Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lut 2013 17:45 

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 17
Witam!

Wczoraj natknąłem się na ideę taniego latania, etramping i wszystkie te rzeczy. To jest jak miłość od pierwszego wejrzenia :) Ale to nie ma teraz znaczenia.

Mam 16 lat i szukam taniego i ciekawego miejsca na wylot (ok. 200 zł w dwie strony, wyjazd na weekend, lub na cały tydzień, to wszystko jest bardzo negocjowalne). Poza tym, muszę jeszcze znaleźć sobie dorosłego kumpla, który by wszedł w to razem ze mną, co by było łatwiej i bezpieczniej. Biorę pod uwagę couchsurfing i tanie hostele.

A więc co polecacie? Chcę się wybrać na krótką wycieczkę by zobaczyć jak to jest, i czy jest tak jak mi się wydaje, że jest, i czy to jest ta miłość mojego życia :D

Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 17 Lut 2013 18:39 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 45
Po pierwsze podaj skąd preferowane wyloty :) Po drugie podejrzewam ze nie miałes wczesniej do czynienia z couchserfingiem dlatego od razu przestrzegam ze to nie jest wyłacznie darmowy nocleg. Idea tego jest zupełnie inna :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lut 2013 18:51 

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 17
Wiem, że nie chodzi tylko o nocleg :) Gdańsk, Warszawa, Poznań głównie, chociaż w wypadku dobrej oferty cała Polska wchodzi w grę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lut 2013 19:01 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 45
Hmm ja polecam tak. Sledzić codziennie forum i stronę fly4free, ciężko jest coś znaleźć jeżeli ktoś piszę " znajdźcie mi cos taniego obojętnie gdzie". Wyrób w sobie nawyk codziennego obserwowania promocji i co jakichs czas sprawdzaj strowę Wizzair i Ryanair. Najtaniej możesz polecieć do Stockholmu, Oslo lub Bukseli(ceny już od 1 zł), Paryż, Mediolan czy Rzym (48-88zł) a rejony wakacyjne typu Kreta i Chorwacja zaczynaja się od 186 zł. W przypadku Ryanair pobierają 2% ceny biletów za opłatę karta w przypadku Wizzair najtaniej mają członkowie WDC posiadający konto Wizz. Wiadomo że w wakacje ceny są zazwyczaj troszkę wyższe chociaż nie jest to regułą. Prościej też bedzie kiedy określisz chociaż orientacyjną datę w ktorej chciałbyś wyjechać bo uwierz mi szukanie taniego biletu nie jest takie chop siup :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Lut 2013 12:17 

Rejestracja: 05 Paź 2011
Posty: 24
Jeżeli ma być tanio to myślę, że warto np. zobaczyć Budapeszt. Są tam często tanie loty a i ceny na miejscu nie są wysokie. A do tego jest to bardzo ładne i warte zwiedzenia miasto.

Z miejscami jak np. Francja, Hiszpania czy kraje skandynawskie musisz się liczyć z niemałymi cenami na miejscu, a do tego weź pod uwagę ceny dojazdów z lotniska (np. z Paryża Beauvais 16 euro w każdą stronę czyli w sumie ~133 zł). Postaraj się oszacować wydatki, ceny w sklepach są do znalezienia w internecie, podobnie z kosztami komunikacji miejskiej, zwiedzania atrakcji itp.

Plus jeżeli liczysz na couchsurfing - to znacznie obniży koszty na miejscu więc łatwiej będzie się wybrać nawet w droższe miejsca. Natomiast ceny hosteli są już bardzo różne w zależności od kraju i miasta.

Pozdrawiam i życzę ciekawych podróży :)
_________________
>> moje wycieczki <<
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Lut 2013 13:00 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 41
no i przede wszystkim zadbaj o swój profil na couchsurfingu-rozbuduj go tak, żeby wzbudzać zaufanie (szczególnie jeśli jesteś nowy i zupełnie nie masz znajomych, ani komentarzy), napisz że to Twoje nowe doświadczenie i bardzo jesteś ciekaw.

A wysyłając wiadomości do osób i prosząc o nocleg-unikac wiadomości kopiuj wklej-to bardzo zniechęcia, łatwo mozna rozpoznać. staraj się do każdego napisac indywidualnie okazując zainteresowanie i jednak czytać pełen profil osoby.

Zobaczysz że CS to najlepsze co może się podróznikom przytrafic:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group