Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 31 Sty 2012 02:43 

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 2
w 1999 roku broniłem pracy licencjackiej na Archeoologii temat .. Śladami maurów po Andaluzji" Rok póżniej z moim towarzystwem ze studiów objechaliśmy cała Andaluzję ale też wiekszość Hiszpanii i Portugali na biletach Interraily. niezapomniana wyprawa..!Potem wielokrotnie z różnych powodów wracałem odwiedzać ten kraj aż do tej pory. Jeśli macie jakieś pytania być może mógłbym wczyms doradzić. I powiem jedno to co warto zobaczyć a czego nie, zależy tylko i wyłacznie od upodobań i potrzeb, w tym kraju sa malutkie i duże rzeczy warte zobaczenia, nie ważne jest miasto, nie ważny jest region ,każdy znajdzie coś dla siebie ,dla swojego klimatu itp. wiele zależy od czasu i priorytetów jakie sobie obraliśmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#22 PostWysłany: 31 Sty 2012 04:02 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
I ja dorzucę swoje 2 grosze.

Malaga - tak na max 2-3h, zobaczyć katedrę i przejść się na zamek i zobaczyć panoramę miasta. Fajne widoki na port i arenę do corridy

Gibraltar - super sprawa (europa point, wjechać na górę i pooglądać małpki i super widoki, przespacerować się po pasie startowym)

Kadyks - jak ktoś wyżej pisał, miasto ze swoim klimatem

Barcelona - przespacerować się po La Rambli i przejść się śladami Gaudiego

Madryt - jest parę miejsc do zobaczenia :)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 31 Sty 2012 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
JIK napisał(a):
I ja dorzucę swoje 2 grosze.

Malaga - tak na max 2-3h, zobaczyć katedrę i przejść się na zamek i zobaczyć panoramę miasta. Fajne widoki na port i arenę do corridy

Gibraltar - super sprawa (europa point, wjechać na górę i pooglądać małpki i super widoki, przespacerować się po pasie startowym)

Kadyks - jak ktoś wyżej pisał, miasto ze swoim klimatem

Barcelona - przespacerować się po La Rambli i przejść się śladami Gaudiego

Madryt - jest parę miejsc do zobaczenia :)


jesli moglbys szerzej opisac zwiedzanie, atrakcje i rozczarowania - zwlaszcza chodzi mi o Malage i jej najblizsze okolice - bylbym wdzieczny [ najlepiej w dziale forum podroznika ]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 31 Sty 2012 10:46 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Jak pisałem, zmieniłem pomysł z Andaluzji + Maroko na Barcelona - Lizbona - Madryt, ale często słyszę fantastyczne opinie o tyk kraju (Andaluzji) więc w przyszłości zrealizuje i ten pomysł :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 12 Mar 2012 12:11 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Słuchajcie, gdzie kupić bilety na baseny w barcelonie [wzgórze barcelona montjuic] oraz w jakich miesiąch są one otwarte? Czy tylko w lato?


Ktoś korzystał ? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 13 Mar 2012 22:18 

Rejestracja: 03 Wrz 2011
Posty: 238
Loty: 14
Kilometry: 20 013
niebieski
Han Solo napisał(a):
ale często słyszę fantastyczne opinie o tyk kraju (Andaluzji) więc w przyszłości zrealizuje i ten pomysł :)

Zobacz to: pisanewsewilli.com Jeden z najlepszych blogów jakie czytałem o Andaluzji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 14 Mar 2012 22:37 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
^^

Co raz bardziej jestem przekonany, żeby w przyszłym roku wybrać się do Andaluzji + Maroko [w tym już pewne, że Barcelona-Lizbona-Madryt].
Sewilla, Kadyks i Giblatar, a dalej Tangier i Maroko :D

Czy ktoś może mi potwierdzić, jak jest z basenami na wzgórzu montjuic w Barcelonie? Tylko w lato? montjuic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 03 Kwi 2012 16:04 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Słuchajcie, jakiej pogody spodziewać się w Barcelonie pod koniec kwietnia ? Wiem, różnie bywa, ale jak przeciętnie się to kształtuje? Słonko trochę daje? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 03 Kwi 2012 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Archiwalne dane dotyczace pogody w kwietniu 2011 w Barcelonie

http://www.wunderground.com/history/air ... atename=NA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 04 Kwi 2012 21:36 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Han Solo napisał(a):
Słuchajcie, jakiej pogody spodziewać się w Barcelonie pod koniec kwietnia ? Wiem, różnie bywa, ale jak przeciętnie się to kształtuje? Słonko trochę daje? :)

viewtopic.php?f=155&t=1167&p=8792#p8792
spodziewać można się pogody polskiej majowej/czerwcowej, a jaka będzie, zobaczymy jak pożyjemy
słonko może dawać mocno , albo i nie
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Kwi 2012 21:49 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Oby dawało :)

Fajna ta stronka z historią pogody :)

@Abcn - wiesz coś o tych basenach na wzgórzu montjuic ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Kwi 2012 22:25 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Han Solo napisał(a):
^^
Czy ktoś może mi potwierdzić, jak jest z basenami na wzgórzu montjuic w Barcelonie? Tylko w lato? montjuic

Fakt, baseny otwarte, dostepne z biletami jednorazowymi - w lato
linki po kataluńsku
http://w3.bcn.cat/ab/asia/equipament/co ... 4125142139
http://www.picornell.cat/v_picornell/in ... =2&codrel=
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 08 Kwi 2012 00:06 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
^^ Dzięki :)

TO ja teraz jeszcze dopytam o Madryt - Czy są gdzieś w mieście ciekawe punkty widokowe na całe miasto? BO na razie szukam i słabo to wygląda...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 24 Kwi 2012 21:35 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 364
Niniejszym czas zakończyć wszelką pisaninę. Za wszelką pomoc dziękuję. Czas na czyny! :)



23.00 Polskibus metro wilanowska :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group