Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Sty 2016 04:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
dziabulek napisał(a):
Mam pytanie do KRS i wypoczynku tam. Czy mieszkając np w ośrodku, który Wy wybraliście jest wokół coś poza ośrodkiem? chodzi mi o to czy jest się skazanym tylko na usługi ośrdka, czyli wszystko kupujemy w restauracji?


Koh Rong Samloem jest wyspą niezamieszkałą przez lokalną społeczność. Nie ma tam żadnych sklepów ani knajp nienależących do ośrodków... Wszystkie potrzebne rzeczy trzeba zatem albo przywieźć ze sobą, albo kupić w ośrodkach na wyspie. W naszym Lazy Beach trzeba było co prawda dać żywność do depozytu (aby nie kusić owadów i innych żyjątek z dżungli zapachem jedzenia), ale takie rzeczy jak chociażby cola, woda, soki, alkohol można spokojnie przywieźć swoje i korzystać na miejscu.
Co do stołowania się, my wybraliśmy ofertę nadszego ośrodka. Przetestowaliśmy kilka innych na Saracen Bay i doszliśmy do wniosku że jakość i ceny są na tyle podobne, że możemy jeść "u siebie" bez poczucia przepłacania. Ceny na wyspie są oczywiście wyższe niż na lądzie a jakość... no cóż, nie powala, ale też nie szokuje. Ot, typowy standard azjatycki, bez szału, ale zjadliwy bez zatrucia. W naszym Lazy Beach mieliśmy mieszankę kuchni khmerskiej i europejskiej. Było trochę owoców morza (ale niestety, nie tak jak już przywykliśmy w Indiach i na Sri Lance, świeży połów dnia wystawiony na plaży, do wyboru, do koloru...), trochę curry, trochę typowo europejskich makaronów i burgerów. Do przeżycia.
Polecam Wam zaopatrzyć się w niezbędne towary na lądzie, a na wyspie sprawdzić oferty kilku ośrodków wokól; ceny będą podobne. ale może jakość będzie się różniła? U nas nie było takiej opcji, ale pamiętajmy, że Koh Rong Samloem rozwija się w szaleńczym tempie - a nuż w tym roku powstało jakieś nowe super miejsce?
Pozdrawiam i życzę cudownej podróży-
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 06 Lut 2016 22:59 

Rejestracja: 16 Sie 2014
Posty: 90
Loty: 23
Kilometry: 76 062
Świetna relacja. Skłoniła nas do wyeliminowania z rozpiski wysp tajskich, zamiast tego chcemy do Laosu i Kambodży. Niestety mamy tylko 2 tygodnie na miejscu, pełne. Nie wiem czy damy radę zrobić podobną trasę w takim czasie, musimy coś wyeliminować. Zależy nam na Laosie, Angkorze i Koh Rong chociaż na 2 dni. Czy macie jakieś praktyczne wskazówki, co do przemieszczania się, rozumiem że Vang Vieng omijać i uciekać zaraz do Vientan?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 07 Lut 2016 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
@tasiu,
Dziękuję za miłe słowa :)

Bardzo się cieszę że wybraliście Laos nad tajskie wyspy - nie będziecie zawiedzeni. Laos jest absolutnie przepiękny i magiczny :D
Trasę, jak się uprzecie, da radę, ale będzie to dużo latania i nie za dużo czasu na zwiedzanie. Jeśli ja miałabym zrobić Laos + Kambodżę w 2 tyg zrobiłabym tak:
- start w Luang Prabang, na miejscu minimum 2 dni
- przejazd do Vang Vieng, na miejscu 2 dni
- przejazd do Vientiane, na miejscu 1 noc
- przelot do Siem Reap (lub, jesli nie ma bezposrednio, przelot do Phnom Penh, przejazd nocny do Siem Reap)
- 3 dni w Siem Reap - zwiedzanie Angkoru
- przelot do Sihanoukville, łódka na Koh Rong / Koh Rong Samloem, pobyt na wyspie 3 dni

