Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 19 Gru 2018 13:55 

platynowy
Załącznik:
Zrzut ekranu (25).png
Załącznik:
taba.jpg
mój rok jeszcze nie skończony, ale końcówka ostra i może brakować czasu na pisanie,
rok najsłabszy z ostatnich 4, pierwszy bez EF, najmniejsza liczba lotów, ale bardzo ciekawy i plan wykonany na 5+, czyli 5 nowych krajów, ten plus to Lizbona,
początek roku to Barcelona i właśnie Lizbona,
narty w Czechach
następnie Australia i Pekin,
dalej Albania i Rumunia,
drugi rok z rzędu Nepal i powrót przez Armenię,
końcówka roku to Madagaskar,
za chwilę Izrael i Egipt,
i na zakończenie sylwester w Pradze,
wyszło tak trochę kulinarnie, ale operę w Sydney czy wielki mur wszyscy już widzieli na zdjęciach,
plan na przyszły rok to kolejne 5 krajów, plus mile widziany,
załatwione już to Bolonia i San Marino,
w marcu Irlandia, w międzyczasie narty ( może Turcja),
następne 5 lat w planach po 3 kraje, potem 5 lat po 2 kraje i setka załatwiona ( przy jakimś wyjeździe multi mam nadzieje, że padnie wcześniej )

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Ostatnio edytowany przez kostek966, 19 Gru 2018 14:01, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.

#42 PostWysłany: 19 Gru 2018 13:56 
Awatar użytkownika

Loty: 251
Kilometry: 390 922
srebrny
Cóż.
Załącznik:
plany.png

Nie wyszło.
Załącznik:
Realizacja.png

Styczeń.
Spora cześć z Was zapewne pamięta ten wypad do Izraela i zahaczenie o Palestynę. Spora część może też nie pamiętać.
Załącznik:
20180114_121018.jpg

Mimom, że pogoda w Bukareszcie nie dopisała, to wizyta na gorących termach oraz zimne rumuńskie krafty znacząco uprzyjemniły weekend. Dodatkowo, udział w manifestacji ulicznej: bezcenny.
Załącznik:
bucharest (162).jpg

Żydowskie państwo tak bardzo przypadło mi do gustu, że postanowiłem polecieć po raz drugi! A tak naprawdę to nie. Po prostu bilety miałem kupione już wcześniej.
Ejlat oraz najgłębsza depresja świata.
Załącznik:
20180128_142528.jpg

Luty.
Wprawdzie Łukaszenko nie zaprosił mnie na wizytę, ale postanowiłem wprosić się samemu. Do Mińska. W środku zimy. No, brawo ja!
Załącznik:
20180210_105922.jpg

@Ninoczka nie zgadzam się, że był to durnolot. Wprawdzie nie ma usystematyzowanej definicji, ale był nocleg, było więcej, niż 24h i była pljeskavica. Mimo wszystko nieco Niszowy kierunek.
Załącznik:
20180225_113332.jpg

Marzec.
Najdłuższy urlop w tym roku, przeżarte 10 dni. Niemal 2 tygodnie na Tajwanie i 3 dni w stolicy państwa środa. Nachodzą mnie w tym momencie refleksje, które sugerują, że nie był to najlepszy wyjazd w roku. Bo nie był. Wiąże się to z wieloma czynnikami: przez tydzień zmagałem się z przeziębieniem, moja znajomość chińskiego jest marna, a ludzie trudni w interakcjach. Choć, gdy teraz wróciłem do zdjęć, to przypominam sobie, że kraj jest przepiękny, a jedzenie doskonałe!
Załącznik:
20180311_133620.jpg

Załącznik:
20180319_155620-EFFECTS.jpg

Kwiecień.
Wylot go Girony i weekend kontrastów. Najpierw trekking w zaspach po pas, aby parę godzin później wygrzewać się nad Costa Brava.
Załącznik:
20180414_122847.jpg

@marcino123 załatwił najlepszy park w całym Kijowie na zlot! Wspaniały, choć ostatni tak duży zlot.
Maj.
Jedna z najciekawszych wypraw roku, czyli majówka w kraju Persów. Żałuję, że starczyło mi czasu jedynie na ‘gringo track’, ale kiedyś wrócę. Na pewno!
Załącznik:
20180429_111637.jpg

Na koniec miesiąca jeszcze bardzo przyjemny wypad z dziewczyną do Salonik oraz półwysep Chalcydycki. Ah, te greckie wina. Te greckie ceny wina!
Załącznik:
20180531_202049.jpg

Czerwiec.
Weekend w Budapeszcie. Który to już raz?
Załącznik:
20180609_210436.jpg

Lipiec.
Kolejny duży wyjazd. Tydzień w Armenii, gdzie największe atrakcje okazały się najsłabsza, za to cudowne te o których nikt się nie rozpisuje!
Przekonałem się wtedy, że jest ogromna różnica między 30C, a 35C. I także, że czasem tani bilet może okazać się bardzo drogi. Niemniej jednak - bardzo udana wyprawa!
Załącznik:
20180709_205359.jpg

Sierpień.
Dużo krajówek, wraz z klasycznym durnolotem babimostowskim. Warszawa. Kraków. Rzeszów. Męczące i żmudne wyrabianie FTLa.
Załącznik:
20180811_050236.jpg

Wrzesień.
Znowu sporo krajówek oraz Charkowski weekend. Pogoda bardzo barowa, aczkolwiek tanie krafty ukraińskie znacząco uprzyjemniły deszczowe chwile.
Załącznik:
20180929_152441.jpg

Październik.
Ostatni raz nad Bałtykiem byłem 4 lata temu! Wróciłem! Od Ryskiej strony. Jedna z lepszy weekendówek w roku.
Załącznik:
20181007_104917.jpg

Listopad.
Kto by pomyślał, że moja pierwsza Afryka przyjdzie od strony samego rogu? Razem z @sko1czek odwiedzamy gorące Dżibuti i nieistniejący na mapie Somaliland. Wyjazd roku? Zapewne tak, choć konkurencja spora.
Załącznik:
20181029_173929.jpg

