Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 02 Sty 2018 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Powoli, ale konsekwentnie do przodu - 19 lotów w porównaniu do 16 w zeszłym (podsumowanie-sezonu-2016,18,104385?start=40#p865147)
Dokładnie było to tak:
Załącznik:
mapa.JPG
mapa.JPG [ 71.65 KiB | Obejrzany 6284 razy ]


Nowe kraje: Indonezja, Szwajcaria, Belgia
Nowe linie: AirAsia X, Tiger Australia, Virgin Australia, Batik Air, Wings Air, EasyJet
Nowe lotniska: PER, MEL, DPS, BWX, SUB, GVA, CRL

Styczeń - Przeprowadzka na poł roku do Perth
Kwiecień - Wielkanoc w NSW


Lipiec - Szybki wypad do Melbourne
Sierpień - wakacje w Indonezji (Gili Air, Kuta, Ubud, Java - Ijen) + bonusowo 2 dni w Bangkoku + powrót do domu
Wrzesień - lokalnie Lanckorona :)
Październik - wypad na Guinnessa do Dublina + wyjazd z żoną do Genewy
Listopad - wyjazd z żoną do Brukseli

To był całkiem udany rok, mam nadzieje że przyszły będzie lepszy :)
Plany: Z racji przeprowadzki żony do Genewy to raczej będzie moja najczęstsza destynacja :) Ale jako cel na ten rok mamy zaliczenie Afryki i z moich osobistych chciałbym dopisać sobie przynajmniej 2 nowe polskie lotniska.

Wszystkiego dobrego i wielu lotów w 2018!!!

PS. Poniżej parę zdjęć
Załącznik:
Komentarz do pliku: Widok na CBD z Kings Park
per.JPG
per.JPG [ 60.44 KiB | Obejrzany 6284 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Quoka - największa atrakcja Rottnest Island
quoka.JPG
quoka.JPG [ 62.02 KiB | Obejrzany 6284 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Widok na Circular Quay
syd.JPG
syd.JPG [ 50.07 KiB | Obejrzany 6284 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Three Sisters
blue.JPG
blue.JPG [ 39.67 KiB | Obejrzany 6284 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Widok na Melbourne z St Kilda
mel.JPG
mel.JPG [ 58.21 KiB | Obejrzany 6284 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Gili Air
gili.JPG
gili.JPG [ 70.33 KiB | Obejrzany 6284 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Ubud
ubud.JPG
ubud.JPG [ 90.86 KiB | Obejrzany 6284 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Krater Ijen
ijen.JPG
ijen.JPG [ 54.78 KiB | Obejrzany 6284 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Jet d'eau - z żoną mamy takie szczeście że jak gdzieś pojedziemy to największa atrakcja jest w remoncie :)
jetdeau.JPG
jetdeau.JPG [ 82.02 KiB | Obejrzany 6284 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Grand Place
bru.JPG
bru.JPG [ 62.39 KiB | Obejrzany 6284 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#102 PostWysłany: 02 Sty 2018 13:35 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Wróciłam z ostatniego zeszłorocznego wyjazdu - pora i na moje podsumowanie. :-)

Dla mnie 2017 to naprawdę dobry rok pod względem wyjadowym:
- kolejny rekordowy rok pod względem liczby lotów - 40 odcinków! (duża w tym zasługa Ryanaira na trasie WAW-WRO-WAW, a więc powtórzyć w nadchodzącym będzie niełatwo)
- 46,5 tys km w powietrzu, czyli po raz pierwszy ziemia okrążona w jednym roku kalendarzowym
- nowy kontynent - Ameryka Północna
- nowe kraje - Kuba, Meksyk, Słowenia, Rumunia
- nowe linie lotnicze - AeroMexico, Tarom
- pierwsza relacja z wyjazdu, od razu z nominacją do nagrody miesiąca - sLOVEnia! (https://www.fly4free.pl/forum/slovenia,1510,111556)
- pierwsze wyjazdy, na których byłam kierowcą - zwiedzanie z samochodem ma swój urok
- zrealizowany cel przejechania 1000km na rowerze
- zdobyte kolejne 2 szczyty z Korony Gór Polski

A w szczegółach:
- styczeń: Krynica
- luty: Szczyrk
- marzec: Kuba z jednodniowym stopem w Meksyku
- kwiecień: Kazimierz Dolny
- maj: Słowenia
- czerwiec: Norwegia - okolice Torp po raz kolejny
- lipiec: weekendówka do Połągi, Pieniny
- sierpień: Mazury, Bieszczady
- wrzesień: Rumunia - Bukareszt & Transylwania
- październik: Góry Kamienne
- listopad: Nicea & Monako
- grudzień: Poprad i Frankfurt służbowo, weekend w Izraelu, Sylwestrowe Niemcy z Turniejem Czterech Skoczni