Mamy w ten sposób zapełnione 12 dni, 2 pozostałe możecie dodać albo do Vientiane, albo przeznaczyc na zwiedzanie Phnom Penh, albo dodać do odpoczynku i plażowania na wyspach w Kambodży :)

Co do Laosu, jeśli lubicie naturę i aktywny wypoczynek - nie omijałabym Vang Vieng, nawet kosztem krótszego pobytu w Wientianie. Skały i okolice miasteczka są przepiękne, a rzeczy do roboty jest mnóstwo, od kajaków i tubingu, przez rowery bądź piesze wycieczki, aż do wspinaczki skałkowej lub zwiedzania jaskiń.

Z drugiej strony, jeśli powyższe tempo jest dla Was zbyt szybkie, to (z bólem serca) chyba najlepiej wyłączyć właśnie Vang Vieng, przelecieć z Luang Prabang do Vientiane, bądź nawet wprost do Kambodży. Nie zobaczycie wtedy za dużo Laosu, ale spędzicie kilka dni w Luang Prabang i okolicach, zasmakujecie mniej więcej tego ducha i będziecie wiedzieli, jak planować kolejną podróż ;)

Jeśli masz jakieś szczegółowe pytania dotyczące trasy etc., pisz - chętnie pomogę!

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 07 Lut 2016 23:56 

Rejestracja: 16 Sie 2014
Posty: 90
Loty: 23
Kilometry: 76 062
Napisałem w swoim oddzielnym temacie przykładowy plan podróży. Rozumiem że Chiang Mai odpuściłabyś?

28.02- lądowanie w BKK, nocleg
28.02- cały dzień na Bangkok, przejazd nocnym pociągiem do Chiang Mai
29.02- Chiang Mai, cały dzień
01.03- przejazd do Luang Prabang
02.03- Luang Prabang
03.03- Luang Prabang
04.03- Luang Prabang (?)
05.03- przejazd do Wientan
05.03- Wientan
06.03- Wientan, przejazd sleeperbusem do Siem Reap
07.03- Siem Reap
08.03- Siem Reap/Angkor
09.03- przejazd do Sihanoukville, transport na Koh Rong Samloem (da radę w jednym dniu?)
10.03- Koh Rong Samloem
11.03- Koh Rong Samloem
12.03- Koh Rong Samloem, samolot (nie wiem czy ogarniemy) do BKK
13.03- Bangkok
14.03- Bangkok, powrót do Polski

Co polecasz zmodyfikować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 08 Lut 2016 06:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
tasiu napisał(a):
Napisałem w swoim oddzielnym temacie przykładowy plan podróży. Rozumiem że Chiang Mai odpuściłabyś?

28.02- lądowanie w BKK, nocleg
28.02- cały dzień na Bangkok, przejazd nocnym pociągiem do Chiang Mai
29.02- Chiang Mai, cały dzień
01.03- przejazd do Luang Prabang
02.03- Luang Prabang
03.03- Luang Prabang
04.03- Luang Prabang (?)
05.03- przejazd do Wientan
05.03- Wientan
06.03- Wientan, przejazd sleeperbusem do Siem Reap
07.03- Siem Reap
08.03- Siem Reap/Angkor
09.03- przejazd do Sihanoukville, transport na Koh Rong Samloem (da radę w jednym dniu?)
10.03- Koh Rong Samloem
11.03- Koh Rong Samloem
12.03- Koh Rong Samloem, samolot (nie wiem czy ogarniemy) do BKK
13.03- Bangkok
14.03- Bangkok, powrót do Polski

Co polecasz zmodyfikować?


