Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 05 Mar 2017 16:20 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 10
@‌cccc‌
Hmmm dwie osoby z full wyzywieniem, 7 tyś ??? nei wiem czy to duzo czy malo. Im mniej tym lepiej :) wiadomo

@‌jar188‌
hehe po napisaniu posta spodziewalem sie tego :D


@‌billy‌
Ile może mnie kosztować taka podróż do bali? i skad najczęsciej są odloty.
Wolałbym bezpośredni lot o ile taki jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#122 PostWysłany: 05 Mar 2017 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
kostykiewicz napisał(a):
Ile może mnie kosztować taka podróż do bali? i skad najczęsciej są odloty.
Wolałbym bezpośredni lot o ile taki jest.


Odloty są z wszystkich większych lotnisk. Z mniejszych tez ale drożej. Z WAW, BER bez kłopotu na dowolną datę wyszukuje koło 2600 bezpośrednio do Denpasaru. Ja bym raczej kombinował do Kuala Lumpur albo od biedy Bangkoku i dalej AirAsią albo inną tanią linią. Powinno wyjść taniej. (Choć nie zawsze musi.) Okazje zdarzają się dużo lepsze. Wszystko zależy od konkretnej daty i łutu szczęścia.
Na miejscu tanio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 05 Mar 2017 16:46 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 113
He he,
Napisz może jakie są Twoje oczekiwania co do podróży poślubnej, czy nastawiasz się na zwiedzanie, czy na "plażing", jaki standard ci odpowiada i czy podróżowałeś już na własną rękę i czy poradzisz sobie z ogarnięciem transportu lokalnego w obcym kraju, czy też nie wychylałeś się poza hotel z AI w kurorcie...

Budżet 7tys. zł daje sporo możliwości i pozwoli Ci na:
a) spędzenie dwóch tygodni w hotelu *** lub **** np. na Wyspach Kanaryjskich, w Grecji lub na Sycylii. Jest tam sporo malowniczych i bajkowych miejsc, a pogoda będzie piękna,

b) zorganizowanie naprawdę ciekawej i egzotycznej podróży w egzotyczne miejsca, np. objazdową wycieczkę po Chinach, Japonii lub Kalifornii, a także na plażowanie na Malediwach, Wyspach Zielonego Przylądka, opcji jest sporo.

Jednakże opcja b) wiąże się z tym, że będziesz musiał poszukać biletów w dobrej cenie, ogarnąć transport z lotniska do miejsca docelowego, a noclegi w hotelach z pełnym wyżywieniem zamienić na B&B, hostel lub hotel ** albo ***, a resztę tj. posiłki zapewnić sobie samemu, np. przygotowując śniadania w pokoju, a obiadokolacje jedząc w knajpkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 05 Mar 2017 16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
kostykiewicz napisał(a):
@‌cccc‌
Hmmm dwie osoby z full wyzywieniem, 7 tyś ??? nei wiem czy to duzo czy malo. Im mniej tym lepiej :) wiadomo

Moze zerknij: pomysl-na-podroz-poslubna-wasze-sugestie,135,86101?start=20
Dolozysz troche i masz Malediwy. :)
Poza tym przeszukujac to forum, znajdziesz X innych sugestii, zwiazanych z podroza poslubna. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#125 PostWysłany: 05 Mar 2017 17:04 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 10
@‌SkySurfer‌
plażing i troche zwiedzania.
Czas spokojnie tydzień czasu mi wystarczy (chodzi o urlop nie wiem czy na więcej otrzymam bo wiąże się z tym też wesele) tu tydzień tam tydzień itp. :
Dużo na własną rękę nie podróżowałem dlatego też mam obawy czy dam sobie radę sam... nie jeździłem nigdzie poza niemcy, wielka brytanie, czy francje..... wiec moje doswiadczenie jest mizerne.

Wspomnialem o kwocie 7 tys. to maks ale wiadomo im mniej tym lepiej.