Grudzień.
Lwów i moja czwarta w tym roku wizyta na Ukrainie. O jedną butelkę za dużo!
Ostatni tegoroczny wyjazd to Lizbona pod szyldem NGO’su ‘lager boys’.
Załącznik:
20181208_121003.jpg

Pisząc podsumowanie rok temu musiałem mieć przeczucie, że lotów w 2018 będzie dużo. Nieco za dużo. Tym razem, jestem niemal pewny, że taki rok się szybko nie powtórzy. O ile kiedykolwiek.
Odrobina luźnych przemyśleń.
W zasadzie jedynym klasycznym durnolotem był wypad do Babimostu.
Krajówki w szczycie sezonu to mordęga. Potworne opóźnienia (ale zawsze poniżej 3h), oczekiwanie na autobus, oczekiwanie na bagaż...
Dzięki dobremu planowaniu powyższą całość udało mi się zamknąć w 28 dniach urlopu.
Low costy są coraz niżej w moich statystykach (zaledwie 26 odcinków) i przewiduję podtrzymanie trendu w kolejnym roku. Upokarzająca polityka bagażowa skutecznie mnie zniechęca.
Wypady na weekend to świetna sprawa. Przeważnie, gdy wszystko idzie gładko – można poznać i zobaczyć wiele rzeczy! Jednak, gdy coś się sypie to można spędzić weekend na użeraniu się z problemami i nie zobaczyć prawie nic.
Plany na 2019?
Mniej latać.
Załącznik:
2018.png

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
43 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#43 PostWysłany: 19 Gru 2018 17:22 

platynowy
@Apocalipse, wiedziałem, że duzo latasz w tym roku, ale nie sądziłem, że aż tak poleciałeś :)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#44 PostWysłany: 19 Gru 2018 19:14 
Awatar użytkownika

Loty: 223
Kilometry: 412 763
platynowy
@J.1 Wymienię się jednym nosorożcem za lamparta. ;)
@Apocalipse Przegiąłeś. ;)
@Gadekk Czekamy na Twoje podsumowanie. :)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#45 PostWysłany: 19 Gru 2018 20:26 
Awatar użytkownika

Loty: 453
Kilometry: 705 723
srebrny
@igore
Ja mam lamparta z Savuto (Chobe), chętnie na lwa wymienię.
@Gadekk się jeszcze nie wylatał więc na podsumowanie trzeba czekać.
@Apocalipse Brawo Ty.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#46 PostWysłany: 19 Gru 2018 20:31 
Awatar użytkownika

Loty: 195
Kilometry: 299 718
HON fly4free
@Apocalipse nie wiedziałem, że na Tajwanie jest tyle lotnisk :lol:

Image
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#47 PostWysłany: 20 Gru 2018 12:03 
Awatar użytkownika

złoty
Apocalipse napisał(a):
(...) kraj jest przepiękny, a jedzenie doskonałe!

Doskonałe to są przepisy siostry Anastazji (kto bywa na poczcie ten wie) :D
Załącznik:
doskonale.jpg

Gratuluję owocnego roku. Z ciekawości - czego dotyczyła manifestacja w Bukareszcie?

Relacje PM off
Tom K lubi ten post.

#48 PostWysłany: 20 Gru 2018 12:08 

Loty: 58
Kilometry: 138 396
W porównaniu z poprzednikami u mnie będzie skromnie lotniczo (ograniczenia to 26 dni urlopu plus od jesieni dziecko w szkole).

W 2018 mniej lotów (tylko 8) niż w roku poprzednim (14) ale postawiliśmy na dłuuuższe wyjazdy i więcej zwiedzania w PL, plus przeprosiliśmy się z podróżą samochodem oraz pociągiem. Zgodnie z założeniami z roku poprzedniego nie zabrakło wyjazdów tylko we dwoje bez dziecięcej trzódki.

