Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lut 2018 02:47 

Byłam w północnym Wietnamie na przełomie kwietnia i maja kilka lat temu. Bardzo spodobał mi się ten kraj, zwłaszcza kuchnia, przyroda, zabytki i ludzie. Chciałabym się wybrać z rodziną na początku wakacji na 2 tygodnie do Wietnamu południowego i środkowego. W planie mamy lot do i z Ho Chi Minh, Hoi An, da Nang, Nha Trang, Phan Thiet.
Czy rzeczywiście temperatura i wilgotność powietrza są nie do zniesienia w tym czasie???
Które miejsca jeszcze byście polecili?
 Profil Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 13 Lut 2018 12:28 

Loty: 38
Kilometry: 72 914
co do temp i wilgotności w tym okresie się nie wypowiem bo byłam w listopadzie, ale z racji faktu że to była jeszcze końcówka pory deszczowej a podróżówałam z małymi dziecmi wybrałam MuiNe/Phan Thiet (tereny półpustynne wokół - to "najsuchszy" rejon Wietnamu); ten czas to chyba właśnie lepszy moment na zwiedzanie Północy niż Południa
W Mui Ne - wilgotność i temp w ogóle nieodczuwalna (padało tylko raz), w delcie Mekongu i Saigonie (tam byliśmy w zasadzie tylko po zmroku i wtedy luz) to inna bajka i na dłuższą metę ciężko do wytrzymania
pytanie do Ciebie: czy Twoje dzieci były już w Azji/klimacie tropikalnym? ile maja lat i jak znoszą wysoką temp.? Dla nas był to pierwszy raz a dzieciaki przedszkolaki, więc podeszliśmy bardzo lajtowo do wyjazdu organizując sobie wycieczki/atrakcje dopiero na miejscu;
Z SGN od razu z lotniska prywatny transfer do MuiNe, tam dzieciaki przywykły do klimatu i Azji odrobinę, robiliśmy sobie wypady stamtąd do DaLat, KeGa, okolice MuiNe (wydmy itd), kitesurfing; póżniej 2 noce w Saigonie i delta Mekongu (tunele Cu Chi odpuscilismy, a ruch uliczny w Sajgonie wtedy nie wydaje się już niczym dziwnym/starsznym ;) - wyjazd zaliczamy do meeega udanych!
 Profil Relacje PM off
dentart lubi ten post.
dentart uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 13 Lut 2018 15:48 

dziękuję serdecznie za odpowiedź. Dzieci moje- nastolatki od małego podróżują. Byliśmy razem w 47 krajach. W Azji byliśmy w północnym Wietnamie (na przełomie kwietnia i maja), Tajlandii i Kambodży (w grudniu). Korzystaliśmy z usług Singh cafe (zwiedziliśmy z nimi Sapę i Ha Long Bay). Hanoi z Hanoi Kids. Teraz czas na Wietnam południowy. Z uwagi na szkołę mamy do dyspozycji tylko ferie i wakacje. A ponieważ jeździmy na nartach, to w zimę nie możemy do Wietnamu jechać.

Pytam o pogodę bo zdarzyło mi się mieć zepsuty wyjazd na Malediwy z powodu codziennych opadów deszczów, czy też pobyt na Kubie gdzie na koniec zwiedzania w Varadero lało przez 3 dni z rzędu. A mieliśmy odpocząć po zwiedzaniu leżąc na basenie. I tam właśnie usłyszeliśmy, że w listopadzie były 2 tygodnie gdzie lało non stop. Lecieć tyle kilometrów i siedzieć w hotelu to wielki żal.
 Profil Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 06 Mar 2018 10:53 

Ja byłem ubiegłego lata (druga połowa lipca) z kilkulatkami i nie było problemu. Gorzej robiło się gdy było słonecznie - wówczas rzeczywiście było gorąco. Co do opadów, to przez 3 tygodnie deszcz praktycznie przeszkodził nam 1 raz, więc wyszło spoko. Pogody nie przewidzisz - też miałem obawy, ale okazało się, że było pod tym względem bardzo ok.
A co do atrakcji to nie pomogę odnośnie nastolatków:) Nie wiem dokładnie w jakim są wieku, ale myślę, że mega frajda byłoby dla nich pojeździć skuterami...
 Profil Relacje PM off
dentart lubi ten post.
dentart uważa post za pomocny.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości