Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 30 Maj 2013 22:59 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 45
Rosa_ad - co do Gran Canarii to miogę tam jeszcze polecieć nawet kilka razy, bo to jest to co lubię i bardzo mi odpowiadają tamte warunki tzn. zarówno zakwaterowanie jak i możliwości wyżywienia i to niekoniecznie musi być "self-catering" ale tak naprawdę to jest to bardzo wygodna i ekonomiczna forma pobytu (właśnie tam ona się naprawdę sprawdza - o ile nie jedzie się tylko po to, aby mieć 2-3 razy dziennie posiłki w formie "bufetu", jeść do oporu i nie móc się potem ruszyć z hotelu). Super plaże, wystarczająco ciepła woda, zakwaterowania w pięknych widokowo miejscach plus różne możliwości spędzania czasu (plaże, infrastruktura typowo wakacyjna, doskonała komunikacja autobusowa plus bardzo dobre warunki , do podróżowania samochodem - doskonałe drogi i oznaczenia, małe nasilenie ruchu na trasach to komfort spokojnej jazdy. Dla 1 osoby wynajem samochodu nie wchodził w grę,bo wszędzie łatwo dojechać autobusem (i taniej i bezpieczniej), ale przy 2-3 osobach to już jest to bardziej korzystne. Jeśli chodzi o warunki żeglowania to nie jestem zbyt zorientowana (trzeba może poczytać różne "fora"), ale widziałam oferty na indywidualny wynajem łodzi w Puerto Rico (niestety nie zapamiętałam cen). Z pewnością są też w innych miejscowościach portowych z tym, że wypłynięcie na otwarty Ocean to myślę nie to samo, co pływanie np. wzdłuż wybrzeża Chorwacji - no ale Ja jestem laikiem w tych sprawach więc może się mylę. Jedno mam pytanie co do jakości wynajmowanej łodzi, bo jeśli zepsuje się na drodze wynajęty samochód to jest to i tak bezpieczne dla pasażerów, ale co jeśli nastąpi "awaria" łodzi?? bo przecież też może się przytrafić. Ale to tylko moje myśli "na gorąco" pobudzonej fantazji.
Od jutra biorę się za zdjęcia dla pokazania co mnie tam urzekło i sprawiło, że poczułam się kilka lat młodsza (mam na myśli sprawność fizyczną zdobytą na spacerach z góry i pod górę - a "górka" była niczego sobie co będzie widać na zdjęciach z Puerto Rico). Pozdrawiam - już zaczynam tęsknić za Gran Canarią -

Kris1945
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#62 PostWysłany: 30 Maj 2013 23:44 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 72
Ja tą Gran Canarią byłabym b. zainteresowana. Ale chyba wszystko zależy od cen biletów. W naszym przypadku chyba wchodzi wyjazd na ok10 dni. Napisz jaka była trasa Twoich pobytów. Byłabym za wynajęciem samochodu. Myślę żeby mój mąż dał się namówić na takiwyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 04 Cze 2013 13:57 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 45
Rosa_ad napisał(a):
Ja tą Gran Canarią byłabym b. zainteresowana. Ale chyba wszystko zależy od cen biletów. W naszym przypadku chyba wchodzi wyjazd na ok10 dni. Napisz jaka była trasa Twoich pobytów. Byłabym za wynajęciem samochodu. Myślę żeby mój mąż dał się namówić na takiwyjazd.


SORRY za brak odpowiedzi, ale miałam duży problem z przesłaniem zdjęć z aparatu na laptopa i chociaż sama przyczyna okazała się bardzo prozaiczna i błacha to strawiłam na to cały wolny czas az do dzisiejszej nocy, kiedy czytając kolejne fora wreszcie odkryłam, że nie mam włączonego USB w aparacie :lol: Cały czas czyniłam wszelkie próby połączenia (bluetooth, usb) i bezskutecznie, a problem okazał się łatwy do rozwiązania.
Teraz muszę zrobić pogrupowanie zdjęć w albumy (wg miejsc pobytu) PICASA i wtedy dam Ci link do nich - podam też więcej informacji co do samego pobytu na G.Canarii na forum - byłam w Maspalomas, Puerto Rico i Las Palmas plus przejazd z południa na północ przez góy (Tejeda, San Mateo do Las Palmas). Cały koszt pobytu to 2,200 zł - przy czym za apartamenty z aneksem kuchennym i tarasem płaciłam jako 1 osoba w efekcie drożej niż gdyby były w nich 2 osoby. Możesz pisać na pw. Zgłosiła się jeszcze 1 osoba chętna na wspólne wyjazdy (56 lat, z Kielc) i myślę, że we wrześniu możemy pomyśleć o wyjeżdzie - zobaczymy na dniach jakie są oferty lotnicze. Pozdrawiam -
kris1945
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 30 Cze 2013 18:06 

Rejestracja: 30 Cze 2013
Posty: 1
Dzień dobry, jakimś cudem trafiłam na tę stronę . Czytam posty ( niektóre mają dość odległą datę ) i pytam: czy udało się Państwu zorganizować jakąś wspólną wyprawę?
Mam 56 lat i chętnie dołączyłabym do jakiejś grupy. Nie mam żadnego doświadczenia w wyjazdach indywidualnych, do tej pory z uwagi na preferencje partnera, korzystałam wyłącznie z biur podróży. To było dość nudne ... Oglądało się różne piękne kraje ale brak było emocji związanych z nagłym i niespodziewanym splotem okoliczności :lol:
Gdyby jesienią planowany był wyjazd w ciepłe kraje , byłoby wspaniale. Mieszkam w woj. łódzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 05 Paź 2013 18:51 

Rejestracja: 05 Paź 2013
Posty: 1
Czyżby temat się wyczerpał? Nikt nie odpowiedział na pytanie Uli :cry:
Ja również jestem ciekawa, czy samodzielne wyprawy seniorów dochodzą do skutku?
Pozdrawiam aktywnych seniorów :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 31 Paź 2013 20:33 

Rejestracja: 28 Sie 2012
Posty: 31
Cześć, jak to miło znaleźć "swoich".
Własnie napisałam w poscie - Szukam towarzysza podróży-, że mam dośc podróżowania z biurami i chetnie wybrałabym sie z kimś lub kilkoma kimsiami na podój Płd Indii i ew.Sri Lanki.Administrator mnie nakierował na ten post.
Jestem od paru miesiecy na emeryturze (64), widziałam duzo z biurami, samodzielnie (z koleżanka z Australii) byłam w Kambodży i oczywiście Australii - w styczniu.
Czy jest ktoś chetny na wypad np. w styczniu lub lutym (a może wtedy, jak sie pojawia tanie przeloty z Europy do Indii z Rayanairem).
Ja nie jestem ograniczona czasowo.
Elżbieta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 31 Paź 2013 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 96
Loty: 72
Kilometry: 201 537
Niestety mój dziadek nie jest aż obyty z komputerem, bo pewnie czułby się w tym temacie jak ryba w wodzie.

W zeszłym roku w wieku 82 lat poleciał na dwa tygodnie do Chin, a 4 lata temu przejechaliśmy razem Norwegię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 20 Lis 2013 13:11 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 45
Witam i pozdrawiam w/w forumowiczki oraz pozostałych seniorów lubiących podróżować po świecie, a z różnych powodów nie dysponujących czasem/finansami, aby realizowac swoje plany. Szkoda tylko, że tak trudno o szybkie decyzje, bo od tego zależy pomyślność każdej propozycji. Czasami jest to też niemożliwe, żeby np. w 3 dni przed terminem wylotu zorganizować się z dodatkowymi osobami, bo konieczny jest np. natychmiastowy zakup biletów lotniczych - tak miałam z nieplanowanym wyjazdem na Maltę na 10 dni przed 1/11/13 i musiałam działać natychmiast. Byłąm też niskokosztowo (Ryanair i apartament self catering) w Puerto Rico (Gran Canaria) we wrześniu,br. ale nie było chętnych i 18 dni płaciłam za nocleg ca 18 E /noc, a w 2 osoby to już przypadłoby tylko 9 E/os./noc. Zeby TANIO podróżować KONIECZNIE TRZEBA BYC ZDECYDOWANYM i trochę częściej pojawiać się w tym miejscu na F4F, wtedy inne osoby też widzą zainteresowanie wyjazdami i biorą bardziej pod uwagę,że ktoś mógłby być chętny - wtedy jest sens tutaj zgłaszać swoje propozycje, ale to wymaga decyzji max. 1-2 dni, bo ceny przelotów są bardzo krótkotrwałe i cały pierwotny plan "nie wypali", kiedy odkłada się termin ich zakupu.

