Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Wrz 2017 01:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
ja mam dylemat bo przez cały listopad będzie kręcić się RV po zachodnim wybrzeżu i nie wiem co zrobić z Yosemite, serca mówi jechać ale rozum już sugeruje ostrożność .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#22 PostWysłany: 10 Wrz 2017 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
A dlaczego ostrożność @Japi_29 ?

Po tym co się teraz dzieje, widzę że jednak bezpieczniej jest wybrać ten maj/czerwiec.... mimo że huragany są domeną wschodniego wybrzeża to różnie to może być :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 10 Wrz 2017 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
@Bubu69 raczej chodziło mi o warunki pogodowe w górach a nie np. o huragan, nie chcę pchać się dużym rv w śnieg plus niskie temperatury też mogą być problemem dla wody w systemie sanitarnym. Na stronie parku jest informacja że w listopadzie warto już być wyposażonym w łańcuchy na koła, dlatego cały czas sprawdzam jaki zakres parku może byc dostępny.
Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Sty 2018 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
kontrol napisał(a):
Mi się wydaje, że najlepszy okres to przełom maja i czerwca. (....) Ja jadę za dwa tygodnie więc po powrocie postaram się napisać jak to wyglądało w praktyce.


Hej, i jak tam Twoja wyprawa :)? Jak pogoda, no i w ogóle jak wrażenia :)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 06 Sty 2018 23:53 

Rejestracja: 16 Sty 2016
Posty: 64
Byłam w LA i okolicach w kwietniu. Uważam, że pogoda idealna - wiosennie, ciepło, rzadkie opady. Dało się nawet kąpać w jeziorach. Pewnie w maju/czerwcu byłoby jeszcze lepiej, ale to już maks., potem upały jak podejrzewam, mocno utrudniają zwiedzanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Sty 2018 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Dzięki @yosanne, chyba zdecyduję się na maj/czerwiec.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi - mam nadzieję, że dla innych też będą to cenne wskazówki :)!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 13 Lut 2018 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Bubu69 napisał(a):
Hej, i jak tam Twoja wyprawa :)? Jak pogoda, no i w ogóle jak wrażenia :)?

viewtopic.php?f=210&t=120575
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 05 Mar 2018 09:45 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
czesc.
wez jeszcze pod uwage ze w maju i czerwcu twoim wrogiem na pustyni bedzie wiatr. taki peeling za darmo. ja bylam i w czerwcu i we wrzesniu i uwazam ze jak juz ktos napisal czerwiec jest switnym miesiacem na zwiedzenie miast,, kalifornii i yosemite bo wtedy wodospady miazdza.
wrzesien i pazdzierjik jest zas moim zdaniem (i nie tylko bo.miejscowych sie tez pytalam ) super na zwiedzenia srodka usa. i wszedzie tam gdzie jestes na otwartej przestrzeni. jest zwykle sucho wiec mniejsze zagrozenie flash floodami i nie wieje.
wiatr jest niefajny np tez przy robieniu zdjec, mysmy w niektore dni opakowywali aparat w czepki kapielowe zeby piasek go nie uszkodzil.
a wiatr w niektorych miejscach,np w Arches potrafi przesunac czlowieka :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 07 Mar 2018 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
Czesc @palomino, w obecnej chwili wyjazd juz zabukowany na czerwiec - chcialam przelom maja i czerwca, tak jak inni doradzali, lub wrzesien, ale urlop w pracy pozwolil na czerwiec. No to jestem ciekawa w takim razie gdzie nas wywieje na tych pustyniach :) - dam oczywiscie znac jak bylo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Mar 2018 12:12 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Bubu69 napisał(a):
Czesc @palomino, w obecnej chwili wyjazd juz zabukowany na czerwiec - chcialam przelom maja i czerwca, tak jak inni doradzali, lub wrzesien, ale urlop w pracy pozwolil na czerwiec. No to jestem ciekawa w takim razie gdzie nas wywieje na tych pustyniach :) - dam oczywiscie znac jak bylo :)


na pewno bedziecie zadowoleni. :) My bylismy ponownie teraz w lutym, i tez było super. :D Zyczę wspaniałych wrażeń :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bubu69 lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 21 Wrz 2022 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 130
Loty: 74
Kilometry: 189 576
Czy robił ktoś w październiku/listopadzie trasę SF - LA - Joshua - Grand Canyon - Monument Valley - Bryce Canyon - Zion - LV - Sequoia National Park - Yosemite - SF?
Zastanawiam się jakie mogą być minimalnie temperatury w dzień, bo czytałem, że w Yosemite w październiku temperatura może spaść nawet do 4-5 st. C, jednakże chyba w dzień tam aż tak źle nie jest?
Mamy ograniczony bagaż, więc chodzi nam o wybór, czy brać kurtkę zimową, czy raczej dobrą lekką kurtkę przeciwdeszczową (taką do temperatur powyżej 10 st.C)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Wrz 2022 12:19 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Moze byc roznie i nikt nie napisze Ci jak bedzie. Niektore szlaki w pazdzierniku sa zamykane, wlasnie ze wzgledu na nieprzewidywalnosc pogody. Ja w tym roku planuje wejsc na HD 8.10, ale zdaje sobie sprawe z tego ze moge dostac info o zamknieciu, mam wyznaczone inne szlaki jako plan B.

Info dla Half Dome w Yosemite:
The Half Dome cables are put up each spring and taken down each fall, typically from the Friday before Memorial Day through the Tuesday after Columbus Day. These dates are conditions dependent and may vary from year to year.

Z reszta zobacz nasze Tatry, juz od paru dni w Dolinie Pieciu Stawow jest snieg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Wrz 2022 12:38 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Przez ostatnie burze GC bywał zamknięty (busy nie jeździły) nawet w zeszłym tygodniu, a Dolinę Śmierci to ostatnio zupełnie zmyło przez rekordowe burze - walczą żeby w ogóle dało się przez nią przejechać drogą 190.
Temperaturowo to już teraz jest w okolicach 10*C w nocy (a sam zakres trasy ma bardzo dużą rozpiętość pogody :D )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 21 Wrz 2022 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
FastMan napisał(a):
czy brać kurtkę zimową, czy raczej dobrą lekką kurtkę przeciwdeszczową (taką do temperatur powyżej 10 st.C)


Weźcie dobrą lekką kurtkę przeciwdeszczową i polar lub puchówkę pod spód na wszelki wypadek i będziecie zabezpieczeni. Całość zajmie mniej miejsca niż kurtka zimowa. W bonusie nie zmarzniecie jadąc na lotnisko w Polsce. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group