Zastanawiałem się nad chorwacją.... wiem nic specjalnego może ktoś powiedzieć ale wydaje mi się że tam też troche zwiedze a przede wszystkim plazing ;) Tak z czystej ciekawości gdzie moglibyście polecić bdb miejsce na chorwacji i spokojnie. Tak samo tyczy się hotelu dobre jedzienie polecane przez was najlepiej :)

Najpewniej bym się czuł wyjeżdzając z kims :) grupka 4 osobowa bądź 6 :_)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 05 Mar 2017 17:28 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
kostykiewicz napisał(a):
Czas spokojnie tydzień czasu mi wystarczy (chodzi o urlop nie wiem czy na więcej otrzymam bo wiąże się z tym też wesele) tu tydzień tam tydzień itp. :
mam obawy czy dam sobie radę sam...

Najpewniej bym się czuł wyjeżdzając z kims :) grupka 4 osobowa bądź 6 :_)

W podróży poślubnej masz obawy czy dasz radę ;) To może krótko zamiast Bali to w Polsce też bali http://www.booking.com/hotel/pl/balia-s ... ess.pl.htm
kostykiewicz napisał(a):

Podróż w dwie osoby.
i W miarę dobre oferty cenowo.
A potem na tydzień grupą do Chorwacji na plażing i zwiedzanie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 05 Mar 2017 17:39 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 113
Moim skromnym zdaniem, w Chorwacji nie ma za dużo do zwiedzania, a plaże też nie są rewelacyjne. Pomimo tego kocham ten kraj za krajobrazy, przepyszne jedzenie oraz kapitalnych i otwartych ludzi dlatego staram się każdego roku tam wybrać w celach żeglarskich, co umożliwia dotarcie do wielu przepięknych miejsc niedostępnych dla szczurów lądowych.
Z miejsc, które będą spokojne i urokliwe, ale niestety dość drogie, mogę polecić wyspy Hvar i Lastovo.

Natomiast na dobry plażing i trochę zwiedzania, w czasie tylko 7 dni, to najrozsądniejszym miejscem byłaby wg. mnie Kreta albo Sycylia. Dostępność tych kierunków jest b. dobra dzięki Rajanowi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 05 Mar 2017 17:59 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 10
Dzięki serdecznie za wasze odpowiedzi/sugestie :)
Raczej nie będę szalał typu szeszele japnia.
Nie wiem czy będę się czul pewnie tam wyjeżdzając - nie mam takiego doświadczenia a chciałbym aby podróż poślubna mineła w miarę spokojnie. Co innego osoby z forum które mają w tym doświadczenie.
Pomyślę nad:
- kretą
- sycylią
- chorwacją (dla niektórych to może być blisko i nic specjalnego ale tam nie byłem :( moja narzeczona też. Dzięki @SkySurfer za podanie dokładnie miejsc które można zwiedzić w chorwacji.

Proszę powiedzcie kiedy najkorzystniej kupić bilety? Jest jakiś termin czy raczej loteria.
Jeśli chodzi np. o chorwację to opłaca się lecieć tam samolotem o ile latają z tych miast LUBLIN RZESZÓW mam tam najbliżej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 05 Mar 2017 20:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
kostykiewicz napisał(a):
Proszę powiedzcie kiedy najkorzystniej kupić bilety? Jest jakiś termin czy raczej loteria.
Jeśli chodzi np. o chorwację to opłaca się lecieć tam samolotem o ile latają z tych miast LUBLIN RZESZÓW mam tam najbliżej

Z wymienionych przez ciebie lotnisk jedynym typowo wakacyjnym kierunkiem jest z Rzeszowa greckie Korfu.Bilety nawet dziś na koniec sierpnia przełom września można mieć za ok.1000 zł RT dla 2 osób.Ceny noclegów w tym okresie na tydzień dla pary w dobrym standardzie tak od 1400 wzwyż (można i taniej ale to podróż poślubna ) ;) Jest gdzie plażować i sporo ciekawych miejsc do zobaczenia.Masz też na forum mnóstwo informacji od tych co byli ,przejrzyj np. korfu-praktyczne-porady,1256,16242? Pomimo małego doświadczenia myślę,że dałbyś radę to samodzielnie ogarnąć i zamknąć w określonym budżecie, nawet z ew.wypożyczeniem auta na miejscu.Przemyśl :) Jeśli zostaniesz przy Chorwacji to wybrałabym dojazd własnym autem,przydaje się potem aby pozwiedzać.
Góra
 Profil Relacje PM off
Marysiek lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 06 Mar 2017 12:42 

Rejestracja: 06 Mar 2017
Posty: 1
Witam

Pewnie podobnych tematów możę i było, aczkolwiek nie wiem czy aby w takiej samej konfiguracji wymagań :D

Za 1,5 roku planujemy ślub z narzeczoną. I wpadliśmy na pomysł, żeby za pieniążki z wesela wyjechać na fajne wakacje 2-3 tygodniowe a może nawet i miesiąc? Chociaż 3 tygodnie na taki pierwszy wyjazd poza Europę chyba też powinno wystarczyć.

I teraz pytanie gdzie? Myślimy nad południową Azją - czyli Tajlandia, Laos, Birma, Kambodża, Wietnam itp.

Zależało by nam na tym, aby trochę pozwiedzać zabytków, trochę zaczerpnąć lokalnej kultury i dobrej kuchni ale również na dobrym relaksie na plaży z pięknymi widokami oraz chciałbym spróbować surfingu na falach. Nigdy jeszcze nie surfowałem dlatego też nie mam wymagań, aby fale były jakieś ogromne, takie umiarkowane raczej. Czytałem gdzieś że w Tajlandii można posurfować.

Co byście polecali na taką podróż poślubną? Nie mamy parcia, żeby w te np. 3 tygodnie iść na ilość i zwiedzić jak najwięcej, kosztem spędzania całych wakacji w biegu i brakiem wyluzowania, relaksu, tak więc może to być 1 kraj, albo 2. Bo sądzę, że na 3 kraje 3 tyg. to może być trochę mało ;) ale nie mamy doświadczenia z tym absolutnie.

Pytanie też ile orientacyjnie trzeba przyszykować $$ na taki wyjazd? Wiadomo, że to jest mocno uzależnione od tego co będziemy robić, zwiedzać itp i gdzie będziemy -ale powiedzmy żeby 2 kraje zwiedzić, nazachwycać się przyrodą, kulturą, widokami, zrelaksować się, liznąć trochę surfingu i na to wszystko powiedzmy te 3 tygodnie pobytu?

Zapraszam do dyskusji :)

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 06 Mar 2017 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Poczytaj relacje z wyjazdów do Tajlandii, w większości znajdziesz tam informację o kosztach.
Tak naprawdę to ile wydasz zależy od Twoich preferencji i możliwości finansowych. Znajdziesz ludzi którzy dolecieli do Bangkoku za tysiąc i przeżyli 3 tygodnie za drugi tysiąc ale znajdziesz też takich, dla których 20 tysięcy będzie mało. Zależy gdzie lubisz spać, czym lubisz latać, czy potrafisz się targować itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 06 Mar 2017 13:04 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Warto się jeszcze zapoznać z tym tematem ;)

pomysl-na-podroz-poslubna-wasze-sugestie,135,86101
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 12 Mar 2017 11:55 

Rejestracja: 18 Lut 2014
Posty: 4
Dzień dobry, przed nami niedługo ślub oraz w planach podróż poślubna (ze względu na charakter pracy, w terminie zaczynającym się od końca maja, do końca lipca), na około 7 dni. Budżet to maksymalnie 5 tyś. zł na dwie osoby. W grę wchodzi samodzielne zorganizowanie wycieczki, lub wyjazd z biurem podróży. Czy powinniśmy czekać na pojawienie się okazji? (w podanym wyżej terminie nie mam problemów z dostaniem urlopu, pod warunkiem że poinformuję na tydzień przed)? Czy rezerwować najszybciej jak się da? Oczywiście chodzi o niższe ceny. Wstępnie chcieli byśmy wybrać się na Teneryfę, ale nie mamy jeszcze określonego kierunku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 12 Mar 2017 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
zapoznales sie?
https://www.fly4free.pl/forum/pomysl-na-podroz-poslubna-wasze-sugestie,135,86101
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 12 Mar 2017 13:00 

