak będzie z temperaturą wody ok 10 czerwca?

Btw jeśli do jakchś spotów można / trzeba dopłynąć kajakiem, to ja bardzo chętnie - też opiszcie
btw jeśli warto gdzieś kajakiem popływać [nawet bez snorkelingu], to też wpiszcie

thx, pzdr
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 06 Maj 2016 12:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
W zaszłym roku byliśmy w połowie czerwca na Malcie. Bez problemu można było się kąpać. Woda wydawała się lekko chłodna przy wejściu (ale to może kwestia gorącego powierza na zewnątrz), właściwie była ciepła. My snurkowaliśmy na Comino. Super.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Maj 2016 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Ja wprawdzie inny bonieq, ale o Malcie coś tam wiem.

Co do snurkowania:
- Paradise Bay, zwłaszcza po lewej stronie stojąc twarzą do morza
- Ghajn Tuffieha
- Ghar Lapsi
- Wprost z brzegu na północnym wybrzerzu Sliema, jest kilka miejsc gdzie można wejść do wody np. Exiles Bay przy Dive Systems lub koło Compass Lounge przy Dive Shack
- Kilka zatoczek na półwyspie Marfa, ale nie wszędzie jest dobre dojście

Nie sprawdzałem osobiście, ale powinno być też ok. na Golden Bay (ale bywa tłoczno), okolice Buggiba czy też Anchor Bay koło Popaye Village.

Woda teraz ma 17-18 stopni. W czerwcu powinna już mieć ok 21-22 stopnie. Zdarzają się meduzy, więc warto mieć oczy dookoła głowy.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Maj 2016 12:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
wybrałem nie tego bońka z select-listy :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Maj 2016 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Golden Bay też daje radę, w razie tłoku można zawsze się przenieść na plażę obok. ;) Jest plan awaryjny.

Ghajn Tuffieha zdecydowanie po lewej stronie, udało mi się tam zobaczyć ośmiornicę :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 10 Sie 2016 14:18 

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 77
Ośmiornica :shock: Super !
A co jeszcze w niewielkiej odległości od linii brzegowych można zobaczyć pod wodą ? Uprzedzam wesołe odpowiedzi - nie chodzi mi o śmieci, butelki itd :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Sie 2016 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Kraby (zwłaszcza późnym popołudniem i wieczorem), czasem trafi się mątwa, mureny (zazwyczaj jednak bardzo małe) oraz oczywiście inne ryby w tym chociażby skorpeny (nie dotykać ;) )

Dla nurkujących z butlą z ciekawszych okazów trafiają się orlenie, tuńczyki czy chociażby ostatnio w tym tygodniu samogłów widziany był na Cirkewwa.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group