Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Cze 2022 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Niejednokrotnie mi pomogliście, wiec przychodzę z pytaniem.
Lecę na przełomie grudnia i stycznia do Tajlandii gdzie chcę pomieszkać pracując zdalnie maksymalne 30 dni. Następne pod koniec stycznia chciałbym się gdzieś przemieścić, gdzie spędziłbym kolejne ok 3 tygodnie.
Wstępnie padło na Bali, ale im więcej czytam o wyspie tym więcj mam wątpliwości czy to jest to czego szukam. Na stole leży także Australia (Gold Coast lub Perth) ale tam trochę jednak boję się cen.
Czy może znacie jakieś atrakcyjne miejsce gdzie można fajnie pomieszkać, przy okazji poplażować i zobaczyć coś ciekawego. (odpada Palawan i Boracay bo byliśmy).
Jeśli masz jakąś propozycję chętnie się zapoznam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 22 Cze 2022 10:45 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Wietnam. Np. Danang
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Cze 2022 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Gdyby to miała być Azja to wybrałabym Malezję, sam o tym miejscu myślałem, a z bliższych Antalya
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Cze 2022 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
dziabulek napisał(a):
...Wstępnie padło na Bali, ale im więcej czytam o wyspie tym więcj mam wątpliwości czy to jest to czego szukam. ...

A co takiego zlego jest w Bali? Pytam z ciekawosci...
A swoja droga wystarczy wejsc na dowolne lepsze biuro podrozy i pomysly na zwiedzanie / atrakcje az sie wysypuja....np.: https://www.selectiveasia.com/indonesia-holidays
nie mowiac juz nic o GF: https://www.google.pl/travel/things-to- ... s=UgRgAXgB
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 22 Cze 2022 11:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@dziabulek zakładam, że warunki pogodowe również mogą mieć znaczenie, więc polecam https://www.selectiveasia.com/weather/february
W sumie mi też pierwsza przyszła na myśl Malezja :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 22 Cze 2022 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
-- 22 Cze 2022 11:11 --

@jaco027 brud, kroki, hałas, a do tego w tym okresie roku przeciętna pogoda. Ale to nie jest tak, ze Bali jest skreślone, po prostu mam wątpliwości.

-- 22 Cze 2022 11:13 --

@kostek966 @Kashpir a Malezja to np Langkawi czy inne miejsce?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Cze 2022 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Cabo Verde. Plaze super i ogolnie fajny klimat lajtowej afryki wymieszanej z Europo. + niedaleko (i latwy dolot z Polski), choc po reszcie planow wnioskuje, ze to dla Ciebie akurat zadne plusy : ) Znosna pogoda - zima sporo wieje, wiec nawet jak jest cieplo to wiatr poprawia sytuacje, a wieczorem / w nocy na koszule / lekko bluze.

Na Sal gdzie ja latam nie ma zbyt duzo do zobaczenia, tyle ze ja tam latam glownie z mysla o plywaniu na kajcie, do tego praca, wiec i tak nie mam duzo czasu ani energii na inne rzeczy.
Na pozostalych wyspach ponoc jest lepiej, trekkingi itp, ale nie interesowalem sie blizej.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Cze 2022 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
dziabulek napisał(a):
... brud, kroki, hałas...?
tu chyba Kuta masz na mysli - Bali i okolice sa znacznie wieksze i ciekawsze niz Kuta/Denpasar. :-)
Pora deszczowa juz sie powoli, powoli konczy w lutym i pada glownie w okolicach wulkanow, na wybrzezu jest OK. Chcociaz sie nie spalisz :-)
Tutaj bardzo dobre zrodlo do sprawdzania pogody z rozneych perspektyw na calym swiecie:
https://weatherspark.com/y/149191/Avera ... Year-Round
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Cze 2022 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@rw30 trochę w sumie nie doprecyzowałem. Chodzi mi o wylot z Bangkoku i dolot w to miejsce. Więc biorę pod uwagę szeroko rozumianą "okolicę" :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Cze 2022 11:23 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@dziabulek jeśli ma być z alko, to Langkawi, bo tam kupisz bez problemu i w rozsądnych cenach w sklepach "duty free" (przynajmniej tak kiedyś było - jeśli coś się w tej kwestii zmieniło, to niech ktoś mnie poprawi).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Cze 2022 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@Kashpir alko jest zupełnie nieistotne dla nas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Cze 2022 12:02 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
@dziabulek