ula1 - Ja też mieszkam w woj. łódzkim (okolice Andrespola) - podaj swoje bliższe namiary (może blisko?).

Postaram się częściej być na tym forum i napisać więcej o ostatnich podróżach - aktualnie mam wykupiony przelot QATAR-em z Warszawy do Bangkoku (5-21.3.14) i zaczynam robić plan pobytu,a może KTOS dołączyłby w tym terminie (lecę sama).
W najbliższym czasie odwezwę się = pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 07 Gru 2013 10:53 

Rejestracja: 28 Paź 2012
Posty: 49
Witam,
cieszę się, że trafiłam na ten post. Mam 49 lat. Chętnie przyłączę się do wspólnych wojaży. Jestem aktywna i energiczna, ale trudno jest znaleźć wokół siebie osoby spontaniczne, które lubią wyzwania i podróże w nieznane. Wprawdzie pracuję, ale raczej nie byłoby problemu ze spakowaniem się w ciągu 3 dni. Bardzo bym chciała zwiedzić Maroko. Może zaplanujemy coś wspólnie?Wspólnie jest taniej. Może jakieś inne miejsca? Na Gran Canarii też jeszcze nie byłam.
O Bangkoku póki co nie myślałam.
Piszcie do mnie kobietki, jeśli brakuje Wam towarzystwa. Mieszkam 60 km od Wrocławia.

kris1945 - czy oprócz Bangkoku masz jeszcze jakieś plany? Jakie przewidujesz koszty tej podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 07 Gru 2013 13:33 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 45
tercja - witam i pozdrawiam, ale obawiam się, że na Bangkok już trochę za póżno, jeśli chodzi o niskokosztowy wyjazd. Ja kupiłam przelot za 2.000 zl w obie strony, a obecna cena to min. 2.700 i nie znam aktualnej oferty na ten sam termin tj. 5-20 marca. Mam jednak propozycję, abyśmy utrzymały nasz kontakt np. poprzez e-mail (tymczasowo, a potem ewent. telefon), bo może będzie coś ciekawego na. luty czy kwiecień, to jestem chętna na wspólny wypad. Mój email: k.kris1945@interia.pl Co Ty na to? Pozdrawiam i życzę zdrowych, wesołych i spokojnych SWIĄT i pomyślnego NOWEGO ROKU.

Najserdeczniejsze życzenia SWIĄTECZNO-NOWOROCZNE DLA WSZYSTKICH NASZYCH FORUMOWICZÓW.

