Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Polska - Tahiti
#1 PostWysłany: 14 Wrz 2020 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Skąd
  • WAW

Dokąd
  • PPT

Data wylotu
  • 02.11.2020

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Liczba pasażerów
  • 2

Sam znalazłem
  • 2400 PLN za osobę - męczący lot

Dodatkowe informacje
  • Hej,

    listopad wolny i trzeba coś zaplanować. Wymyśliłem sobie by polecieć na Polinezję Francuską - jako że jest otwarta i ceny dużo niższe niż poza pandemią. Tylko jest jedno ale. Wszystkie obecne loty na Polinezję są przez USA, a jak wiadomo, przez USA nie można latać. Nie uśmiecha mi się siedzenie 14 dni w Turcji czy Meksyku, bo z wyjazdu na 2-3 tygodnie robi się wyprawa na półtora miesiąca (prawie). A to też dodatkowe koszty, bo jakoś trzeba w tych krajach przeżyć.

    Szukałem zatem alternatywy jak się tam dostać (powrót to już bułka z masłem, bo chce spędzić 17-18 dni w Polinezji, zatem będę wracał przez USA do PL za mile) i jedyne co znalazłem to bezpośredni lot Paryż Orly - Tahiti (linia FrenchBee). Lot jest sprzedawany jako bezpośredni, bo nie ma stopu, tylko tankowanie w Vancouver. Dzwoniłem do Ambasady i do linii lotniczej i mimo że Kanada wymaga 14 dni kwarantanny i nie wpuszcza cudzoziemców, to taki lot, przy niewychodzeniu z samolotu i wypełnieniu eTA można swobodnie odbyć lecąc z Europy. Lot jest bardzo tani - bo 2400 PLN za taki bezpośredni lot to moim zdaniem mega cena, tylko nie mam już 20 lat, podróżuję z rocznym synem i żoną, zatem cenię sobie trochę więcej komfortu, niż najwęższy fotel w liniach lotniczych (tak w każdej recenzji piszą). Z kolei dopłata do ich Premium Economy jest spora i moim zdaniem niewarta inwestycji.

    Zastanawiam się zatem czy jest jakakolwiek inna szansa na dostanie się na Tahiti inną linią niż FrenchBee? Inne loty odpadają na zachód bo wszystko przez USA. Sprawdziłem też loty na wschód i nie da się wyszukać żadnego lotu przez SYD czy AKL (mimo, że kraje są zamknięte to tranzyt jest możliwy - trzeba opuścić ich kraj w ciągu 12h - informacja z Ambasady). Nie ma też takich lotów za mile. Pierwsze pokazują się dopiero na kwiecień. Mil mam sporo bo 150k, zatem można upłynnić, tylko trzeba mieć na co.

    Pytanie zatem mam takie, czy jest jakakolwiek inna szansa na dostanie się na Polinezję niż FrenchBee w obecnych czasach?

    Pozdrawiam,

    M.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Wrz 2020 09:01, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Polska - Tahiti
#2 PostWysłany: 15 Wrz 2020 02:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@ledakar w obecnych czasach lec bezposrednio z Paryza, inaczej mozesz utknac po drodze.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Polska - Tahiti
#3 PostWysłany: 15 Wrz 2020 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@ledkar Jaka git cena, tylko 2400PLN za PPT...nie...zaraz, zaraz, a....to jest OW....uuu..czar prysl....:-)
A powaznie, po co kombinowac z milami, itp...jak masz RT za 3400, tez French Bee. Tylko okolo 200EUR drozej. Biorac pod uwage cene mil + taxy BF wychodzi chyba taniej?
IMHO - lot prawie pustym / pol-pustym A359 2*10h na jednym bilecie nie jest taki "niewygodny". Jest prawie pewne, ze w cenie ekonomy bedziesz mial 3-4 siedzenia dla siebie, wiec bedzie sie mozna wyciagnac :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Polska - Tahiti
#4 PostWysłany: 15 Wrz 2020 12:21 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Dodam coś od siebie w temacie komfortu podróży w French Bee. Po przeczytaniu różnych recenzji i informacji, że to właściwie jedyna linia, która ma 10 rzędów w a350 byłem pełen obaw, ale mój lot przebiegał komfortowo. Przyznaję, że leciałem tylko połowę trasy i jestem raczej szczupły (choć wysoki), ale lepiej zniosłem ten lot niż napakowanym ryanairem z GB do PL. Samolot nie był pełny, ale obłożenie było duże.
Podzielam też opinię, że lot "bezpośredni" i to "krajowy" jest znacznie bezpieczniejszą opcją w tych czasach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Polska - Tahiti
#5 PostWysłany: 17 Wrz 2020 03:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Lecialam French Bee i zle nie bylo, ale mąz już troche narzekal, wedlug niego fotel byl twardy. Ale jak sie zamienilismy siedzeniami, to faktycznie jego byl jakis felerny. Bardzo sie czulo tą metalowa rame. Ogolnie uwazam, ze calosciowo komfort byl lepszy niz w Scoot do Azji.

Kolezanka z Francji rowaza wlasnie ten lot o ktorym piszesz (na podroz poslubna) i mowi, ze dzwonila do French Bee sie zapytac jak to jest w tym Vancouver. Powiedzieli jej, ze wychodzi sie z samolotu do pomieszczenia na lotnisku. Po tankowaniu i przegladzie technicznym wsiada sie znowu do samolotu. Ponoc tego pomieszczenia na lotnisku nie mozna opuscic.

A swoja droga, to sie niezle uwijasz ledakar. W przyszlym tygodniu Malediwy? I juz na listopad Tahiti?
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Polska - Tahiti
#6 PostWysłany: 17 Wrz 2020 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
@2catstrooper Dzięki za recenzję. Też dzwoniłem do French Bee i potwierdzam to co koleżanka twoja przekazała. Trzeba też wyrobić eTA i można lecieć. To jedyna opcja by dolecieć na Tahiti w obecnych czasach.

A co do podróży to Malediwy miały być w kwietniu zatem zwykłe przełożenie, a Tahiti to zaległe wakacje :) Jakoś trzeba żyć w tej pandemii :)

P.S. Finalnie kupione Air France za mile na trasie CDG - PPT - tankowanie w YVR. Zobaczymy czy się utrzyma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
madej uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group