Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lut 2022 12:25 

Rejestracja: 16 Sie 2021
Posty: 38
Skąd
  • WAW/ BER

Dokąd
  • PUJ Dominikana

Data wylotu
  • 16.09.2022

Data powrotu
  • 30.09.2022

Długość pobytu
  • 14 dni

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Liczba pasażerów
  • 2

Sam znalazłem
  • 2000 Ber -> PUJ

Dodatkowe informacje
  • Znalazłem najtaniej BER -> PUJ -> BER (2000 zł, z bagażem/ os). Lot Tap Air Portugal (przesiadka w Lizbonie)

    Myślicie że jest szansa znaleźć coś w podobnej cenie z Warszawy?
    Interesuje mnie opcja z bagażem i jak najmniej ryzykowne (covid, testy) przesiadki.

    Każda porada mile widziana:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 03 Lut 2022 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Jest szansa, to szczyt okresu huraganowego na Karaibach wiec ceny ida znacznie w dol. Ok. 4-3 mies przed planowanym wyjazdem wrocilbym do tematu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Lut 2022 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2021
Posty: 67
Zbanowany
Rainbow ma bilety czarterowe z WAW do Puerto Plata, często zdarzają obniżki poniżej 2k. Loty z bagażem rejestrowanym. Mi się udało lecieć w ich biznesie za 2,5k. Wadą tego rozwiązania jest to że trzeba polować na ostatnia chwilę, no i jest to północne wybrzeże podobno gorsze od wschodniego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Lut 2022 17:40 

Rejestracja: 16 Sie 2021
Posty: 38
No dzięki ale raczej będę chciał coś wcześniej ogarnąć bo na ostatnią chwilę to się boję że nic nie będzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Lut 2022 10:16 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Najgorszy mozliwy okres na podroz do Dominikany.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Lut 2022 10:34 

Rejestracja: 16 Sie 2021
Posty: 38
To aż tak dużo tam huraganów? Ludzie piszą że pada intensywnie np. 10 minut a potem słońce resztę dnia.

Ogólnie to jest strasznie mało egzotycznych kierunków bez 5 testów i kwarantanny ;(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Lut 2022 11:38 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8900
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
@excel223 Może być tak jak piszesz - popada intensywnie i tyle. Ale może też być tak, że całe miasta i dzielnice zostaną zmiecione z powierzchni ziemi - poszukaj w necie to będziesz wiedział, na co potencjalnie się szykujesz.
Oczywiście w ogóle bez testów jest trochę ciężko, ale wybór masz dość spory - głównie w tym samym regionie (Meksyk, Panama, Kostaryka, Kolumbia), ale też poza - na chwilę obecną np. Senegal czy Gambia.
Natomiast już z 1, a nie 5 testami i bez kwarantanny masz otwartą większość świata - Brazylia, Argentyna, RPA i wiele innych. Najgorzej chyba jest z Azją.
Należy też pamiętać, że jest to stan na dzisiaj. Do września wszystko się może pozmieniać x razy w każdą stronę.
Ja przed pandemią też miałem zwykle wykupione bilety na rok do przodu i planowałem już kolejne wyjazdy. Teraz takie podejście zwykle jest mało sensowne i nawet jedno- czy dwumiesięczne wyprzedzenie może być ryzykowne.
Jak chcesz lecieć we wrześniu, to zacznij planować może w lipcu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 05 Lut 2022 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
@excel223 mozesz zaufac ludziom, albo danym historycznym https://en.m.wikipedia.org/wiki/Atlanti ... ane_season
A propos 8 testow...hmm...literalnie tylko Singapur I to przez chwile tak zaszalal. Jak Ci @Sudoku juz napisal jest conajmniej kikanascie/kilkadziesiat krajow bez lub z 1 testem. I to poza UE.
Odrob prace domowa....
Image
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 10 Lut 2022 21:14 

Rejestracja: 29 Mar 2013
Posty: 32
excel223 napisał(a):
To aż tak dużo tam huraganów? Ludzie piszą że pada intensywnie np. 10 minut a potem słońce resztę dnia.

Ogólnie to jest strasznie mało egzotycznych kierunków bez 5 testów i kwarantanny ;(

Też się tym martwiłem. Byliśmy z żoną w listopadzie 2021 i oto co nam powiedział przewodnik. Wszystkie huragany nadchodzą ze wschodu i rozbijają się o Portoryko. Po dotarciu do Dominikany są już bardzo osłabione. Ostatni, który był odczuwalny 3 lata temu spowodował przewrócenie się reklamy sklepu jego przyjaciela postawionej na trawniku obok domu:) To były wszystkie straty
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lut 2022 13:04 

Rejestracja: 16 Sie 2021
Posty: 38
No dobra, a co z pogodą? Bo też jak będzie wiało 40 km/h to żadna przyjemność ze zwiedzania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Lut 2022 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
@wojcieszkin

To chyba przewodnik przespal Huragan Isaias w 2020 roku ktory na Dominikanie zabil 2 osoby, to chyba wieksze straty niz reklama przed domem.

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
krysteq uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group