Na 2018 kupione loty na Islandię zimą oraz na majówkę do Kazachstanu, a w planach jeszcze Norwegia, dłuższy urlop w Azji Pd-Wsch. Pozostałe w miarę możliwości urlopowych oraz nadarzających się okazji :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 02 Sty 2018 13:52 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
dobra, nie moge dodac zalacznika screenshota z flightdiary, to napisze poprostu:

sezon ogolnie mowiac taki dosc srednii, lacznie 35 lotow, 53,440km,88h i 37 minut w powietrzu.
17 krajowek, 18 lotow zagranicznych, do FTL-a 21 segmentow, ale odnowil sie ze wzgledu na 41 segmentow w roku 2016.

loty miedzykontynentalne - FRA-LAX (A380) i BCN-PUJ.
nowe lotniska: PUJ, SAN i SFO.
nowe linie - Level, Brussels Airlines
nowe kraje - Dominikana i Meksyk.

plany na 2018 - w marcu Texas, byc moze rowniez Eljat (ale to bardzo pisane na wodzie), w lecie meski wypad
do Lwowa na impreze, chcialbym w listopadzie lub okolicach swiat wrocic na Filipiny, lub ewentualnie wystartowac
Ethiopianem z TLV na Zanzibar lub do Mombasy.
co do naszego kraju raju, to chcialbym wreszcie zobaczyc te morskie oko mam nadzieje ze jeszcze tej zimy :) :)

najwieksze rozczarowanie - de facto brak, nic mnie jakos bardzo nie rozczarowalo :)
maly HIT sezonu - powrot do Bulgarii na tydzien. lot Wizzarem takze tego, (dzieki chlopaki :)
na miejscu taniutko, przyjemnie, nie ma chamstwa,ludzie mili znosna plaza, wrecz swietny stosunek ceny do jakosci,
jak dla mnie Nessebar to swietne miejsce zeby chwile poprostu odsapnac od pracy.

lotow pewnie by bylo wiecej ale ze wzgledu na perturbacje w pracy mialem przebazowanie z GDN do WAW,
co cholernie utrudnialo jakiekolwiek planowanie podrozy.
narazie sie aklimatyzuje w nowym miescie, dziekuje ekipie warszawskiej za bardzo cieple przyjecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 02 Sty 2018 14:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
U mnie w sumie mizernie - tylko 22 loty, z czego 2 służbowe, najmniej od 2013 kiedy zacząłem latać.
Z zalet - wreszcie ruszyłem na inny kontynent :D 3 tygodnie w Japonii (wlazłem na Fuji!) i tydzień w Chinach.
Nowe samoloty: A321, a także pierwszy raz na szerokim kadłubie, B777, A330, A380.
Nowe linie: Alitalia, Qatar, Areoflot
Pierwszy raz bez LO.
Reszta to loty na spotkania forumowe/ze znajomymi/rodzinne.
Aaaaale, jeszcze trzeba dopisać objazdówkę po Danii północnej, wypad do puszczy Białowieskiej (włączając w to stronę Białoruską), wypad do Cieszyna zrobione samochodem, wypad na koncert Nocy Letniej w Wiedniu pociągiem, czego się już nie da wpisać na tę mapkę :P

I przypadkowo się udało 100. lot odbyć na A380! :D

Plany? Bardzo mizernie, może wyjść jeszcze gorzej - jedynie Brazylia we wrześniu/październiku, możliwe że do UK/Irlandii się do rodziny wyskoczy, krajówkę LO trzeba będzie do WRO zrobić (chociaż PKP może wygrać cenowo), może się uda wypad do Porto w czerwcu, ale to nie wiadomo

Załączniki:
1.png
1.png [ 258.49 KiB | Obejrzany 6145 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#105 PostWysłany: 02 Sty 2018 15:25 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
No to i ja napiszę małe podsumowanie.

Dla mnie osobiście rok 2017 był rokiem ciężkim i smutnym i cieszę się, że właśnie się był zakończył.
Natomiast wyjazdowo był to rok obfity i ciekawy.

Odbyłem 36 lotów samolotem (mój rekord), z czego liniami Lot – 9, Wizzair – 6, Ryanair – 5, Qatar Airways – 4, Gulf Air – 4, Aeromexico – 4, EasyJet – 2, Lion Air – 1, Sriwijaya Air -1 (Qatar Airways, Gulf Air, Aeromexico, Lion Air i Sriwijaya Air po raz pierwszy w życiu).

Odwiedziłem 13 krajów – Hiszpania x 1, Holandia x 2, Indonezja x 1, Kuwejt x 1, Litwa x 1, Maroko x 1, Niemcy x 4, Salwador x 1, Słowacja x 1, Watykan x 1, Węgry x 1, Włochy x 1, Zjednoczone Emiraty Arabskie x 1 (Indonezja, Kuwejt i Salwador po raz pierwszy w życiu). Do tej pory odwiedziłem 91 krajów.

Staram się także odwiedzić wszystkie miasta, które opisane są w książce Lonely Planet – The Cities Book (jest ich tam 210) i w tym roku dotarłem do 3 nowych – Dżakarty, San Salvadoru i Yogyakarty. Do tej pory odwiedziłem 99 miast z tej książki.

Oprócz wyjazdów zagranicznych, realizuję kilka ”projektów” krajowych (głównie w weekendy).

I tak zdobywam (bardzo wolno) Koronę Polskich Gór (w Koronie jest 28 szczytów) i w tym roku miałem przyjemność wejść na 5 nowych szczytów – Wysoką Kopę (Góry Izerskie), Waligórę (Góry Kamienne), Biskupią Kopę (Góry Opawskie), Skalnik (Rudawy Janowickie)i Skopiec (Góry Kaczawskie).

Odwiedzam też (bardzo wolno) wszystkie polskie Parki Narodowe i w tym roku odwiedziłem po raz pierwszy w życiu Kampinoski Park Narodowy i Poleski Park Narodowy.

Ponadto postanowiłem odwiedzić wszystkie miasta wojewódzkie, ale żeby było dłużej i ciekawiej chodzi o miasta wojewódzkie sprzed reformy w 1998 roku (49 miast). Oczywiście w większości już byłem wcześniej, ale liczę dopiero od tamtego roku, no i tym oto sposobem odwiedziłem 7 z nich – Jelenią Górę, Wałbrzych, Opole, Ciechanów, Chełm, Kraków i Olsztyn.

W hotelach spędziłem 98 nocy, z czego w sieci Accor – 30, w sieci IHG – 21, w sieci Hilton – 5 i w pozostałych 42 (żaden nocleg nie był związany z pracę). Oprócz tego było jeszcze 5 nocy w samolotach i 8 pod namiotem.

Plany na 2018 rok? Osobiste – przeżyć :lol: :cry: , podróżnicze – pożyjemy, zobaczymy :roll: .
Góra
 Profil Relacje PM off
18 ludzi lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#106 PostWysłany: 02 Sty 2018 19:11 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Kolejny rok, kolejny rekord pod względem lotów. Wpadło sporo okazji z f4f, ale też sporo musiałem odrzucić ze względu na studia i pracę. Kilka zdjęć wraz z krótkim opisem.

#1 - Styczeń - powrót przez Gdańsk z sylwestra spędzonego w Sztokholmie.
#2 - Wrzesień - Loty po długiej przerwie. Targi samochodowe we Frankfurcie z zahaczeniem Madrytu na pokładzie 787 LATAm.
#3 - Wrzesień - Pierwszy lot za Atlantyk czyli Toronto dzięki EF Air Canada. Loty przez Kopenhagę i powrót do Londynu.
#4 - Wrzesień - Niagara Falls przy okazji bycia w Toronto
#5 - Wrzesień - Londyn - przy okazji powrotu z Kanady i transportu z Gatwick na Luton odwiedziłem kolejny raz Londyn
#6 - Październik - Edynburg z promocji Ryanaira
#7 - Listopad - drugi raz w Madrycie w tym roku
#8 - Listopad - przy okazji odwiedzona Majorka dzięki tanim krajówkom od Ryanaira

Załączniki:
9_fd.png
9_fd.png [ 936.43 KiB | Obejrzany 5958 razy ]
8_sto.jpg
8_sto.jpg [ 100.69 KiB | Obejrzany 5958 razy ]
7_fra.jpg
7_fra.jpg [ 87.58 KiB | Obejrzany 5958 razy ]
6_tor.jpg
6_tor.jpg [ 95.73 KiB | Obejrzany 5958 razy ]
5_nia.jpg
5_nia.jpg [ 98.22 KiB | Obejrzany 5958 razy ]
5_lon.png
5_lon.png [ 925.15 KiB | Obejrzany 5958 razy ]
4_edi.jpg
4_edi.jpg [ 111.2 KiB | Obejrzany 5958 razy ]
2_maj.jpg
2_maj.jpg [ 126.75 KiB | Obejrzany 5958 razy ]
1_mad.jpg
1_mad.jpg [ 53.93 KiB | Obejrzany 5958 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 02 Sty 2018 21:24 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
To też się pochwalę :-)
Wyszło mi 69 lotów, najmniej od czterech lat. Za to było o wiele więcej wyjazdów pociągowo - samochodowych. O paru było w relacjach, patrząc na to wszystko z perspektywy czasu rok nie wygląda tak źle :-)

styczeń: poza zimową Syberią była jeszcze zimowa Szwajcaria i piwny weekend w Brukseli
Załącznik:
sui.jpg
sui.jpg [ 211.77 KiB | Obejrzany 5887 razy ]

luty: pozostając w chłodnych klimatach - były Helsinki (z gorącą sauną), Ziemia Ognista i narty w Austrii
Załącznik:
hel.jpg
hel.jpg [ 175.56 KiB | Obejrzany 5887 razy ]

marzec: leniłem się, tylko dwa wypady weekendowe do Madrytu i Albanii
Załącznik:
alb.jpg
alb.jpg [ 231.72 KiB | Obejrzany 5887 razy ]

kwiecień: Budapeszt, Santiago de Compostela, Kreta i Maroko
Załącznik:
mar.jpg
mar.jpg [ 218.82 KiB | Obejrzany 5887 razy ]

maj: Majorka (trafiłem na lokalne święto mazania turystów czarną farbą...), Malta i Lofoty
Załącznik:
lof.jpg
lof.jpg [ 369.78 KiB | Obejrzany 5887 razy ]

czerwiec: deszczowa Walia, deszczowe Alpy Bawarskie a na sam koniec najbardziej deszczowa Islandia
Załącznik:
isl.jpg
isl.jpg [ 122.43 KiB | Obejrzany 5887 razy ]

lipiec: nie deszczowo tylko śnieżnie - wypad na lodowiec do Austrii
Załącznik:
alpy.jpg
alpy.jpg [ 89.85 KiB | Obejrzany 5887 razy ]

sierpień: Dublin (tak, to zdjęcie z niemieckimi kiełbaskami przed kościołem jest z Irlandii), Guca i Amsterdam
Załącznik:
dub.jpg
dub.jpg [ 261.16 KiB | Obejrzany 5887 razy ]

wrzesień: coś mam pecha do deszczu - były Dolomity ale zamiast chodzenia po górach było brnięcie przez wezbrane potoki i wodospady. Słoneczne były za to Alpy i doroczne sprowadzanie krów z hal.
Załącznik:
alpy2.jpg
alpy2.jpg [ 233.79 KiB | Obejrzany 5887 razy ]

październik: smutny miesiąc. Miał być Madagaskar ale trzeba było odwołać, miał być Kurdystan ale zamknięto lotnisko w Erbilu. Na pociechę były żagle na Bałtyku i Lanzarote
Załącznik:
lanza.jpg
lanza.jpg [ 203.36 KiB | Obejrzany 5887 razy ]

listopad: Drezno, Monachium i Chile. Gdzieś po środku wciśnięty jeszcze służbowy Amsterdam i Barcelona.
Załącznik:
muc.jpg
muc.jpg [ 130.58 KiB | Obejrzany 5887 razy ]

grudzień: koniec roku z przytupem - Senegal, zamieć śnieżna po drodze do Andorry, Bahrajn i na sam koniec Izrael.
Załącznik:
izr.jpg
izr.jpg [ 185.46 KiB | Obejrzany 5887 razy ]


Nowy rok rozpoczynam z problemem. Mam jeszcze 11 dni zaległego urlopu i nowe 30, trzeba będzie znowu kombinować gdzie by tu pojechać :-)
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#108 PostWysłany: 02 Sty 2018 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Rok 2017 już za nami – więc i czas na moje małe podsumowanie!

Czy to był dobry rok? Przeleciały mi koło nosa dwa EF na kierunki, które są gdzieś w moich planach i jak to od uzależnionego od podróży spowodowały niemały zawód, ale generalnie mimo sporych ograniczeń budżetowo – czasowych co nieco się udało.

Był to bardzo włoski rok z przełomowym wydarzeniem jakim był ślub właśnie we Włoszech.

Nowe kraje: Katar, Tajlandia
Nowe linie lotnicze: Qatar, Air Berlin (pierwszy i ostatni)
Nowe samoloty: A380, Bombardier Dash 8, Bombardier CRJ 900
Nowe lotniska: BRI, FCO, DOH, BKK, DMK, URT, TXL, BLQ, HAJ

Styczeń:

Rzym – prezent świąteczny dla mojej mamy, która nigdy nie była za granicą. Choć panicznie boi się latać, podjęła wyzwanie i zawitała ze mną do Wiecznego Miasta.

Załącznik:
styczen1.JPG
styczen1.JPG [ 347.51 KiB | Obejrzany 5860 razy ]


Bari (+Ostuni, Lecce, Polignano a Mare, Matera i Alberobello) – chwilowy powrót do domu z Rzymu, by znów wbić się w powietrze i polecieć do Włoch w poszukiwaniu słońca.

Załącznik:
styczen2.JPG
styczen2.JPG [ 372.39 KiB | Obejrzany 5860 razy ]


Marzec/Kwiecień:

Budapeszt - Zlot Fly4Free – tak mi się spodobało, że i w Kijowie nie może mnie zabraknąć – także ten tego, no do zobaczenia!

Załącznik:
kwiecien.JPG
kwiecien.JPG [ 243.38 KiB | Obejrzany 5860 razy ]


Czerwiec:

Lwów – samochodowo-pieszo-marszrutkowy trip, gdzie punktem przewodnim była szeroko rozumiana kultura.

Załącznik:
czerwiec1.JPG
czerwiec1.JPG [ 305.66 KiB | Obejrzany 5860 razy ]

Załącznik:
czerwiec2.JPG
czerwiec2.JPG [ 210.84 KiB | Obejrzany 5860 razy ]


Lipiec:

Tajlandia – Mały island hopping po Koh Samui, Koh Phangan i Koh Tao + Kanchananburi i Bangkok
Katar – nocny spacer w drodze do domu, fajka wodna, sok limonkowo-miętowy i kierowca taxi nie umiejący korzystać z nawigacji

Załącznik:
lipiec1.JPG
lipiec1.JPG [ 444.96 KiB | Obejrzany 5860 razy ]

Załącznik:
lipiec2.JPG
lipiec2.JPG [ 451.26 KiB | Obejrzany 5860 razy ]

Załącznik:
lipiec3.JPG
lipiec3.JPG [ 177.03 KiB | Obejrzany 5860 razy ]

Załącznik:
lipiec4.JPG
lipiec4.JPG [ 293.61 KiB | Obejrzany 5860 razy ]

Załącznik:
lipiec5.JPG
lipiec5.JPG [ 274.14 KiB | Obejrzany 5860 razy ]

Załącznik:
lipiec6.JPG
lipiec6.JPG [ 138.46 KiB | Obejrzany 5860 razy ]


Wrzesień:

La Spezia (+ślub w Portovenere) – dzień, do którego przygotowywaliśmy się kilka tygodni – zakwaterowanie, jedzenie, logistyka dla gości – ale się udało. Dodatkowo po ślubie jednodniowy wypad do Monterosso al Mare, Vernazzy i Riomaggiore i w drodze powrotnej nad jez. Garda.

Załącznik:
wrzesien1.JPG
wrzesien1.JPG [ 290.87 KiB | Obejrzany 5860 razy ]

Załącznik:
wrzesien2.JPG
wrzesien2.JPG [ 372.62 KiB | Obejrzany 5860 razy ]

Załącznik:
wrzesien3.jpg
wrzesien3.jpg [ 334.21 KiB | Obejrzany 5860 razy ]

Załącznik:
wrzesien4.jpg
wrzesien4.jpg [ 381.32 KiB | Obejrzany 5860 razy ]


Październik:

Berlin – pierwszy i ostatni lot Air Berlin na chwile przed likwidacją. Niby blisko, ale jakoś nigdy nie było mi po drodze. Niestety zepsuł mi się aparat, o czym przekonałem się gdy wróciłem do Polski, więc nie mam żadnego sensownego zdjęcia.

Listopad:

Bolonia (+Florencja) – listopadowa wizyta we Włoszech na kawę, pizzę i wino

Załącznik:
listopad1.JPG
listopad1.JPG [ 378.04 KiB | Obejrzany 5860 razy ]

Załącznik:
listopad2.JPG
listopad2.JPG [ 272.37 KiB | Obejrzany 5860 razy ]

Załącznik:
listopad3.JPG
listopad3.JPG [ 327.81 KiB | Obejrzany 5860 razy ]


Grudzień:

Hannover – Jarmark Bożonarodzeniowy – czyli ile wynalazków do picia uda się spróbować?

Do tego krótkie jednodniówki po Polsce gdzie ostatnimi czasy naszym numerem jeden został Rzeszów, w którym postanowiliśmy zakończyć rok 2017.

Załącznik:
grudzien1.JPG
grudzien1.JPG [ 331.83 KiB | Obejrzany 5860 razy ]

Załącznik:
grudzien2.JPG
grudzien2.JPG [ 490.01 KiB | Obejrzany 5860 razy ]


Plany na 2018:

Kontynuujemy zwiedzanie Włoch ponieważ zaplanowane już mamy wypady do Wenecji i Katanii. Dodatkowo będzie to również bardzo ukraiński rok – 3 wizyty w Kijowie (zlot F4F, stopover w drodze do Dubaju i dalej na wakacje [gdzie jeszcze nie wiemy] oraz sierpniowy city-break). Na pewno też nie odpuścimy Lwowa, do którego zawsze wracamy z przyjemnością, choć tym razem chcemy odwiedzić jego okolice.
W planach są również Izrael, Jordania i Hiszpania. Nie mamy jeszcze doprecyzowanego kierunku wakacyjnego – w grze pozostają Zanzibar i Seszele, ale poczekamy jeszcze może się coś wyklaruje.
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 02 Sty 2018 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Rok 2017 nie miał być rokiem podróży, a wyszły 42 loty, czyli tylko jeden mniej niż w rekordowym 2016. Dłuższych wyjazdów było jak na lekarstwo, ale za to sytuację uratowały po raz kolejny jednodniówki, tym razem w rekordowej ilości. Dużo pomogło połączenie FR GDN-WAW, dzięki któremu bardzo łatwo mogłem posklejać szybkie, jednodniowe i tanie wyjazdy. A więc, po kolei:

Styczeń: 10 dni w Portugalii z Berlina: Porto, później Azory (Terceira i Sao Miguel), na koniec Lizbona

Image

Image

Luty: Zabrałem rodziców i jeden dzień spędziliśmy w Grenoble

Marzec: Kilkanaście godzin w Tyneside: Newcastle, Sunderland, Tynemouth. Świetne miejsce na jeden dzień lub weekend.