@tasiu,
nie zauważyłam Twojego tematu :(

Nie wiem jakie są Wasze preferencje i co lubicie robić, więc cięzko mi swobodnie polecać... Jesteście bardziej :zabytki" czy "natura"?
Plan wygląda - jak dla mnie - na "do zrobienia". Potencjalne punkty do ogarnięcia to:
- Chiang Mai - to nie jest jakieś straszne miejsce. Jest pięknie i ciekawie, my uciekaliśmy, bo dla nas jednak trochę zbyt komercyjne. Ale zobaczyć, choćby na 1 dzień warto :)
- transport z Chiang Mai do Luang Prabang istnieje (autobusem), ale podkreślam, że to jest 21 godzin. I to takich, w czasie których się za bardzo nie wyśpicie. Pierwszy dzień w LP będzie zatem głównie odsypianiem... Zerknijcie może na połączenia samolotem? A jeśli chcecie wziąć autobus, to przygotujcie się na piękne widoki, ale i zdrętwiałe nogi :D
- Luang Prabang na 3 dni - dla mnie bomba! Ale tak naprawdę zależy, co lubicie. Samo miasteczko jest do obejścia w 1 dzień spokojnie. 2 dzień to okolice - wodospad Kuang Si, rejs Mekongiem, okoliczne świątynie, etc. Ja bym spokojnie została w LP i tydzień, ale Wam jako nieznającym miasteczka tylko uczciwie mówię: to nie jest metropolia. Można tam cudownie wypocząć, ale tzw "widoki" można ogarnąć i w dwa intensywne dni.
- Wientian: ja uwielbiam, ale jestem w mniejszości chyba. Miasto jest cudne, ciche, spokojne, leniwe - dla wielu: zbyt leniwe. Jest do obejrzenia kilka zabytków, kilka świątyń, spacer nabrzeżem - ale przy dobrej organizacji to można zmieścić w dzień - półtora. Jeśli pomijacie Vang Vieng bo przemieszczacie się z LP samolotem - rozumiem, ale może warto nieznacznie skrócić pobyt w Wientianie i dodać czas do Siem Reap?
- Siem Reap i Angkor: bilety są 1- lub 3-dniowe (i dodatkowo jeszcze 7-dniowe, ale to nie jest ten przypadek ;). W mojej opinii, dla przeciętnego zwiedzającego nie będącego fascynatem świątyń, 2 - 2.5 dnia to optimum. W ten sposób zwiedzicie spokojnie Small i Grand Circle, a także dalej położone świątynie, i będziecie mieli konkretny, porządny ogląd tego, co miejsce oferuje. Oczywiście można zwiedzić Angkor (Small Circle) i w 1 dzień, ale według mojej skromnej osoby to trochę za mało.
- Sihanoukville: czy lecicie samolotem z Siem Reap? Jeśli nie, to musicie przeznaczyć przynajmniej noc i poranek na dojazd (SR - PP: 7h, PP - SH - 4h, nie ma bezposrednich autobusów). Wyjeżdżając Giant Ibisem z Siem Reap o 23, będziecie (z przesiadką w Phnom Penh) w Sihanoukville około 13. Daje Wam to czas na transfer na Koh Rong Samloem - ostatnia łódka w sezonie 2015 odpływała o 15. Polecam jednak sprawdzić w necie, czy nic się nie zmieniło. W najgorszym przypadku, jeśli przegapicie łódkę - jedźcie przenocować na Otres Beach i następnego poranka stawiajcie się na przystani :)
- powrót: samolot do Bangkoku będziecie mieli najłatwiej z Phnom Penh. My lecieliśmy Bangkok Air i dało się to ogarnąć wyjeżdżając z Sihanoukville porannym busem o 7. Czy dacie radę jeszcze tego samego ranka przeprawić się z Koh Rong Samloem - nie jestem pewna, ale nie wykluczam. To do sprawdzenia.

Pozdrawiam i zazdroszczę podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 09 Cze 2016 14:48 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 8
Wspaniała relacja. I przez Ciebie mam problem bo narobiłaś mi ochoty na Laos. A mieliśmy plan Chang Mai i Rai, a potem prosto na południe.

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group