Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Lis 2017 12:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
MSWiA zaprezentowało wzór nowego paszportu przygotowanego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dyskusja nad nowym paszportem toczyła się już wcześniej, ale temat został zamknięty, zatem utworzyłem nowy.

Link do artykułu: https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/16737,Minister-Mariusz-Blaszczak-o-nowym-paszporcie-na-100-lecie-odzyskania-przez-Pols.html
Pod poniższym linkiem wrzuciłem całość wzoru (prezentacji):
http://wyslijto.pl/plik/8eo8gpwymd

Poniżej przykładowe strony:

Załączniki:
Komentarz do pliku: Przykładowe strony
DPE11wXWkAAgS1Q.jpg
DPE11wXWkAAgS1Q.jpg [ 150.75 KiB | Obejrzany 2621 razy ]
Komentarz do pliku: Przykładowe strony
DPE11weWAAAu7jF.jpg
DPE11weWAAAu7jF.jpg [ 170.95 KiB | Obejrzany 2621 razy ]
Komentarz do pliku: Przykładowe strony
DPE11w_W4AAnElN.jpg
DPE11w_W4AAnElN.jpg [ 159.62 KiB | Obejrzany 2621 razy ]


Ostatnio edytowany przez Abcn 03 Lis 2018 22:28, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 21 Lis 2017 13:03 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Polska. Kraj pięknych walorów turystycznych, ale nie, promować będziemy krew i bitwy.

To już wolę obecny paszport...
Góra
 Profil Relacje PM off
17 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Lis 2017 13:04 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
A mi się bardzo podoba.
Pytanie, czy ten wzór będzie wydawany tylko w 2018 roku, czy też w kolejnych również?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Lis 2017 13:05 

Jest dobrze, ale mogłoby być lepiej. Brakuje motywów, które cieszyły się popularnością w pierwszym etapie głosowania internautów.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Lis 2017 13:19 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
Zeus napisał(a):
Polska. Kraj pięknych walorów turystycznych, ale nie, promować będziemy krew i bitwy.
ale to akurat taki rok szczególny i wg mnie jest ok
szczęśliwie ministerstwo pohamowało swoje pierwotne plany (czy mamy to uznać za uleganie obcym wpływom..?)

e: i w sumie trochę żałuję, że musiałem wymienić paszport w tym roku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Lis 2017 13:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@pemat może będzie dodatkowa zniżka na wymianę paszportu z edycji limitowanej :P
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 21 Lis 2017 13:54 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Kalispell napisał(a):
Dyskusja nad nowym paszportem toczyła się już wcześniej, ale temat został zamknięty, zatem utworzyłem nowy.


Mało Ci było trollingu w poprzednim wątku?
Góra
 Profil Relacje PM off
kumkwat_kwiat lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Lis 2017 16:06 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Przepraszam, jeżeli kogoś urażę swoimi słowami, ale od jakiegoś czasu skręca mnie, gdy widzę (lub słyszę o) Piłsudskiego. Ile można? My naprawdę potrafimy chwalić się tylko historią i martyrologią?
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 21 Lis 2017 16:20 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Tak, niestety tak.
Do tego jeszcze dorzuć wymyślone zasługi z przeszłości typu "Francuzów uczyliśmy jeść widelcem, a Amerykanów demokracji" i masz komplet.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 21 Lis 2017 16:52 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Wygląda jak legitymacja kombatanta a nie paszport. Same medale, ordery i stare wąsate twarze.

W życiu nie chciałbym mieć wizerunku czyjegoś grobu w paszporcie.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 21 Lis 2017 17:04 

Ale Wy narzekacie :)
Będziemy mieć piękny paszport w rocznicowym wydaniu. W środku grafiki poświęcone bohaterom walki o niepodległości. Zapewniam, że nie tylko "wąsate twarze", ale również wizerunki młodych ludzi. Zachęcam by przejrzeć prezentację w .pdf i z większym szacunkiem wypowiadać się o zmarłych.
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 21 Lis 2017 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Uważam, że jest on o niebo lepszy od dotychczasowego. Dlatego z chęcią wymienię, pomimo że aktualny paszport, mam ważny do 2022 roku.
Warto nadmienić dla zainteresowanych, że motyw Cmentarza Orląt zastąpiony został postacią Atnoniego Petrykiewicza. Był to 13-letni chłopiec, który został najmłodszym bohaterem Lwowa. Jego postać jest podobnie powiązana historycznie z samym Cmentarzem na Łyczakowie, więc jest to zmiana semantyczna, która nie ingeruje w samą treść pierwotnie zamierzonego przekazu. Oczywiście, jest ona bardziej subtelna, jednak nadal wymowa pozostaje ta sama. Lwów natomiast jako pierwsze miasto w historii RP zostało odznaczone Krzyżem Kawalerskim Orderu Virtuti Militari (drugim miastem jest Warszawa). Było to ewenementem, gdyż jest to odznaczenie nadawane tylko osobom. Order został wręczony w 1920 roku za dwie rzeczy. Pierwsza to obrona w 1918 roku. Wówczas Wojskowy Komitet Ukrainy, wydał rozkaz zdobycia miasta. Nie udało się Ukraińcom tego dokonać, dzięki bohaterskiej postawie polskich mieszkańców, którzy przeszli do historii właśnie jako "Lwowskie Orlęta (stąd nazwa tej części cmentarza na Łyczakowie). Drugi raz, Lwów wsławił się w 1920 roku broniąc się przed bolszewickim armiami Frontu Południowo - Zachodniego. Stąd między innymi, wziął się pomysł umieszczenia jako motywu Cmentarza Orląt w pierwotnej wersji, gdyż jest to bezpośrednie nawiązanie do wydarzeń odzyskania przez Polskę niepodległości.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !


Ostatnio edytowany przez pawelos 21 Lis 2017 18:50, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 21 Lis 2017 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@Don_Bartoss co innego szacunek dla zmarłych, a co innego martyrologia w paszporcie.
Osobiście wolałbym paszport z Giewontem, Roztoczem, Bałtykiem, Mazurami, coś co kojarzy się z podróżami a nie coś smutnego.
Poza tym, obecny jest fajny z historią podróży i nie widzę potrzeby zmian.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.


Ostatnio edytowany przez Washington, 21 Lis 2017 20:52, edytowano w sumie 1 raz
ciach polityka
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Lis 2017 17:52 

eskie napisał(a):
Poza tym, obecny jest fajny z historią podróży i nie widzę potrzeby zmian.

Ale masz świadomość, że nie będziesz musiał wymieniać paszportu na nowy z okazji wprowadzenia tego wzoru?
Góra
 PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Lis 2017 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
@eskie zapewne miałeś w ręku kiedyś papierowe funty (GBP) i nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że na pięciofuntowym banknocie jest cytat z Winstona Churchila. Brzmi on mniej więcej tak, cytuję z pamięci " I have nothing to offer but blood, toil, tears and sweat". Tylko u nas w Polsce, panuje takie przekonanie u niektórych, że to co łączy się z historią trzeba zapomnieć. I nie wiem w jaki sposób Giewont czy Dolina Roztocza ma się kojarzyć ze 100-leciem odzyskania niepodległości , bo paszport jest tematyczny.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 21 Lis 2017 18:24 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
-- 21 Lis 2017 17:02 --



Sąsiednie kraje na pewno by się ucieszyły jakby Rosja w paszportach umieściła wizerunki Odessy, Kijowa czy Mińska? W końcu to Miasta Bohaterskie ZSRR.

-- 21 Lis 2017 17:24 --

pawelos napisał(a):
@eskie zapewne miałeś w ręku kiedyś papierowe funty (GBP) i nie wiem czy zwróciłeś uwagę, że na pięciofuntowym banknocie jest cytat z Winstona Churchila. Brzmi on mniej więcej tak, cytuję z pamięci " I have nothing to offer but blood, toil, tears and sweat". Tylko u nas w Polsce, panuje takie przekonanie u niektórych, że to co łączy się z historią trzeba zapomnieć. I nie wiem w jaki sposób Giewont czy Dolina Roztocza ma się kojarzyć ze 100-leciem odzyskania niepodległości , bo paszport jest tematyczny.


Tylko, że ten cytat jest na 1 banknocie i jest on związany ze obroną wysp podczas II WŚ. Na innym banknocie jest choćby Jane Austen. Dla porównania Szkoci na swoich banknotach 10 funtów potrafili pokazać wizerunek destylarni. Nie widzisz różnicy z paszportem, w którym 100% wizerunków to czysta martyrologia.


Ostatnio edytowany przez Abcn 21 Lis 2017 23:47, edytowano w sumie 2 razy
ciach fragmenty polityczne
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 21 Lis 2017 19:28 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
A ja tak sobie myślę, że takie nachalne, natrętne szafowanie patriotyzmem wszędzie (nie wspomnę o odzieży, bo jak to potem prać? Na baczność chyba :lol: )
wcale nie pogłębia miłości do ojczyzny, którą znakomicie można wyrażać i czuć codziennie...
Czy dobrze rozumiem, że takie wydanie będzie przez 2018, a potem będą inne?
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 21 Lis 2017 19:32 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Na polskim paszporcie nazywasz wszędzie? Gratuluje, dziękuje i pozdrawiam. Bez odbioru.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 21 Lis 2017 19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Dajcie spokój, to tylko paszport, miejsce na pieczątki. To one są pamiątkami.
Góra
 Profil Relacje PM off
krystoferson112 lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 21 Lis 2017 19:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Jak ja to kocham. Jesteśmy przeciwnikami, to automatycznie, lewacy, tęcza i te inne sprawy....

Sent from my Nokia 3330 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yaneck oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group