Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Sie 2017 17:42 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
Witam, jestem tylko tydzień, ale chętnie zobaczyłbym jakieś top miejsca które zapadną w pamięć, wiem że zwiedzania jest na ponad miesiąc. Wyspa jest po prostu niezwykła...
Planuje samochód na 3 dni i chciałbym zobaczyć to co najlepsze :) takie creme d'la creme :) również kulinarne :) Granida pistacjowa już za mną :)
Na pewno kusi Etna, choć to wycieczka na cały dzień, lub szybcikiem pół, kwestia też pogody, ale powinno być ok.
Syrakuzy? Cefalu? Taromina? Enna? Boję się, że nie zobaczę tego w 3 dni :o
Jeśli ktoś kto był, doradzi, co w 3 dni warto zwiedzić będę wdzięczny :)
Jestem na północy, region Gioiosa Marea

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 14 Sie 2017 18:09 

Rejestracja: 05 Paź 2011
Posty: 30
Etna - jak ktoś lubi góry to bez 2 zdań. Do Refugio Sapienza dojedziesz furą, stamtąd masz dwie opcje albo z buta albo gondolą i busikiem. Koszt chyba coś koło 50€. Dojeżdża się na ~2900 i żeby iść dalej, trzeba mieć wykupione zwiedzanie z przewodnikiem. Na szczyt chyba nie wprowadza,a le wyżej niż 2900. Przewodnika możesz tylko wykupić na dole, przy Sapienzie, na górze nie ma takiej opcji a karabinieri cofają tych co próbują wejść bez grupy. Koszt tego osttaniego etapu to chyba ~10€.
Ja wchodziłem z buta, 6-13 mi zeszło nie śpiesząc się. W górę jakieś 2,5h. Niestety nie udało mi się iśc powyej 2900 bo nie wiedziałem, że nie da się dołączyć do grupy.
Jeśli szedłbyś z buta to trasa łatwa, pod wyciągiem, ale lepiej wyjść rano bo upał.

Z fajnych miejsc to jeszcze podobała mi się Cala Moche, zatoczka z grotą w małym parku krajobrazowym.
Taormina, Syrakuzy fajne. Catanie IMO warto omijać, syf na ulicach i nieciekawie. Zwiedziłem tylko zachód, więc więcej nie napiszę.
Sycylia fajna też na kilka dni na narty, ale to za pół roku :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dragen lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 14 Sie 2017 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1051
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Etna - jak wyżej, z tym że w lipcu żadnych carabinieri nie widziałem, ludzie szli sami wyżej niekoniecznie w grupie, na sam szczyt wejść nie można, więc pewnie wyżej ktoś stoi i pilnuje. Cała Sycylia jest super, mając mało czasu ja bym raczej skupił się na okolicy - blisko masz do Milazzo, skąd są promy na Wyspy Liparyjskie (trzeba albo wykupić wycieczkę albo być raniutko), Taorminę, Cefalu. Z dalszych atrakcji dla mnie najlepsze były Ragusa-Ibla, plaże w okolicy Eraclea Minoa i Schody Tureckie (Scala dei Turchi), Erice i Palermo - ale tego nie da rady wszystkiego za jednym zamachem zobaczyć. Katanię też bym odpuścił.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dragen lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 14 Sie 2017 21:20 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
Kurde wyspy super, ale to wyprawa na cały dzień, zastanawiam się czy nie zobaczyć małej części Sycylii, po to żeby wrócić i ją lepiej poznać, tylko z autopsji wiem czym takie obietnice się kończą :/

