Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Sty 2018 00:17 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
To jeszcze raz w wielkim uproszczeniu.

- SG nie interesuje twoja wiza (wiec mozesz okazac mu paszport bez wizy);
- agentow na bramce wpuszczajacych do samolotu nie interesuje twoje obywatelstwo (wiec mozesz okazac paszport niemiecki, ktory uprawnia cie do wjazdu na teren USA).
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#42 PostWysłany: 15 Sty 2018 00:21 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 223
Loty: 35
Kilometry: 22 862
@lataczuk

Piszesz o tym fuksie, zapomniałem doprecyzować posta, że chodziło mi o wyloty Berlina, tam nigdy nie miałem problemu. Z paszportu niemieckiego nie korzystałem do wylotów z Polski.

Z resztą wczoraj byłem na jednodniówce w Bergamo, z wylotem z Berlina i na świeżo mogę powiedzieć, że żadnych problemów nie miałem, ani jednego pytania o dokumenty polskie, legitymując się paszportem niemieckim.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Sty 2018 00:23 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
-- 14 Sty 2018 23:22 --

Polska nie jest jedynym krajem która od obywateli Polski wymaga legitymowania się polskim paszportem na terenie kraju i przy przekraczaniu polskiej granicy. Ale w żadnym razie nie ogranicza to możliwości skorzystania z paszportu niemieckiego w celu skorzystania z ruchu bezwizowego.

Przy kupnie biletu, oraz następnie odprawie w danych APIS podajesz dane z paszportu niemieckiego, natomiast na granicy PL pokazujesz paszport polski.

-- 14 Sty 2018 23:23 --

wave_pl napisał(a):
@lataczuk

Piszesz o tym fuksie, zapomniałem doprecyzować posta, że chodziło mi o wyloty Berlina, tam nigdy nie miałem problemu. Z paszportu niemieckiego nie korzystałem do wylotów z Polski.

Z resztą wczoraj byłem na jednodniówce w Bergamo, z wylotem z Berlina i na świeżo mogę powiedzieć, że żadnych problemów nie miałem, ani jednego pytania o dokumenty polskie, legitymując się paszportem niemieckim.


I prawidłowo - Polska wymaga posługiwania się polskim paszportem na terenie Polski i przy przekraczaniu jej granic. Poza Polską możesz używać dowolnego paszportu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 15 Sty 2018 11:13 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Jak to wygląda od strony technicznej - W paszporcie np. ze Stanów jest gdzieś informacja, że dana osoba ma też obywatelstwo PL? Czy straż graniczna z jakiegoś innego źródła wie, że powinien być paszport PL?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 15 Sty 2018 11:17 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
W paszporcie masz miejsce i date urodzenia - plus nazwisko ofkors. Po takich danych SG mysle jest w stanie sprawdzic w bazie czy dana osoba jest obywatelem polskim czy nie, oczywiscie jak komus bedzie sie chcialo to robic, bo nie sadze ze robia to rutynowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 15 Sty 2018 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Opuszczalam WAW na brytyjskim paszporcie niezliczona ilosc razy i Straz Graniczna nigdy nie mrugnela okiem i nie pytala sie mnie o polskie dokumenty. Lecialam z PL do Australi na brytyjskim paszporcie i agent przy online checkin sprawdzal czy mam elektroniczna wize na tym numerze paszportu. Lecialam tez z PL do Omanu i w KTW spowodowalam male zamieszanie, bo przy check in musieli sprawdzic czy mam prawo wjechac do Omanu bez wizy.

Prawo wjazdu do USA/ESTA beda sprawdzac w check-in i ewentualnie przy boarding, tam autorka tematu okaże niemiecki paszport.
Strazy Granicznej mozna pokazac jeden z dwoch paszportow, nie bedzie to mialo wiekszego znaczenia.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 06 Lip 2018 13:29 

