Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Mar 2016 22:38 

Bardzo fajny zbiór informacji dotyczących pogody w Australii, kiedy i w jakim okresie najlepiej jechać, wniosek prosty że trzeba pojechać kilka razy :D .

"9 miast w 7 stanach. Mieszkańcy największych australijskich metropolii opowiadają o tym, jak zmienia się pogoda w ich regionie i kiedy jest najlepszy czas na jego zwiedzanie.

(...)
Kiedy jechać do Adelaide?
Naszym zdaniem najlepszym miesiącem na przyjazd do Adelajdy jest luty, kiedy to odbywają się festiwale, lato jest w pełni a do dyspozycji mamy 3000 km nieodkrytych (przepięknych) plaż Południowej Australii, wtedy też możemy poczuć klimat śródziemnomorski tego gorącego i suchego stanu Australii.

Kiedy lepiej nie jeździć do Adelaide?
Najgorszym okresem jest zima, czyli czerwiec-sierpień (patrz wyżej).

Do jakiego światowego miasta/regionu można porównać klimat w Adelaide?
Najbardziej przypomina właśnie klimat Europy Południowej, czyli obszaru Morza Śródziemnego.

(...)

Najlepsze miesiące na przyjazd do Alice Springs

Najlepszymi miesiącami na przyjazd do Alice Springs są kwiecień/maj, kiedy temperatura spada poniżej 35 stopni, nie ma ulewnych deszczy, które bardzo często psują plany np. kiedy chcesz pojechać w Outback. Jest to czas, kiedy do Alice przyjeżdża najwięcej turystów, noce są chłodniejsze i jest łatwiej zasnąć, przyjemniej spacerować w buszu czy przejść 200 km trasy Macdonell Ranges.

Najgorsze miesiące na przyjazd do Alice Springs
W lipcu i sierpniu jest dosyć zimno, szczególnie popołudniami i nocą, wieje też ostry i mroźny wiatr z południa. Szalik, kurtka i czapka obowiązkowa, nie polecam nocowania w namiocie w tym czasie. Zdecydowanie łatwiej żyje się i zwiedza w czasie pory suchej.

Do którego światowego miasta można porównać klimat w Alice Springs?
Naprawdę ciężko jest mi porównać Alice Springs do innego miasta, szczególnie w Europie. Na pewno nie jest to duże miasto – raczej miasteczko, gdzie klimat jest gorący i bardzo suchy. Bardziej niż jakiekolwiek europejskie miejsce przypomina mi Azję Mniejszą.

Najlepsze miesiące na przyjazd do Brisbane
Najlepsze miesiące na odwiedzenie Brisbane to druga połowa września, październik i listopad. Maj też będzie fajny.

Najgorsze miesiące na przyjazd do Brisbane
Do Brisbane najgorzej przyjechać… latem, czyli w okresie od grudnia do końca lutego. Wtedy zdarzają się tropikalne burze, cyklony, powodzie, leje, jest upalnie i duszno.

Do jakiego światowego miasta/regionu można porównać klimat w Brisbane?
W porównaniach nie celowałabym w Europę, raczej w tropikalne wyspy np. na Pacyfiku.


Najlepsze miesiące na przyjazd do Cairns

Sezon mokry na dalekiej północy może być ekstremalnie lepki i niekomfortowy ALE jeżeli znajdziecie noclegi z klimatyzacją i będziecie się kąpali w słodkowodnych oczkach wodnych (tzw. swimming holes), czeka was naprawdę mnóstwo dobrej zabawy. To także czas poza sezonem, co znaczy, że często pojawiają się zniżki dla turystów (chociaż czasem robi się dosyć tłoczno w trakcie australijskich wakacji szkolnych lub na chiński Nowy Rok).
Najgorsze miesiące na przyjazd do Cairns

Sezon suchy – od czerwca do końca października to najbardziej ruchliwy czas w roku, ponieważ na południu Australii jest zimno, ale w tropikach jest ciepło, słonecznie i sucho. Najbardziej popularnymi miesiącami na zwiedzanie tego regionu jest lipiec aż do października i Boże Narodzenie/Nowy Rok oraz okres wielkanocny.
Do jakiego światowego miasta/regionu można porównać klimat w Cairns?

