Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 03 Lip 2016 14:22 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
j_brawo napisał(a):
A czy są jakiekolwiek szanse złapać samolot przy takiej konfiguracji? :D
P24 przyjazd na SXF 5.25
Wylot FR z SXF 6:20 lub U2 7.00 :D
Oczywiście podroż tylko z podręcznym

Sam sobie odpowiem :)
Nie ma z tym najmniejszych problemow. Ostatnio tak jechalem i za kazdym razem autobus byl przed 5 rano na lotnisku. jakies 15 min po przyjezdzie bylem juz po security i np czekajac na lot U2 zdążyłem się jeszcze pożadnie wynudzic. Mysle ze nawet jakby autobus spóźnił się te 15 - 20 min to spokojnie można zdązyć na lot FR o 6:20. A na U2 to spokojnie da rade nawet jak Polskibus dojedzie ok 6 na lotnisko. Autobus wyrusza po 2 w nocy z Poznania, jedzie pusta autostrada w srodku nocy, a do Berlina dojezdza jeszcze sporo przed porannymi korkami. Pytalem się kierowcy jak to wyglada z punktualnoscia i mówił, że ten kurs właśnie taki jest. Przez to, ze jedzie noca i na drogach jest calkowicie pusto to prawie zawsze jest ok 20 min przed czasem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#82 PostWysłany: 03 Lip 2016 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
@j_brawo teraz dochodzi kontrola na granicy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 04 Lip 2016 19:48 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 778
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Ale tylko do końca miesiaca. Do tego to nie bedzie taka tradycyjna kontrola graniczna tylko tak raczej wyrywkowa przy pomocy tzw schengenbusow czyli mobilnych punktów kontroli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 15 Wrz 2016 14:58 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1074
srebrny
W PB robią cięcia kosztów w związku z tym na trasie do SXF jedzie jeden kierowca i zajmuje się wszystkim - bagaże, kontrola biletów. W związku z tym że nie ma nikogo na zmianę to musi bodaj co 4,5h zrobić postój na odpoczynek.
Ostatnio leciałem z SXF i o ile dojazd odbył się bez jakichkolwiek problemów to przy powrocie już tak dobrze nie było.
Bus spóźnił się o 1,5h a zaraz po przekroczeniu granicy kierowca zarządził pół godzinny postój.
Rozmawialiśmy z kierowcą i mówi, że raz się uda przejechac bez problemu ale jak trafi się jakiś korek to już bieda. Podobno zdarzały się już przypadki że ludzi spóźniali się na samoloty. Na parkingu przy lotnisku uderzyło nas to że bardzo długo stoi PB do BERLINA zamiast jechac dalej na ZOB. No ale tamten kierowca był mało rozmowny więc nie wiedzieliśmy o co chodzi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 18 Wrz 2016 09:42 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Pytanie o punktualność lini P3 na trasie Poznań Berlin.
Czy myślicie ze 2:45 zapasu wystarcza na wylot z bagażem rejestrowanym?
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 21 Paź 2017 17:54 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 27
Jak jest z punktualnością kursu PB
Wrocław 00:30 -> Berlin SXF 4:15 , zwłaszcza w soboty?

Wylot mam o 6:30, (tylko bagaż podręczny). Ryzyko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 21 Paź 2017 18:25 

@w0st - Ostatni raz, gdy ja jechałem Polskim Busem do Berlina (nocny kurs), to na miejsce dotarłem z opóźnieniem ponad 3 godziny. Na jednej z niemieckich autostrad miał miejsce poważniejszy wypadek, co spowodowało, że PB na dłuższy czas "utknął" w miejscu. Ja miałem zapas 8 godzin do lotu, więc duże opóźnienie w moim przypadku nie spowodowało żadnych problemów.

Nikt Tobie nie zagwarantuje, że na 100% dotrzesz na miejsce bez większego opóźnienia. Jeśli będzie miało miejsce jakieś poważniejsze zdarzenie losowe, możesz mieć spory problem, skoro liczysz, że dotrzesz na lotnisko niewiele ponad 2 godziny przed odlotem. Czasem wystarczy, że będzie miała miejsce większa mgła na dłuższym odcinku drogi (co o tej porze roku nie jest niczym dziwnym), a możesz na miejsce dotrzeć z dość dużym opóźnieniem (ja raz z powodu mgły do Berlina dotarłem z opóźnieniem ponad godzinę).

Dość często podróżowałem PB do Berlina (głownie nocne kursy) - z reguły nie było większych opóźnień, jednak sporadycznie zdarzały się opóźnienia rzędu 30-90 minut. Plus ten skrajny przypadek o który napisałem Tobie na początku.
Góra
 PM off
w0st lubi ten post.
w0st uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 21 Paź 2017 18:30 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
w0st napisał(a):
Jak jest z punktualnością kursu PB
Wrocław 00:30 -> Berlin SXF 4:15 , zwłaszcza w soboty?

Wylot mam o 6:30, (tylko bagaż podręczny). Ryzyko?


Ryzyko to ewentualne załamanie pogody (np. opady śniegu), wypadek na autostradzie, wyrywkowa kontrola graniczna autobusu przy stwierdzeniu problemów z którymś pasażerem, albo nawet drobniejsze problemy które będą skutkowały przekroczeniem czasu pracy kierowcy. W przeciwnym wypadku powinieneś zdążyć bez stresu.
Góra
 Profil Relacje PM off
w0st uważa post za pomocny.
 
      
#89 PostWysłany: 21 Paź 2017 18:32 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 27
@grzegorz.jot @mikerus Dzięki :) Raczej zdecyduje się na wcześniejszy wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 22 Paź 2017 01:58 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Albo mam pecha, albo ostatnio rzeczywiście częściej zdarzają się kontrole graniczne. Na ogół trwa ok 10 min, ale zdarzyło mi się czekać ponad 30 min. Kogoś wyprowadzali, zabierali dokumenty do sprawdzenia i troszkę to trwało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 29 Lis 2017 01:28 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Kurs 23.11.2017, z Poznania o 04:20 (opóźnienie 15 minut), żadnych kontroli po drodze, przed Terminalem A według rozkładu o 7:20 i o takiej zajechał. Na tablicy odlotów od godzinu 7:25 do 8:05 6 lotów. Nie było kolejek do security w Terminalu A, B, C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group