Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Paź 2019 13:56 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Właśnie wróciłem z durnolotu :lol: WAW-TLV- LIS-TLV i jako, że pierwszy odcinek odbywał się liniami El Al Israel, w kilku słowach opiszę moje wrażenia. Półtorej dnia przed lotem zrobiłem check in online- już sama odprawa była niestandardowa- na jednej rezerwacji oba odcinki, bilet wystawiony na stocku TAP. Odprawa na stronie TAP możliwa 36 godzin przed odlotem, jednak przy pierwszym odcinku info o braku możliwości check in z adnotacją o możliwości odprawy na stronie El Al- tam 24h przed odlotem. Odprawiam się więc na drugi odcinek TLV- LIS i dostaje karty pokładowe. Zaraz po odprawie otrzymuję maila od EL Al, że mogę się odprawić na odcinek do TLV (wcześniej niż te 24h na stronie), odprawiam się więc i dostaje karty na oba odcinki.
Do Warszawy przylecieliśmy (podróżowałem z kumplem z firmy) około piętnastej (opóźnienie) a, że lot do TLV planowany był na 22:30 koczowaliśmy na lotnisku. Zrobiliśmy nawet spacer wokół lotniska, bo ile można siedzieć w saloniku! Ponad trzy godziny przed lotem znajdujemy stanowisko odprawy biletowo- bagażowej, teren dopiero co wygrodzony, dwie osoby z obsługi podnoszą słupki i zaglądają czy niczego tam nie ma, niewielka kolejka pasażerów, bez naszych rodaków, po chwili SG z psem przechodzi wokół wszystkich. Zaczyna się rozmowa, po chwili przychodzi nasza kolej, idziemy do różnych stanowisk, zestaw pytań taki, jak już opisany, dokąd lecę, czy ktoś pakował mi bagaż (lecę tylko z podręcznym) etc. Potem pani prosi mnie do stolika, cały plecak wypakowany i wszystko drobiazgowo sprawdzone wykrywaczem, pytanie czy wszystkie kosmetyki były używane. Paszportu i pieczątek nawet pani nie ogląda, na karteczce zaznacza kategorię K i można iść po przywieszkę na bagaż i tyle. Kolega z którym byłem zapytał czy z Irańską wizą nie ma problemu wjazdu do Izraela. Miłą pani przerwała rozmowę i poprosiła drugiego pana. Pytania; po co pan był w Iranie, gdzie pan był, z kim, ile pan czekał na wizę, jak pan ją załatwiał, czy panu się podobało, czy kogoś pan tam zna. W końcu pan wyjaśnił, że nie ma takiego przepisu, by na podstawie wizy irańskiej w paszporcie nie zostać wpuszczonym do Izraela, jednakże o tym decyduje urzędnik na lotnisku w Tel Avivie. Miła Pani z uśmiechem zaproponowała koledze, by zapytał o to na miejscu, prawdziwe poczucie humoru ;) Nikogo z bronią nie było w pobliżu.
Potem bez atrakcji, Boeing 737-800 praktycznie pełny, niebieskie oświetlenie, nie niebiańskie zupełnie a raczej lekko upiorne, urok samolotu, posiłek: bułka na gorąco z mięsem i warzywami, niezła. Obsługa nie odbiegająca od innych linii, uprzejmie i profesjonalnie. W Tel Avivie kierujemy się za piktogramem z samolotami, przed schodami w rogu budka opisana- transit passengers, czasem może tam nikogo chyba nie być ale na blacie znajduje się telefon i informacja, by dzwonić na podany numer. W okienku pani z rosyjsko brzmiącym imieniem i nazwiskiem bierze paszporty i karty pokładowe, sprawdza w systemie, dzwoni gdzieś, po chwili przychodzi kolejna pracownica, bierze nasze paszporty i prosi by iść za nią. Idziemy. Schody, potem pani otwiera jakieś drzwi, za nimi ciemny korytarz. Bez obaw to tylko kilkunastometrowe przejście do strefy odlotów, dostajemy paszporty i życzenia miłej podróży. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#62 PostWysłany: 03 Lip 2020 15:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
El Al stops all cargo and passenger flights after pilots refused to fly amid the airline's financial issues.

https://en.globes.co.il/en/article-el-a ... wJtCScZc1s

No cóż, płakać za nich nie będę ^^
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 24 Cze 2022 21:37 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
El Al oficjalnie rezygnuje z lotów do Warszawy. Ostatni rejs 28 października.

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosc ... CdSdgEmFDU
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 05 Wrz 2023 12:05 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2350
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Sun d'Or, spółka-córka izraelskiego El Al, od 1 grudnia przywróci połączenie z Tel Awiwu do Krakowa. Rejsy odbędą się dwukrotnie w ciągu tygodnia i wykonywać je będzie B738 leasingowany od Smartwings.

LY5119 TLV-KRK 05:30-08:15 (----5--) B738
LY5119 TLV-KRK 08:00-10:45 (1------) B738

LY5120 KRK-TLV 09:20-13:45 (----5--) B738
LY5120 KRK-TLV 11:50-16:15 (1------) B738

https://www.aeroroutes.com/eng/230904-lynw23krk

To czwarta linia lotnicza na tej trasie. W sezonie zimowym do Tel Awiwu na pokładzie Ryanaira, Wizz Aira, LOT-u i El Al polecieć będzie można 14x tygodniowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tufli lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group