Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Wrz 2020 20:43 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Cześć,
czy podróżował ktoś po 1 września do Egiptu?
Chcemy zrobić objazdówkę autem - co komplikuje sprawę, na stronie MSZ można znaleźć zapisy:
Cytuj:
Turyści, których portem docelowym jest Hurghada, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Taba, nieposiadający odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa, mogą odpłatnie wykonać test PCR na egipskim lotnisku, należy się jednak liczyć z izolacją do momentu uzyskania wyniku i ewentualną kwarantanną w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego.

Czytałem, że izolacja może być w hotelu, aczkolwiek my chcielibyśmy jak najszybciej wyjechać z Hurghady. Nie wiem po jakim czasie są wyniki i jak w ogóle zareagują na fakt że mamy rezerwację na 1 noc w Hurghadzie, a reszty nie mamy wcale albo w innych miejscach :)
Cytuj:
Przemieszczanie się między gubernatorstwami dozwolone jest dla Egipcjan oraz rezydentów, cudzoziemcy przebywający w Egipcie na podstawie wizy turystycznej przy przekraczaniu granic gubernatorstw Morze Czerwone, Synaj Południowy i Marsa Matrouh zobowiązani są do przedstawiania negatywnych wyników testów PCR na koronawirusa, wykonanych nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą. Co do zasady zorganizowany ruch turystyczny pozostaje ograniczony do trzech gubernatorstw: Morza Czerwonego, Synaju Południowego i Marsa Matrouh.

Ten zapis jest jeszcze bardziej niezrozumiały. Można wyjeżdżać z kurortów?
Jeśli tak to czy tylko do 72 godzin od zrobienia testu? Czy te 72 h tyczą się tylko przylotu do kraju?
My chcemy przynajmniej tydzień jeździć po kraju.

Wątpię, że ktoś realizował taką podróż po 1 września i w dodatku tutaj zajrzy, ale nadzieję można mieć :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 16 Wrz 2020 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@KondzikS, bylem w lutym br., ale proponuje przemyslec i odpuscic na razie Egipt.
Mozna gdzies utknac, a opieka medyczna na prowincji moze okazac sie katastrofalna.
Poza tym z ta objazdowka nalezy uwazac, sa rejony niebezpieczne, skoro mnie eskortowala policja i wojsko.

kair-piramidy,328,70498&p=1369116&hilit=kalachami#p1369116
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 16 Wrz 2020 21:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Wrz 2020 21:15 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Widziałem Twój post :)
Czemu "na razie" ? Ze względu na koronkę czy bandytów? Bo bandyci są od dawna i wątpię by się coś miało zmienić w tej kwestii w najbliższych latach.
Zresztą obstawiam że oni skupują się na busach, po co im 4 cebulaków :D
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 16 Wrz 2020 23:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Ja, tak samo jak @cccc, nie byłem tam po 1 września. Ale uważam, że jeśli chcesz, to jedź.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Wrz 2020 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
No to jak juz masz rezerwacje to po co sie pytasz czy jechac 8-)
Ja bylem z jakies 4 lata temu w Kairze i jezdzac Uberami po nim czulem sie malo swojo.. a juz nie mowiac o rejonach na prowincji.

Co do Covidu to kazdy niech sobie decyzje podejmie, co do bezpieczenstwa to tu troche ciekawego info:
https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/egypt

i tyle.. chyba w temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Wrz 2020 08:57 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Dziękuję za odpowiedzi, aczkolwiek w żaden sposób nie odpowiadają one na moje pytania :roll:
Nie mam rezerwacji. Nie pytam również czy jest bezpiecznie w Egipcie tylko czy ktoś był po 1 września i wie jak wyglądają obecne procedury.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Wrz 2020 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
To ciezko bedzie bo pewnie nikt nie byl, a ze ludzie nie byli i kazdy kraj ma inne procedury co zmieniaja sie co tydzien to tez nikt nie wie.
Ja swego czasu w czerwcu pytalem sie o Polske bo planowalem przyjazd i tez bylo ciezko czegos konkretnego sie dowiedziec - mimo iz wiekszosc osob na forum byla w Polsce po 1 czerwca 8-)
Powodzenia, popróbuj konsulaty/ambasady itp. tutaj bedzie ciezko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Wrz 2020 21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
KondzikS napisał(a):
Nie mam rezerwacji. Nie pytam również czy jest bezpiecznie w Egipcie tylko czy ktoś był po 1 września i wie jak wyglądają obecne procedury.

Skoro nie masz rezerwacji to poczekaj, jesli rzeczywiscie ktos polecial po 1 wrzesnia to niedlugo powinien wracac. :)
A jesli nikt sie nie odezwie, tzn. ze nikt z forum nie byl w tym okresie, innej opcji nie ma.
Daj znac prosze, czy wypalilo.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Wrz 2020 22:05 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Też planuję taką objazdówkę, ale dopiero w styczniu, więc liczę, że @KondzikS będziesz tam wcześniej i coś podpowiesz. Natomiast co do poruszania się po kraju, to interpretuję to tak, że regulacje dla reszty kraju nie zostały zaktualizowane po wprowadzeniu obowiązkowych testów wszędzie. Czyli teraz jak przedstawisz wynik albo się przebadasz na wlocie, możesz podróżować po całym kraju. Nigdzie nie znalazłem informacji, że któreś części kraju są całkowicie zamknięte dla turystów zagranicznych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Wrz 2020 22:17 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Póki co szukamy informacji, pytamy. Obawiamy się sytuacji, w której zostaniemy uwięzieni w kurorcie ol ekskjuzmi :)
Dlatego jeśli nie zdobędziemy informacji, że nasza podróż jest możliwa to mocno prawdopodobna jest zmiana kierunku na Turcję ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 17 Wrz 2020 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Podpinam się pod temat, Planuję na Boże Narodzenie Egipt , tzn Aleksandrię i Kair. Nie mam jeszcze sprecyzowanego planu podróży
ale na pewno nie usiedzę w jednym miejscu bo lubię się przemieszczać
a pogoda pod koniec grudnia idealna na takie zwiedzanie ;)

Pierwszy lot Wizz Aira odbył się dzisiaj
Załącznik:
egipt.jpg
egipt.jpg [ 17.45 KiB | Obejrzany 2732 razy ]
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Wrz 2020 22:46 

Rejestracja: 22 Mar 2013
Posty: 684
Loty: 203
Kilometry: 369 695
niebieski
Z lotem wizza jest taki problem, że jest do Aleksandrii, a tam nie robią testów za 30 USD czyli musisz mieć własny z Polski, a to bodajże koszt rzędu 500 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Paź 2020 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1123
Loty: 207
Kilometry: 364 581
platynowy
Podłączam się do pytań z pierwszego posta. Jestem już tak wyposzczony od podróży, że rozważam nawet jakiegoś lasta do Egiptu. Loty czarterowe pozwolą raczej uniknąć kwarantanny w razie gdyby znowu zdecydowano się z dnia na dzień na jakieś decyzje, w tym zamknięcie granic... dodatkowo kusi cena.

Czy ktoś był i może powiedzieć coś więcej?

Słyszałem, że mimo testów wiele osób nie dostaje nawet informacji o wyniku. Dla kogoś, kto chce tylko siedzieć w hotelu, to prawie bez znaczenia (oczywiście oprócz ew. kwarantanny), jednak chcąc poruszać się gdzieś dalej, bez wyniku staje się to niemożliwe.

Jeżeli jednak wyniki są, to czy faktycznie poruszać się można tylko przez 72h od przeprowadzonego badania? Czy ktoś to weryfikuje w jakikolwiek sposób? Jeżeli tak faktycznie jest, to chyba sobie odpuszczę, bo nie wysiedzimy w jednym miejscu, tym bardziej w kurorcie.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Lis 2020 12:50 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
Szukałem informacji w internecie od osób, które aktualnie przebywały w Egipcie. W lutym zamierzam lecieć do Alexandrii i wyruszyć na południe do Sudanu.

Według mojej wiedzy:
- test PCR wprowadzono również w porcie lotniczym w Alexandrii,
- można się przemieszczać po całym kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 01 Lis 2020 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
@siara możesz rozwinąć to co napisałeś tzn test PCR wprowadzono również w porcie lotniczym w Alexandrii,
Masz na myśli możliwość zrobienia testu na lotnisku w Aleksandrii czy może Aleksandria dołączyła do pozostałych destynacji turystycznych i robi testy za 30 $ ?
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Lis 2020 15:14 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
Hej,
Wertując internet znalazłem informację, że od któregoś września w Alexandrii również jest możliwość zrobienia testu PCR za 30 dolarów - zaraz po przylocie, jeśli ktoś go nie posiada.

Niestety nie jestem w stanie teraz zlokalizować źródła. Jak znajdę, podeślę.

Traktujmy to na razie jako informację nie potwierdzoną, ale na 100% przeczytaną :)
Myślę, że wkrótce z racji lotów Mediolan - Alexandria, informacji w sieci, będzie więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 02 Lis 2020 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
No właśnie , ja mam lot do Aleksandrii 24 grudnia tzn. taki mam plan, czy dojdzie do realizacji zobaczymy. Mam zamiar co nieco pozwiedzać przez 9 dni.
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 02 Lis 2020 18:09 

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 118
To w grudniu będziemy mieć info z pierwszej ręki :)

mmaratonczyk napisał(a):
No właśnie , ja mam lot do Aleksandrii 24 grudnia tzn. taki mam plan, czy dojdzie do realizacji zobaczymy. Mam zamiar co nieco pozwiedzać przez 9 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 16 Gru 2020 16:00 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 175
Loty: 164
Kilometry: 274 594
Też czekam z niecierpliwością na te wieści oraz czy w tym porcie jest wiza bezpłatnie, raczej nie bo to nie kurort lub czy może w obniżonej cenie 15 dolarów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 16 Gru 2020 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Finalnie zostaję uziemiony przez coronawirusa i nie lecę do Egiptu :oops: :oops:
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group