Image

Kwiecień: Miesiąc durnolotów. Najpierw spełnienie marzeń i lot z Radomia :P GDN-WAW-RDO-GDN

Image

Tydzień później kilka godzin w mitycznym Vaxjo

Image

Tu więcej zdjęć ;) weekend-w-vaxjo-za-39-rt-z-gdanska-w-styczniu,231,121938

Maj: wyjazd Pendolino do Warszawy, zabrałem tatę i teścia (dla nich pierwszy mecz od wielu, wielu lat) i świętowaliśmy sukces Arki w Pucharze Polski 8-)

Czerwiec: tydzień w północnej Hiszpanii: Santander, Bilbao, San Sebastian

Image

oprócz tego, durnolot do Goteborga

Lipiec: Kilka godzin w Bratysławie, warto będzie wrócić na dłużej

Później, weekend w Częstochowie. Pociągiem z Gdyni 8,5 godziny, więc wybraliśmy samolot do WAW i dopiero później pociąg - w takiej kombinacji to tylko 6 godzin :)

Sierpień: co roku latem obowiązkowo jest jednodniowa wyprawa rowerowa do Nykoping, tym razem namówiłem nielatających znajomych :)

Wrzesień: mecz Interu w Mediolanie to również coroczny obowiązek, tym razem świadomy że lada moment trzeba przystopować z podróżowaniem, wybrałem trasę okrężną (i nawiasem mówiąc, najtańszą): Gdańsk-Charleroi-Timisoara-Bergamo-Stansted-Gdańsk ;)

Image

w ostatni dzień września kolejne po Radomiu, kultowe lotnisko w Polsce - Zielona Góra :) tym razem LOTem, z forumowiczami i festynem

Październik: dwie jednodniówki w UK - najpierw rodzinnie w 5 osób w Cambridge

Image

a później zabrałem kumpla na szybki skok do Manchesteru i Liverpoolu

Image

Listopad: tutaj już tylko oczekiwanie na...

Grudzień: ...narodziny syna, który wywrócił życie rodziców do góry nogami. :) Na ten przykład tata niedawno zdał sobie sprawę, że od października nie wyjechał poza granice administracyjne miasta, co przy jego wcześniejszych przyzwyczajeniach jest mocną zmianą :lol:


Plany na 2018? Na pewno wyjechać gdzieś we trójkę, ale to najwcześniej czerwiec-wrzesień. Wielka niewiadoma, ale na pewno dalekie podróże zostawiamy na 2019 :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Djorkaeff 03 Sty 2018 00:42, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
17 ludzi lubi ten post.
 
      
#110 PostWysłany: 02 Sty 2018 22:37 

@Djorkaeff, świetne pierwsze zdjęcie.
Góra
 PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#111 PostWysłany: 03 Sty 2018 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
No dobra, czas się podsumować:-)

Ja jestem bardzo zadowolona, nie ilość lotów, a jakość podróży się dla mnie liczy;-)
Cieszę, się, że przybyły nowe kraje - Dominikana i Portugalia, 100 000 km przekroczone dreamlinerem nad Atlantykiem, a poza tym dużo nowych zakątków Italii było.

Luty - Dominikana - zima na Karaibach to zdecydowanie świetne przeżycie, z powrotem całodzienny stop w deszczowej Brukseli, kolorowa-dominikana-w-rytmie-merengue,211,108559
Marzec - z wielkanocną wizytą w Toruniu,
Maj/Czerwiec - 5. rocznica ślubu w Cinque Terre i okolicach - Lerici, Fiascherino, Tellaro, Sarzana, a na zakończenie pizza w Pizie, w-gore-i-w-dol-czyli-posmak-ligurii,1506,113249
Czerwiec - u schyłku miesiąca wypad do Dębek, w miarę pusto, słonecznie, ale strasznie wietrznie, powrót oczywiście przez Toruń;)
Sierpień - trochę zbyt turystyczne Algarve i zachwycająca Lizbona, bom-dia-pierwsze-kroki-w-portugalii-ndash-algarve-i-lizbona,1506,121707
Wrzesień - rodzinne wypady - do Torunia i na kolach z Polski do Dolnej Saksonii, gdzie nie było okazji na zwiedzanie, ale z atrakcji uczestniczyliśmy w meczu lokalnych drużyn Oberligi, no i plus taki, że przetestowaliśmy trasę i gdyby pojawiły się jakieś fajne loty z Berlina to już wiemy, że jesteśmy w stanie na luzie dojechać.
Październik - urodzinowa podróż do Neapolu i na cudną wyspę Procidę - ostatnie chwile lata jesienią, kampania-nieskonczone-lato,1506,119602
Grudzień - Pożegnanie roku na największym piazza we Włoszech - Prato della Valle w Padwie - przy dobrej zabawie, prosecco i świetnym pokazie fajerwerków.
Załącznik:
2017.jpg
2017.jpg [ 301.89 KiB | Obejrzany 5673 razy ]

2018-ty rozpoczął się po włosku pyszną kawą w Padwie i smaczną pizzą, pastą, winem w Treviso. Miała być Wenecja, ale Padwa i św. Antoni nie pozwolili nam się tak szybko ze sobą rozstać. Do tego opady deszczu skłoniły nas do zmiany planu - dlatego postawiliśmy na kameralne Treviso i to był świetny wybór.

