Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lis 2014 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
Nie wiem czy to dobry dział (lepszego nie znalazłem) więc w razie czego proszę o przeniesienie ;)

Taką mam sytuację, że w przyszłym roku moja chrześnica przystępuje do I komunii i ja jako chrzestny powinienem sprawić jej jakiś fajny prezent... ;)
No i oczywiście pojawiają się pomysły zaczynając od roweru a kończąc na laptopie... ale jakoś to mi się wydaje banalne mocno...
Pomijając już dyskusję na temat tej dziwnej "tradycji" kupowania dziecku z tej okazji "niewiadomoczego" za "niewiadomoile", pomyślałem że może warto sprawić tej 9-letniej dziewczynce coś "lepszego" (przynajmniej z mojego punktu widzenia), co może przyniesie jej więcej korzyści niż przysłowiowy "tablet"...

No i do Was forumowicze prośba o radę: zastanawiam się nad jakąś wycieczką/kolonią/obozem/kursem gdzie taki młody człowiek mógłby spędzić czas w jakiś ciekawy sposób (wiem że to ogólnie raczej), może to być w Polsce ale nie musi.
Dziecko jak to dziecko (choć pewnie różnie to bywa) jakichś bardzo skonkretyzowanych zainteresowań nie ma... Lubi wszystko co mogą lubić dzieci w jej wieku... Myślałem o jakimś obozie jeździeckim (bo swego czasu miała fazę na konie) ale jestem otwarty na wszelkie pomysły...
Podsumowując czy ktoś może coś polecić? Wysyłał tam swoje dziecko albo znajomych było, o czymś słyszał itp. itd.?
Za wszelkie inspiracje będę bardzo wdzięczny... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 06 Lis 2014 18:10 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 118
Może wyjazd do Disneylandu.
Góra
 Profil Relacje PM off
filipk90 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Lis 2014 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
Zabierz ją do Disneylandu - może brzmi to trochę banalnie, ale z perspektywy dzieciaka jest to naprawdę świetne przeżycie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Lis 2014 18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
A dużo podróżowała?
Disneyland, oklepane, ale powinno się podobać.
Może jakiś krótki wypad nad ocean i na Gibraltar zobaczyć małpy?
Albo jakiś mega park wodny.

Laponia odpada bo za długo trzeba czekać i pewnie już ma ten etap za sobą.

Obóz bym sobie darował skoro nie ma żadnego hobby za którym szaleje.

Nie podałeś budżetu :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lis 2014 18:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Wrz 2012
Posty: 185
Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
Ja dołączę do chóru i zaproponuję Disneyland - taki właśnie prezent zrobiłam mojej chrześnicy na jej komunię (od tamtej pory byłyśmy już 3 razy, więc był to hit :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Lis 2014 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
kurs językowy np. Malta, Londyn itp....
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Lis 2014 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Malta w brzmi bardzo dobrze, ale nie wiem czy to już ten wiek, na samodzielny wyjazd za granicę.
Z drugiej strony znam historię znajomej mamy, która wysłała swoją 14-latkę na 2 tygodnie na Maltę i jej potem nie poznała po powrocie :P
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Lis 2014 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2013
Posty: 576
niebieski
kursy juz sa od 8 lat :
http://www.lexis.edu.pl/malta_lal_obozy ... dzieci.htm
nawet dla całych rodzin :
http://www.learn-english-in-malta.com/a ... 17-PL.html
mashacra napisał(a):
...która wysłała swoją 14-latkę na 2 tygodnie na Maltę i jej potem nie poznała po powrocie :P

przez 2 tygodnie można sie nieźle opalić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
lagor uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 06 Lis 2014 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Nie o to mi chodziło, koleżanki z kursu miały taki dobry wpływ ;)
Noce spędzały w klubach pijąc, a w ciągu dnia na kursie leczyły kaca, dziewczyna była z "dobrego domu", przykładna uczennica, żeby nie powiedzieć wzór cnót.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 06 Lis 2014 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 206
Loty: 30
Kilometry: 37 700
niebieski
Niekoniecznie Disneyland bo to naprawdę droga impreza. Legoland w Danii czy w Niemczech, lunaparki Szwecja, Dania, Niemcy, Hiszpania, Austria. Popieram ten pomysł, jest swietny :).
Jak interesuje się Harrym Potterem to pod Londynem studia filmowe.
Ja np. mam zaplanowane, że swoje dzieciaki zabieram na Dzień Dziecka na musical w Londynie - Król Lew :).

