Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Maj 2019 21:01 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
W grudniu wybieram się na rejs do Buenos Aires. Po jego zakończeniu planuję jeszcze tydzień zabawić w tym rejonie i zaczynam składać jakiś plan.
Wstępnie zakładam 2 pełne dni w Buenos Aires, potem przelot do Mendozy i przejazd autobusem przez góry do Santiago. Kolejne dwa dni wstępnie planuję w Valpo, po czym powrót do Santiago skąd wracam do Europy.
W związku z powyższym mam kilka pytań odnośnie podziału czasu - może ktoś z bardziej doświadczonych forumowiczów będzie w stanie coś poradzić:

1/ czy Buenos jest warte 2-óch pełnych dni czy lepiej jeden z nich poświęcić na wycieczkę do Colonia del Sacramento w Urugwaju ?

2/ czy w Mendozie warto się zatrzymać na cały dzień (alternatywnie mogę zaraz po przylocie wsiąść do autobusu i jechać do Santiago) ?

3/ czy Valparaiso/okolica jest warte 2-óch dni ?

Z góry dziękuję za pomoc :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#2 PostWysłany: 17 Maj 2019 21:19 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
tak tak i jeszcze raz tak - moim zdaniem
w Buenos na pewno nudzić się nie będziesz przez 2 dni (w Colonia del Sacramento nie byłam)
Menodza mnie urzekła, zwłaszcza winnice
Valparaiso jest niesamowite, jak najbardziej warto się tam zatrzymać 2 dni
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Maj 2019 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Mendoza - wypożycz rower i pozwiedzaj winnice. Do każdej następnej jedzie się trudniej ale weselej. Wieczorem steki i wino.
Valparaiso jest super. Nie będziesz się nudził.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 17 Maj 2019 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
a możecie napisać co takiego było super w Valparaiso ?, byłem tam w lutym 3 dni i jakoś nie mogę zgadnąć co to może być, szczególnie w Val, VdMar może prędzej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Maj 2019 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Przede wszystkim kolory, klimat portowego miasta , ascensores... Wiesz, czasami trudno powiedzieć, dlaczego coś się nam podoba. Moja dziewczyna do tej pory powtarza, że Valparaiso to jej ulubione miasto na świecie. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Maj 2019 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Załącznik:
val.jpg
val.jpg [ 269.65 KiB | Obejrzany 1654 razy ]
faktem jest, że widok z okna apartamentu mieliśmy fajny, a reszta to indywidualne odczucia, może już za dużo widziałem i mnie nie rusza ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Maj 2019 21:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Może, ja na razie widziałem niewiele

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Maj 2019 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
niestety mam taki dylemat coraz częściej, więc może trzeba zrobić sobie przerwę ?,
a wracając do tematu, jadąc z Mendozy na granicę zrobiłbym przerwę na króciutki trek pod Aconcaguę jeśli byłoby to możliwe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Maj 2019 22:11 

Rejestracja: 10 Sie 2011
Posty: 487
Loty: 12
Kilometry: 12 344
niebieski
kostek966 napisał(a):
a możecie napisać co takiego było super w Valparaiso ?, byłem tam w lutym 3 dni i jakoś nie mogę zgadnąć co to może być, szczególnie w Val, VdMar może prędzej