Styczeń - citybreak bez dzieci w Neapolu plus objazdówka wybrzeża Amalfi (deal z f4f) - przekonałam się do tego żeby zrezygnować z lotów weekendowych w miesiącach kiedy nie ma "gwarantowanej" pogody, albo latać właśnie mocno na południe (Bolonii i Mediolanowi w listopadzie/styczniu mówię: NIE) Neapol i Amalfi lekkie rozczarowanie, zdecydowanie Apulia i Garda wygrywa w zestawieniu ulubionych włoskich regionów; weekendowe narty w PL
Luty - pociągowo- samochodowy weekend w WAW ze znajomymi - wreszcie zaliczone Centrum Nauki Kopernik; weekendowe narty w PL
Marzec - przez zaplanowaną operację córki tylko weekendowe narty w PL
Kwiecień - kolejny pociągowo- samochodowy weekend tym razem bez dzieci w WAW ze znajomymi i imprezową "konferencją" w Jachrance, podczas powrotu przypadkiem odkryta "perełka" na kolejny wyjazd; wypady weekendowe w okoliczne parki rozrywki (Miasteczko Twin Pigs i Energylandia prawie służbowo)
Kwiecień/Maj - zaplanowany wyjazd Majówkowy się wysypał, więc wsiedliśmy w samochód i na spontanie pojechaliśmy na Węgry zahaczając o Słowację: Bratysława, Balaton, Budapeszt, Eger, Miszkolc, Koszyce
Maj/Czerwiec - kolejny długi weekend to nasza "perełka" - Smardzewice - wiocha, którą znaleźliśmy na mapie wracając z WAW - jezioro/zalew Sulejowski mniej więcej w połowie drogi między WAW a KRK; Groty Nagórzyckie, rowery zwykłe i wodne, totalny chillout mimo 5 dzieciaków na karku ;)
Czerwiec - kupione z deala znalezionego na fly4free loty do Barcelony z powrotem z Malagi (w dealu była między tym Majorka, którą "wycięliśmy"); wynajętym samochodem zjechaliśmy przez 12 dni całe wybrzeże, noclegi rezerwowaliśmy koło godz 18.00 i daliśmy nieźle popalić naszym córkom codziennie zmieniając miejsce gdzie śpimy - Hiszpania zaczęła konkurować z Włochami o miano ulubionego kraju w Europie, dużo zobaczyliśmy, pysznie jedliśmy, a na końcu trochę nawet odpoczęliśmy :) w PL Pustynia Błędowska
Lipiec - weekendowy wypad bez dzieci do Lwowa (f4f) - fatalna pogoda, problemy z noclegiem, odprawą online i inne perypetie sprawiły, że Lwów nas nie zachwycił i był to chyba tuż przed Neapolem na podium "najsłabszy" wyjazd roku; wreszcie po raz pierwszy udało mi się "zaliczyć" Termy na rodzinnym wyjeździe w góry
Sierpień - nasz kolejne odkrycie tuż pod nosem na weekendowe atrakcje to Bukowno i zakole rzeki Sztoły - miejsce tak nas zauroczyło, że spędziliśmy tam 3 weekendy pod rząd: rowery, kajaki, spacery, kąpielisko, rzeczka
Wrzesień - zderzenie z polskim systemem edukacji i brak wyjazdów (małżonek zrealizował swój plan z czasów studiów i wjechał rowerem na Turbacz)
Październik - piękna, złota, polska jesień to wyjazdy weekendowe połączone z odwiedzinami rodzinnych grobów (1.11 miało nas nie być w PL) i górskimi wędrówkami pieszymi; Krynica z Jaworzyną, Bielsko z Szyndzielnią, Pszczyna z Zagrodą Żubrów i Parkiem Zamkowym, Zamek w Korzkwi i próby jeździectwa w okolicznej stadninie, rowery, rowery, rowery
Listopad - kupione w maju w niezłym dealu bilety czarterowe na Wyspy Zielonego Przylądka (909PLN), na które wyjazd do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania (konferencje służbowe, szkoła); korzystając z pracowniczych zniżek dla biur podróży i nastraszeni jak tam jest drogo na własną rękę i jak trudno dostępne są wszystkie produkty w końcu zakupiliśmy pakiet z Allem i był to najbardziej leniwy wyjazd roku, choć zwiedziliśmy całą wysepkę i wszystkie chyba jej atrakcje koncentrując się na nurkowaniu, kitesurfingu i zwykłym plażingu - fajne naładowanie baterii przed polską pluchą a na dodatek dostaliśmy "w prezencie" dodatkowy dzień wolny 12.11 (edukacja córki bardzo nie ucierpiała przez 6 dni nieobecności w pierwszej klasie, jak dotąd jedyne, i materiał nadrobiliśmy w samolocie;)
Grudzień - przygotowania do Świąt, może uda nam się jakieś narty weekendowe zaliczyć jeszcze albo wyjazd na spontanie bo szkoła nie zapewnia opieki 27,28 i 31.12....
W zeszłym roku absolutnym numerem 1 był Wietnam, w tym ex equo: Hiszpania, Smardzewice, Bukowno, Krynica, WZP

Plany na 2019: zdecydowanie wyjazdy dłuższe i weekendowe zwiedzanie Polski ("cudze chwalicie..."), znowu Roztocze, chodzenie po górach (do zaliczenia z dzieciakami Turbacz, spływ Dunajcem i mimo wszystko, bo wstyd nie pokazać dzieciom: Morskie Oko/Tatry), kierunki lotnicze uzależnione od cen biletów/okazji (choć marzy się nowy kontynent - Ameryka i Karaiby)
Kupione bilety/zaplanowane wyjazdy:
- styczeń: ferie zimowe i marzenie z dzieciństwa - safari w Kenii plus pierwsze nurkowanie już z dzieciakami bo młodsza nauczyła się pływać i kitesurfing - wyjazd roku 2019?
- luty/marzec - citybreak w Rzymie bez dzieciaków, na który udało nam się namówić znajomych z WAW (deal z f4f); pewnie weekendowe narty
- kwiecień - egzaminy w szkole więc brak lekcji to może po raz pierwszy wybierzemy się do Egiptu na nurkowanie, może Cypr albo Oman (raczej jakiś last w ciepłe miejsce na wykorzystanie zniżki pracowniczej z Itaki ;)
- bilety na długi weekend sierpniowy z deala f4f do ukochanej Apulii (tym razem w planie północ od Bari - Gargano i pewnie mocna objazdówka z dzieciakami przez 9 dni)
- listopad/grudzień - może Pani wychowawczyni znowu przymknie oko na nieobecność córki w szkole wtedy jakaś egzotyka/ciepełko (Karaiby lub Azja co się upoluje)
 Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.

#49 PostWysłany: 20 Gru 2018 17:39 

Loty: 381
Kilometry: 619 211
srebrny
Czas na mnie.

