Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Sty 2018 00:51 

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 1
Cześć wszystkim! Planuję spędzić tydzień w sierpniu we Włoszech. Jednak mam dylemat co do miejsca. Do tej pory byłam tylko w Rzymie i w te wakacje odpada. I teraz szukam inspiracji i porady!
Myślałam o Neapolu i zrobieniu tripa na Wezuwiusz, do Sorrento i oczywiście Pompeje(nocleg cały czas w Neapolu). Jednak jak czytam te wszystkie tak zróżnicowane komentarze i widzę zdjęcia na których Neapol wygląda dość... przerażająco to waham się czy to dobry pomysł żeby zostać tam przez tydzień. A ceny w Sorrento i na Wybrzeżu są za wysokie więc odpada żeby się tam zatrzymać.

Opcja druga- tydzień w Bolonii i tripy do Florencji i Wenecji oraz opcjonalnie Rimini. Bilety są znacznie tańsze. Nocleg cały czas w Bolonii.

Od razu piszę, że wypożyczenia auta odpada :) więc tylko pociągi i busy

Co myślicie? Co wyjdzie taniej?Nie jestem typem , który całymi dniami lubi leżeć na plaży, chciałabym zobaczyć jak najwięcej. Tylko czy wgl miasta to dobry pomysł w sierpniowe upały we Włoszech?:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 23 Sty 2018 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Jedź do Viterbo!
Tu masz rozeznanie jak się poruszać i dokąd robić tripy :arrow: viterbo-lazio,1506,99030
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Sty 2018 11:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2240
Neapol jest fajnym miastem (choć wygląd może niezbyt wyjściowy), ale w sierpniu są gigantyczne tłumy i jest strasznie gorąco... Polecałbym bardziej Bolonię i okolicę, względnie Apulię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Sty 2018 14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 66
Loty: 70
Kilometry: 93 616
Byłem w Bolonii w tym roku w sierpniu i było przeokropnie gorąco - podobno było to wyjątkowe upalne lato, ale we Włoszech generalnie o tej porze jest wszędzie gorąco (no, na północy mniej) a wydaje mi się też, że w Bolonii zawsze jest tak gorąco z powodu braku rzeki (pare kanałów to żadna "pomoc") a także tego, że na starym mieście mało jest parków czy nawet drzew, które dawałyby trochę wiatru i cienia. Z tego powodu nie polecam Bolonii w środku lata, zresztą zrobić 4 tripy, część pewnie pociągiami, i potem za każdym razem wracać do Bolonii to też będzie wydatek.

Florencja już bardziej, również z powodu temperatury, ale musisz się liczyć z tłumami. Z Florencji śmigaliśmy ze znajomymi na wybrzeże, fajne jest np. Rosignano Solvey z ciekawym kolorem wody i elektrownią w tle :) Moim zdaniem w sierpniu lepiej trzymać się z daleka od największych miast, a już siedzieć w jakimś tydzień to. Jeśli chcesz trochę poleniuchować a trochę pozwiedzać to pomyśl nad Gardą - i popływać można, i krajobrazy piękne, a do zwiedzania też się znajdzie masa miejsc. Z większych miast niedaleko jest Werona, Bergamo też całkiem blisko. Z mniejszych, ale fajnych to zdecydowanie Sirmione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Sty 2018 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jeździ się wtedy kiedy się ma wolne. Od lat spędzam sierpień nad Włoskim morzem i jest ok, a w zeszłym roku to nawet jakoś bardzo gorąco nie było (pomijam fakt że przecież po to właśnie się tam jeździ, żeby było gorąco - kto będzie chciał na zimno to zawsze może się wybrać do Norwegii, podobnie jak we Włoszech - pogoda gwarantowana ;-) )

Generalnie na południe od Rzymu robi się bardziej pusto, oczywiście sam Neapol i okolice są zapchane, podobnie jak kilka innych miejsc do którym da sie łatwo dolecieć. Na północy z kolei jest pełno Niemców, Austriaków i innych którzy wpadają na kilka dni bo mają blisko. Szczególnie widać to w weekendy. Ale z punktu widzenia zwiedzania, na północy jest chyba więcej różnych rzeczy do zobaczenia. Włosi owszem, mają wakację w sierpniu, ale raczej ostatnią rzeczą którą wybierają są zatłoczone turystami znane miasta i miejsca.

@weronika.s
Zrób sobie listę rzeczy na południu i na północy, co chcesz zobaczyć w zadanym czasie, ile srednio zapłacisz za nocleg i podróże, i wybierz. Albo na podstawie ceny, albo na podstawie listy miejsc.
Osobiście sugeruję na pierwszy raz pólnocne włochy, a np na przyszły rok południowe. Tak na wszelki wypadek, bo południowa część nie na każdym robi takie samo wrażenie, i moim zdaniem lepiej jest sobie ichniejszą "kulturę" trochę stopniować.