powtórzę, co już było powiedziane - klimat tego miasta - energetyzujący, ale zarazem odpoczęłam tam, jak nigdzie, niesamowite kolory, wszechobecna muzyka, pyszne śniadania na ganku, przesympatyczni ludzie, moje miejsce na ziemi - nie, nie jestem dziewczyną @igore :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 17 Maj 2019 22:53 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Dziękuję za błyskawiczne odpowiedzi :-) Widzę zatem, że co do zasady miejsca wybrałem dobrze. Na Santiago nie zamierzam poświęcać zbyt wiele czasu.
Mam jeszcze pytanie o ewentualne wskazówki co do okolic Valpo - czy warto gdzieś szczególnie się wybrać/połazić poza miastem ? Jeśli chodzi o Mendozę to mam już pełną jasność :-)
No i pytanie o Colonię del Sacramento - czy warto poświęcić na nią jeden dzień zamiast Buenos ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Maj 2019 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
jak lubisz plażę to trzeba udać się do Vina del Mar, na samej północy plaży na skałach wylegują się lwy morskie i stada pelikanów
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 19 Maj 2019 08:27 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Według mnie nie warto tracić dnia w BA, żeby zrobić wycieczkę do Colonia. Na 100%.
Valpo mnie nie zachwyciło. Rozumiem, że ktoś się może zachwycać, bo całe miasto jest w muralach (dla mnie jednak przesada), ale atmosfera? Jak powiesiłem aparat foto na szyi, to co drugi przechodzień pokazywał, żeby go schować, na koniec policjant grzecznie porozmawiał i to samo poradził. Wybrzeże Pacyfiku też nie zachwyciło, ale co kto lubi.
Winnice koło Mendozy fajne, ale trzeba wziąć jakąś wycieczkę, w restauracjach najczęściej są rezerwacje. Samo miasto przeciętne. Natomiast trasa do granicy z Chile jest niesamowita. Trekking pod Aconcaqua to super pomysł, byle czas pozwolił. Świetne widoki są podczas wjazdu na Cristo Redentor de los Andes, góra położona na samej granicy. Trzeba trochę zboczyć, bo teraz jadąc do Chile omija się ją tunelem.
Santiago to dość nowoczesne miasto, BA to jednak zupełnie inna półka. Do zobaczenia na pewno muzeum archeologiczne z niesamowitą kolekcją prekolumbijską, naczynia Moche, tkaniny z Nazca itd. Chyba najlepsze w Ameryce Południowej.
Podsumowując, mając tydzień to więcej czasu spędziłbym w BA, Mendoza ok (choć wolałbym El Calafate albo Saltę).Chile zostawiłbym na inny raz, za dużo czasu na same przejazdy względem ogólnego czasu, którym dysponujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 19 Maj 2019 10:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Zgadzam się w kwestii bezpieczeństwa, jeśli zdecydujesz się na pobyt w Chile to też musisz zwracać uwagę na swój telefon, w centrum Santiago mimo, że staliśmy w 6, podbiegł dosłownie znikąd jakiś gość i wyrwał mi telefon z ręki podczas przeglądania mapy
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 19 Maj 2019 17:52 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Mam wrażenie, że sami Argentyńczycy czy Chilijczycy mają niskie mniemanie o swoich ziomkach i przed nimi przestrzegają :lol: Czasem lokalesi w BA też radzili, żebym schował aparat, ale się nie przejmowałem, nigdy żadnego incydentu nie miałem (dużo fotografowałem i byłem kilka razy). Ale widziałem w BA akcję wyrwania torebki turystce przez gości na motorze. Natomiast w Valpo to autentycznie była komedia, po prostu co drugi przechodzień pokazywał gestem na aparat, żeby schować albo ostrzegał. Pierwszy i jedyny raz z czymś takim się spotkałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 19 Maj 2019 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1591
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Tak, też nie nigdy nie doświadczyłem czegoś podobnego jak w Valpo (a bywałem w dużo gorszych miejscach). Gdy pytaliśmy o drogę, w nocy po przyjeździe, pierwsza osoba zamówiła nam taksówkę do hotelu. Nie mieściło jej się w głowie, ze na miejsce chcemy sie dostać pieszo. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 19 Maj 2019 19:53 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Po prostu przedstawiłem fakt, w sumie nawet zabawny. Wnioski każdy sobie może wyciągnąć, od przekonania, że to jakieś bandyckie miasto, po odczucie, jacy cudowni, troskliwi ludzie :D
Prawda jak zwykle leży pośrodku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Maj 2019 22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Ja też uważam, że Colonia del Sacramento jest przereklamowana. Można powałęsać się ze 2 godzinki, ale kompletnie nie rzuca na kolana. W dodatku rejs Buquebusem (przynajmniej kiedyś) był dość monotonny - nie było otwartego pokładu, przez brudne okna niewiele widać, zresztą widoki na estuarium La Platy też nie zapierają dechu w piersiach. Szczególnie powrót jest nużący, Jeśli ma się dużo czasu w Bs.As. to można się przewietrzyć, wbić chorągiewkę i zdobyć pieczątkę w paszporcie, ale jak masz napięty scenariusz to odpuść.
Co do Buenos to też nie mogę powiedzieć, żeby to było to przeżycie odmieniające świadomość. Ale 2 dni na pewno warto się poszwędać.
Valpo jest za to naprawdę klimatyczne. Spędziłem tam 1 dzień (wypad z Santiago) i w sumie wystarczyło, ale przez 2 dni też bym się nie nudził. Byłem dość dawno temu. Nie czułem się niebezpiecznie. W Poznaniu na Małeckiego albo Sikorskiego bywa mniej przyjemnie :twisted: . A propos bezpieczeństwa to w Bs.As. ktoś rozpiął mi plecak, ale nic nie gwizdnął. W Valpo jeździły stare amerykańskie trolejbusy Pullman, ciekawe czy jeszcze są.
Nie rezygnuj z przejazdu z Argentyny do Chile. Ameryka Południowa to natura, przestrzenie, pustkowia i krajobrazy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 19 Maj 2019 22:30 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
@j_a , @kostek966 i @yendras - dzięki za wszelkie komentarze i sugestie. W Santiago miałem okazję spędzić 2 dni kilka miesięcy temu i kojarzę problemy z bezpieczeństwem, na który faktycznie zwracało mi uwagę kilka osób. Szczęśliwie nic złego mnie nie spotkało, ale oczy na pewno będę miał naokoło głowy. Po poprzednim wyjeździe został mi do wykorzystania lot powrotny z Santiago do Europy - właśnie w grudniu - m.in. stąd właśnie na mojej trasie w grudniu jest Chile.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Maj 2019 07:44 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Żeby nie było, jeszcze raz podkreślę, że tylko opisałem sytuację i reakcje miejscowych. Nigdy nie miałem w Ameryce Łacińskiej jakichkolwiek problemów z bezpieczeństwem. Uważać oczywiście trzeba wszędzie.
Piękne winnice są też koło Santiago. Wino w Argentynie rzecz jasna tańsze i lepsze, ale same winnice ładne, restauracje, degustacje itd. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Maj 2019 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
j_a napisał(a):
Piękne winnice są też koło Santiago. Wino w Argentynie rzecz jasna tańsze i lepsze, ale same winnice ładne, restauracje, degustacje itd. 8-)


nie chcę się wcinać w cudzy wątek, więc pozwolę sobie zaprosić Cię @j_a do wątku w dziale o Chile, gdzie chętnie zapoznałbym się z Twoimi propozycjami dot. winnic w okolicy Santiago - o ile oczywiście znajdziesz chwilkę :)
https://www.fly4free.pl/forum/2-5-dnia-w-okolicach-santiago-de-chile,672,119566#p1159937
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 23 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group