Działo się i będzie się dziać:
- rekordowy rok pod względem ilości lotów - 80
- nowe kraje: Tajlandia/tylko BKK, Korea Pd, Norwegia, Indonezja, Tanzania
- nowe linie: Skyjet, United, Air China, Cathay Pacific, Eastar Jet, Garuda, Wings Air, Ethiopian
- nowy rodzaj zakwaterowania – namiot :D
Załącznik:
2018.jpg
1. Zaczęło się w lutym. Filipiny. Co tu dużo mówić... Byłem tam drugi raz i na pewno nie ostatni. Udało się zaliczyć PADI OWD na Coron.Podczas przesiadek udało się pojeździć na rowerach po torze F1 w Abu Dhabi. Za darmo! Polecam wszystkim
Załącznik:
Abu Dhabi.JPG
Załącznik:
Coron.JPG
2. Zimowy Kijów na Wielkanoc. Nie porywa mnie to miasto ale jest tanio i można się w knajpach poczuć jak burżuj. Jak się później okazało wróciłem tam jeszcze podczas przesiadki latem.
Załącznik:
Kijów.JPG
3. Kwiecień/maj to samotny skok do Wuja Sama (NY, D.C., Niagara). Warto zobaczyć, ale ja wolę klimaty azjatyckie ewentualnie arabskie. Niagara – szczyt kiczu, całe szczęście że zaliczyłem ją nocnymi Megabusami, przez co czas tam spędzony ograniczyłem do minimum.
Załącznik:
NYC.JPG
Załącznik:
DC.JPG
4. Żeby nie tracić czasu na przepakowanie pobyt w domu ograniczyłem do... zera. Doleciałem tylko do Londynu(mieszkamy w PL) po żonę i zaczęliśmy wspólny, intensywny trip azjatycki. Bangkok, Seul, Jeju, Pekin i Hongkong. Uwielbiam to ostatnie miasto. Tym razem Tai O. Korea nie rozczarowała no może kimczi za dużo :D A Bangkok to już kwintesencja Azji, pot po doopie leciał ale chłonęliśmy to miasto z wielką przyjemnością. Na koniec 24h w Pekinie. Nie czuję potrzeby tam wracać.
Załącznik:
BKK.JPG
Załącznik:
BKK (2).JPG
Załącznik:
Seul.JPG
Załącznik:
Jeju.JPG
Załącznik:
Jeju (2).JPG
Załącznik:
Tai O.JPG
Załącznik:
Tai O (2).JPG
Załącznik:
HKG.JPG
4. Następnie Boże Ciało w Norwegii (Bergen). Do końca wyjazd stał pod znakiem zapytania. Namiot w deszczu z dzieciakami nie byłby szczytem marzeń. Ale pogoda totalnie nas zaskoczyła. Krajobrazowo absolutny top i to tak blisko... Jestem do dziś oczarowany tym co udało się zobaczyć.
Załącznik:
Norwegia.JPG
Załącznik:
Norwegia (1).JPG
Załącznik:
Norwegia (2).JPG
Załącznik:
Norwegia (3).JPG
Załącznik:
Norwegia (4).JPG
5. Legoland z namiotem w lipcu. Dzieciaki wniebowzięte. Pogoda po raz kolejny dopisała. Zaliczyliśmy tez Fano i Arhus.
Załącznik:
Dania.JPG
Załącznik:
Dania (2).JPG
6. 3 sierpniowe tygodnie w Indonezji - Bali, Lombok, Komodo, Nusa Penida i Lembongan. Ze względów zdrowotnych musieliśmy przełożyć ten wyjazd z 2017 na 2018r. Wakacje 2017 to tydzień w MIELNIE(nie wnikajmy w szczegóły). Dzieci strasznie przeżyły tą zmianę planów, więc za punkt honoru postanowiłem sobie, że choćby nie wiem co to tam pojedziemy. Udało się już w tym roku. Na Lembongan zakończyłem PADI AOWD. Ogólnie to wyjazd z dreszczykiem emocji. Na południowy Lombok trafiliśmy po głównym trzęsieniu ale wstrząsy wtórne nas nie ominęły. 3-krotny wyjazd na taras w środku nocy i odcięcie od prądu i elektryczności. Poza tym wypadek żony na motorze i zostawiony plecak z aparatem w taksówce, na szczęście po tygodniu odzyskany. Poza tym pierwsze doświadczenia za kierownicą w Azji i pierwszy raz za kółkiem po lewej stronie. Na Bali było wesoło. Na pewno zapamiętamy ten wyjazd na długo i oczywiście wrócimy!
Załącznik:
Indonezja (1).JPG
Załącznik:
Indonezja (2).JPG
Załącznik:
Indonezja (3).JPG
Załącznik:
Indonezja (4).JPG
Załącznik:
Indonezja(5).jpg
7. Wrześniowy city-break z żoną w Istambule. Nie wiem jak to się stało,że tam wcześniej nie dotarłem. Będę wracać, obiecuję. Dla jedzenia, ludzi, meczetów do których można wejść. Polecam absolutnie!
Załącznik:
Istanbul (1).JPG
Załącznik:
Istanbul (3).JPG
Załącznik:
Istanbul (4).JPG
Załącznik:
Istanbul (5).JPG
Załącznik:
P9220282.JPG
8. W październiku odwiedziliśmy Włochy. Tym razem Cinque Terre i częściowo Toskanię. Było tak jak miało być – po raz kolejny nam dopisała pogoda.
Załącznik:
Włochy (1).JPG
Załącznik:
Włochy (2).JPG
Załącznik:
Włochy (3).JPG
Załącznik:
Włochy (4).JPG
9. Listopad to Zanzibar. W drodze powrotnej Jerozolima i okolice. Tak wyszło :D Na Zanzibarze na szczęście mieszkaliśmy w południowej części. Północ zwiedziliśmy i ciężko tam o prawdziwy Zanzibar. Auto mieliśmy na cały pobyt (polecam jazdę w nocy) i po kilku dniach stwierdziliśmy, że już zobaczyliśmy wszystko co chcieliśmy więc pozostał plażing, którego zwolennikiem na co dzień nie jestem :)
Załącznik:
Zanzibar (1).JPG
Załącznik:
Zanzibar (2).JPG
Załącznik:
Zanzibar (3).JPG
Załącznik:
Izrael (1).JPG
Załącznik:
Izrael (2).JPG
10. I myślałem,że to już koniec ale FR rzucił tanią Majorkę no więc świadomy ryzyka związanego z pogodą pojechaliśmy. W pakiecie z rodzicami, którzy nigdy poza resorty na Kanarach nie wystawili głów (brak znajomości angielskiego). W 3 dni sporo zobaczyliśmy. Formentor robi wrażenie. Pogoda po raz kolejny nam dopisała.
Załącznik:
PB250160.JPG
Załącznik:
PB250252.JPG

Plany na 2019? Do października jestem już ustawiony:
- ferie na Fuercie
- tydzień na Hawajach plus okolice LA
- Azory na majówkę
- Gruzja na parę dni
- Tromso – ciekawe czy w pięć dni uda nam się dotrzeć autem na Lofoty :D
- Namibia latem. Dziękuję @cart i @Gleba3 za inspirację swoimi relacjami
- wrześniowa Madera
- IRAN w październiku. Wreszcie, bo już raz przekładany!
- w listopadzie wracam do Azji, ale tu planów jeszcze nie mam.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować za wkład tym wszystkim, którzy wnoszą wartościowe informacje na tym forum bo rozwinąłem skrzydła praktycznie tylko dzięki Wam.