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 3
Loty: 113
Kilometry: 134 333
A ja mam podobne pytanie. Żona ma 2 paszporty : PL i UA. Wielokrotnie przerabialiśmy na lądowej granicy PL/BY wjazd na 2 paszporty. Bialoruscy pogranicznicy wprost pytali czy ma też polski paszport w chwili gdy nie znaleźli tam polskiej wizy. Pytanie z innej beczki gdyż planujemy teraz wyjazd do Moskwy. Myślę że zadziałało by podobnie jednak w paszporcie UA zapis polskiego nazwiska jest cyrlica i "łamańcem" oficjalnej transkrypcji. Jak na to będzie opatrzyć linia lotnicza przy wydawaniu karty pokładowej i bordingu? Pozdrawiam serdecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 06 Lip 2018 14:35 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Przy czekinie beda patrzec czy masz prawo wjechac do Rosji (ie. czy masz wize). W ktorym ta wiza paszporcie bedzie to juz kompletnie ich nie interesuje. Poza tym to dlaczego calej podrozy nie odbyc na polskim paszporcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 06 Lip 2018 18:01 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@Aga_podrozniczka gwoli ścisłości, zgodnie z prawem opuszczając Polskę masz obowiązek posiadania ważnego polskiego paszportu. Na ogół nie jest to sprawdzane, ale czasem się zdarza, a wtedy jest problem.

Ustawa z dnia 2 kwietnia 2009 r. o obywatelstwie polskim reguluje to.

"Art. 3. 1. Obywatel polski posiadający równocześnie obywatelstwo innego państwa ma wobec Rzeczypospolitej Polskiej takie same prawa i obowiązki jak osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie."

Przykład http://www.bejsment.com/2015/10/02/niemowle-z-podwojnym-obywatelstwem-nie-moglo-wyleciec-z-polski-do-kanady/
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 07 Lip 2018 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wiem jakie sa przepisy (pulapka paszportowa Polonusow, itp), napisalam jak jest w praktyce i jak mozna uzyc dwoch paszportow w zaleznosci od potrzeby.

Historia ktora linkujesz byla opisywana w wielu artykulach, ale nie wiadomo na 100% jak bylo naprawde i czego nie powiedziano (np ze mogl przekroczyc czas pobytu w Polsce na kanadyjskim paszporcie,itp) Czytalam dosc dokladnie o tym, gdy sie to zdarzylo, bo glowny bohater byl kiedys moim znajomym (i dlatego spodziewam sie niedopowiedzen). Nie znamy wersji osob kontrolujacych dokumenty.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 07 Lip 2018 10:15 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@Aga_podrozniczka jasne, w 99% przypadków nie ma problemów, ale wolę żeby w wątku wisiała wersja oficjalna i przestroga ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 08 Paź 2018 23:01 

Rejestracja: 02 Lip 2018
Posty: 4
-- 08 Paź 2018 23:01 --

Jeszcze jedna kwestia. Czy dobrze rozumiem. Jeśli lecisz z Polski do USA to na lotnisku w Polsce musisz pokazać polski paszport bo jesteś Polakiem i tak jesteś traktowany. Nie masz w nim wizy USA więc pokazujesz WOP-iście ,że masz niemiecki .Bilet kupujesz na niemiecki paszport czy polski i jak przy przesiadce /


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Paź 2018 18:01, edytowano w sumie 1 raz
podwojony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 08 Paź 2018 23:30 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
To jeszcze raz w wielkim uproszczeniu.

- SG nie interesuje twoja wiza (wiec mozesz okazac mu paszport bez wizy);
- agentow na bramce wpuszczajacych do samolotu nie interesuje twoje obywatelstwo (wiec mozesz okazac paszport niemiecki, ktory uprawnia cie do wjazdu na teren USA).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 08 Paź 2018 23:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
silvershark napisał(a):
@Aga_podrozniczka gwoli ścisłości, zgodnie z prawem opuszczając Polskę masz obowiązek posiadania ważnego polskiego paszportu. Na ogół nie jest to sprawdzane, ale czasem się zdarza, a wtedy jest problem.

Ustawa z dnia 2 kwietnia 2009 r. o obywatelstwie polskim reguluje to.

"Art. 3. 1. Obywatel polski posiadający równocześnie obywatelstwo innego państwa ma wobec Rzeczypospolitej Polskiej takie same prawa i obowiązki jak osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie."

Przykład http://www.bejsment.com/2015/10/02/niemowle-z-podwojnym-obywatelstwem-nie-moglo-wyleciec-z-polski-do-kanady/


Zgadza sie, mnie juz 2 x ostro pouczyli na granicy. ;)
Raz doczepili sie, ze w paszporcie nie ma miejsca urodzenia i powinienem miec dodatkowo polski dokument, a drugim razem, ze kazdego obywatela RP obowiazuje polski dokument na granicy, ale puscili. :D
Straszyli, ze nastepnym razem moge miec powazny problem.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 08 Paź 2018 23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
bolanty napisał(a):
Jeszcze jedna kwestia. Czy dobrze rozumiem. Jeśli lecisz z Polski do USA to na lotnisku w Polsce musisz pokazać polski paszport bo jesteś Polakiem i tak jesteś traktowany. Nie masz w nim wizy USA więc pokazujesz WOP-iście ,że masz niemiecki .Bilet kupujesz na niemiecki paszport czy polski i jak przy przesiadce /