Na kurs to chyba jeszcze nie ten wiek...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 06 Lis 2014 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Może jak I Komunia to np wyjazd z ojcem chrzestnym do Rzymu [moze Jerozolima?]. Znam kilka takich przypadków w otoczeniu z - z pożytkiem i zadowoleniem z obu stron. [były to wyjazdy do Rzymu na 3-4 dni - troche zwiedzania, Watykan itp + CIEPŁE MORZE]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 06 Lis 2014 20:17 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 116
a mni sie wydaje,ze dla dziecka w takim wieku nie jest wazne gdzie ale z kim...jesli bedzie mialo okazje doswiadczyc bycia z bliska osoba w ciekawym miejscu to juz bedzie sukces...wazna jest relacja z dzieckiem a nie extra miejsce wyjazdowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 06 Lis 2014 20:18 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 930
niebieski
wrzuc w net
haslo: kolonie tematyczne
sa zarowno dla pasjonatow Harry Pottera jak i grafitti

zupelnie losowy przyklad: http://www.serwiswakacyjny.com/kolonie- ... tematyczne
Góra
 Profil Relacje PM off
lagor uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 06 Lis 2014 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
dzięki bardzo za te pomysły i opinie :)
nad jakimś obozem językowym też się zastawiałem - nie wiem tylko czy to nie za wcześnie dla niej…
kwestia jest też taka że nie bardzo mam ochotę fundować wakacje jej rodzicom ;) a sam mam lekkie obawy czy podałam opiece nad bądź co bądź charakterną dziewczyną w trakcie takiego wyjazdu (brak mi doświadczenia z dziećmi)…

raczej bym w samodzielną, ale zorganizowaną z innymi rówieśnikami, formę wycieczki czy czegoś takiego celował…

a co do budżetu to cóż… jestem chrzestnym… jakbym znalazł coś fajnego to mógłbym średnią krajową "zainwestować" w rozwój intelektualno-podróżnoczy mej chrześnicy… ;)

wszystko co napisaliście dokładnie sprawdzę i przemyślę, gdyby były jeszcze jakieś pomysły to piszcie śmiało, jeszcze raz dzięki :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Lis 2014 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3058
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
chyba opcja obóz-kolonia jest jak najbardziej ok.
A tematycznie, to naprawdę bardzo bogaty wachlarz, np.tutaj: https://www.poszukiwaczeprzygod.pl/
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Lis 2014 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Lagor pomyśl o wspólnym wyjeździe tylko we dwoje.
To tak naprawdę jedyna okazja dla Was gdzie będziesz mógł się wykazać jako "ojciec".
Bez urazy, ale każdy może wziąć kartę i zapłacić za obóz, co tam będzie od Ciebie? (tak to jest prowokacja ;) )
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
sylwia_pl lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 06 Lis 2014 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 126
Loty: 19
Kilometry: 36 462
mashacra napisał(a):
Lagor pomyśl o wspólnym wyjeździe tylko we dwoje.
To tak naprawdę jedyna okazja dla Was gdzie będziesz mógł się wykazać jako "ojciec".
Bez urazy, ale każdy może wziąć kartę i zapłacić za obóz, co tam będzie od Ciebie? (tak to jest prowokacja ;) )


popieram :)


Obozy to jej pewnie rodzice zafundują w odpowiednim czasie. No i mimo, że obóz językowy to fajna i pożyteczna sprawa to ciężko mi uwierzyć, że 9 latka podskoczy z radości na myśl o nauce w wakacje ;)
Moim zdaniem dzieciństwo to czas, w którym fajnie przeżyć coś typowo dziecięco-magicznego typu Disneyland, Legoland czy jak ktoś wcześniej proponował, miejsce związane z Harrym Potterem. Jak dorośnie, to te miejsca już nie mają tego samego uroku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 06 Lis 2014 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Ja ze swojej strony zaproponowalbym globus. Piekna ozdoba do pokoju i jeszcze mozna caly rok podrozowac palcem po mapie.

Załączniki:
1947990-globus-643-482.jpg
1947990-globus-643-482.jpg [ 29.51 KiB | Obejrzany 9970 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
bygones lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 06 Lis 2014 22:32 

Rejestracja: 16 Maj 2014
Posty: 6
Super chrzestny :D

Ja zabieram moje dzieciaki na Słowacje do namiotów tipi :) Fajna zabawa dla dzieci - chodzimy po górach, jezdzimy na źródełka termalne, jemy nieprzyzwoite ilości miejscowego jedzenia itp... Można też zrobić wypad do Bratyslawy/ Wiednia :)

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Lis 2014 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lip 2010
Posty: 425
niebieski
Ogólnie popieram pomysł, żeby zabrać gdzieś chrześnicę, jeśli oczywiście "czujesz się na siłach". Nie wiem czy masz rodzinę (żonę, swoje dzieci?), bo wtedy może po prostu rodzinny wyjazd z chrześnicą?
Skoro to komunia i Ty/rodzina podchodzicie do tego wydarzenia też w sposób "duchowy" to może coś związanego z tym wymiarem tego święta...? Z bliższych kierunków to głównie Rzym.
Poza tym to ogólnie historycznie ciekawe miasto, które na pewno warto zobaczyć.
Taki wypad na (przedłużony) weekend, ale też dodałabym jakąś typowo dziecięcą atrakcję, żeby nie było tak całkiem na poważnie, bo wiadomo - 9-latka to nadal dziecko z dziecięcymi zainteresowaniami.
Np. coś z tego typu atrakcji..http://loty-do-rzymu.pl/10-najlepszych- ... -w-rzymie/

A jeśli wyjazd zorganizowany bez Twojego udziału to obóz językowy to fajny pomysł (ale też mam wątpliwości czy nie za mała) albo coś w tym typie: https://www.poszukiwaczeprzygod.pl/oboz ... wcyswiata/
Może w formie vouchera, żeby sama mogła wybrać tematykę.
Góra
 Profil Relacje PM off
lagor uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group