Ostatnio edytowany przez OSK 20 Gru 2018 20:54, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off
44 ludzi lubi ten post.

#50 PostWysłany: 20 Gru 2018 19:30 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Ciekawe, czy po Twoim wpisie ktoś będzie jeszcze miał ochotę, by podzielić się swoimi dokonaniami w 2018 r. Jak dla mnie, to pozamiatałeś :D

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#51 PostWysłany: 20 Gru 2018 19:38 

Loty: 381
Kilometry: 619 211
srebrny
Ale szukania za mile niejeden z nas mógłby się uczyć od Ciebie, włącznie ze mną

Ale żeby nie było, rozwijam się w tym temacie. Boję się, że wolnych terminów zabraknie

Jak żyć?
3 ludzi lubi ten post.

#52 PostWysłany: 21 Gru 2018 20:25 
Awatar użytkownika

Rok 2018 lotniczo mogę uznać za zakończony

Czy to był dobry rok? To był najlepszy pod względem liczby odcinków, które pokonałem bo 29 i był chyba najbardziej różnorodnym w porównaniu do lat poprzednich jeśli chodzi o kierunki.

Nowe kraje: Iran, Kenia, Tanzania, Emiraty Arabskie
Nowe linie lotnicze: UIA, Iran Air, Kenya Airways, easyJet
Nowe lotniska: KRK, VCE, CTA, DTM, KBP, POZ, IKA, THR, SYZ, BGY, MXP, NBO, ZNZ, IEV, ATH - właściwie każdy wyjazd zaczynał się, lub kończył nowym dla mnie lotniskiem.

Styczeń: Włoska rodzinna przygoda

Wenecja (+Padwa, Vicenza) - prezent świąteczny, który stał sie już tradycją w relacjach moich z mamą. Relacja styczniowa-wenecja-czyli-rzecz-o-wyciaganiu-wnioskow,1506,124291
Sycylia (Katania + Syrakuzy i Taormina) - podobnie jak w zeszłym roku, 4 dni po powrocie z wyjazdu z mamą ruszamy z małżonką na podbój południowej Sycylii

Załącznik:
VCE.jpg

Załącznik:
CTA.jpg

Luty:
Dortmund - służbowa wizyta w okolicach - niestety bez ciekawych zdjęć

Marzec:
Brno - Krótka weekendowa wizyta, która właściwie już drugiego dnia zakończyła się na Ostrym Dyżurze.

Załącznik:
Brno.jpg

Kwiecień:
Kijów - Zlot F4F - jeszcze raz dzięki za atmosferę i super rozgrywkę w paintballa.

Załącznik:
KBP.jpg

Maj: wizyta u dwóch wrogich sobie narodów w odstępstwie zaledwie 4 dni
Izrael - krótki 4 dniowy wypad do Izraela, jako małe marzenie mojej żony, a że lubie spełniać marzenia udało sie kupić bilety w dobrej cenie i polecieć
Iran - 4 dni po powrocie z Izraela, poleciałem ze swoim szefem, również lubiącym podróże do Iranu. Klasyczna wersja Iranu sprawiła, że mam ochotę na więcej.

Załącznik:
TLV.jpg

Załącznik:
IKA.jpg

Czerwiec:
Bergamo-Mediolan - krótka weekendówka z przylotem do BGY i powrotem z MXP.
Lwów - już tradycyjnie 3 rok z rzędu wyjazd na weekend z Bożym Ciałem - niestety ilość rodaków nie przekładająca się niestety na jakość ich zachowań sprawia, że w przyszłym roku ruszymy dalej na wschód.

Załącznik:
BGY.jpg

Załącznik:
Lwow.JPG

Lipiec-Sierpień:
Zanzibar (przez Kijów, Dubaj i Nairobi) - wakacyjny trip przez 3 kraje, gdzie w każdym z nich spędzamy chwilę czasu. Walka z Kenya Airways na powrocie popsuła nam plan zobaczenia Nairobi National Park, zatem chyba pora odłożyć troche kasy na prawdziwe safari.

Załącznik:
ZNZ.jpg

Październik:
Bieszczady - przedostatni weekend z piękną pogodą!!

Załącznik:
Bieszczady.jpg

Listopad:
Bruksela - krótka sobotnio-niedzielna wizyta na piwko i frytki.

Załącznik:
CRL.jpg

Grudzień:
Ateny - prezent świąteczny dla mamy, tym razem nie w styczniu bo ten pochłonie liczba rzeczy do ogarnięcia potrzebnych do wyjazdu do Indii.

Załącznik:
ATH.jpg

Plany na 2019? Na pewno 3 tygodniowa przygoda w Indiach w lutym, Belgrad na zlot (chociaż z dobrymi ofertami jak na lekarstwo) oraz kupione za punkty 4 dni w Porto w sierpniu. Jaki będzie ten rok trudno powiedzieć, ponieważ zmieniam pracę i możliwe, że prywatne wypady zastąpią służbowe, zatem możliwości wyjazdowe zdeterminuje bardziej kalendarz zawodowy niż oferty :(

Wszystkiego co najlepsze na święta i Nowy Rok, wielu niezapomnianych podróży dla całej społeczności Fly4Free!! :)

Relacje PM off
19 ludzi lubi ten post.

