Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Mar 2012 02:13 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 312
niebieski
Witajcie.

Czy jest jakaś komunikacja publiczna jeżdżąca między Ryga a Parkiem Narodowym Gauja? Nie moge znaleźć takiej informacji. Z góry dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 10 Mar 2012 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 218
niebieski
Mogę jedynie przytoczyć fragment z przewodnika "Łotwa .Przewodnik National Geographic" .
W tym przewodniku jest napisane, że miejscowość Kieś jest najlepszym miejscem , z którego można urządzać wycieczki do najpopularniejszego parku narodowego na Łotwie. Z Rygi dojechać można autobusem (podróż trwa 2 godz. - 10 kursów) lub pociągiem - 5 kursów, podróż również 2 godz.). str. 152 tego przewodnika.
Przyznaję,że zainteresowałeś mnie tym tematem. Na weekend majowy jadę zwiedzać Rygę (podróż Ryanairem: Kowno-Stokholm-Ryga: powrót autobusem). Ale przy następnej wizycie, kto wie?.... pozdrawiam. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 12 Mar 2012 12:16 

Rejestracja: 14 Lis 2011
Posty: 107
Loty: 92
Kilometry: 176 887
również się zainteresowałam, także wybieram się na majówkę do krajów nadbałtyckich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 12 Mar 2012 14:28 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 312
niebieski
Ja planuje jechać na majówkę od niedzieli do Soboty. Będę jechał autokarem Ecolines z Warszawy. Mam w planach jeszcze Rundale a także wypad do Talina no i naturalnie Ryga. W razie potrzeby mogę pomóc przy organizacji wyjazdu;). Moja ekipa będzie liczyła max. 17 os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 31 Mar 2012 00:03 

Rejestracja: 20 Kwi 2011
Posty: 312
niebieski
Jakiś czas temu natrafiłem na ciekawą radę.
Jeżeli chcemy dojechać do pałacu rundale to można ichniejszym pksem. Jedziemy z Rygi do Bauska. Zajmuje to ok. 2 godz. koszt 2 laty,a potem z Buska do przystanku Pilsrundale drugim autobusem. Koszt ostatniego odcinka to 0.80 badz 0.4 zależnie od szybkości danego połączenia.
Mam nadzieje, że komuś się przyda ta informacja.

Ja swoją ekipę na wyjazd już uzbierałem. 3 dni mi to zajęło :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Kwi 2012 21:13 

@wersatis
Znalazłam na jednym z forów podróżniczych poniższą informację:
For a days walking I would suggest Ligatne Nature trails, consider at least 2-3 hours there, all 3 trails are well marked.
It's about 75 km from Riga.
Getting there: Take the Rīga-Līgatne bus or the Rīga-Cēsis-Valmiera-Lugaži train (to the Līgatne station). Then take a bus or walk to Gaujasmala.
http://www.celotajs.lv/cont/tour/tours/ ... ne_en.html
If you still have power, visit Sigulda or Cesis and from there- by train or bus go back to Riga.


Rozkład jazdy autobusów na powyższej trasie (wraz z cenami):
http://www.1188.lv/transport/bus/schedu ... &to-id=692

Ja również wybieram się na majówkę Litwa - Łotwa - Estonia. Dopiero zaczynam szukać różnych wskazówek i miejsc godnych odwiedzenia. Byłabym wdzięczna, gdybyście mogli zamieścić tu jakieś informacje, na które udało Wam się natrafić planując Wasze wyjazdy. Zwłaszcza interesują mnie tanie i sprytne możliwości wyjazdów poza Rygę i Tallin, by zobaczyć jak najwięcej natury.

Gdyby ktoś był zainteresowany, oczywiście chętnie również się podzielę, jesli tylko znajdę coś wartego uwagi.

Magda
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Paź 2012 15:03 

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 65
Ponieważ Rygę można "oblecieć" w 2 dni,warto wybrać się do Parku Narodowego
z dworca pks odjeżdżają co 1-1,5 h autobusy. cena 1,5 Ł w jedną stronę,można zapłacić kartą.
wybraliśmy Siguldę(miejscowość na "brzegu" PN),że względu na dużą ilość atrakcji w okolicy:
-zamek Sigulda- średniowieczne ruiny,wstęp 1Ł(można płacić kartą:-)
-jaskinia Velna i Gutmana
-zamek Turaida
-ruiny Krimulda
-kolejka linowa Sigulda-Krimulda 2e

wysiadając na dworcu pks,kierujemy się na dworzec pk-tam znajduję turist info.Miła pani w średniowiecznym stroju wręczy nam mapę okolicy,w odpowiednim języku(dostępne wszytskie prócz Pl :D ).Wg niej do Turaidy jest ok12km,ale szlakami(dobrze oznaczone) raczej 8km.Mapka naprawdę rewelacyjna,oznaczone wszytskie ciekawe miejsca,szlaki,ścieżki,punkty obserwacyjne itd.
po drodze do zamku Sigulda mijamy kilka kawiarni kawa ok.0,8-1,2Ł. oraz dwie jadłodajnie (nie korzystaliśmy,mieliśmy własny prowiant)
w ogrodach zamkowych jest kilka stoisk z pamiątkami,regionalnymi wypiekami.Po terenie ruin można chodzić swobodnie,jest punkt widokowy,z ławkami i stołami gdzie można zjeść drugie śniadanie:-)
Można także zjeść śniadanie przy kolejce linowej,jest tam kawiarnia,dania na ciepło,ceny całkiem przystępne
kolejka w 1 stronę 2Ł, w2-3Ł- ciekawostką jest jedyny w tym regionie miś Panda :D
https://picasaweb.google.com/1143413597 ... 6903747346
po drugiej stronie rzeki Gauja zwiedzamy ruiny Krimuldy,oraz pałac,w którym kiedyś było sanatorium
dobrze oznaczoną scieżką możemy udać się do zamku Turaida lub do Jaskini-dwa różne kierunki
z Turaidy autobus do dworca pks ok.0,5Ł
na pks w Siguldzie za bielt także zapłacimy kartą,a czekając na autobus do Rygi, w kiosku Narvesen kupimy kawę za 0,9Ł :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group