Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 17 Sty 2018 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
dla tych co nie wiedzą co co chodzi :)

_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#182 PostWysłany: 17 Sty 2018 16:04 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
I od razu...better feeling :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 01 Lut 2018 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 88
Ważne, że chłopaki dobrze się bawią w pracy i nie tracą dystansu :)
A i przy okazji stali się gwiazdami internetu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 01 Lut 2018 12:05 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
W moim przypadku podroz poslubna - lipiec 2017 czyli szczyt sezonu. 22 dni w podrozy, loty Qatarem.
3 dni Bangkok
2 tygodnie Indonezja - Bali, lot na Flores i 2 dni rejsu poprzez Komodo, potem 4 dni Lombok
2 dni Kuala Lumpur
2 dni Singapur

Osobiscie dodalbym 1 dzien jeszcze na Singapur.

Wyszlo jakies 7-7.5k na osobe. Calkowite koszty. Same loty byly niemal 3k/os - mielismy duze plecaki jak bagaz nadawany.
Noclegi raczej lepsze, przykladowo Bangkok to 5* z dostepem do saloniku itp. Czesciowo pokryte za punkty - IHG w KUL.

Pogodowo rewelacja! 2 deszczowe pozne wieczory w Bangkoku. Poza tym tylko 10min deszczu na Bali.

Jak najbardziej polecam taka wersje! Bylo niemal wszystko - duze miasta, punkty widokowe, sky bar, rejs i snurkowanie, smoki z Komodo, wulkan, malpy na Bali, dzika przyroda, plaze, fajne ZOO w SIN i zakorkowane miasta.

Tajlandia dobra ale nie na polskie wakacje. Sam Bangkok szczerze mnie troche rozczarowal. Potem znajoma byla w Tajlandii i patrzac na jej fotki to wrazenia wielkiego nie bylo. A troche wysp obskoczyla. Wiec Tajlandia dobra ale jesli ktos bywal juz w fajnych miejscach to te plaze nie zrobia mega wrazenia.
A ja z owczesna narzeczona bylem w Meksyku 2 miesiace przed slubem. Wiec sama podroza przedslubna podbilismy sobie poprzeczke ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 22 Lut 2018 12:16 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 1
Forum F4F śledzę od dawna, ale jakoś nigdy nie złożyło się abym się wypowiedziała na jakiś temat.

Aktualnie zaczynamy z narzeczonym powoli myśleć o podróży poślubnej :arrow: ślub 22 czerwca 2019, na pewno chcemy uderzyć w jakąś egzotykę, do tej pory podróżowaliśmy wyłącznie po Europie, a w końcu podróż poślubna jest tylko raz, więc wiadomo. Budżet 10-15 tysięcy, długość 2 tygodnie, trochę zwiedzania, plażowanie na rajskich wyspach. Zawsze marzył nam się Meksyk/ Karaiby/ Kuba ale chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w której na podróż poślubną będziemy musieli jechać dobrych kilka miesięcy po ślubie, więc teraz stajemy przed dylematem, co wybrać? Fajną opcją byłoby w ciągu kilkunastu dni niekoniecznie spędzić czas tylko w jednym miejscu, ale np zahaczyć jeszcze o jakieś inne państwo po drodze, np. znajomi byli 1 noc w Dubaju, kilka na Sri Lance i tydzień na Malediwach, ale to było w listopadzie...

Ktoś pomoże? :) Coś doradzi? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 22 Lut 2018 12:48 

@paulka75, tutaj masz narzędzie, które może Ci ułatwić wybór:
https://public.tableau.com/profile/ryan ... ius/Sheet1

wybrane kierunki weryfikujesz tu:
http://weatherspark.com/
pod kątem zachmurzenia i innych bardziej szczegółowych parametrów.
Góra
 PM off
Mar77 lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#187 PostWysłany: 23 Lut 2018 02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
paulka75 napisał(a):
Forum F4F śledzę od dawna, ale jakoś nigdy nie złożyło się abym się wypowiedziała na jakiś temat.