#53 PostWysłany: 22 Gru 2018 00:50 
Awatar użytkownika

Loty: 162
Kilometry: 378 470
niebieski
Witam wszystkich. Mimo iż rok zamknę o godzinie 18-tej 31 grudnia podzielę się z Wami moimi podróżami. Dla mnie był to rok rekordowy i myślę, że długo go nie pobiję - 36 lotów za mną, 3 na koniec grudnia - czyli łącznie 39. W zeszłym roku 22 loty, więc wynik dużo lepszy. Dwie prawie miesięczne wyprawy, na których trochę się działo :)

Nowe państwa - Australia, Malezja, Singapur, Bułgaria, Chiny (Hong Kong), Brunei, Indonezja,Kijów i Cypr
Ilość dni spędzonych w podróży - 75

Mapa - 2018 r
Załącznik:
Mapa.jpg

Luty- wyprawa do Australii , po drodze jeden dzień w Abu Dhabi, dwa dni w Kuala Lumpur, jeden w Singapurze no i wreszcie Melbourne, Sydney i Tasmania. W drodze powrotnej nocka w "ulubionej" Manilii, pierwszy raz w Kijowie i na dokładkę Budapeszt :) Więc się działo.

Abu Dhabi
Załącznik:
Abu Dhabi.jpg

Kuala Lumpur
Załącznik:
Kuala Lumpur.jpg

Singapur
Załącznik:
Singapur.jpg

Park w Melbourne
Załącznik:
Melbourne.jpg

Great Ocean Road
Załącznik:
GOR Australia.jpg

Tasmania
Załącznik:
Tasmania.jpg

Tasmania
Załącznik:
Tasmania 1.jpg

Sydney
Załącznik:
Sydney.jpg

Marzec – czterodniowy wiosenny trip Bergamo, Burgas, Memmingen. Pierwsze święto spędzone częściowo na lotnisku w Memmingen

Bergamo
Załącznik:
Bergama.jpg

Burgas
Załącznik:
Burgas.jpg

Memmingen
Załącznik:
Memmingen.jpg

Lipiec - tygodniowy wypad z namiotem w okolicach Bergen tzn trekking z Gudvangen do Flam

Norwegia
Załącznik:
Norwegia.jpg

Lipiec/sierpień – miesięczna tułaczka po Azji (14lotów tanimi liniami ) – Dubaj, Hong Kong, Borneo (Kota Kinabalu, Sandakan, Brunei), Jawa (Yogyakarta, Bromo, Ijen), Bali, Lombok z pamiętnym wstrząsem 7,0 i wieloma wtórnymi, na koniec Kijów.

Hong Kong
Załącznik:
Hong Kong.jpg

Labuk Bay
Załącznik:
Labuk Bay.jpg

Sepilok
Załącznik:
Sepilok.jpg

Brunei
Załącznik:
Brunei.jpg

Jawa
Załącznik:
Jawa.jpg

Bromo
Załącznik:
Bromo.jpg

Ijen
Załącznik:
Ijen1.jpg

Bali
Załącznik:
Bali.jpg

Lombok - Przeżycia zostaną z nami na długo. Mimio iż epicentrum było na północy wyspy przy wstrząsie 7.0 naprawdę trudno jest utrzymać równowagę. Najgorsza była panika tuż po, ponieważ ogłoszono alarm Tsunami i wszyscy zaczęli uciekać
Załącznik:
Lombok.jpg

Kijów
Załącznik:
Kijów.jpg

Listopad – długi weekend w Walencji

Walencja
Załącznik:
Walencja.jpg

Grudzień – szukanie słoneczka czyli weekend na Cyprze

Cypr
Załącznik:
Cypr.jpg

Załącznik:
Cypr1.jpg

A co w 2019? Też całkiem atrakcyjne kierunki. Jak wspomniałem czekają mnie jeszcze trzy loty, które zakończą się w Auckland. Spędzimy w Nowej Zelandii cały styczeń łapiąc stopa i nocując pod namiotem. Zakupiony jest również Stambuł na Wielkanoc i czterotygodniowa wyprawa z namiotem po Kirgistanie w lipcu. W planach również dwa tygodnie trekkingu w sierpniu po Spitsbergenie. A znając życie to jeszcze coś pewnie wpadnie. To tyle, życzę wszystkim Wesołych Świąt i ciekawych podróży pod choinkę ;)

Image
 Relacje PM off
24 ludzi lubi ten post.

#54 PostWysłany: 22 Gru 2018 11:34 
Awatar użytkownika

Loty: 251
Kilometry: 390 922
srebrny
Konrad_PL napisał(a):
(...). Z ciekawości - czego dotyczyła manifestacja w Bukareszcie?

Niestety nikt z uczestników nie był mi w stanie tego dokładnie wyjaśnić po angielsku.
Z tego co zrozumiałem to chodziło o propozycję ustawy łagodzącą kary za korupcję, co miałby umożliwić powrót politykom komunistycznym.
Co ciekawe, manifestacja była całkiem spora, a jedyna co znalazłem w zagranicznych mediach, to krótka (dosłownie 3 zdania) wzmianka na BBC. Nami się bardziej interesują.
marcino123 napisał(a):
nie wiedziałem, że na Tajwanie jest tyle lotnisk :lol:

O ile zachodnia część wyspy posiada doskonałą sieć pociągów, to wschodnia i wyspy Penghu pozwalają rozwinąć skrzydła.