KRIS1945
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 07 Gru 2013 17:57 

Rejestracja: 28 Paź 2012
Posty: 49
Jak najbardziej jestem za! Tak też myślałam, że na tani Bangkok to już trochę za późno. Jak już pisałam marzę o podróży po Maroko, szczególnie część południowa. Czytałam, że najlepszy termin to m-c maj. Dysponuję ograniczoną ilością urlopu (finansami zresztą też,póki co), ale wszystko można poukładać i rozplanować. Jeśli coś mnie zainteresuje, to napewno się dołączę. Daj znać proszę, gdy wypatrzysz coś ciekawego.
Zapisz sobie proszę mój adres: czujeiwiem@poczta.onet.pl
Również życzę pogodnych i wesołych Świąt oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej!
Pozdrawiam
tercja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 10 Gru 2013 11:03 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 12
Ja też chętnie bym gdzieś z kimś wyskoczyła. Właśnie wróciłam z Teneryfy, stchórzyłam lecieć sama i bilet samolotowy wymieniłam na wczasy z TUI..../ 500ZŁ. dopłata do jedynki /, zwiedziłam całą wyspę wynajętym samochodem. Teraz mam już bilet na marzec /12-16.03.14r./ do Paryża, tym razem z koleżanką, z którą byłam w Albanii - ale może ktoś chciałby do nas dołączyć? są tanie wyloty. Np.w Paryżu w samym centrum jest do wynajęcia garsoniera za 70euro dla 4 osób więc było by o wiele taniej.
W planach mamy parodniowe wyjazdy : Portugalia, Rzym, Barcelona... jestem otwarta na wszystkie inne ciekawe oferty.... w każdej chwili mogę wyjechać.
Pozdrawiam wszystkich. Radosnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.
MadaW
Poznań
erste33 małpa o2.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 11 Gru 2013 23:42 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 32
Z mężem planujemy Chiny 12 kwietnia - 4 maja 2014 trasa Pekin - Hongkong. Jesteśmy małolaty mamy tylko 40 + lecz nigdy nie odczuwaliśmy barier wiekowych, nie ważne ile kto ma lat ważne na ile się czuje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 12 Gru 2013 02:28 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 45
.(.MadaW ) - szkoda mi tego Paryża, bo od dłuższego czasu mam to w planach, ale akurat w tym terminie jestem w Tajlandii (Bangkok+ Phuket - 5-21.3.2014) i niestety muszę sobie znowu go odpuścić. Zawsze trudno jest mi wybrać się , bo akurat do Paryża wolałabym polecieć przynajmniej w 2 osoby, bo na bardziej plażowe wyjazdy spokojnie mogę lecieć sama i to mi nie przeszkadza, ale tam przyjemniej jest zwiedzać i spacerować wieczorem w 2 osoby i to jest główny powód, że dotychczas nie mogłam tego wyjazdu zrealizować, a teraz też okazja przepada. Może ewentualnie ktoś byłby na luty czy kwiecień?

Pozdrawiam - kris1945
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 12 Gru 2013 09:24 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 12
kris45 - Paryż to miasto do wielokrotnego zwiedzania, byłam w ub. roku 5 dni / z biurem podróży / ale jeśli dają ci 2 godz. na zwiedzenie Luwru ... to, no właśnie. Teraz spokojnie, też 5 dni, głównie muzea i Wersal, w którym nie byłam.
Wczoraj mało nie wykupiłam Dominikany z Hamburga za 1050zł. w dwie strony na 14 dni i znowu problem bo sama jakoś nie mam odwagi tak daleko jechać... - szkoda bo oferta super, sylwester na Dominikanie, plaża, cieplutko...... hotele za 15-18 $. A wracając do Paryża myślę, że jesienią wybiorę się jeszcze raz. Liczę, że Ty po powrocie z Tajlandii coś fajnego na wakacje zorganizujesz...
pozdrawiam forumowiczów MadaW


Ostatnio edytowany przez Hubert, 08 Lut 2014 15:24, edytowano w sumie 1 raz
reklama
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 12 Gru 2013 12:53 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 45
(MaDaW) OK - będziemy w kontakcie (może szybciej na email: k.kris1945@interia.pl) - ale zawsze chodzi o CZAS, więc podałąm Ci maila, gdybyś coś też wyszukała na 2014, bo nie codziennie zaglądam TUTAJ.

POZDRAWIAM I życzę ZDROWYCH, SPOKOJNYCH i WESOLYCH SWIAT i SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU 2014 + ciekawych podróży oczywiście.

kris1945

łączony post:
MaDaW - a na kiedy była DOMINIKANA? jakby coś podobnego to daj znać -- kris1945

łączony post nr 2:
MaDaW - już doczytałam- ale na SYLWESTRA to i tak nie mogłabym lecieć, ale kiedyś 2014 to chętnie --

kris1945


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 27 Gru 2013 15:15, edytowano w sumie 1 raz
łączę posty, proszę korzystać z opcji "zmień"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 26 Gru 2013 22:22 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 45
uwaga: niestety post w "szukam towarzysza" nie został przepuszczony, bo był pisany dużymi literami.

