Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Sie 2012 02:07 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 45
Witam - jest to mój 1-szy post na FORUM z propozycją (jak w tytule) wspólnego organizowania ciekawych wypadów na krótko i może na dłużej także (głównie myślę o 2013 nawet od stycznia). Jestem z Łodzi, wiek (jak w tytule) i trochę znudziło mnie podróżowanie samotnie (chociaż też to lubię) z różnych względów (bezpieczeństwo, koszty noclegów i możliwość dzielenia się z innymi emocjami na bieżąco ze zwiedzanych miejsc itp.) Podróże to moja pasja życiowa i teraz wreszcie mogę ją realizować (znajomosc angielskiego jest bardzo pomocna (choć nie wszędzie) dlatego mile widziane są również osoby znające inne języki o dałoby nam szerszy zasięg terytorialny w naszych planach. Liczę na Was SENIORZY - wlączcie 1-szy bieg i zaczynamy naszą prygodę ZYCIA. Moze nawet SENIORZY NA KONCU SWIATA. Czekam na FORUM a dla bardziej zapalonych podróżników ewentualnie na maila: k.kris1945@interia.pl - Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. kris1945
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 16 Sie 2012 17:44 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Kris, niedawno podobny post pisala Rosa ad, poszukaj w tym tu dziale
Lub wpisz dinozaur* w wyszukiwarke.

Powodzenia na forum i w wyjazdach
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sie 2012 18:19 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 45
Abcn napisał(a):
Kris, niedawno podobny post pisala Rosa ad, poszukaj w tym tu dziale
Lub wpisz dinozaur* w wyszukiwarke.

Powodzenia na forum i w wyjazdach

Witam i pozdrawiam ale tez liczę na zriozumienie tematu i różnice w stosunku do postu Rosa ad (też go czytałam przed napisaniem mojego. W pewnym sensie on zainicjował we mnie ten temat. Nie wnikam w jakim jesteś wieku ale myślę, że dostrzegasz różnice w pokoleniu 60+ od 30-40+ (o takim jest post Rosa ad). Skoro podróżuję sama to myślę, że są też inne osoby w podobnym do mnie wieku, które chętnie dołączyłyby się, aby zwiedzać ciekawe miejsca wspólnie z innymi ( tak jak już pisałam i dla własnego wsparcia, bezpoieczęństwa jak i ze względu na oszczędności w kosztach noclegów). Dlatego mam nadzieję, że moj temat zostanie jako osobny , aby mogli wypowiedzieć się też inni użytkownicy tego forum (właśnie z mojej grupy wiekowej, gdyż z pewnością jest jeszcze zbyt wcześnie aby jakiś ślad zainteresowania tych osób mógł ukazać się na forum). Sprubuję przekazać choć niewielką część info i zdjęć z moich ostatnich samodzielnych podróży, żeby bardziej uwiarygodnić co w tej materii zrobiłam sama , a z pewnością w grupie możliwe będą jeszcze ciekawsze i nawet mniej typowe podróże (to tylko kwestia stworzenia kilkuosobowej grupy i czasu do przygotowania wspólnych propozycji). Z niecierpliwością oczekuję pierwszych chętnych. Pozdrawiam -kris.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Sie 2012 22:52 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 72
Miałam nadzieję , że tego typu posty będą sie pojawiały na "dinozaurach" Nazwa okropna, zresztą seniorzy też mi się nie bardzo podobają proponuję grupę silnie dorosłych , jak mówi Czubaszek, nazwać 45+. Od tego wieku zaczynają sie ludzie z dziećmi dorosłymi , a jeszcze chętnymi do sprawdzania tego "co za rogiem"
My z Męzem mamy po 50+ i też wolałabym, podróżować w kilka osób, aczkolwiek niezobowiazująco. Nie interesują mnie wogóle wycieczki organizowane przez biura, raczej takie z odrobiną adrenaliny.
Kris chętnie poznałabym Twoje zrealizowane dotąd podróże. My nie mamy wielkich osiągnięć , bo jak mówiłam męza interesuje głównie żeglarstwo. We wrześniu jedziemy do Rzymu, a nocleg załatwiłam przez airbnb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Sie 2012 15:09 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 45
Rosa_ad napisał(a):
Miałam nadzieję , że tego typu posty będą sie pojawiały na "dinozaurach" Nazwa okropna, zresztą seniorzy też mi się nie bardzo podobają proponuję grupę silnie dorosłych , jak mówi Czubaszek, nazwać 45+. Od tego wieku zaczynają sie ludzie z dziećmi dorosłymi , a jeszcze chętnymi do sprawdzania tego "co za rogiem"
My z Męzem mamy po 50+ i też wolałabym, podróżować w kilka osób, aczkolwiek niezobowiazująco. Nie interesują mnie wogóle wycieczki organizowane przez biura, raczej takie z odrobiną adrenaliny.
Kris chętnie poznałabym Twoje zrealizowane dotąd podróże. My nie mamy wielkich osiągnięć , bo jak mówiłam męza interesuje głównie żeglarstwo. We wrześniu jedziemy do Rzymu, a nocleg załatwiłam przez airbnb.

"Rosa ad" -witam i pozdrawiam Was oboje, ale martwi mnie zupełny brak zainteresowania naszymi apelami ze strony osób w wieku 45-60+ , który w moim odczuciu daje ludziom maksimum swobody działania i realizacji swoich planów (jedno co może teraz ograniczać to opeka nad wnukami, stan zdrowia i finanse, ale to ostatnie dla czytelników FLY4FREE nie powinno być problemem). Osobiście z żeglarstwem nie miałam dotychczas styczności, ale uwielbiam wszelkie wycieczki morskie i od tej strony ten temat jest mi bliski. Zawsze podczs podróży wybieram wycieczki morskie (łodzie, statki czy promy) a do tego dopiero ewentualnie drogą lądową. Swój post skierowałam do grupy 60+ licząc się z tym, że być może zachęcę niektóe osoby, które dotychczas nie wierzyły w mozłiwość samodzielnego podróżowania i kurczowo trzymały się wyjazdów "zorganizowanych" . Wśród mojej rodziny i znajomych tez są takie osoby, które bez "biura" nigdzie nie pojadą .Dlatego pomyślałam o kontakcie przez to FORUM - sądziłam, że trafię w "10" , ale może to wynik braku wiary we własne siły i obawa samodzielnego działania. Na dowód, że wiek wcale nas nie ogranicza przytoczę moje wyjazdy w 2012 :
STYCZEŃ - Sztokholm (5 dni - przelot w 2 strony 18 zl),
c MARZEC - Włochy - 5 dni (Salerni i objazd wokół wybrzeża AMALFI + SORRENTO) tylko pociąg i autobusy jako, że statki turystyczne ruszały dopiero od 1 kwietnia, a mój wylot powrotny był 29 marca,br. Przelot w 2strony -126 zl (Rzym Fiumicino) i dojazd pociągiem do Salerno 18,.E tzn. 9,- E do Neapolu i 9.- E dalej do Salerno, 3 noclegi w Salerno po 15.-E + 3.E za śniadanie (dosyć bogaty bufet jak na Włochy - płatki, yogurty, ser, miód, rogaliki -ciepłe-, mleko, automat z napojami (kawy,itp). Bilet autobusowy na cały pobyt tj. 3-dniowy za 20.-E pozwolił mi objechać półwysep AMALFI włącznie z wizytą w SORRENTO,
MAJ - 10 noclegów -SALOU-SPAIN -przeloty 102 zl, hotel 3 posiłki w SGL ok. 900zl. CHCIEC TO MOC !?
Pisałam o planach od stycznia 2013, poniewaz tym roku czekam na sanatorium prawdopodobnie wrzesien/pażdziernik dlatego nic nie mogę planowac na najblizsze miesiące , a wiadomo iż działania z większym wyprzedzeniem czasu dają większe mozliwości wyboru lotów, hotelu czy noclegów itd. Może jednak ktoś dołączy do nas - liczę na to i pozdrawiam. KRIS1945
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Sie 2012 23:50 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 72
Nikt więcej nie pisze, bo mało który "starszak" wie o tym forum. Ale już gdybys poszukała na stronach Couchsurfingu , jest ich tam znacznie więcej - w Polsce, bo za granicą - zatrzęsienie :). CS jest o zreszta tez dobry sposób na wstępne poznanie siebie.

My niestety jeszcze pracujący, w dodatku nie jest mi łatwo znienacka wziąć urlop.
Swoich planów na 2013 jeszcze nie znamy tym bardziej , że nie wykluczamy remontu , co może mocno wpłynąć na nasze możliwości finansowe.

Uważam , że dobrze byłoby gdyby tutaj , w tej zakładce, "starszaki", ale tacy już od 45+, zgłaszali swoje plany i zamiary na najbliższy rok. Wtedy to może innych zainspirować do przymierzenia sie do podobnych planów. Śledząc ten temat bylibyśmy na bieżąco.

ja zgłaszałam nasz zamiar zwiedzenia Rzymu we wrześniu, ale nikt sie nie zgłosił. Dostałam za to dużo praktycznych informacji.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalendarka3 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 23 Sie 2012 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2011
Posty: 5
@Rosa_ad - Zachęcona propozycją zgłaszania planów wyjazdowych przez "starszaki" wrzucam info gdzie lecę w najbliższych miesiącach:

26 IX -2 X Gran Canaria
13-16 X Barcelona lub Ibiza
27-30 X Bolonia
9-12 XI Rzym lub Neapol
16-21 XI Bergamo (+ jeszcze nie wiem dokąd)

Może ktoś ze "starszaków" ma podobne plany wyjazdowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Sie 2012 23:44 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 23
Witajcie
jestem nowa na forum ale nie w podróżach. Latamy, czasem jeżdzimy z mężem (47 i 50) kilka razy w roku zawsze organizując wyjazd na własną rękę (raczej niskobudżetowo ale bez przesady) i z reguły jeździmy sami bo... jak wracamy z podróży to wszyscy znajomi mówia - jak bedziecie cos planowac to dajcie znać a jak przychodzi co do czego to chętnych nie ma, może dlatego, ze jak sie trafi dobra oferta to się trzeba decydować w 5 minut. Lubimy stare, urokliwe miasta, nowoczesną dobrą architekturę i dobre jedzenie i fotografowanie.

najbliższe plany 11.10 Wrocław- Paryż, 13.10 - Paryż - Porto, 18.10 powrót przez Paryż do Wrocka. jakby ktos sie jeszcze zdecydował na te terminy to miło będzie nam połazić i pojeździć w fajnym towarzystwie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Sie 2012 07:28 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 72
Widzę sens takiego zgłaszania wczesniej swoich planów podróżnych. My mamy z mężem zapalowany już wrzesien (już pisałam Rzym 6-13. 09) i wyczerpany urlop. Ale gdyby nie to , pewno bym wzięła pod uwagę powyższe terminy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Sie 2012 15:16 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 23
Tak sobie myślę, że może warto podac swoje dalsze plany - gdzie by się chciało poleciec i z grubsza kiedy a potem się nawzajem informować jak ktos znajdzie fajna ofertę na takie destynacje.

Mnie bardzo pociąga Sycylia np wiosną 2013, Szkocja i Norwegia ale to juz raczej na poczatek przyszłego lata. A na zimę styczeń/luty np południe Włoch albo inne w miarę ciepłe okolice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Sie 2012 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2011
Posty: 5
@marian30
Wcale nie na bogato.
Większość biletów FR po 8 i 18 zł, z promocji z Modlina, tylko składak GC troche droższy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Sie 2012 11:18 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 23
dobrze macie mieszkając w pobliżu dużych lotnisk, my mieszkamy w Szczecinie i do kosztów musimy jeszcze doliczyć dotarcie do jakiegoś lotniska, najczęściej Poznania, Wrocławia lub Lubeki, bo ze Szczecina połączeń jest malutko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 26 Sie 2012 22:51 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 72
Dorsa,
no to jak Wy musicie pojechac do Wrocławia , żeby wylecieć do Paryża - to podziwiam. Jestem z Łodzi tych okazji też mamy niewiele, ale to tak cudownie wylatywać ze swojego miasta i przylatywać też, że wole poczekać na jakąs okazje albo składaka. mamy jeszcze w odwodzie Warszawe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Sie 2012 16:34 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 23
Jasne, że cudownie jest lecieć wprost z miejsca zamieszkania. Mi jeszcze nigdy nie udało się znaleźć sensownego cenowo składaka bezpośrednio ze Szczecina tzn jak juz był to trzeba było dwa noclegi w Londynie dołożyć. Z Łodzi masz więcej destynacji no i w razie czego Modlin rzut beretem a ceny na starcie bajeczne. Ja mam tak blisko Berlin ale z Berlina wcale szału nie ma jeśli chodzi o tanie połączenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Sie 2012 20:43 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 3
Witam,
W lutym-marcu 2013 planujemy wyjazd do Azji, Malezja, Indonezja ok. 3 tygodnie, dokładnego planu jeszcze nie mamy ale chcielibyśmy zobaczyć orangutany na Sumatrze, warany na Komodo, trochę poleniuchować na którejś z wysp. Wyjazd budzetowy - ale bez przesady. Zamierzamy kupić bilety gdy pojawi się ciekawa promocja.
Czy jest ktoś chętny?
My - para 52-latkow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 30 Sie 2012 12:40 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 23
dajcie znac jaki budzet z grubsza przewidujecie, wtedy bedziemy mogli podejmowac deczyje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 30 Sie 2012 13:04 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 99
Ja w imieniu mojej Mamy ( 55lat) która forum nie używa, a dużo podróżuje napiszę, że w przyszłym sezonie planuje zebrać ekipę na rejs morski :
1. po Fiordach lub Lofotach ( lipiec lub sierpień)
2. na Chorwację/Grecję ( majówka lub okolice).
Jeśli ktoś z was byłby chętny to zapraszam na priv :) lub zadawanie pytań w temacie.

