Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Sie 2016 10:09 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 47
We wrześniu wybieramy się z żonką na Bali, a jako, że lecimy przez KL to spędzimy tam najpierw kilka dni.

W niedzielę około godziny 15 lądujemy w KL. I mamy do dyspozycji cały poniedziałek, wtorek, środę, i rano w czwartek lecimy ba Bali.

W niedzielę zanim dotrzemy do hotelu i ogarniemy się po kilkunastogodzinnej podróży to będzie wieczór, więc pewnie w niedzielę wybierzemy się jeszcze pooglądać słynne bliźniacze wieże po zmroku, pospacerujemy po okolicy i na niedzielę to chyba wszystko.
W poniedziałek chcielibyśmy wybrać się do Batu Caves - wejście do głównej jaskini Batu no i schodząc, jeżeli uda mi się namówić żonę to wejście również do Dark Cave. Później powrót do centrum i wycieczka do indyjskiej dzielnicy Little India. Żeby pozostać w indyjskim klimacie. W ten dzień chcielibyśmy się wybrać również na wieżę TV Menara. Chcielibyśmy zrobić to w dzień, w słońcu, więc w zależności ile zejdzie nam w Batu Caves być może najpierw pojedziemy na wieżę, a później do indyjskiej dzielnicy.
We wtorek wycieczka do parku ptaków, jeleni, hibiskusów, orchidei - to chyba zajmie nam sporo czasu. Później w pobliżu spacerek do meczetu narodowego. Myślę, że spokojnie w ten dzień zdążymy wybrać się jeszcze do chińskiej świątyni Thean Hou Temple.
No i zostaje nam jeszcze cała środa, a wydaje mi się, że wcześniejsze dni i tak mamy bardzo luźne (jesteśmy typem ludzi, którzy nie potrafią usiąść na ławce na dłużej niż kilka minut :) )

Co jeszcze polecacie zobaczyć? Wycieczka po Kampong Baru? Spacer po China Town (np. Sri Mahamariamman Temple)? Na pewno odwiedzimy jakiś Pasar Malam, ale co jeszcze? Cała środa do zaplanowania, a pewnie w poprzednie dni też będziemy jeszcze coś upychać, bo nie będziemy mogli usiedzieć.

Raczej nie jesteśmy wielkimi fanami muzeów, lubimy świeże powietrze, zamiast oglądanie eksponatów za szybką :)
Hotel mamy zaraz obok Masjid Jamek ( TUTAJ ), więc to też na pewno zobaczymy, w tak zwanym międzyczasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 29 Sie 2016 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 483
Loty: 204
Kilometry: 325 480
niebieski
Cześć @bezkarny !

W KL byłem tylko 3 dni. Kilka komentarzy co do Twojego planu:

- Spacer po okolicach Petronas Towers - obowiązkowo, zwłaszcza wieczorem. Pamiętaj tylko, że po 22 miejski park za Petronasami i KLCC jest zamykany.
- Batu Caves są OK, ale bez szału, z dojazdem uwzględnij sobie spokojnie pół dnia na taką wycieczkę.
- Menara KL (wieża telewizyjna) - obowiązkowo.
- Little India nas nieco rozczarowało, może po prostu o złej porze tam byliśmy. Przeszliśmy w godzinkę i tyle.
- Chinatown - odwiedziliśmy w ciągu dnia, poza straganami nic fascynującego tam nie dostrzegliśmy, ale podobno wieczorem warto się tam wybrać. Nie udało nam się.
- Park ptaków jest super, dobre kilka godzin Wam na to zejdzie. Bardzo polecam odwiedzić restaurację w parku - Hornbill restaurant!
- Park jeleni - w naszym przypadku stracona godzina na poszukiwanie parku. Jelenie i sarny mamy w Polsce, nic więcej tam nie zobaczysz.
- Park hibiskusów, orchidei - na pewno jest super, gdy te rośliny zakwitają. My byliśmy na poczatku marca i niestety się nie załapaliśmy na odpowiednią porę. Park jest zaraz naprzeciwko wyjścia z KL Bird Park więc nie zaszkodzi zajrzeć na chwilę.
- Świątynie, które wymieniasz - koniecznie. Spacer po najważniejszych/największych światyniach w KL zajmie Wam na spokojnie pół dnia.
- Co do muzeów, żałuję, że nie wybraliśmy się do Muzeum Sztuki Islamskiej. Odpuściliśmy po całym dniu w parkach, a potem naczytałem się sporo samych pozytywnych relacji. kolejnym razem nie ominiemy tego miejsca ;-)


Możesz zajrzeć też na mojego bloga, gdzie opisaliśmy nasze 3 dni w Kuala Lumpur - http://gdziesakasperki.pl/category/malezja/. Bardzo polecam też bloga Zuzy, która mieszka w KL i zamieszcza na swojej stronie mnóstwo przydatnych informacji, na przykład plan na 3 dni w KL - https://zuinasia.com/2014/01/05/co-zwiedzic-w-kuala-lumpur-czyli-plan-pobytu-na-3-dni/