#55 PostWysłany: 23 Gru 2018 16:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 74
Kilometry: 79 350
W 2018 roku zrobiłem tylko 4 loty, praktycznie zero w porównaniu z rokiem poprzednim. Było mniej podroży, ale za to były nowe kraje i nowe środki transportu. ;) Nowe kraje: Rosja, Włochy. Środki transportu: Prom

Image

Rok ten się tak zaczął i tak potoczył że pierwszą podróż odbyłem dopiero 5 maja i to nowym środkiem transportu czyli promem Stena Line do Karlskrony. Dzięki promocji wrzuconej na główną fly4free. Do poczytania: karlskrona-w-1-dzien-ze-stena-line-i-fly4free,1507,128638
16 czerwca wyjazd na mecz mundialowy Chorwacja-Nigeria, do Kaliningradu, czyli automatycznie nowy kraj Rosja. do poczytania: macio-jedzie-na-mundial,1509,130037
29 sierpnia w moje urodziny jednodniówka w Sandefjord. GDN-TRF-GDN (W6,FR). Do poczytania: a-nic-taniej-nie-da-rady-czyli-jednodniowka-w-sandefjord,1507,132707
10 listopada. Mając FAN ID wykorzystujemy sytuacje i przeddzień niepodległości jedziemy własnym samochodem jeszcze raz do Rosji. Do poczytania: po-tanie-paliwo-i-na-mecz-do-kaliningradu-bez-wizy,1509,135101
11 grudnia. Jednodniówka w Bergamo GDN-BGY-GDN (FR,W6): do poczytania: jednodniowka-w-bergamo,1506,136491

Rok jako taki raczej słaby względem podróżowania, jednak plany na rok 2019 są dość konkretne. Na sierpień są już kupione bilety do Kanady, w czerwcu planuje wyjazd na Białoruś na Igrzyska Europejskie, do tego obronić pracę licencjacką. Do tego miejmy nadzieje że będzie więcej jednodniówek np. Wiedeń, Londyn. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy. Tymczasem zapraszam wszystkich 11 stycznia do kina na premierę filmu Underdog, gdzie Macio odgrywa pewną rolę, a jaką? Tego dowiecie się w kinie!
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.

#56 PostWysłany: 25 Gru 2018 14:45 

Zdecydowanie ten rok był (jest) dla mnie rekordowy, jeśli chodzi o liczbę lotów: 64 (dwa ostatnie - Świąteczne dzisiaj) vs 34, 33, 30 w poprzednich latach. Włączam wayback machine i w skrócie rok 2018 tak się prezentował:
Załącznik:
495F98C5-2F91-470D-A1F1-6A9B962CB593.jpeg

styczeń: Sewilla
Załącznik:
B27AF842-8FED-467E-AB30-0D9588CF3BAF.jpeg

luty: Warszawa

marzec: Gdańsk/Gdynia, Fuerteventura
Załącznik:
E38C93D5-DD66-4E01-B2CC-8987EA298B69.jpeg

Załącznik:
49281D55-CE45-4E17-9F06-0C39075D18FE.jpeg

kwiecień: zlot (paintball) w Kijowie, Bourgas przed sezonem i spontaniczne spotkanie z @Kashpir, a także Rzeszów
Załącznik:
7A03C3D9-9744-4F45-93F0-DE7033DABB05.jpeg

czerwiec: Majorka, Lwów
Załącznik:
D629B90A-D5FC-4230-93A8-ACD56A99E9E0.jpeg

Załącznik:
8E7B8DA7-958C-4E4D-9818-9116C7CCF121.jpeg

sierpień: Warszawa i nieplanowane spotkanie @Ancyna i @olajaw na PGE Narodowym, Sandefjord 2x (WRO-TFR-GDN-KRK oraz KRK-TFR-KRK)

wrzesień: misja Hong Kong i nieoczekiwane spotkanie z tajfunem Mangkhut (byłem uwięziony/uziemiony w hotelu, aż tajfun przejdzie). Lot powrotny miałem zmieniany 4 razy... Za to wyjazd do HK obfitował w nowości lotnicze: pierwszy lot w A380 LH oraz B747 TG!
Załącznik:
86F02FEB-AA73-4893-BDDA-E0B801F18A24.jpeg

Załącznik:
E2069E7E-8424-4A1F-A06C-B1C0112A3C3E.jpeg

październik: combo Mauritius i Reunion, szybkie Treviso oraz weekendowy Neapol - "Wezuwek" z krakowsko-wrocławską ekipą! „Zaręczyny” forumowe i te sprawy :) Kto był, ten wie :P
Załącznik:
2D05E995-B87D-4267-A49B-087159C7C6EA.jpeg

Załącznik:
8CAD88B1-98EA-4DC3-8ED0-AD2B3D488EDB.jpeg

Załącznik:
4415ED03-9894-40BB-AE74-3BBD5D9C9F5C.jpeg

Załącznik:
5BA663AE-4A3A-4241-ADB8-D135FE08EB64.jpeg

Załącznik:
76090E4C-A9BB-44E9-8E4A-47444F0B5F43.jpeg

listopad: szybki Lwów, Malmo oraz Wiedeń

grudzień: znowu Lwów - tym razem w większym "flajowym" gronie, Dubaj oraz Alicante/Valencia. I teraz ostatnie krajówki KRK-WAW-POZ
Załącznik:
BB6317E6-2B67-4978-80CF-004E9789C644.jpeg

Załącznik:
7A7AE05A-EE75-4366-B630-7902C2C4D73E.jpeg

Wysokich lotów! :)

29 ludzi lubi ten post.

