Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lut 2020 00:56 

Bajerglowa94 napisał(a):
Dzięki postowi @JONASZ w temacie lis-sal-908-zl-rt-listopad-grudzien,232,148663 stworzyłem z nudów dość dziwaczny trip..

1. Zaczynamy rano 15.03 Ryanairem z Tegel do Mediolanu Malpensy (choć można z innych Polskich miast do Bergamo, zazwyczaj dzień wcześniej)
2. Tego samego dnia z MXP lecimy na pokładzie Cabo Verde Airlines na wyspę Sal
3. 19.03 wylatujemy CVA z Sal do Dakaru. Na wybrzeżu Afryki spędzamy 9 dni w Senegalu oraz Gambii
4. 28.03 wylatujemy z Banjulu na Gran Canarię na pokładzie linii Binter Canarias
5. 28 lub 29.03 z Gran Canarii lecimy dalej na Teneryfę (lotnisko północne)
6. 30.03 lub 1.04 z lotniska TFS łapiemy Ryana do Sewilli
7. 31.03 lub 2.04 wracamy FR z SVQ na lotnisko Schonefeld

Długość pobytu na Sal, Gran Canarii, Teneryfie oraz w Sewilli można delikatnie uregulować. Jeśli komuś daleko do Berlina, to można wylecieć z kilku innych polskich lotnisk do BGY i wtedy wrócić z TFS nie przez Sewillę, a np przez Alicante, Madryt czy Barcelonę. Przejazd między Dakarem, a Banjulem oraz TFN i TFS komunikacją lokalną (nie wliczałem w cenę). W CBV bagaż podręczny 55x35x25 8kg + przedmiot osobisty, w Binter 45x35x25 6kg + przedmiot osobisty, Ryan mały podręczny 40x25x20.

Wszystkie te i jej podobne wrzutki świetne, podziwiam i chętnie bym skorzysatał. Tylko zastanawia mnie jak normalny, ekonomiczny podróżnik - a tacy w końcu są tu dominujący jak sama nazwa portalu mówi :) - ma zrobić niemal 3 tygodniową podróż z podręczną torebeczką 40x20cm. Tyle to mój namiot ma wymiary, a gdzie reszta...

Ostatnio edytowany przez J29, 18 Lut 2020 12:33, edytowano w sumie 1 raz
Dodaję cytację przed wydzieleniem.
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 16 Lut 2020 12:47 

niebieski
Ja w 3 tygodnie zrobilem rtw z plecakiem o takich rozmiarach..
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 16 Lut 2020 12:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Loty: 379
Kilometry: 498 173
@nowart jest coś takiego jak pralnia w wielu krajach
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 18 Lut 2020 02:11 

Martin79 napisał(a):
Ja w 3 tygodnie zrobilem rtw z plecakiem o takich rozmiarach..

pewnie, żaden problem, wszakże najlżejszy element wyposażenia turysty to banknot. też mogę objechać świat z nerką przy pasku i paroma tysiącami dolarów w kieszeni. tylko wtedy nie będę tu szukał tanich biletów...

Zeus napisał(a):
@nowart jest coś takiego jak pralnia w wielu krajach

no co ty? poważnie..? namiot, samopompę, śpiwór, apteczkę, aparat ze szkłami, kompletem ładowarek i masę innych rzeczy też mi wypiorą?
bo wiesz, mnie bardziej potrzebne miejsce na sprzęt niż tachanie ze sobą 10 koszulek, które od biedy kupię sobie gdzieśtam za 5zł...
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 18 Lut 2020 02:30 

Są też hostele często tańsze niż kempingi, smartfony itp. Jak ktoś chce zwiedzać no problem.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 18 Lut 2020 02:43 

Loty: 195
Kilometry: 414 139
Nie każdy podróżnik jeździ ze sprzętem, namiotem, ładowarkami i innym balastem, który przecież trzeba by było ze sobą wszędzie dźwigać.
Podróż dla mnie jest przeżyciem, przygodą, w której o cywilizacji, internecie, telefonach i tego typu gadżetach chcę zapomnieć, a nie latać z wypasionym aparatem niczym szalony Azjata na wycieczce krajoznawczej. Podróż to poznawanie ludzi, kultur, tradycji, kuchni, zwyczajów, innych globtroterów itd. Każdy dzień w innym miejscu - to dopiero marzenie! W takowym 20 kilogramów bagażu byłoby kulą u nogi, ale kto co lubi.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7 PostWysłany: 18 Lut 2020 12:01 