Rejestracja: 18 Lut 2014
Posty: 4
Przeczytałem, w końcu to temat w którym piszę. Wszelkie Bali, Tajlandie itp odpadają bo zwyczajnie nie zmieścimy się w budżecie. Po prostu zastanawiam się, czy postawić na biuro podróży (czekać na last minute?) czy samemu kupić bilety, wynająć nocleg (nie musi być hotel pięciogwiazdkowy) itp. Przy tym chcieli byśmy by było to południe europy. Pytania może naiwne i powtarzane, ale po cichu liczę sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 12 Mar 2017 13:15 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@‌wujeksam‌ leć na Teneryfę, zorganizuj wszystko sam. Dużo tego nie będzie, a zaoszczędzicie i będziecie mieć większą kontrolę nad Waszą podróżą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 12 Mar 2017 17:22 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
wujeksam napisał(a):
w terminie zaczynającym się od końca maja, do końca lipca), na około 7 dni. Budżet to maksymalnie 5 tyś. zł na dwie osoby. W grę wchodzi samodzielne zorganizowanie wycieczki, lub wyjazd z biurem podróży. Czy powinniśmy czekać na pojawienie się okazji? (w podanym wyżej terminie nie mam problemów z dostaniem urlopu, pod warunkiem że poinformuję na tydzień przed)? Czy rezerwować najszybciej jak się da? Oczywiście chodzi o niższe ceny. Wstępnie chcieli byśmy wybrać się na Teneryfę, ale nie mamy jeszcze określonego kierunku.

Moim zdaniem nie ma co czekać na tzw.okazję, bo takie dobre cenowo to są raczej na 2-3 dni do wyjazdu i nie mamy za bardzo wpływu na wybór kierunku.Jak ma być taniej to nie czekajcie z wyjazdem do lipca bo to już wakacje i jest znacząco drożej.W zakresie waszego budżetu na tydzień to nie tylko Teneryfa ale nawet Dubaj jest dostępny z KTW w czerwcu.Warto popatrzeć też na Maltę,Cypr,Sycylię,Portugalię,Lanzarote(Kanary) , Alghero (Sardynia),Burgas czy Split.Wybór jest spory i sami musicie wybrać.Możecie też skorzystać z ofert pakietowych Wizz Tours (lot+hotel+ubezpieczenie) z obecnie jeszcze aktywnym kodem SUMMER75 można trafić całkiem atrakcyjne ceny i nawet pobyt 10-14 dniowy zmieścić w waszej kwocie,tylko usiąść i poszperać ;) Powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 09 Maj 2017 15:52 

Rejestracja: 09 Maj 2017
Posty: 2
Cześć,
już za 3 tygodnie czeka mnie podróż poślubna (wiem, trochę już późno :) ). Chcielibyśmy wybrać się w ciekawe, egzotyczne miejsce (poza Europą), w którym będzie co robić przez 3 tygodnie i jednocześnie nie zrujnuje bardzo budżetu. Jaki kierunek polecacie?

Co sądzicie o Wietnamie, Tajlandii lub Sri Lance w tym terminie? Czy ze względu na porę deszczową nie ma sensu się tam wybierać? A może polecacie coś innego?

-- 09 Maj 2017 15:52 --

Dodam jeszcze, że nie mamy zrobionych żadnych szczepień, co domyślam się, że może byłoby sporym problemem, jeśli chcielibyśmy wylecieć za 3 tygodnie...


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 09 Maj 2017 16:53, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 09 Maj 2017 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@‌eddy
Jesli ma byc egzotyka, to Mauritius albo Seszele. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 09 Maj 2017 16:58 

Rejestracja: 09 Maj 2017
Posty: 2
cccc napisał(a):
@‌eddy
Jesli ma byc egzotyka, to Mauritius albo Seszele. ;)


Dzięki za odpowiedź :)
Tylko Mauritius lub Seszele nie będą za małe na 3 tygodnie? Bo raczej interesuje nas aktywny wypoczynek i odwiedzanie ciekawych miejsc niż leżenie na plaży/basenie. Nie wiem czy nie zostałem źle zrozumiany - pisząc egzotyka miałem na myśli po prostu kulturę i przyrodę nie-europejską :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group