Mamy Nowy Rok, niektórzy już w podróży...zatem niech Wam spełniają się wymarzone kierunki!:-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#112 PostWysłany: 03 Sty 2018 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@LaVarsovienne
Tą widokówkę zrobiłaś ręcznie czy jakimś programem?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 03 Sty 2018 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
No przecież widać, że ręcznie - krzywo i nierówno :D
PowerPoint się kłania:-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 03 Sty 2018 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
pbak napisał(a):
Nowy rok rozpoczynam z problemem. Mam jeszcze 11 dni zaległego urlopu i nowe 30, trzeba będzie znowu kombinować gdzie by tu pojechać :-)


Szacuneczek. Zrobić tyle ciekawych podróży i jeszcze, żeby 11 dni urlopu zostało.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pbak lubi ten post.
 
      
#115 PostWysłany: 03 Sty 2018 16:31 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Uff, dobrze, ze nie wspomnialem o tych wszystkich nadgodzinach, ktore tez musze na cos wykorzystac :-)
Niemieckie prawo pracy ma jednak sporo zalet.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 04 Sty 2018 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Moj 2017 nie obfitowal w podroze, przynajmniej w porownaniu do 2016. Ograniczylam wyjazdy ze wzgledu na chorobe przyjaciela, prace/nowego klienta, zbyt duze wydatki w poprzednim roku na podroze i samochody. Poza tym rozne dziwaczne ograniczenia typu zakaz elektroniki na pokladzie zniechecily mnie do podrozowania w kilka miejsc. Anulowalam dwa bilety z Kairu ze wczesniej wspomnianych powodow, plus ekstra kombinacje, zeby doleciec i wrocic z Egiptu podczas banu na elektronike.

Tylko 24 loty, do tego parenascie tysiecy mil samochodem po Europie i UK.

Styczen - tydzien w Omanie w Salalah, kontynuacje poznawania Omanu, po pierwszym wyjezdzie w grudniu 2016, druga polowa 4 tygodniowego road trip po Europie/Polsce.
Luty - Hawaje, Kauai, pobyt przedluzony o tydzien na Kalifornie. Decyzja zapadla dzien przed planowanym powrotem do UK. "Zgubilam" sie podczas przesiadki w LAX i zostalam tam.
Marzec - nieplanowana Kalifornia i Nevada, bardzo przyjemna wycieczka do Death Valley i 3 dniowy pobyt w okolicy.
Marzec/Kwiecien - kwitnace i niekwitnace wisnie w Japoni: Kyoto, wycieczka samochodem przez Alpy do Tokyo, pobyt w Tokyo.
Kwiecien - Lipiec - niezliczone wycieczki dzienne i weekendowe po UK. Weekend w Genewie na tarasach winnych, weekend w Belgii.
Sierpien - 2 tygodniowy road trip polaczony z praca zdalna i potem juz bez pracy: Nadrenia, Garmisch i Alpy, Wloskie Dolomity, przelecze gorskie miedzy Szwajcaria i Wlochami, Stuttgart.
Wrzesien - praca zdalna z Wawy + zlot samochodowy w Zakopanym
Pazdziernik - zmiana jednego samochodu na diesel co oznacza powrot do czestszego jezdzenia po Europie. Jesienny weekend w Nadrenii, praca zdalna z Wawy.
Listopad - weekend w Belgii, weekend w Dubaju - tier points run dla statusu w BA.
Grudzien - 2 tygodniowy road trip po Europie, jarmarki swiateczne w: Belgii, Stuttgarcie, Rothenburgu, Norymberdze, Pradze i potem Wawa i powrot przez Niemcy, 4500km.

Na 2018 nie mam planow podrozniczych. Mam bilety na Alaske na styczen, na ktore czekalam pare miesiecy. Poza tym poplyne z pradem. Jak bedzie jakas promocja, to polece w te pare miejsc, ktore mam na liscie w glowie. Czekam na sensowne bilety na Big Island na Hawajach, musze dokonczyc zwiedzanie wysp. Potem pewnie bede krecic sie po Europie samochodem. Od paru lat mam w planach wycieczke po Skandynawii w lecie, zaplanowalam ja jak mialam diesla w 2013r, ale potem wypadla praca, a potem zawsze myslalam, ze bez sensu jest jechac benzynowcami palacymi jak smok. Planowana trasa przejazdu ma 8000km.

Passo di Giau we Wloszech.
Image

Gdzies w Dolomitach.
Image

Passo dello Spluga po szwajcarskiej stronie.
Image
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 06 Sty 2018 20:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 480
Loty: 53
Kilometry: 142 596
niebieski
To był rewelacyjny rok :!:

Rekord ilości lotów: 42

Nowe linie: Malindo, MAS Wings, TAP Portugal, Avair/Seven air, Air India, Indigo, Aeroflot.