no tak, bo z dobrym aparatem i 2 podstawowymi szkiełkami do niego latają tylko szaleni Azjaci... :roll:
powerbanki i filtr do wody biorą pewnie tylko szaleni preppersi, lepiej wyposażoną apteczkę szaleni hipochondrycy a telefon do podstawowej komunikacji i wielu innych funkcji szaleni informatycy... :lol:
wszystko odwróciłeś na potrzeby wykpienia mojej wypowiedzi do góry dupą - mój bagaż nie waży 20 kilogramów, mój namiocik nie waży 3 kg a 1kg, reszta odchudzonego sprzętu podobnie. Tylko ja nie mówię o wadze a o coraz bardziej absurdalnych wymiarach bagażu, jaki możemy ze sobą w cenie najtańszych biletów zabierać.
nie tłumacz mi czym jest podróż bo wydaje mi się, że jesteśmy na portalu dla podróżników a nie turystów w klapkach robiących podstawowe abc z przewodnika. przygoda, poznawanie kultur, ludzi, odmiennych tradycji, bycie jak najbliżej tego wszystkiego często u mnie wiąże się właśnie z miejscami, w których nie ma hostelikow czy kampingów dla turystów.
nie piszę tego aby zdyskredytować formy podróżowania innych użytkowników, którzy potrafią zrobić rtw z saszetką przy biodrze tylko po to aby zwrócić uwagę, że ja, mimo lekkiego bagażu, w taką siateczkę się nie spakuję z podstawowymi rzeczami, których potrzebuję do podróżowania.
niniejszym dziękuję za emocjonującą rozmowę a autorowi za naprawdę świetną wstawkę, dziękuję, do widzenia :)

Ostatnio edytowany przez J29, 18 Lut 2020 12:28, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.

#8 PostWysłany: 18 Lut 2020 12:37 

Loty: 147
Kilometry: 188 531
HON fly4free
nowart napisał(a):
wydaje mi się, że jesteśmy na portalu dla podróżników a nie turystów w klapkach robiących podstawowe abc z przewodnika.

Wydaje mi się, że to forum jest dość pojemne i są tu zarówno jedni, jak i drudzy. Dyskusję wydzielam, ale jej kontynuowanie tylko po wylaniu małego kubełka z zimną wodą na każdą głowę :)

#9 PostWysłany: 18 Lut 2020 12:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

No to kupujesz za 10-12 eur drugi bagaż podręczny i masz święty spokój.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 18 Lut 2020 13:31 
Awatar użytkownika

Loty: 295
Kilometry: 311 071
niebieski
Najwyraźniej nie jest to oferta dla osób latających z namiotem, materacem i pompką, tak samo jak Ryanair z Gdańska do Krakowa raczej nie jest ofertą dla narciarzy z Trójmiasta, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. :)
elwirka lubi ten post.

#11 PostWysłany: 18 Lut 2020 13:34 
Awatar użytkownika

Loty: 439
Kilometry: 1 037 948
złoty
Mnie zawsze dyskwalifikuje sprzet foto, plecak zwykle 8kg, owszem wejdzie pod siedzenie, ale jeszcze musze zabrac jakies rzeczy ze soba. Bez problemu mieszcze sie w wymiary bagazu podreczngo BA i amerykanskich linii, gdzie mozna miec normalny bagaz podreczny i drugi mniejszy.
Inny moj wrog, to limit wagowy typu 12kg na wszystko.

I dlatego wlasnie nie patrze na takie "tanie" bilety, bo zwyczajnie nie spelniaja moich potrzeb.

#12 PostWysłany: 18 Lut 2020 17:02 

Zeus napisał(a):
No to kupujesz za 10-12 eur drugi bagaż podręczny i masz święty spokój.

To raczej 14eur. Za odcinek. 3 odcinki w omawianym tripie i mamy kolejne 200zł.
Odcinek Binter Canarias to doplata do większego bagażu ok 60eur.
I w ten sposób tylko możliwość zabrania aparatu foto, o reszcie nie wspominając, zmusza mnie do dopłaty ok 500zł..

Aga_podrozniczka napisał(a):
Mnie zawsze dyskwalifikuje sprzet foto, plecak zwykle 8kg. owszem wejdzie pod siedzenie, ale jeszcze musze zabrac jakies rzeczy ze soba. Bez problemu mieszcze sie w wymiary bagazu podreczngo BA i amerykanskich linii, gdzie mozna miec normalny bagaz podreczny i drugi mniejszy.
Inny moj wrog, to limit wagowy typu 12kg na wszystko.

I dlatego wlasnie nie patrze na takie "tanie" bilety, bo zwyczajnie nie spelniaja moich potrzeb.