Udanej podróży! ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
gdanszczanka76 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Sie 2016 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 19
Hej! Tu Zuza z Kuala Lumpur. Tak jak @kspr napisał, możesz spojrzeć na mój 3-dniowy plan zwiedzania na blogu. Ostatnio jest sporo smogu i trochę deszczu w KL więc weź pod uwagę że należy zaplanować na wszelki wypadek trochę atrakcji pod dachem.
Tutaj mam wpis o tym co robić gdy pada: https://zuinasia.com/2015/11/16/10-pomyslow-na-zwiedzanie-kuala-lumpur-gdy-pada-deszcz/.
Mam też na blogu wpisy o darmowych atrakcjach w Kuala Lumpur, o zwiedzaniu Chinatown i Kampong Baru (malajskiej tradycyjnej dzielnicy z drewnianymi domkami na palach) - nie będę tu wrzucać linków, żeby nie spamować. Jeśli lubisz kulturę to możesz np. przejść się na lekcję malowania batiku.

Poza tym, jeśli masz pytania albo chciałbyś skonsultować plan, to pisz do mnie na mojej stronie na Fb - Zu in Asia Blog Malezyjski. Siedzę już tu ponad 4 lata więc jestem w stanie pomóc :) Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 30 Sie 2016 14:02 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
To ja taki mały tip w sprawie transportu w KL:
Jak chcecie, żeby było za darmo, to: http://www.gokl.com.my/
Jak chcecie szybko, wygodnie i w miarę tanio* to Uber
Jak chcecie luksusowo, to Uber Black :)

*Do kosztów Uberów należy doliczyć koszt zakupu jakiegoś Prepaida z internetem mobilnym.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 30 Sie 2016 14:23 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 26
Na Bird Park zarezerwujcie sobie kilka godzin, warto zwłaszcza załapać się na Bird Show, jest w cenie wejścia, odbywa się bodajże dwa razy dziennie.
Do Little India koniecznie trzeba wrócić po zmroku.
Chinatown - zwłaszcza po wizycie w Bangkoku - trochę rozczarowuje, ale na spacer może być.

My mając o jeden dzień za dużo (cóż, lubimy zwiedzać intensywnie) pojechaliśmy na jeden dzień do Melaki. Wyjechaliśmy z dworca autobusowego bodajże o 8, jedzie się około 2 godzin, 2 lata temu kosztowało to kilkanaście złotych. Powrót wieczorem. Odjazdy były co mniej-więcej pół godziny. Samo miasteczko zdecydowanie warte całodniowego spaceru - Chinatown wpisane na listę UNESCO, postkolonialne centrum i architektura zupełnie inna niż w KL. Wprawdzie w hostelu odradzali na wyjazd na jeden dzień, bo dużo się dzieje tam wieczorem, ale my nie żałujemy ;)

http://zbiletemwjednastrone.blogspot.co ... aleko.html
Góra
 Profil Relacje PM off
bezkarny uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 31 Sie 2016 10:13 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 47
Dzięki. Wszystkich odpowiedzi bardzo pomocne.
A twój blog Zuza przede wszystkim, natrafiłem na niego już wcześniej i dużo przydatnych rzeczy można się z niego dowiedzieć.
To chyba jednak rozłożymy sobie luźniej wszystko - jedna duża atrakcja dziennie + jakieś poboczne mniejsze atrakcje, a postawimy na spacery ulicami miasta i chłonięcie atmosfery KL. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kspr lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Wrz 2016 04:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 19
@bezkarny Cała przyjamność po mojej stronie :)
Jedna uwaga co do chodzenia po mieście i chłonięcia atmosfery: miasta Malezyjskie, poza Georgetown i Melaką nie są przyjazne pieszym. Chodniki są mocno popękane lub wcale ich nie ma, motory nic sobie nie robią z różnicy droga-chodnik-pobocze, i w wiele miejsc nie da się dojść, bo nagle chodnik się kończy i jest tylko autostrada. Cała architektura miast jest zaprojektowana dla kierowców, a o pieszych zapomniano (na rowerach nikt tu nie jeździ, bo było tyle wypadków śmiertelnych z udziałem samochodów, że nikt już tego nie bierze pod uwagę).
Więc na chodzenie i chłonięcie polecam tylko wymienione wyżej miejsca, w samym KL lepiej sobie zaplanować wszystko i przemieszczać się pomiędzy tymi punktami. Niestety, taki urok tego kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Paź 2016 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Oj tak, dobrze piszesz @‌ZuMalezja‌, raz wpadliśmy na atrakcję pod tytułem przedostanie się z pkt A do B, gdzie po drodze okazało się, że jesteśmy na środku "autostrady" na estakadzie i zejście odbędzie się po stromym zboczu, mogliśmy też wracać do punku wyjścia kolejne 10 minut. W każdym razie uważam to za "przeżycie" i nauczkę na przyszłość.
KL tylko środkami komunikacji/taxi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Paź 2016 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Bardzo proszę o poradę. Mam niecałe 3 dni w Kuala Lumpur. Z tym że pierwszego dnia to własciwie tylko wieczór bo przylatuje poznym popoludniem i ten wieczór zarezerwowałem w całości na Wieze Petronas, pokaz swiateł i jakąs kolacyjke (Madam Kwan będzie dobrym wyborem ?) Trzeci dzien mam też nie cały ale wylot dopiero o 20:20, tutaj zaplanowałem Batu Caves od rana i może coś co nie uda wcisnąć się drugiego dnia. I własnie o ten mój drugi dzień chodzi:

Myslicie że mając jeden pełny dzień następujący plan byłby dobry ? :

Jako że nocuję w Regalii to z samego rana z Putra pojechałbym do stacji Masjid Jamek stamtąd na piechotkę na Merdeka Square, City Gallery, Masjid Jamek potem spacerkiem do Central Market, i potem nie wiem jaka kolejność tutaj mamy: Petaling Street, Little India, Sri Maha Mariamman Temple. Czy to wszystko z buta sie obejdzie bez większych problemów ? Z tego co patrzylem na Google Street view to ta okolice powinienem chodnikami przejsc nawet. Zgadza się ?

Nastepnie jestem skłonny odpuścić ewentualnie Sze Ya Temple i podjechać na KL Sentral i stamtąd wziąść taksówkę do Thean Hou Temple, nastepnie powrót.
Z KL Sentral wybrałbym sie do bukit bintang i przespacerowac się tam. Nastepnie Wieze Petronas i Park przy nich i moze Istana Negara ?

Co myslicie o takim wstepnym planie ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Paź 2016 03:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 19
@‌Bandzi‌ wszystkie okolice Chinatown, Masjid Jamek itp które wymieniłeś możesz spokojnie piechotą zrobić. Bardzo polecam miejską galerię z makietą miasta - widziałam ten show już dziesiątki razy, i ciągle mi się nie nudzi.

Reszta twojego planu ok, odpuściłabym tylko Istana Negara - do teraz nie rozumiem po co tam ludzie jeżdżą, popatrzeć na bramę i tyle? Wg mnie lepiej spędzić zamiast tego trochę czasu jedząc coś smacznego, albo specerując po Little India (zaraz obok KL Sentral).

Ps W Madame Kwan poza nasi lemak polecam pyszne desery: cendol i sago gula melaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Bandzi lubi ten post.
Bandzi uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 16 Paź 2016 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Bardzo dziękuję @‌ZuMalezja‌ ! Przy okazji, świetny blog ! :)


Mam jeszcze pytanko co do pokazu fontann. o której godzinie jest ostatni pokaz ? Czy w weekend są dłużej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Paź 2016 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 19
Ostatni pokaz jest o 22:00. Niestety w weekend też.
Uwaga: jeśli wcześniej w ciągu dnia padało, to zwykle wieczorne pokazy fontann są odwołane w związku ze zbyt dużą ilością wody w fontannie.

Pozdrawiam serdecznie z KL :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bandzi lubi ten post.
Bandzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 17 Paź 2016 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Wielkie dzięki za cenne info !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Paź 2016 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
@‌ZuMalezja‌, a jeśli chodzi o dojazd do Thean Hou Temple to biorąc taxi z KL Sentral najlepiej powiedzieć żeby taksówkarz poczekał na nas czy są tam postoje taksówek żeby złapac jakąś na powrót ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Paź 2016 04:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 19
Jeśli poprosisz żeby czekał, to skasuje cię dość mocno. Nie ma tam na miejscu zbyt taksówek, ale najłatwiej załatwić sobie kartę SIM, ściągnąć Ubera albo Grab i tak wołać samochód. Szybciej i taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Paź 2016 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
A jaką karte SIM polecasz ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Paź 2016 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 19
Np. Maxis, bo ma porządny internet praktycznie w całym kraju. Można dostać kartę na dworcu KL Sentral, w głównej hali dworca jest oficjalny punkt sprzedaży.
Jak powiesz na ile przyjeżdżasz i ile potrzebujesz, to zaproponują ci konkretny pakiet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Lis 2016 23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
@‌ZuMalezja‌ a co sądzisz o spacerze z Thean Hou do KL Sentral ? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Lis 2016 04:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 19
@‌Bandzi‌ Jeśli lubisz chodzić poboczem autostrady, to spoko. Ale generalnie polecam po prostu wziąć taxi, bo taka droga jest średnio przyjemna do chodzenia piechotą, według mnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Lis 2016 15:43 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 47
Ja szedłem pieszo ze stacji Bengsar.
Da się przejść, no ale rzeczywiście trasa mało przyjemna. Może nie jest jakaś bardzo niebezpieczna - raz tylko przebiegaliśmy przez kilkupasmową drogę, ale musieliśmy trochę pokombinować, żeby iść jakimś chodnikiem, a nie poboczem ruchliwej ulicy. Straciliśmy też na to ponad godzinę - właśnie przez to, że czasami trzeba było kawałek zawrócić, żeby znaleźć jakiś inny chodnik / ścieżkę, bo potrafi nagle się skończyć.

Generalnie nie polecam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group