Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Gru 2015 02:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1071
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
Polski Bus za minutę połączenia ze swoją infolinią życzy sobie 3,69 zł.


"Ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów możemy dowiedzieć się, że według art. 11 ustawy o prawach konsumenta przedsiębiorca nie może ustalać stawek za połączenie z infolinią w sposób dowolny. Jeżeli przedsiębiorca wskazuje numer telefonu przeznaczony do kontaktu z nim w sprawie zawartej umowy, opłata dla konsumenta za połączenie z tym numerem nie może być wyższa niż opłata za zwykłe połączenie telefoniczne, zgodnie z pakietem taryfowym dostawcy usług, z którego korzysta konsument. Najwyraźniej popularny przewoźnik nie zdaje sobie z tego sprawy, albo zdaje się to ignorować.

Kara może być dotkliwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 03 Gru 2015 03:16 

Rejestracja: 22 Lut 2014
Posty: 124
Loty: 57
Kilometry: 116 084
To nie jedyny przewoźnik stosujący takie praktyki. Vide WIZZAIR
_________________
Pozdrawiam

Marek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Gru 2015 05:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
@marmur nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że krajowe regulacje dotyczą tylko krajowych przedsiębiorców. Polski Bus należy do polskiej spółki, a Wizzair nie. Jakoś nie jest mi specjalnie przykro, że PB dostanie karę, tylko ciekawe, czy i jak to wpłynie na ceny biletów.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Sty 2016 16:23 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Ja zawsze dzwonię pod nr 22 417 62 27. Nie wydaje mi się, żeby naliczali mi opłaty jak pod 703 502 504.
Poza tym nie da się (przynajmniej ja nie znam sposobu) ze standardowego nr (kierunkowy 22) zrobić premium. Gdyby tak było każdy numer byłby numerem premium.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Sty 2016 13:41 

sebjag napisał(a):
Ja zawsze dzwonię pod nr 22 417 62 27. Nie wydaje mi się, żeby naliczali mi opłaty jak pod 703 502 504.
Poza tym nie da się (przynajmniej ja nie znam sposobu) ze standardowego nr (kierunkowy 22) zrobić premium. Gdyby tak było każdy numer byłby numerem premium.


Kod:
 skontaktować się z infolinią obsługi klienta Przewoźnika udostępnioną pod numerem 703 502 504 na terytorium Polski (koszt połączenia 3,69 zł brutto za minutę) oraz +48 22 417 62 27 z zagranicy (koszt połączenia wg. Stawek lokalnych operatorów)


słowo klucz "+48 22 417 62 27 z zagranicy" i niestety nadal rozpoznaje, że dzwoni się z terytorium PL
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 31 Sty 2016 17:44 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
@gorny77 jak dzwonię z komórki? No cudów nie ma! Po za tym nawet jeżeli to co? Dwa razy dzwoniłem i dwa razy odebrali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Sty 2016 17:50 

No widzisz, ja za 8 groszy ze stacjonarnego internetowego dodzwonię się na polską przez izraelską infolinię Wizzair, a tu z tego samego, Play i Orange w opcji nawet z +48... za "cholerę się nie da" (większość jeżeli nie wszyscy też tak mają, był zresztą dosyć obszerny motyw na ten temat we właściwym temacie)
może mieszkasz, gdzieś przy granicy, masz włączony roaming albo jesteś członkiem jakieś mniejszości narodowościowej??? ;) (już nie pamiętam ,ale ktoś tam pisał, że jakimś tam sposobem mu czy im też się udawało, choć dla mnie to bardziej dla sportu, bo jak już muszę to jestem w stanie załatwić sprawę e-mail)

tu znalezione:
np. przez skype
polskibus-com-zwrot-biletu-doswiadczenia,35,5926
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group