Styczeń: sylwester w Chinach + bieg Vasaloppet China w Changchun;
Marzec: Malezja;
Kwiecień/Maj: majówkowy wypad do Rzymu;
Czerwiec: Portugalia + weekend w Londynie;
Lipiec: 3 dniowy wypad do Walii + 4 dni we Lwowie;
Sierpień: Bergamo, Walencja i Alicante;
Wrzesień: 3 dni w Bari;
Listopad/Grudzień: UAE + Indie, sylwester w Izraelu.

Pewne w 2018:
Luty: Gran Canaria + Teneryfa
Kwiecień/Maj: Mauritius + Genewa
Czerwiec: Wilno
Wrzesień: Azory + Lizbona.


Załącznik:
flightdiary2017.jpg
flightdiary2017.jpg [ 259.64 KiB | Obejrzany 5307 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Hangzhou
IMG_4516.JPG
IMG_4516.JPG [ 289.02 KiB | Obejrzany 5307 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Vasaloppet China
_MG_7968.JPG
_MG_7968.JPG [ 296.94 KiB | Obejrzany 5307 razy ]


Załącznik:
_MG_8146.JPG
_MG_8146.JPG [ 163.39 KiB | Obejrzany 5307 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Mabul Island
IMG_2095.JPG
IMG_2095.JPG [ 478.15 KiB | Obejrzany 5307 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Madera
_MG_9413.JPG
_MG_9413.JPG [ 191.37 KiB | Obejrzany 5307 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Walia
IMG_6511.JPG
IMG_6511.JPG [ 374.19 KiB | Obejrzany 5307 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Valencia
IMG_6828.JPG
IMG_6828.JPG [ 367 KiB | Obejrzany 5307 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Bari
IMG_7060.JPG
IMG_7060.JPG [ 335.2 KiB | Obejrzany 5307 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: Andamany i Nikobary
IMG_7392.JPG
IMG_7392.JPG [ 403.27 KiB | Obejrzany 5307 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#118 PostWysłany: 06 Sty 2018 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 797
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
U mnie w 2017:
- ilość lotów - 13
- destynacje - 5

1. luty - Walencja
2. maj - Ateny
3. lipiec - Skiatos
4. sierpień - Szanghaj
5. listopad - Bolonia

Załączniki:
Komentarz do pliku: Ateny
_DSC0692.jpg
_DSC0692.jpg [ 199.41 KiB | Obejrzany 5264 razy ]
Komentarz do pliku: Walencja
_DSC8294a.jpg
_DSC8294a.jpg [ 232.36 KiB | Obejrzany 5264 razy ]
Komentarz do pliku: Bolonia
_DSC7460a.jpg
_DSC7460a.jpg [ 268.86 KiB | Obejrzany 5264 razy ]
Komentarz do pliku: Szanghaj
_DSC5101.jpg
_DSC5101.jpg [ 196.28 KiB | Obejrzany 5264 razy ]
Komentarz do pliku: Skiatos
_DSC2712.jpg
_DSC2712.jpg [ 271.83 KiB | Obejrzany 5264 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 06 Sty 2018 21:44 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Zdecydowanie rekordowy podróżniczo rok - połowa dotychczasowych lotów (33/66) i w każdym miesiącu udało się gdzieś wyskoczyć. Dużo nowych miejsc, linii i innych "pierwszy razów".

styczeń - przedłużony weekend w Jordanii
luty - weekend w Berlinie
marzec - weekend w Edynburgu
kwiecień/maj - przedłużona majówka: Pekin, Singapur, Bali, wschodnie wybrzeże Australii (by CA)
czerwiec - służbowo Mediolan i przedłużony weekend w Norwegii,
lipiec: weekend w Katowicach
sierpień: przedłużony weekend na Malcie,
wrzesień: weekend w Trójmieście,
październik: jednodniówka w Neapolu,
listopad: Tajlandia, Kambodża i Okinawa (by AY)
grudzień: zakończenie roku w Izraelu (by LO z regionów)

nowe kraje: Izrael, Jordania, Chiny, Singapur, Indonezja, Australia, Norwegia, Malta, Kambodża, Japonia
nowe linie: Air China, Jetstar, Tiger Airways, LOT, Finnair, Thai Smile, Cambodia Angkor Air, Peach Airlines, Japan Transocean Air
"pierwsze razy": odwołany lot i odszkodowanie z rozporządzenia UE (LOT), upgrade przy gate i niby biznes klasa w Thai Smile (krajówka na A320), LOT, krajówka w PL by FR (pierwsza i ostatnia pewnie), saloniki by PP

zakupione bilety na 2018: weekendy (Sycylia, Lizbona, Kijów), USA na majówkę (AC), Filipiny w listopadzie (5J), a w planach Mołdawia, Irlandia i na koniec roku, w zależności od czasu, funduszy i dostępności coś z tej grupy RPA / Namibia / Chile / Argentyna / RTW.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 06 Sty 2018 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Ryglu napisał(a):
Rzym – prezent świąteczny dla mojej mamy, która nigdy nie była za granicą. Choć panicznie boi się latać, podjęła wyzwanie i zawitała ze mną do Wiecznego Miasta.

Podoba mi sie, ze zabrales mame. :)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Ryglu lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 143 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group