Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Rozmówki kieszonkowe
#1 PostWysłany: 20 Gru 2012 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Jakie jest wasze zdanie na temat kieszonkowych rozmówek? Czy często z nich korzystacie w danym kraju czy porozumiewacie się głównie po angielsku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Rozmówki
#2 PostWysłany: 20 Gru 2012 21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 374
Kilometry: 444 935
srebrny
Ja staram porozumiewać się po włosku :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rozmówki
#3 PostWysłany: 20 Gru 2012 21:46 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 34
Loty: 20
Kilometry: 38 364
W sobotę po paru piwach, będę operował węgierskim ;)
_________________
http://podrozysmak.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rozmówki
#4 PostWysłany: 20 Gru 2012 21:48 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
A ja zawsze kupuje rozmowki panstwa ktore odwiedzam . Gdzies czytalem ze tubylcy np w Czechach lub na Wegrzech b.mile patrza na tych co staraja sie mowic w ich jezyku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rozmówki
#5 PostWysłany: 21 Gru 2012 02:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Gdziekolwiek jesteś cie warto mieć ze sobą ROZMÓWKI OBRAZKOWE np. wydawnictwa PONS. Gdziekolwiek człowiek jest a nie zna słowa w danym języku wystarczy wskazać ilustracje i już nam ktoś pomoże. Tematy od podróży, hotel, jedzenie, zakupy, itp. Cena raptem kilkanaście złotych, zmieszczą się w większej kieszeni no i przydatne w każdym kraju.
Cytuj:
Rozmówki obrazkowe to klucz do całego świata. Dzięki nim porozumiesz się z ludźmi w najodleglejszych zakątkach świata. Nie musisz znać ani słowa w żadnym języku obcym. Pokaż obcokrajowcowi odpowiednią ilustrację, a ten w mig zrozumie, że poszukujesz hotelu, pytasz o drogę czy chcesz wiedzieć, ile co kosztuje. Zamieszczone ilustracje pomogą ci opisać czynności, stany, sytuacje, dzięki nim zadasz pytanie. Fotografie przedstawiają typowe przedmioty i obiekty, których może dotyczyć pytanie oraz odpowiedź. Będziesz w stanie porozumieć się bez względu na język, bo obraz wart jest tysiąca słów!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rozmówki
#6 PostWysłany: 21 Gru 2012 15:42 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 118
kiedyś brałam ale i tak z nich nie korzystałam.
Teraz przed wyjazdem staram się przerobić kilka-kilkanaście lekcji z kursów Pimsleur'a
tylko tyle, bo zwykle zapał szybko się kończy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rozmówki
#7 PostWysłany: 21 Gru 2012 15:50 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 206
zulu napisał(a):
Gdziekolwiek jesteś cie warto mieć ze sobą ROZMÓWKI OBRAZKOWE np. wydawnictwa PONS. Gdziekolwiek człowiek jest a nie zna słowa w danym języku wystarczy wskazać ilustracje i już nam ktoś pomoże. Tematy od podróży, hotel, jedzenie, zakupy, itp. Cena raptem kilkanaście złotych, zmieszczą się w większej kieszeni no i przydatne w każdym kraju.
Cytuj:
Rozmówki obrazkowe to klucz do całego świata. Dzięki nim porozumiesz się z ludźmi w najodleglejszych zakątkach świata. Nie musisz znać ani słowa w żadnym języku obcym. Pokaż obcokrajowcowi odpowiednią ilustrację, a ten w mig zrozumie, że poszukujesz hotelu, pytasz o drogę czy chcesz wiedzieć, ile co kosztuje. Zamieszczone ilustracje pomogą ci opisać czynności, stany, sytuacje, dzięki nim zadasz pytanie. Fotografie przedstawiają typowe przedmioty i obiekty, których może dotyczyć pytanie oraz odpowiedź. Będziesz w stanie porozumieć się bez względu na język, bo obraz wart jest tysiąca słów!

Kupiłem w jakiejś promocji i poza żartami w domu nigdzie ich nie wykorzystałem :P
No ale nigdy nie byłem w Azji, może tam się przydadzą ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rozmówki
#8 PostWysłany: 21 Gru 2012 15:59 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 79
KubaRzeszow napisał(a):
A ja zawsze kupuje rozmowki panstwa ktore odwiedzam . Gdzies czytalem ze tubylcy np w Czechach lub na Wegrzech b.mile patrza na tych co staraja sie mowic w ich jezyku



W Czechach możesz śmiało mówić po polsku. A jeśli potrafisz porozumieć się po Węgersku, ba, przczytać cokolwiek, to jestem pełny podziwu :)
_________________
"Imagination is more important than knowledge" Albert Einstein
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rozmówki
#9 PostWysłany: 21 Gru 2012 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
mc2 napisał(a):
Kupiłem w jakiejś promocji i poza żartami w domu nigdzie ich nie wykorzystałem :P
No ale nigdy nie byłem w Azji, może tam się przydadzą ;)
Pojedź na Węgry na pewno się przydadzą jeżeli nikt w okolicy nie będzie mówił po angielsku lub niemiecku. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rozmówki
#10 PostWysłany: 21 Gru 2012 22:08 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
konahu napisał(a):
KubaRzeszow napisał(a):
A ja zawsze kupuje rozmowki panstwa ktore odwiedzam . Gdzies czytalem ze tubylcy np w Czechach lub na Wegrzech b.mile patrza na tych co staraja sie mowic w ich jezyku



W Czechach możesz śmiało mówić po polsku. A jeśli potrafisz porozumieć się po Węgersku, ba, przczytać cokolwiek, to jestem pełny podziwu :)



Jak jechalem I raz do Pragi to mi tez mowili ze po polsku sie dogadam i ja tez tam myslalem dopoki nie powiedzialem jakiemus typowi w trakcie Pride ze "Szukam Strelecki Ostrov" . Zaprowadzil mnie tam a potem zaczal sie do mnie dobierac . Musialem go zdzielic piacha w kinola .. Teraz mam nauczke :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Gru 2012 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
KubaRzeszow napisał(a):
Jak jechalem I raz do Pragi to mi tez mowili ze po polsku sie dogadam i ja tez tam myslalem dopoki nie powiedzialem jakiemus typowi w trakcie Pride ze "Szukam Strelecki Ostrov" . Zaprowadzil mnie tam a potem zaczal sie do mnie dobierac . Musialem go zdzielic piacha w kinola .. Teraz mam nauczke :)

Trochę chyba sam się prosiłeś :D

W Czechach i na Słowacji radzę nie używać słowa "szukać" :)
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Gru 2012 19:48 

Rejestracja: 22 Lip 2012
Posty: 151
Zbanowany
Tak teraz wiem ze mowi sie hledam ale wtedy mi nikt tego nie uswiadomil . Tak samo to ze nie mowi sie droga tylko cesta . Ja powiedzialem tak do policjanta i wyladowalem na dolku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Gru 2012 20:18 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
W Czechach po polsku się idzie dogadać w zasadzie tylko na Śląsku, a w takiej Pradze to raczej trudno znaleźć rozumiejących polski. Za to ze Słowakami chyba łatwiej idzie, ostatnio gdy miałem styczność z pewną grupą gdzieś tam z okolicy Popradu to więcej rozumieli po polsku niż po angielsku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group