No i mocno proponuję sie zastanowić jednak nad środkiem transportu. Auto naprawdę ułatwia dotarcie do wielu miejsc, przede wszystkim swobodę czasową, jak i spontaniczność, gdyby coś ciekawego wpadło nagle do głowy. Tutaj znowu - w zależności od doświadczenia kierowcy - lepiej spróbować sie najpierw na północy, bo na południu to już jeździ się dość... inaczej... ;-) Ale oczywiście pociągami czy autobusami też da radę, jeśli nie ma innej opcji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Sty 2018 15:29 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
weronika....a może Sardynia. Spójrz na La Maddalena(północ Sardynii ale osobna wyspa). Doloty do Olbii lub ewentualnie Cagliari . :P Na sierpień idealne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 26 Sty 2018 16:37 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
Nie wiem czemu Neapol niby wygląda przerażająco, chyba czasem bywa tylko mocno zaśmiecony. Z tym, że tam nie ma co robić dłużej niż kilka dni. Trochę miasta, Herculanum i Pompeje, Wezuwiusz i Ischia i koniec.
Bardziej nad północ - południe wahałbym się wschód - zachód. Wschód ciekawsze miasta, jeśli chodzi o zwiedzanie, ale słabe wybrzeże - bure, ponure i nieciekawe (Adriatyk lepsze wybrzeże ma przy Chorwacji). Zachód może mniej miast, ale za to piękne wybrzeże i urokliwe miejsca - Cinque Terre, a na dokładkę Genua i Piza.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sareth4 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 26 Sty 2018 16:41 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Sardynia w sierpniu jest pieeeekielnie droga.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Sty 2018 16:51 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
A znasz nieoblegany i tani w sierpniu region we Italii? :lol: :lol: :lol: Sami Włosi mówią , ze najgorszy okres na wypoczynek to właśnie sierpień a powody sam wymieniłeś :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Sty 2018 16:53 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Oczywiscie. Ale na Sardynie wlasnie Wlosi uciekaja przed turystami w miastach.
Nie znam drozszego regionu w sierpniu.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 26 Sty 2018 17:01 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Dlatego lecę tam znowu na koniec kwietnia :P
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Mar 2018 02:54 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 41
Witam Pania moja rada nie kierowac sie cena wyjdzie czy nie wyjdzie taniej a kierowac sie bezpieczenstwem, ja mieszkam na pòlnocy, ale w okolicach Wezuwiusza bywam pare razy w roku, omijam Neapol z ròznych wzgledòw, jako baze obralem sobie miasto Salerno. Tam czysto, bezpiecznie, dobre jedzenie, plaza i zabytki dosc blisko. Jade tam w sobote ceny sa dobre ròwniez za noclegi. W sierpniu ceny rosna bo turystòw duzo. Moge doradzic prywatnie ròwniez co do pòlnocy, ale musi sie Pani liczyc z tym, ze ceny na pòlnocy sa duzo wyzsze niz na poludniu. Pozdrawiam K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Kwi 2019 20:52 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 4
Polecam południe -zatrzymać się w jakiejś mieścinie w Apulii i zwiedzić te wszystkie piękne miasteczka wokół Bari! Sama Matera dostarczyła mi tyle niesamowitych wrażeń wizualnych, a urządzenie sobie tripa po całej Apulii musi byc niesamowite. Trafiłam do "małej", losowej miejscowości jako mój przystanek, noclegownia i nie żałuje. Połączenia pociągami są bardzo wygodne więc fajnie sobie wybrać nocleg w jakimś innym miejscu niż Bari to człowiek nie zbankrutuje ;) Chociaż myślę, że nie żalowalabym ani złotówki jeżeli zatrzymałabym się w Materze z widokiem na Sassi


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Maj 2019 17:56, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 28 Maj 2019 16:56 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 41
Koleżanka @carmine ma zupelna racje. Ja do takiej miejscowosci trafilem juz 4 lata temu z tym, ze nie jest taka mala, bo jest tam uniwersytet a polozona jest w Kampanii, dobre ceny, wzgledny spokoj, dobrze skomunikowana z duzym miastem Salerno a widoki zapieraja dech w piersiach, naokolo gory zielone u stòp ktorych sa miasteczka , gaje cytrynowe i pelno roz. Nie place za parkowanie ani grosza, mozna urzadzac wycieczki i promem na wybrzeze Amalfi czy Sorrento i autobusem a do Pompejow dociera sie swobodnie koleja lub autobusami. Cena za przejazd 2 euro z groszami. Tam jest co zwiedzac Polacy znaja tylko Wezuwiusz i Pompeje i kilka miejsc na tzw boskim wybrzezu, a szkoda. Trzeba zrobic sobie baze i z niej codziennie planowac wycieczke lub plaze bo mamy wszystko w jednym miejscu. Najdluzsze wycieczki sa w promieniu 70 km w jedna strone.


Ostatnio edytowany przez Abcn 28 Maj 2019 17:54, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz + koleżanka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Maj 2019 17:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Południe Włoch ma swój urok, natomiast w sierpniu bym tam nie jechał. Przyroda wypalona słońcem i upał, w którym daleko do przyjemności ze zwiedzania. Zdecydowanie polecam północ - jeziora Como, Lugano, Garda, Iseo, Endine... Wciąż ciepła pogoda (kąpiel!), majestatyczne góry i urokliwe miasteczka. Do tego mamy lot Polska - Bergamo za grosze. Na zachętę fotki ;)

Pozdrowienia

Załączniki:
zd1.png
zd1.png [ 637.05 KiB | Obejrzany 11745 razy ]
zd2.png
zd2.png [ 770.97 KiB | Obejrzany 11745 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group