#57 PostWysłany: 26 Gru 2018 18:47 
Awatar użytkownika

Loty: 100
Kilometry: 118 848
Image

mogę napisać, że podróże uzależniają!
rekordowy rok za mną, 22 loty (na 43 wszystkich)
pierwszy lot krajowy (Gdańsk-Kraków)
kilka nowych państw: Ukraina, Grecja, Szwajcaria, Malta, Szwecja, Dania
nowe linie lotnicze: Volotea V7, Norwegian D8
nowy samolot: Boeing 717-200 (B712)
nowe lotniska w PL: Gdańsk, Rzeszów

szczegóły
styczeń - weekend w 3mieście
luty - weekend w zakopanym oraz 5 dni w Andaluzji (SEVILLA +Almadovar del Rio +KORDOBA +RONDA +Setenil de las Bodega)
marzec - 4dni na Sycylii (PALERMO)
kwiecień - weekend w Dębicy oraz 4 dni we Lwowie
maj - 5 dni w słonecznej Grecji: ATENY+Sunion oraz weekend w polskich gorcach
czerwiec - tydzień z widokami na alpy: LYON+GRENOBLE+GENEVA
lipiec - 5dniowy retrip po 10 latach do ekonomicznych stolic: LONDON+FRANKFURT
sierpień - weekend w Szczawnicy (ostatni widok na sosnę na Sokolicy) oraz weekend w Wiedniu
wrzesień - SummerTrip 2 tygodnie w podroży: MALTA +Gozo +WALENCJA +ALICANTE +MARSYLIA +Cassis
październik - szlakiem serialu "Most nad Sundem": MALMO +COPENHAGA
listopad - kolejny wjazd na Sycylię: KATANIA +SYRAKUSY
grudzień - 4 dni we Włoszech: BOLONIA +RAVENNA

bilety kupione na 2019:
Malaga, Barcelona, Porto, Berlin i Lwow
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.

#58 PostWysłany: 26 Gru 2018 19:07 
Awatar użytkownika

Loty: 176
Kilometry: 216 920
srebrny
Myślę,że mimo wielu świetnych zastawień już przedstawionych, wraz z ostatnimi dniami tego roku, powoli możemy się spodziewać wystąpienia najmocniejszych zawodników. ;)

Image

Ostatnio edytowany przez BooBooZB 26 Gru 2018 19:59, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#59 PostWysłany: 26 Gru 2018 19:51 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
BooBooZB napisał(a):
powoli możemy się spodziewać wystąpienia najmocniejszych zawodników. ;)

Prowokujesz, aby zostac chwali-kali i jeszcze bardziej nielubianym na forum. :lol:
Pozniej znow ktos poleci z pytaniami, skad tyle urlopu.
Anyway gratuluje Wszystkim ciekawych destynacji i ciesze sie bardzo razem z Wami. :)

Z Kiruny na Socotrę
Afryka/Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, Socotra etc.
 Relacje PM off  

#60 PostWysłany: 26 Gru 2018 19:54 
Król Ż
Awatar użytkownika

oskiboski napisał(a):
Napisałem długie i fajne podsumowanie ale mnie wylogowało po kliknięciu wyślij...
Wklejam to i jak znajdę chęć na pisanie drugi raz tego samego to wyedytuję
Image
2018
Rekordowy rok pod względem kilometrów i spełniania marzeń z dzieciństwa.
Był to też rok wielkich zmian w życiu prywatnym a także rok w którym mogę w końcu powiedzieć depresjo pier*** się :)

Styczeń
zaczął się wspaniale z długo wyczekiwanym Muminkowym dealem do Azji za tysiaka.
WAW-HEL-BKK Finnairem i pierwszy raz A350.
Malezja z Malindo Air Langkawi/Penang/Kuala
Osaka/Tokio/Kioto dzięki @seal

Luty
Jednodniówka w Krakowie i Berlinie.
Spotkanie z Falką i Zeusem które przypłaciłem prawie ucieczką PolskiegoBusa.

Kwiecień

Zlot F4F i koronacja na króla IEV :)

Maj
Marzenie z dzieciństwa numer dwa spełnione w 99% ( 1% to brak czasu na Katz Deli)

Nowy Jork miasto które od dziecka stało na szczycie moich wielkich marzeń i pragnień.
Wiza od ręki. Lot za 500 z kanadyjskiego dealu.
Wróciłem też po 13 latach do Pragi. Pierwszy raz Air Canada i Brussels Airlines oba bez rewlacji. Powrót z JFK Lotem i muszę przyznać,że żuraw nie ma się czego wstydzić na longhaulach jeśli chodzi o europejskich przewoźników w ekonomii.

Czerwiec
Tel Aviv

Lipiec
Grodno przez Białystok :mrgreen: i ta krwawa mary w Faradayu...........

Sierpień
LO do Berlina na koncert Arcade Fire - najważniejsze wydarzenie muzyczne tego roku.

Wrzesień
Tel Aviv -święto Jom Kipur kiedy można wypożyczyć rower i pojechać autostradą sobie razem z setkami innych ludzi. Tej nocy zrobiłem prawie 60 km. P.s EL AL ma świetne darmowe wifi.

Październik
Irlandia -Dublin i Sligo gdzie mam rodzinę. Sligo to piękne miejsce na weekend, wydaje mi się,że w ogóle poza Edem Sheeranem (Galway girl) mało kto docenia te rejony a warto i bezpośredni autobus z lotniska DUB.

Listopad
Majorka za drobniaki, Megaluf martwy, 20 stopnii ciepła idealne 3 dni.
Jednodniówka-winnodniówka w Bergamo. Jak ktoś się zastanawia jest sens lecieć do Bergamo na jeden dzień. Odpowiadam : warto.

Grudzień
Singapur/Tel Aviv albo wcale :)

Kilometry i zdjęcia pojawią się bliżej końca roku.

A teraz 2019

Zacznie się w lutym w Atenach na kolejnym minizlocie F4F. W marcu RTW dopięte na przedostatńi guzik Korea/Nowa Zelandia/Chile/Brazylia/RPA/Japonia. Dzięki @jakwilk
W kwietniu duży zlot F4F w Belgradzie. W czerwcu Meksyk przez Tokio by polecieć ANA.
We wrześniu kolejny minizlot F4F w Izmirze.
W listopadzie szeroko pojęta Azja + Emiraty/Katar. Wybiorę się też do Bejrutu i Ałma-Aty ale to tylko zarys

Noi i bylem 2 i pol dnia w Singapurze w luksusie :twisted: pierwszy raz hotel z basenem na dachu i taki zloty strzal z EX. Na 2019 dokupione DXB-MNL-DXB w pazdzienriku :)
mzukowski lubi ten post.

[ 131 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Kornel oraz 1 gość