Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Podróże biznesowe
#1 PostWysłany: 15 Maj 2019 20:03 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Nie znalazłem na forum tematu poświęconego sensu stricte podróżom biznesowym, a że człowiek głupi i postanowił robić podyplomówkę to szukam trochę inspiracji do pisanej pracy. :P

Z jakimi absurdami stykacie się na co dzień? Jakich doświadczyliście lub o jakich słyszeliście w przeszłości?

U mnie jakiś czas temu wprowadzili smart spending więc bilety kupuje zewnętrzna agencja na podstawie zgłaszanego zapotrzebowania. Kiedyś pisało się do koleżanki z odpowiedniego działu i ona załatwiała, teraz też się do niej piszę, ale ona pisze potem do pośrednika, który kupuje za nią bilety. Jej pracy nie ubyło, a koszty pośrednika są, no ale co tam. Jak patrzę na ceny biletów to czasami samemu byłbym sobie w stanie ze 3 razy taniej kupić, no ale korporacja ma procedury oszczędnościowe, więc wiadomo. :lol:

Innym tematem, który mnie ciekawi to oszczędności. Po ostatnim kryzysie pokasowali u mnie możliwość latania/jeżdżenia klasą 1/biznes nawet dla ważnych pracowników, a teraz widzę, że znowu szaleją. Loty dalekodystansowe to już właściwie dla każdego w biznesie, krótkodystansowe niestety nadal taryfy typu basic. Ale już pociąg to głównie pierwsza klasa. Podobno w najlepszych czasach był obowiązek! :o jazdy pierwsza klasą.

Jeśli ktoś z Was byłby na tyle miły to zachęcam też do wypełnienia, krótkiej ankiety (pytania zamknięte). -> forms.office.com Niech Wam w promocjach Michael O'Leary, a w EF każda 5* linia, wynagrodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 15 Maj 2019 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Planowanie podróży przez umyślną firmę/agencję ma stanowczo więcej zalet, niż kupowanie biletów przez "panią Basie", pomiędzy innymi jej obowiązkami i w skali dużej firmy najczęściej oznacza realne oszczędności, a już na pewno lepsze planowanie i kontrolę kosztów. Zaś cena biletu nie jest jedynym czynnikiem branym pod uwagę.
Zawsze się zastanawiam czemu służą takie ankiety (jak również całe prace). W żaden sposób nie wyczerpują tematu, skupiają się na kilku wąskich aspektach, często zupełnie ze sobą nie związanych. Patrząc na podane założenia raczej nie chcę widzieć wniosków.... (oczywiście rozumiem, że post miał być żartobliwy, żeby zaciekawić). O czym właściwie piszesz tę pracę - o absurdach w podróżach służbowych?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group