Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Mar 2017 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Mam zaplanowany wyjazd ze znajomym. Część trasy jest jeszcze do zarezerwowania. Dla siebie chciałbym to załatwić przy pomocy aviosów BA i mil topbonus AB, a dla znajomego za pieniądze bezpośrednio w linii (CX), w związku z czym powstałyby dwie niezależne od siebie rezerwacje dla dwóch pasażerów. Czy da się już po dokonaniu tych zakupów powiązać jakoś obie rezerwacje ze sobą, tak żeby w systemie było widoczne, że obaj pasażerowie lecą razem? Chodzi mi o uniknięcie jakiś niespodzianek związanych z overbookingiem, czy innymi anomaliami, w razie których pojedynczy pasażerowie mogą iść pasażerowie na pierwszy odstrzał. Wolałbym, żeby linia widziała nas obu jako "współpasażerów".
Jeśli odpowiedź jest pozytywna, to czy dobrze rozumiem, ze powinienem skontaktować się w tej sprawie bezpośrednio z CX?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 09 Mar 2017 11:19 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
Na pewno nie da się ich połączyć w jeden PNR. Być istnieje możliwość zbindowania tych rezerwacji, ale nie sądzę aby miało to jakieś realne korzyści w razie anomalii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Mar 2017 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Ja miałam taką dziwną sytuację przy podróży na Palau (China Airlines, razem 6 lotów), że były dwie osoby na różnych rezerwacjach, a po odprawieniu się na pierwszy odcinek (w check-inie na lotnisku) te dwie rezerwacje się połączyły w jedną. I właśnie wyszukiwało 2 osoby po jednym PNR. Więc myślę, że jakoś da się to zrobić. Co ciekawe my o to nawet nie prosiliśmy.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Mar 2017 00:30 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 31
Loty: 71
Kilometry: 170 507
Chętnie również ja dowiem się czy jest to możliwe i jak to ewentualnie zrobić. Myślę, że korzyścią wynikającą z tego mogą być też miejsca automatycznie przydzielane obok siebie bez żadnych dopłat. W moim przypadku Iberia nie chciała przy odprawie bez dopłat zezwolić na wybór miejsca obok współpasażera... A mając rezerwacje dla nie więcej jak dwóch osób na jednym PNR (pomimo ostrzeżeń, że taka sytuacja może się zdarzyć) nawet w tanich liniach nigdy nie zdarzyło mi się by nas rozdzielili...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Mar 2017 01:30 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
W LH i w LO też rezerwacje są "bindowane", w jeśli odprawi się w ramach jednej sesji (przez opcje dodaj pasażera). Na kolejnych etapach system pamięta i nie trzeba podawać pozostałych PNR. Myślę, że agent na lotnisku też to może zrobić. Pomaga to w wyborze miejsca w LOT, ale zapewne nic nie da w razie problemów.

Dla przykładu info z FT dotyczące UA:

Two separate PNRs cannot be merged into one.
This includes: two similiar PNRs for separate passengers or two separate PNRs for the same passenger
Combining PNRs on ua.com in "Manage your reservation" is for viewing pleasure only. It has no effect on benefits, IRROPS or anything else.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Mar 2017 05:43 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Dlaczego uważasz że połączenie rezerwacji nic nie da w razie problemów?
Zauważyłam w przypadku overbookingu raczej nie rozdzielają pasażerów z jednej rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Mar 2017 06:56 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@Marysiek bo połączenie dwóch rezerwacji w jedna nie jest możliwe. Można jedynie skojarzyć dwie rezerwacje, ze to sa znajomi czy ze chcą lecieć razem, w check in pojawi sie opcja odprawy drugiej osoby, ale fizycznie to dalej będą dwie oddzielne rezerwacje.
Zatem w przypadku overbooking to nic nie da, bo system nie rozróżni czy te dwie osoby lecą razem, dla systemu to dalej osobne rezerwacje.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Mar 2017 08:29 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
@‌michzak‌, człowiek wybiera kandydatów do zbumpowania.
No i ten człowiek widzi że pasażerowie lecą razem, niezależnie od tego czy rezerwacje są skojarzone czy połączone, nie wnikam w techniczne różnice.
A jak są dwie osobne rezerwacje niczym nie połączone i już wybiorą delikwenta a pozostałych odprawią i miejsca zajęte to po ptokach, można sobie tłumaczyć że się leci z kimś razem.
Poza tym tak trochę OT, ostanio czytałam artykuł na temat overbookingu w hotelach i w przypadku jednej z sieci wytyczne są takie żeby wybierać raczej singlowych gości a grup nie ruszać, nie wiem na ile to się przekłada na OB lotniczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group