Podobno podobną pogodę (i atmosferę) można znaleźć na Kostaryce. Słyszałam, że wiele amerykańskich rodzin zabiera tam swoje dzieci ze względu na cieplejszy klimat i zrelaksowany styl życia. Dla wielu australijskich rodzin właśnie taki jest Tropikalny Północny Queensland – więcej relaksu, więcej kontaktu z przyrodą i bycia na świeżym powietrzu z dziećmi i mnóstwem zakątków natury do odkrywania.

Najlepsze miesiące na przyjazd do Darwin

Najlepszymi miesiącami na odwiedziny są lipiec i sierpień. Lipiec pęka od imprez w każdy weekend – odbywa się Beer Can Regatta (wyścigi łódek zbudowanych z puszek po piwie), wycieczki statkiem, wyścigi koni… a pogoda jest po prostu idealna. Uwielbiam paddleboarding w oceanie lub obiady z jarmarków na Mindil Beach.
W sierpniu odbywa się trzytygodniowy Darwin Festival, kiedy w mieście pojawiają się pop-up (jednorazowe) restauracje i bary, a także mnóstwo koncertów i świetnej muzyki i występów komediowych.
Najgorsze miesiące na przyjazd do Darwin

Najgorszym okresem na odwiedziny jest październik lub listopad. Miejscowi nazywają ten okres “nasileniem” (“build-up”), ponieważ może się zrobić bardzo gorąco i parno, z nieustannymi ulewami lub burzami.
Do jakiego światowego miasta/regionu można porównać klimat w Darwin?

Byłam w Cancun w Meksyku i wydawało mi się, że jest podobnie. Być może porównałabym to też do niedalekiego Bali w Indonezji.

Najlepsze miesiące na przyjazd do Hobart
Między listopadem a lutym. Wszystko jest otwarte, mnóstwo rzeczy do zrobienia i niesamowita pogoda.

Najgorsze miesiące na przyjazd do Hobart
W zimie jest kilka świetnych festiwali i śnieg, ale z reguły jest mniej ruchliwie niż w lecie.

Do jakiego światowego miasta można porównać klimat w Hobart?

Przychodzi mi na myśl Portland w Oregonie, ale też miasta w południowej części Ameryki Południowej, a także RPA. Być może też Auckland i Christchurch na Nowej Zelandii. Hobart jest wyjątkowy, ponieważ nie ma tu na tyle miejsca, aby dotarły tutaj gorące wiatry z północy, a z południa docierają zimne fronty – stąd niższe temperatury.

Najlepsze miesiące na przyjazd do Melbourne
W zasadzie cały okres od września do kwietnia jest dobry na przyjazd do Melbourne.

Najgorsze miesiące na przyjazd do Melbourne
Zima miewa swoje uroki, ale jednak spore jest prawdopodobieństwo kiepskiej pogody, a do tego dzień jest krótki.

Do jakiego światowego miasta/regionu można porównać klimat w Melbourne?
Melbourne znajduje sie na szerokości geograficznej podobnej jak Hiszpania, Włochy czy Grecja, wegetacja trwa cały rok i rosną tutaj palmy. Klimat jednak trudno porównywać do któregoś z konkretnych miast. Melbourne bywa pod silnym wpływem frontów znad centralnej Australii, niosących suchy upał, oraz frontów znad Antarktydy, przynoszących gwałtowne ochłodzenie. Średnio jest tutaj 2-3 stopnie chłodniej niż w Sydney.

Najlepsze miesiące na przyjazd do Perth

Mimo, że nie wszyscy lubią upały, ja uważam, że najlepsze miesiące na przyjazd do Perth to właśnie okres lata. Pogoda jak marzenie, tylko słońce i błękit nieba, czyli idealna na plażowanie. A plaże w Perth uważam za jedne z najpiękniejszych w całej Australii. Na północ od Perth temperatury wzrastają, a na południu są zawsze o kilka stopni niższe, dzięki czemu każdy ma szansę zorganizować sobie wakacje według swoich upodobań. Każde pomieszczenie w Australii Zachodniej (od mieszkań, przez biurowce, restauracje, stacje benzynowe aż do centrów handlowych) jest klimatyzowane, więc bez obaw znajdzie się zacienione i chłodne miejsce na odpoczynek.
Najlepsze miesiące na przyjazd do Perth

Odradzam wakacje w Perth w zimie, czyli od czerwca do sierpnia. Ja dla pewności wydłużyłabym ten czas do końca września. Nawet jeżeli linie lotnicze kuszą w tym czasie tanimi biletami do Perth, warto najpierw sprawdzić dokładnie długoterminowe prognozy pogody. Na miejscu może się bowiem okazać, że przez kilka dni będzie padać deszcz, co nie zachęca do zwiedzania.

Do jakiego państwa można porównać klimat w Perth?
Trudno znaleźć inne miejsce o podobnych warunkach klimatycznych – Europejczykowi może się kojarzyć z południową Hiszpanią lub Portugalią, może nawet wybrzeżami Maroko.

Najlepsze miesiące na przyjazd do Sydney
Najlepszy czas na turystyczną wizytę w Sydney to wiosna i jesień.

Najgorsze miesiące na przyjazd do Sydney
Odradzam lato, z powodu upałów, oraz zimę, bo może być mokro.

Czy klimat w Sydney przypomina którąś część Europy?
Klimat jest chyba trochę w klimacie krajów basenu Morza Śródziemnego."


Źródło: http://www.przedeptane.pl/2016/australia-pogoda-klimat/
Góra
 PM off
cypel lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 28 Mar 2016 23:10 

Zrób z tego tabele.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Mar 2016 06:41 

Tabela jest podana na końcu linka wraz z legendą :P .
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Mar 2016 06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
przydałoby sie cos takiego na Azje Południowo - wschodnią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Mar 2016 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 91
Loty: 77
Kilometry: 250 316
Jeżeli chodzi o Azję Południowo - Wschodnią to tutaj jest ciekawe rozwiązanie. Wystarczy wybrać kraj i miesiąc przy mapce.

http://www.selectiveasia.com/thailand-h ... ther/april
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Mar 2016 07:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Właśnie miałem pisać o selectiveasia.
Żeby nie robić offtopu w Australii, założyłem nowy wątek w Azji
pogoda-kiedy-jechac-i-dokad,261,91552
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Kwi 2016 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
Cześć wszystkim!

Przeczytałem temat i zgadzam się z większością głosów, jednak muszę napisać, że pogoda to kwestia subiektywna. Wiem, że Australię podzieliliście nawet na miasta i regiony, ale ja spędziłem w Australii końcówkę wiosny i prawie całe lato. Bałem się upałów 40+ C jak cholera! I wiecie co? Zawiodłem się... Rekord zanotowaliśmy 47 C w Coober Pedy i da się żyć. Wiadomo, to nie jest najprzyjemniejsza rzecz, ale ludzie straszyli upałami, a wcale nie jest tak źle. Staliśmy nie raz na poboczu drogi przez kilka godzin, gdy nic nie jechało i po prostu trzeba pamiętać, aby pić dużo wody i smarować się kremem do opalania. :)

Pozdro!
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Maj 2016 14:02 

Przydatny opis pogody w poszczególnych częściach Australii:
http://antypody.info/2011/08/pory-roku-w-australii/
Góra
 PM off  
      
#9 PostWysłany: 08 Maj 2016 02:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Z mojego dwuletniego doswiadczenia tutaj, moge smialo powiedziec, ze najpewniejsza pogoda jest w lutym, jesli chodzi o Sydney.

Grudzien i styczen sa cieple, ale zdarzaja sie czesto deszcze, albo gorsze dni. Poza tym to okres wakacyjny tutaj i jest wszedzie pelno ludzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lip 2016 16:24 

Taka grafika:

Image



Image

Źródło:
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ralia.html
Góra
 PM off
marcino123 lubi ten post.
grzesznikAdam uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 09 Sie 2016 17:51 

Jeszcze inna grafika opisująca klimaty jakie panują na tym kontynencie:

Załącznik:
xoutback-climate-zones.gif.pagespeed.ic.MROJP2J64r.png
xoutback-climate-zones.gif.pagespeed.ic.MROJP2J64r.png [ 28.77 KiB | Obejrzany 2321 razy ]
Góra
 PM off
fortuna lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group