Wg. przepisow kazdy obywatel PL opuszczajac granice powinien okazac wazny polski dokument, a przy bramkach do gate mozna spokojnie pokazac inny paszport z wiza. ;)

podwojne-obywatelstwo,225,122918&start=20#p1135539
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 09 Paź 2018 15:01 

Rejestracja: 02 Lip 2018
Posty: 4
-- 09 Paź 2018 14:53 --

"Przy bramkach do gate inny paszport ,czyli bilet lepiej na niemiecki ? jak leciałem w 2007 z Warszawy do Chicago z przesiadką w Londynie to WOP-ista wołał paszport i bilet ,jak zobaczył ,że lot do Chicago to sprawdzał czy jest wiza ,czyli teraz na pytanie gdzie wiza pokazuje się dodatkowo niemiecki paszport ?

-- 09 Paź 2018 15:01 --

Zapomniałem dodać ten lot do Chicago na polskim paszporcie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 09 Paź 2018 15:15 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
No to kolejny raz w jeszcze wiekszym uproszczeniu:
- podchodzisz do kontroli paszportowej, mowisz "Guten Morgen" (lub cos innego w zaleznosci od pory dnia) i podajesz swoj niemiecki passport;
- pani lub pan w okienku mowi "Guten Morgen ((lub cos innego w zaleznosci od pory dnia i/lub zdolnosci jezykowych) i prosi o okazanie boarding pass i teraz:
a/ pani lub pan mowi OK - prosze isc dalej;

(sprawa zakonczona - wersja najbardziej prawdopodobna)

lub
b/ pani lub pan mowi: "ale przeciez jest pan obywatelem polskim, wiec ma pan obowiazek poslugiwac sie polskim dokumentem tozsamosci", a ty wtedy na to, alez oczywiscie kein problem i pokazujesz polski passport; no i pani lub pan mowi dziekuje nara;

(sprawa zakonczona - wersja malo prawdobobna, ale mozliwa)

Przy wejsciu do samolotu: agenta nie interesuje czy masz jedno czy dzwadziescia obywatelstw, chce zobaczyc document, ktory uprawnia cie do wjazdu na teren USA, wiec pokazujesz niemiecki paszport i nara.

Mam nadzieje, ze wystarczajaco prosto opisalem mozliwe warianty.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
bolanty uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 09 Paź 2018 18:52 

Rejestracja: 02 Lip 2018
Posty: 4
Bardzo dzięki " lataczuk ' za zaangażowanie i podpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 19 Mar 2019 14:28 

Rejestracja: 07 Mar 2018
Posty: 5
Loty: 44
Kilometry: 63 822
Hej, mam podobne pytania, ale może opiszę dokładniej swoją sytuację. Wraz z siostrą posiadamy dwa obywatelstwa - polskie oraz niemieckie. Chcemy skorzystać z możliwości wycieczki do USA na naszych niemieckich paszportach, oczywiście wiemy o rejestracji pobytu ESTA.

Pytania są następujące:

1. Czy możemy lecieć z dowolnego kraju na niemieckim paszporcie, czy tylko z kraju, który jest objęty nieograniczonym programem wizowym, jak np. Niemcy, Czechy itp.?
2. Czy jeśli wykupimy bilety linii Ukraine International z Krakowa z przesiadką w Kijowie na lot docelowy do NY, to możemy z Ukrainy lecieć na niemieckim paszporcie, który nie potrzebuje ekstra wizy?
3. Czy z niemieckim paszportem musimy odbyć docelowy lot do USA tylko z Niemiec, czy z dowolnego kraju w Europie lub na świecie?
4. Czy podczas rezerwacji biletów należy podać nr seryjny paszportu? Mamy obecnie paszport niemiecki w trakcie wyrabiania przez konsulat.

Bardzo proszę o odpowiedzi na te pytania. Zależy nam na aktualnych informacjach.

Pozdrawiam serdecznie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 19 Mar 2019 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
1. Z dowolnego
2. Możesz na niemieckim
3. W sumie to samo pytanie co 1
4. Przy rezerwacji nie potrzeba żadnych numerów, przy oprawie on-line chyba musisz podać numer ESTA
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group