Aktualnie zaczynamy z narzeczonym powoli myśleć o podróży poślubnej :arrow: ślub 22 czerwca 2019, na pewno chcemy uderzyć w jakąś egzotykę, do tej pory podróżowaliśmy wyłącznie po Europie, a w końcu podróż poślubna jest tylko raz, więc wiadomo. Budżet 10-15 tysięcy, długość 2 tygodnie, trochę zwiedzania, plażowanie na rajskich wyspach.
Ktoś pomoże? :) Coś doradzi? :)


Queensland, Australia.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 02 Mar 2018 11:57 

Rejestracja: 09 Gru 2011
Posty: 24
Witam wszystkich,

Planujemy z narzeczoną podróż poślubną, jednak im więcej czytamy o preferowanych kierunkach podróży, tym więcej nabieramy wątpliwości.
Po pierwsze zaznaczę że mocno ogranicza nas termin - lipiec, raczej bez możliwości zmiany terminu.

Już od jakiegoś czasu byliśmy nastawieni na Bali, jednak po dokładniejszym zapoznaniu się z artykułami na temat Indonezji obawiamy się tego co opisują praktycznie wszyscy - tłumy, brudno, natarczywi taksówkarze i zbyt wysokie oczekiwania odwiedzających co do tego miejsca.
Pojawił się pomysł aby pojechać na Sri Lankę, jednak tu loty są już droższe i niestety nie cała wyspa jest wolna od monsunów w tym terminie.

Może macie jakieś inne pomysły albo rady na temat wcześniej wymienionych miejsc? Czy faktycznie nasze obawy są uzasadnione?

Co do ewentualnego innego kierunku to preferujemy miejsca w których są piękne plaże, ale też tereny do zwiedzania, bo przez dwa tygodnie raczej plaża nam się znudzi ;)
Bardzo byśmy chcieli wybrać się do Azji, ale wiem że ogranicza nas tu monsun :( dlatego jeśli macie jakieś inne propozycje, które będą w przystępnej cenie to chętnie je rozważymy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 02 Mar 2018 12:01 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Indonezja yo nie tylko Bal......

Tydzien na Gili i tydzien na Flores

w lipcu idealna pogoda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 21 Mar 2018 23:46 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
@czlapka
Powyżej już trochę opisałem nasz wyjazd. Bali to tylko część Indonezji. Można wybrać Lombok, można Gili. Jest też Komodo.

A samo Bali? Ja wiedziałem czego się spodziewać i na miejscu było fajniej niż się spodziewałem.
Tylko należy omijać typowo kurortowe miejscowości. Bo plaże nie są jakieś super a okolica to turystyczna wioska.

Ubud też mocno zatłoczone ale można pójść spacerem i 15min później totalna cisza i typowo balijskie klimaty.
Bali oferuje różnorodne atrakcje. Polecam wynajem skutera i objazd po wyspie.
Wulkan, plaże i miejsca do snurkowania, plaże do surfingu, tarasy ryżowe, małpy w Ubud, światynie różnorakie ... jest co wybierać. A jeśli ktoś wybierze siedzenie w hotelu w Denpasar to nie dziwię się, że potem zawiedziony ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 22 Mar 2018 18:21 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Witam,

Znajomi zainspirowani moją wycieczką do Tajlandii poprosili mnie o pomoc w zaplanowaniu swojej podróży poślubnej. Czas podróży to ok 2 tygodni, w drugiej połowie października.

W związku z wybranym terminem, mam pewien kłopot i liczę na Waszą pomoc. Ze względu na prawdopodobne zmiany monsunowe w tych terminach, możecie podpowiedzieć lokalizację z pewną, słoneczną pogodą ? Wszystko inne schodzi w sumie na dalszy plan, natomiast miło by było gdyby w okolicy można było coś zwiedzić - jednak nie jest to sprawa priorytetowa. Jeśli będzie trzeba to po prostu po drodze zrobią sobie 2-3 dni w Bangkoku czy KL i tam pozwiedzają 8-)

Przeczytałem sobie kilka stron na temat pogody i skłaniam się ku Indonezji, może wschodniej Malezji. Jednak chciałbym aby osoby które podróżowały po Azji w tych terminach coś podpowiedziały. Wszelkie wskazówki będą mile widziane.