I dlatego właśnie wspomniałem w tym świetnym tripie z którego bardzo chętnie bym skorzystał, jednak jak widzisz, chęć zabrania czegokolwiek poza parą gaci, koszulek i butów wiąże się z kolosalnymi dopłatami, nawet nie do pełnego 12kg bagażu ale do odrobinę większego, 55 centymetrowego plecaczka. Mój mały deuter futura 42 litrowy ma 70cm...
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 18 Lut 2020 17:14 

Odpuść sobie namiot i śpij w domku na placu zabaw.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#14 PostWysłany: 18 Lut 2020 22:40 

Loty: 195
Kilometry: 414 139
nowart napisał(a):
no tak, bo z dobrym aparatem i 2 podstawowymi szkiełkami do niego latają tylko szaleni azjaci... :roll:
powerbanki i filtr do wody biorą pewnie tylko szaleni preppersi, lepiej wyposażoną apteczkę szaleni hipochondrycy a telefon do podstawowej komunikacji i wielu innych funkcji szaleni informatycy... :lol:
wszystko odwróciłeś na potrzeby wykpienia mojej wypowiedzi do góry dupą

Z nikogo nie kpiłem. Po prostu chcesz latać z bagażem, to wiadomo, że w wieloodcinkowych Ryanairach czy Wizzairach nie będziesz miał pod górkę. Proste.
Telefon nie zajmuje żadnego miejsca w bagażu, ma zwykle aparat, żadne powerbanki nie są potrzebne, jak ma się możliwość codziennie go naładować w gniazdku, a przecież Maroko to nie dżungla. Filtr do wody? W życiu bym nawet o czymś takim nie pomyślał, podobnie o apteczce, ale cóż, różne rzeczy ludzie ze sobą wożą. Aha, nie wiem, czym są preppersi.
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 19 Lut 2020 00:12 
Awatar użytkownika

Loty: 55
Kilometry: 131 855
niebieski
nowart napisał(a):

Wszystkie te i jej podobne wrzutki świetne, podziwiam i chętnie bym skorzysatał. Tylko zastanawia mnie jak normalny, ekonomiczny podróżnik - a tacy w końcu są tu dominujący jak sama nazwa portalu mówi :) - ma zrobić niemal 3 tygodniową podróż z podręczną torebeczką 40x20cm. Tyle to mój namiot ma wymiary, a gdzie reszta...

Zwyczajnie. Gdy korzystam z Airbnb to miejscówki niemal zawsze mają pralki - wtedy z nich korzystam. Jeśli nie ma pralki to idę do pralni. Zwykle grosze 1kg. Oddaje wieczorem, odbieram pachnące i suche następnego dnia rano. Ostatnio na drogiej Martynice wszędobylskie były "pralkowo suszarkowe automaty" pod marketami. O ile dobrze kojarzę 1E/1kg.
Dzięki pralniom mamy wygodę podróżowania bez ciężkich, nieporęcznych walizek czy plecaków. Mała 30 litrowa quechua i tyle. Dla mnie wygoda. Czym mniej ze sobą tym wygodniej. Nie, to nie jest tylko oszczędność-dziadowanie. Przede wszystkim moja wygoda, przy okazji oszczędność.

Pozdro

#16 PostWysłany: 19 Lut 2020 00:17 

Kilometry: 120 474
niebieski
Ja przez 2 miesiące podróżowałem z małym (acz pojemnym) plecakiem po Ameryce Łacińskiej i pomimo tego, że co jakiś czas robiłem pranie w podróży, to momentami "czułem sam siebie" ;-) Co ciekawe, najwięcej zapłaciłem za pranie w Boliwii, a najmniej w Meksyku (to pranie było też najbardziej pachnące przy odbiorze - niby głupie pranie, a tak człowieka ucieszyło).
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 19 Lut 2020 00:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

No to jak mówią w Francji: C est la vie. Kup sobie priority/rejestrowany/normalne linie i pakuj namiot, filtr, cały sprzęt, pralkę i szafę z Ikei i nie marudz o małym podręcznym bagazie.
 Relacje PM off  

#18 PostWysłany: 19 Lut 2020 00:27 

Kilometry: 120 474
niebieski
Kurde, a ja głupi całe życie myślałem, że ta strona dotyczy niskokosztowego podróżowania...
 Relacje PM off  

#19 PostWysłany: 19 Lut 2020 08:08 
Awatar użytkownika

Loty: 207
Kilometry: 426 268
złoty
Dotyczy. Ale wiąże się to z wyrzeczeniami. Nie zabieramy w podróż ze sobą połowy domu, tylko to co najbardziej potrzebne. Lustrzanka i kilogramy elektroniki się nie łapią w ten schemat. Namiot, karimaty i śpiwory też nie. Całą resztę pomieścisz w 40-litrowym plecaku, który spokojnie wejdzie do sizera 55x35x25. (tzw. duży podręczny).
eskie lubi ten post.

#20 PostWysłany: 19 Lut 2020 08:22 
Awatar użytkownika

niebieski
Nie no zawsze jeżdżę z lustrzanką z co najmniej 2 obiektywami i często z tylko z małym podręcznym, lustrzanki bym nie wykluczał z taniego latania ;)

[ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości