Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Paź 2013 12:09 

Rejestracja: 14 Cze 2013
Posty: 12
witam, zastanawiam się nad wycieczką do chin na przełomie roku (wylot zaraz po swietach, powrót 6 stycznia) łącznie będzie około 11 dni, wstępnie planuje lot do pekinu, a nastepnie pociąg do Xi'an i Szanghaj,

czy ktoś z forumowiczów był w chinach w tym okresie? wiem wiem sprawdz sobie na internecie, i tak sprawdzałęm, wiem, ze temperatura jest podobna do tej w polsce, bardziej mnie ciekawi kwestia opadów śniegu oraz jak wyglada sprawa smogu w tym okresie w pekinie

pozdrawiam !!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#2 PostWysłany: 11 Paź 2013 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
Ani śniegu, ani temperatury, ani smogu nie przwidzisz. W Szanghaju powinno byc znosnie i bez sniegu. Xian umiarkowanie zimno i mozliwy snieg, a Pekin z mojego doswiadczenia jest zimniejszy w tym okresie niz PL(temp. odczuwalna). Z 2 strony kazdego roku sa jakies anomalia. Tego lata Szanghaj i inne okolice doswiadczaly nadzwyczajnych upalow, Pekin mial jakis super zimy okres, 'naj' od ilus tam lat. Chocbym nie wiem jak bardzo chcial to w temacie pogody nie jestem, i chyba nikt inny, w stanie niczego wrozyc. 4ty rok mieszkam w Chinach i zima praktycznie za kazdym razem inaczej wygladala.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Paź 2013 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
My byliśmy koniec stycznia/luty, więc różnica niezbyt duża. Zanieczyszczenie powietrza takie, że w zamiast lądować w Pekinie, mieliśmy przymusowe przekierowanie na lotnisko w Taiyuan, gdzie na płycie spędziliśmy kilka godzin zanim warunki w Pekinie poprawiły się na tyle, żeby można było lądować. Temperatura oczywiście ujemna ale odczuwalnie jakby niższa niż faktycznie przez dużą wilgoć, opady śniegu są, ale nie duże i szybko topnieje. W Szanghaju pogoda powinna być bardziej łagodna. Poglądowo kilka zdjęć:

Pekin:
http://img850.imageshack.us/img850/7355/laa8.jpg

Poza Pekinem, z muru - woda na tamie zamarznięta na grubość ok 30-40cm:
http://img593.imageshack.us/img593/4397/yiaq.jpg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Paź 2013 13:32 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 31
A w Hongkongu w połowie stycznia ktoś był ? Można zmarznąć w nocy czy raczej nie ma szans ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Paź 2013 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
W HK moze byc ew. chlodnawo, ale nie ma to nic wspolnego z zima znana z Polski.
Bylem wielokrotnie w rejonie grudnia/stycznia/lutego. Jest przyjemnie. Na poczatku stycznia 2013 bylo ok 15C,
na Victoria Peak mozna lekko zmarznac ale tam gwizdze i wieje i tylko dlatego.
Na sylwestra 2209/11 w nocy trzeba bylo zalozyc lekki polar.
Teraz w polowie stycznia tez bede i pakuje klapki ;)
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Paź 2013 13:54 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 31
To super, nie ma nic gorszego niż zwiedzanie miasta w 30 stopniowym skwarze, będzie to też dobra strefa przejściowa między zimą w Polsce a tropikami w Singapurze. Chociaż mój znajomy Singapurczyk narzekał, że zimny styczeń mieli w tym roku, raz musiał zamknać okno w nocy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Paź 2013 23:00 

Rejestracja: 06 Gru 2012
Posty: 64
7-mego stycznia w Szanghaju - zimno, gorzej niż aktualna pogoda na dzień dzisiejszy w Polsce, ale nie taka jak w Europie.
Kilka dni później Kanton - Polska wiosna, w HK pewnie podobnie. Z tego co mówi moja koleżanka, koniec roku to najlepsza pogoda w tych rejonach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Architekt2001 oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group