Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lut 2022 14:56 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Czego słuchacie?
U mnie:
1. Raport o stanie świata Rosiaka - Bezapelacyjnie (od samego początku;)) numero uno polskich podcastów, ciężko mi to sklasyfikować - od geopolityki poprzez ekonomie do spraw obyczajowych, rozmowy z ciekawymi gośćmi, tematy od mejnstrimowych po totalnie niszowe. Wydają jeszcze program o książkach + ciekawy raport z przyszłości
2. Dział zagraniczny - tematyka podobna, troche więcej tematów niszowych z nastawieniem na Amerykę Łacińską, goście też ciekawi, większy focus na ekologię, sprawy społeczne itp. (mnie trochę drażni delikatne ;) odchylenie lewicowo-progresywne, ale zawartość się broni
3. Ośrodek Studiów Wschodnich - nazwa trochę myląca bo zajmują się też np. Niemcami - generalnie geopolityka w różnychch wydaniach + analizy sytuacji wewnętrznej w różnych krajach
4. Brzmienie świata z lotu Drozda - tu jest chyba najbliżej do tematu podróżniczego, etnologia, tez troche geopolityki
5. Radio naukowe - ogólnie nauka, od psychologii przez archeologie po technike, podane w lekki i orzystępny sposób, prowadząca się czasem troche gubi, ale nie mozna znac sie na wszystkim ;)
6. Kwadrans na angielski - nauka angielskiego
7. Polityka insight - Technologia - o ciekawych trendach w technologii i technice
8. Finanse bardzo osobiste - o ekonomii domowej, inwestowaniu itp. w przeciwieństwie do wiekszosci tego typu audycji gosciu ma doswiadzenie praktyczne z rynku finansowego na szczeblu menedżerskim
9. #reportaż - klasyczne reportaże radiowe, tematyka od Sasa do Lasa
10. Niebezpiecznik - o bezpieczenstwoe w IT, dla mnie za bardzo techniczne i szczegółowe ale mozna sie czegos dowiedzieć
11. Artykuły naukowe czytane - jak w tytule, jak to prace naukowe, czasem troche przynudzają ;)
Muzycznych nie podaje, bo jest tego tyle ze na pewno kazdy znajdzie cos dla siebie
Dla zdziwionych iloscia - mam taka prace ze moge sobie tego sluchac wbpracy + dojazd.
Ps Dałbym sobie rękę uciąć że już był taki temat ale nie mogę go znaleźć...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 07 Lut 2022 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 484
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Z kategorii "o świecie", bardzo polecam:
- "Drzazgi Świata" Kamili Kielar
- podcasty ekipy Outriders

Z zupełnie innej kategorii, w samochodzie czasem odpalam wywiady Karola Paciorka - seria Imponderabilia (niektóre wywiady świetne), a ostatnio trafiłem na "Co ćpać po odwyku", o uzależnieniach - temat mi daleki, ale zdecydowanie ciekawy i dobrze się słucha.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Maj 2022 16:33 

Rejestracja: 25 Paź 2016
Posty: 176
Ja polecam Historia Realna. Nie tylko dla interesujących się historią.
Ale zdecydowanie polecam przyspieszyć x1,5 lub x2,0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Maj 2022 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Ja z kolei z przyjemnością słucham Podcast Wojenne Historie.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Maj 2022 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
A ja "Naturalnie o ogrodach"... wczoraj pół lotu przy nim przespałem :D
W aplikacji google podcast można łatwo ściągać podcasty do późniejszego odsłuchiwania offline.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Maj 2022 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5501
HON fly4free
A ja, oprócz wspomnianych wcześniej Raportu...., Działu Zagranicznego i OSW, polecam "Za rubieżą" (historia+geopolityka), "Podróż bez paszportu" (głównie geopolityka), "Chiny według Leszka Ślazyka" (kopalnia wiedzy na temat współczesnych Chin), "Po prostu Wschód", ale także "Strefa Kultur Uniwersytetu SWPS" (geopolityka, ale też tematy społeczne, socjologia, media, etc) i z zupełnie innej bajki: "Piąte: Nie zabijaj". Wyżej wymienione podcasty słucham pasjami :mrgreen:
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group