Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pogoda w Maroku
#1 PostWysłany: 25 Sie 2016 21:49 

Takie mam pytanie: jakiej pogody można się spodziewać w Maroku w pierwszej połowie kwietnia?
Okolice standardowej objazdówki: Fez, Rabat, Agadir, Marrakesz.

Bo dumamy czy kwiecień czy maj byłby lepszy dla seniorów -lubią słonko ale zwiedzanie w upale odpada.
Będę wdzięczna za podpowiedzi.


P.S. Tabelkę znalazłam ale wolę zapytać o Wasze doświadczenia ;)
http://www.travelplanet.pl/przewodnik/m ... mperatury/
Góra
 PM off  
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#2 PostWysłany: 25 Sie 2016 22:20 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Bylam w polowie maja i byl niemilosierny upal, juz ok 10 rano bylo ponad 30 stopni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#3 PostWysłany: 25 Sie 2016 22:27 

Rejestracja: 04 Kwi 2011
Posty: 175
Loty: 44
Kilometry: 103 231
byłem na przełomie marca/kwietnia na objazdówce, pogoda bardzo przyjemna. Najczęściej krótkie spodenki + bluza z rana. Było ciepło ale nie gorąco. Na objazdówkę super a i się opaliłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#4 PostWysłany: 25 Sie 2016 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 631
aviel napisał(a):
Bylam w polowie maja i byl niemilosierny upal, juz ok 10 rano bylo ponad 30 stopni.

Potwierdzam, ja byłem rok temu na początku maja i już koło godz. 10-11 robił się lekki skwar.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#5 PostWysłany: 25 Sie 2016 23:10 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
W Maroku byłam w lutym i na południu (Merzuga, Ait Ben Haddou etc) bylo grubo ponad 20 stopni, Merzouga to okolo 30. Chodzilismy ogolnie w krotkich spodenkach i rekawkach (ogolnie w letnich przewiewnych ciuchach)-bylo w ciagu dnia cieplo ale bylo nie az tak upalnie zeby sie rozplywac. Jedynie Marzouga (ostatnia wioska przed Sahara-polecam btw) byla bardziej upalna niz reszta. Z kolei w Fezie padalo i bylo moze z 18 stopni, Rabat byl w miare sloneczny, Casablanca wietrzna ale ciepla. Zalezy gdzie chcesz jechac. Potwierdza sie ze kwiecien mogl byc upalny skoro na poludniu nawet w lutym niezle grzeje :) Jesli nie lubisz upalow to taki luty bylby ok. Podejrzewam ze pozna wiosna musi byc tam serio niezla patelnia :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#6 PostWysłany: 25 Sie 2016 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Maroko to duży kraj i zróżnicowany pogodowo,
Północ jest chłodniejsza, wybrzeże wietrzne, ale to oczywista oczywistość, im dalej na południe tym cieplej, tak samo im bardziej w głąb lądu czyli na wschód.
Kwiecień i maj powinien być ciepły do upalny, ale w Marrakeszu będzie prawdopodobnie ogień. Mam fotę z maja +43*C
Ja tam lubię ciepełko, ale w Marrakeszu wymiękałem, w Lewancie czy Emiratach przy 40*C hasałem elegancko ;)
Generalnie, na interior nastaw się na ogień, północ i zachód przyjemnie, a góry to zupełnie odmienny temat.

Byłem w Maroku kilka razy i mam zajawkę żeby jechać w przyszłym roku. Przepiękny kraj, ale nie dla każdego.

edit
o nawet lepiej +47*C, co prawda w słońcu, ale na okolice +40*C trzeba liczyć ;)
06.05.2009

Załączniki:
IMGP9286.jpg
IMGP9286.jpg [ 304.47 KiB | Obejrzany 8115 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#7 PostWysłany: 26 Sie 2016 09:31 

Dziękuję za Wasze opinie, czyli dla nas zdecydowanie lepszy byłby początek kwietnia :).
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#8 PostWysłany: 30 Maj 2017 10:53 

Rejestracja: 08 Paź 2016
Posty: 11
Loty: 37
Kilometry: 73 607
Macie jakieś doświadczenie z Marokiem we wrześniu? Mam urlop w tym miesiącu i myślałem właśnie nad Marokiem ale średnia temp jest o kilka stopni wyższa niż w maju o którym piszecie, że bywało nawet ponad 40 i teraz zastanawiam się czy to napewno dobry pomysł bo do zwiedzania takie temp to raczej koszmar;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#9 PostWysłany: 30 Maj 2017 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Różnie to może być. Tu masz moje zdjęcie z września. Ale w Marrakeszu, dalej od morza, jest mniejsza wilgotność i upałów tak się nie odczuwa.