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Sie 2017 23:21 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 218
niebieski
Niestety z Goiosa Marea wszędzie masz dosyć daleko byłem w tych rejonach niedawno , turystycznie okolice mało atrakcyjne , ale jeśli mogę coś doradzić to w 1 dzień możesz zróbić Etnę górami przez Randazzo i inne malownicze miejscowości i w drodze powrotnej Taorminę powrót autostradą przez Mesynę ( w sumie ok 300 km ) 2 dzień Palermo i okolice , po drodze może być Cefalu (jeśli lubisz korki i drogie parkingi :)ok 300 km autostradą , 3 dzień skuś się na Wyspy Liparyjskie np Lipari-Vulcano godz w jedną i godz w druga stronę , cena ok 35 euro bilety przez internet lub w porcie , promy wypływają z Milazzo o 9 rano powrót ok 18 . Gdzieś dalej na południe wyspy czy zachód odradzam ,zbyt duże odległości i większość dnia spędzisz w samochodzie .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Sie 2017 10:34 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
Ok. Dzięki
Ja myślałem tak;
1 dzień - wczesny wyjazd do Syrakuzy, tam z 3,5h, potem niżej do Noto tam 3,5h, potem na resztę dnia plażę Calamosche, powrót późnym wieczorem.

2 dzień. Etna ale autostradą nie będzie szybciej? Chodzi o to żeby ją zaatakować rano, a górami będzie się jechało długo.
Chyba że na Etnę po drodze zrobić Taorminę, a z powrotem wrócić górami.

3 dzień. Albo wyspy, albo Cefalu, tylko jak piszecie o korkach i drogich parkingach. Palermo chce odpuścić, kusi mnie Trapani i okolice, np Erice, a np po drodze zrobić Cefalu?

Nie wiem czy się wyrobię z tym wszystkim. Tak się wydaje, ale w każdym mieście szukanie parkingu + dojście do i z atrakcji...

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Sie 2017 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
a to maja być wakacje czy obóz karny?
jak wakacje to wyluzuj
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
le_szek lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Sie 2017 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1051
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
do Syrakuz autostradą prawie 3 godziny, w samych Syrakuzach parkowaliśmy dobre pół godziny, z Noto dojazd minimum 3 godziny. Z kolei do Erice masz 3,5 godziny w jedną stronę - czyli na 3 dni cały jeden dzień tracisz za kierownicą - a i tak na ogół po drodze trzeba się zatrzymać - fotki, siusiu itp. Według mnie szkoda czasu, takie zwiedzanie ma sens jak masz więcej czasu i robisz objazdówkę z nocowaniem po drodze, chyba, że na zasadzie zaliczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Sie 2017 17:32 

Rejestracja: 28 Maj 2013
Posty: 25
Zdecydowałem że robię Etnę z Taorminą, oraz wyspy, reszta na kiedyś :)
Dzięki za cenne rady tym co byli.

@becek czy wakacje czy obóz ja o tym decyduję tak? Włączył ci się filozof i mędrzec? Może Ty wyluzuj.. :)

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Sie 2017 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Na Etnę weszliśmy bez przewodnika, podobnie jak na Stromboli nocą.
Zaraz za znakiem o zakazie wejścia jest zalana droga. Trochę trzeba iść po "jezyku" ale ścieżki są wydeptane. Wycieczki z przewodnikami idą różnymi trasami na początku.
Na Vulcano można za 20euro się dostać. Tylko z tego co pamiętam raz dziennie jest prom tam i raz wieczorem powrót.

Oczywiście wejście samodzielnie na Etnę czy Stromboli na własne ryzyko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Sie 2017 19:23 

Rejestracja: 05 Paź 2011
Posty: 30
Niestety jak ja byłem (czerwiec 2016) to zwyczajnie pilnowali, żeby nie wejść samemu powyżej miejsca gdzie dojeżdżają terenowe busy na Etnie. Może dlatego że weekend. To że ścieżka tam łatwa to nie był niestety żaden argument.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Mar 2018 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@mahalnet

Czy mógłbyś/mogłabyś coś więcej napisać jak dostaliście się na Stromboli? Przez Vulcano?
Z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Mar 2018 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
O! To by było coś. Tyrolka ze Stromboli na Volcano.
A poważnie.
Zależało nam na czasie więc na Stromboli udaliśmy się wodoloten. Podróż była w dwie strony z tym, że podczas powrotu wysiedlismy wcześniej na Volcano. Potem na Sycylię statkiem wycieczkowym (najtańsza opcja). Śmiesznie bo na tym statku wszystkie bilety były takie same. Znaczy podręczna kserokopiarka by się przydała.
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group