Mama jest nauczycielką(geografii) więc wakacje ma długie ;) w tym sezonie zaliczyła już Ukrainę, Gruzję, Szwecję, Włochy, Słowenię w zimie planuje Izrael i Algierię .
Szuka też chętnych ( 2-3 osoby) na wyjazdy samochodem ( 7 osobowa mazda mpv na gaz, zrobiona na campera).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 31 Sie 2012 00:07 

Rejestracja: 27 Sie 2012
Posty: 3
Myślę, że będzie to 5-7tys/os. Dużo zależy od cen biletow i miejsca, na które się ostatecznie zdecydujemy, a 7 to max. opcja jeśli byłaby to Indonezja z przelotami wewnętrznymi na trasie np. Borneo-Komodo-Jawa w kwietniu. Malezja (+ Wietnam?) czy Chiny to raczej 5 tys.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 31 Sie 2012 19:58 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 72
Jeśli chodzi o rejsy morskie , to mój mąż (ma sternika i praktykę) z radością podjąłby się zorganizowania wpólnego rejsu (niekomercyjnego) chętnie do Chorwacji lub Grecji. Najlepiej poza sezonem. Mamy za sobą już kilka rejsów do Chorwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Wrz 2012 20:57 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 45
Witam ponownie i widzę, że potwierdzają się Wasze kierunki z moimi - część już zwiedziłam (podane w moim poprzednim poście) a inne też są w moich planach np. Norwegia -zachodnie wybrzeże i tanie loty, ale to raczej w cieplejszym okresie w 2013 jako, że niezbyt lubię zimno. Co prawda Sycylia nadal zostaje w moich planach jako, że byłam tylko 7 dni i to głównie w okolicach Taormina, Giardini-Naxos i Wyspy Eolskie (Lipari i Vulcano) a jestj to bardzo mały procent tego co oferuje Sycylia. Ponadto cały czas myślę o zwiedzeniu MALTY, która - nie wiem dlaczego - ale bardzo mnie intryguje i czekam tylko okazji i odpowiednio wysokich temperatur wody, aby skorzystać też z morskich kąpieli , od których jestem naprawdę "uzależniona" i to one decydują w 90 % o miejscach , które wybieram na swoje podróże. Te pozostałe 10 % to np.; wypad w , marcu,br. do Włoch (Wybrzeże AMALFII wraz z Sorrento) czyli w okresie nadającym się wyłącznie na zwiedzanie - ale było warto!!! -

Ten rok już mam zamknięty (czekam na sanatorium ok.połowy pażdziernika) - a co do 2013 trzeba bedzie się dobrze zastanowic co wybrać i na kiedy z całej długiej listy "marzeń" ( ale marzenia są po to, aby je realizować- prawda? ).
Bardzo chciałabym zwiedzić kraje Azji np: Tajlandię, Malezję a może też Japonię ? -kto wie co uda sie zrealizowac ? może 2013 a moze 2014 ale to jest na mojej liście.

Jeśli ktoś z forumowiczów-Seniorów był już czy tak jak Ja ma AZJE na liście swoich planów wyjazdowych to proszę się odezwać - może w przyszłości "coś z tego wyjdzie" (zawsze w grupie rażniej ). Podróże po EUROPIE to drobnostka, ale to zawsze i dalej i inne trudności w podróżowaniu osoby samotnej , zwłaszcza kobiety i to mnie tylko powstrzymuje od wyjazdu. Może chociaż wymienimy wzajemnie nasze koncepcje co do tamtych kierunków i co będzie dalej to zobaczymy - teraz idą najlepsze miesiące na tekie dalekie plany - nieprawdaż? Po tym niezbyt krótkim wywodzie z mojej strony czekam na odzew w temacie jako że od dłuzszego czasu nie widzę aktywności naszych SENIOROW - czyżby to już SEN ZIMOWY ??? Pozdrawiam kris1945
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 87 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group