Załączniki:
IMG_8086.JPG
IMG_8086.JPG [ 636.54 KiB | Obejrzany 7483 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#10 PostWysłany: 20 Wrz 2017 19:29 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
A jak z pogodą listopad / grudzień?
Marakesz + Atlas
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#11 PostWysłany: 27 Gru 2017 18:42 

Rejestracja: 01 Lut 2016
Posty: 22
-- 27 Gru 2017 18:41 --

Ja byłem od 30 listopada do 7 grudnia i tak:

Agadir nocą około 17 stopni, w dzień 25 stopni,
Legzira w dzień 29 stopni,
Marakesz nocą 5 - 7 stopni w dzień 23, tutaj trzeba uważać bo różnice temperatur ogromne można się przeziębić, jak tylko zajdzie słońce momentalnie robi się zimno.

-- 27 Gru 2017 18:42 --

Essauira pogoda podobnie do Agadiru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#12 PostWysłany: 02 Sty 2018 02:21 

Rejestracja: 14 Sie 2012
Posty: 95
Loty: 44
Kilometry: 70 350
Czy ktoś był w polowie stycznia? Jakiej pogody oczekiwac? Pokazuje na accuweather 20-21st,ale czy to realna temperatura, czy klimat afrykanski robi swoje i te kilka stopni wiecej bedzie odczuwalne? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#13 PostWysłany: 02 Sty 2018 02:37 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
W słońcu na pewno.


Ostatnio edytowany przez Bruner, 02 Sty 2018 11:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#14 PostWysłany: 02 Sty 2018 03:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 249
Loty: 88
Kilometry: 201 994
niebieski
vince89 napisał(a):
Czy ktoś był w polowie stycznia? Jakiej pogody oczekiwac? Pokazuje na accuweather 20-21st,ale czy to realna temperatura, czy klimat afrykanski robi swoje i te kilka stopni wiecej bedzie odczuwalne? :)
Druga połowa stycznia 2015. Marrakesz. Samo południe. Za gorąco nie było ale też nie ma co narzekać.Image

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#15 PostWysłany: 31 Sty 2018 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Ot, taka ciekawostka meteo. W Ourzazate, Taroudant a nawet w Zakurze spadł śnieg, pierwszy raz od pięćdziesięciu lat :twisted:
źródło: moroccoworldnews.com

Załączniki:
Ouarzazatte-neige-1-1.jpg
Ouarzazatte-neige-1-1.jpg [ 55.73 KiB | Obejrzany 6541 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#16 PostWysłany: 31 Sty 2018 09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
... nie lubię :roll:
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#17 PostWysłany: 31 Sty 2018 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Do Twojego wyjazdu stopnieje i wyjdzie słonko. Będzie dobrze. Ale za to ile radości mieszkańcom sprawił.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ancyna lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#18 PostWysłany: 01 Lut 2018 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Zobaczcie foty z Atlasu: https://www.instagram.com/explore/locat ... du-tichka/
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#19 PostWysłany: 25 Lip 2018 10:14 

Rejestracja: 09 Paź 2015
Posty: 104
Loty: 62
Kilometry: 123 318
Czy ktoś tutaj wpadł na pomysł i ogarnął samodzielną wyprawę do Marzouga na pustynię na przełomie sierpnia i września? Wiem ze są wtedy w Maroku upały i cieżko przeżyć nawet w Marrakeszu, ale akurat tak mam bilety i zastanawiam się czy jest sens jechać w tamta stronę (oczywiście z zalozeniem ze na pustynie to tylko na wschód i zachód słońca, a potem do klimatyzacji), czy jednak sobie darować i wrócić w chłodniejszy miesiąc? A przy okazji, jak rozumiem to ogólnie o tej porze roku zwiedzanie tylko rano albo wieczorem i najwazniejsze kryterium noclegu zeby była klimatyzacja? :) Zawsze mi się wydawało, ze dla mnie nie ma pojęcia "za ciepło", ale jak czytam o temperaturach w Maroku to mabieram wątpliwości
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Pogoda w Maroku
#20 PostWysłany: 25 Lip 2018 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@Globi Ja byłam nawet lepiej bo w środku lipca. No i owszem, temperatury były ekstremalne, około 50 stopni. W dzień nie ma szans wyjść dalej na pustynię, ale jak wstaniesz przed wschodem słońca, to masz kilka godzin na chodzenie, krótko przed zachodem też już się da. Rano i wieczorem i tak wydmy wyglądają najładniej. Ja spałam w namiocie, więc bez klimy, i się dało :) Jak jesteś ciepłolubny to jedź.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
Globi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group