To dobry okres na Malediwy. :)
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 22 Cze 2022 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
Wg mnie Langkawi jest przereklamowane, po za tanim alko to nic specjalnego, myślałem bardziej o wschodnim wybrzeżu na wysokości tioman i paratów tylko w lutym tam jest słaba pogoda,
Dużym plusem Malezji jest pisownia angielska, łatwa komunikacja, kraj rozwinięty a ceny wynajmu i jedzenia niskie, Malediwy ceny kosmos szczególnie na turystycznych wyspach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Cze 2022 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@malawita też jest taki koncept, ale póki co nie odszukałem balansu między fajną wyspą, a fajną ceną. A te pocztówkowe resorty to nie dla mojego portfela. Więc jeśli masz jakiś trop to śmiało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Cze 2022 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@dziabulek ja bym rozważył Kambo - jest w "dobry" sposób zacofana w porównaniu do Taj, poza tym blisko. Mimo wszystko jednak uwzględniłbym to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że zimą z Taj nigdzie się w okolice nie wydostaniesz - to chwilowe otwarcie może się błyskawicznie zmienić. Sam przenoszę się w te rejony na dłuższy czas, ale z uwagi na w/w ograniczenia raczej myślę o zabezpieczeniu pobytu wizą long stay niż planowaniu eskapad po różnych krajach, tak by nie zostac z ręką w nocniku. Jeżeli okaże się że jest to możliwe, to będę takie wyskoki planował w ostatniej chwili zależnie od sytuacji i ograniczeń które akurat będą miały miejsce.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 22 Cze 2022 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@nick problem jest taki, ze teraz można kupić stosunkowo tanio bilet i to bilet multicity. Więc trzeba też wybrać kraj powrotu. Biorę pod uwagę różne scenariusze, ale z drugiej strony idąc tym tropem niestety nie można by nic zaplanować teraz.
Sam myślę, ze się nie zamkną i jakoś tam będą wpuszczali np zaszczepionych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 22 Cze 2022 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@dziabulek ej no tanio w te rejony to było miesiąc temu, za 0 i to na ogólnym :lol: Ja raczej w mulicity/oj bym się nie pchał, tylko rt i do tego wyskoki z bazy w Taj które poprostu pójdą w piach jeśli sytuacja wróci do "normy" na jesień/zimę. Zrobisz jak uważasz, ja poprostu dzielę się swoim podejściem, bo mam słabą pamięć, ale o ile dobrze pamiętam, to jeszcze kilkanaście tygodni temu w krajach, które uważa się za demokratyczne/wolne panował zamordyzm gorszy niż za komuny.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 22 Cze 2022 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@nick biorę także pod uwagę taki scenariusz jak ten o którym piszesz. Choć trochę szkoda mi tego multicity bo np za tą samą kasę mogę mieć powrót z Gold Coast a nawet Auckland co z Bangkoku. A to jednak spora różnica kierunków :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Cze 2022 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@dziabulek to jak już chcesz reżimy oglądać z bliska, to nie ruszając się z Azji masz Koreę Płn - tylko tam multicity raczej nie wejdzie ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Cze 2022 14:12 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
dziabulek napisał(a):
@malawita też jest taki koncept, ale póki co nie odszukałem balansu między fajną wyspą, a fajną ceną. A te pocztówkowe resorty to nie dla mojego portfela. Więc jeśli masz jakiś trop to śmiało.


Na braki w portfelu to Indie, np. Goa. :)
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group