Podaję więc jeszcze raz ten sam temat tzn. kto chciałby dołączyć na wspólny wyjazd w lutym lub I poł.kwietnia na kilka-naście dni (do ustalenia zależnie od możliwości zainteresowanych osób, ale lepiej na tańsze przeloty to ca 12-14 dni. Z uwagi na temperatury to ewentualnie wyspy kanaryjskie (Fuerteventura, Gran Canaria...?) lub może południowe Morze Sródziemne (Włochy., Malta ....) - zależnie od ofert lotniczych w początkach stycznia.

Liczę tylko na przemyślane i zdecydowane propozycje tzn. dysponujące czasem w w/w terminach - reszta do uzgodnienia w początkowej fazie (po rozeznaniu naszych możliwości i oczekiwań) - kontakt na:

mail: k.kris1945@interia.pl lub tel. 607 751 636 (odpowiem tez na ewentualne pytania) -

rezerwacje na LUTY musiałyby być zrobione juz na początku stycznia, więc proszę o zdecydowane zgłoszenia.
Pozdrawiam i zyczę SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
kris1945
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 27 Gru 2013 15:03 

Rejestracja: 14 Gru 2013
Posty: 2
tercja napisał(a):
Witam,
cieszę się, że trafiłam na ten post. Mam 49 lat. Chętnie przyłączę się do wspólnych wojaży. Jestem aktywna i energiczna, ale trudno jest znaleźć wokół siebie osoby spontaniczne, które lubią wyzwania i podróże w nieznane. Wprawdzie pracuję, ale raczej nie byłoby problemu ze spakowaniem się w ciągu 3 dni. Bardzo bym chciała zwiedzić Maroko. Może zaplanujemy coś wspólnie?Wspólnie jest taniej. Może jakieś inne miejsca? Na Gran Canarii też jeszcze nie byłam.
O Bangkoku póki co nie myślałam.
Piszcie do mnie kobietki, jeśli brakuje Wam towarzystwa. Mieszkam 60 km od Wrocławia.

kris1945 - czy oprócz Bangkoku masz jeszcze jakieś plany? Jakie przewidujesz koszty tej podróży?


Jeżeli jesteś zainteresowana wyjazdem do Maroka, to sprawdź ten link http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=240638
Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 29 Gru 2013 15:43 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 45
ula1 napisał(a):
Dzień dobry, jakimś cudem trafiłam na tę stronę . Czytam posty ( niektóre mają dość odległą datę ) i pytam: czy udało się Państwu zorganizować jakąś wspólną wyprawę?
Mam 56 lat i chętnie dołączyłabym do jakiejś grupy. Nie mam żadnego doświadczenia w wyjazdach indywidualnych, do tej pory z uwagi na preferencje partnera, korzystałam wyłącznie z biur podróży. To było dość nudne ... Oglądało się różne piękne kraje ale brak było emocji związanych z nagłym i niespodziewanym splotem okoliczności :lol:
Gdyby jesienią planowany był wyjazd w ciepłe kraje , byłoby wspaniale. Mieszkam w woj. łódzkim.


ula1 - jeśli jesteś zainteresowana nadal ewentualnym wyjazdem w lutym - to odezwij się na TUTAJ lub do mnie (kris1945 - kontakty podane w moich ostatnich postach) - pozdrawiam

kris1945
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 02 Lut 2014 12:33 

Rejestracja: 25 Sty 2014
Posty: 1
Witam wszystkich Forumowiczów! Jesteśmy z Torunia 60+ i bardzo chętnie dołączylibyśmy się do jakiejś wyprawy. Nie mamy doświadczenia w samodzielnym podróżowaniu ale mamy czas i ochotę (oraz angielski i niemiecki - komunikatywnie). Najchętniej wypady weekendowe (na początek :). Pozdrowienia,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group