Z góry bardzo dziękuję!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 30 Mar 2018 21:58 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 106
Hej wszystkim,

Prześledziłem sporo wątków w tym temacie i doszedłem do wniosku (nie wiem czy dobrego) że w terminie 30.08-09.09 jest większe prawdopodobieństwo na pogodę deszczową w Tajlandii. Nasz budżet to max 12tys za 2 osoby, zależy nam na:
-plażingu
-leżingu
- zwiedzeniu ciekawych miejsc nie tylko miasto ale może fajne widoki górskie ( nie chcemy tylko obijać się na plaży)
bardziej jesteśmy skłonni na podróż poza Europę, czy coś jeszcze warto w tym terminie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 30 Mar 2018 22:06 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2062
złoty
Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamil Lasek lubi ten post.
 
      
#194 PostWysłany: 30 Mar 2018 22:17 

Rejestracja: 30 Maj 2016
Posty: 31
Nowa Zelandia lub Australia - zachodnie wybrzeże albo Peru
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamil Lasek uważa post za pomocny.
 
      
#195 PostWysłany: 30 Mar 2018 22:32 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 106
Peru świetna sprawa tylko czy wyrobimy się w tej kwocie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 30 Mar 2018 23:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11324
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Indonezja jak najbardziej. Fajne widoki górskie - wulkany na Jawie. Plażing z leżingiem - pewnie na Bali. Weź pod uwagę, że bilety do Australii czy Peru będą dużo droższe niż do Indonezji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamil Lasek uważa post za pomocny.
 
      
#197 PostWysłany: 31 Mar 2018 03:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Przykładowe zakwaterowanie na Bali i widok z niego na tarasy ryżowe.
IMO jak najbardziej nadaje się na podróż poślubną.

Załączniki:
bali1.JPG
bali1.JPG [ 269.18 KiB | Obejrzany 1296 razy ]
bali2.JPG
bali2.JPG [ 269.34 KiB | Obejrzany 1296 razy ]
bali3.JPG
bali3.JPG [ 224.86 KiB | Obejrzany 1296 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Turtelik lubi ten post.
Kamil Lasek uważa post za pomocny.
 
      
#198 PostWysłany: 17 Kwi 2018 02:25 

Rejestracja: 17 Kwi 2018
Posty: 6
Cześć. Może zacznę od tego, że to pierwszy mój wyjazd za granicę i wszytko z tym związane jest mi obce :( chciałbym żebyście poradzili mi czy szukać w Internecie czy odwiedzić jakieś biuro podrozy. Nie ukrywam że ten pierwszy raz chciałbym mieć wszystko załatwione w pakiecie za jednym razem, wylot, hotel, powrót.

Po 1 wiem że to środek sezonu i na obniżone ceny nie ma co liczyć więc też nie będę sknerowal;) Ale chciałbym znaleźć coś w okolicach 6-7 tyś(całość).
Kierunek: Myślałem o jakiejś greckiej wyspie, Kreta, Rodos itp, ale jeżeli macie jakieś dobre pomysły też chętnie wysłucham.
Kolejne, jak to jest z tym all inclusive. Opłaca się? Chodzi mi o to że nie chciałbym przelezec całego tygodnia tylko w hotelu lecz trochę też pozwiedzać. I czy ale inclusive będzie się wtedy opłacać?
Urlop mam już ustalony i właśnie nie wiem czy zaklepywac coś wcześniej czy może jescze poczekać na jakieś last minute.
Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 17 Kwi 2018 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Raczej jedź z biurem podróży, skoro to Wasz pierwszy wyjazd zagraniczny i to poślubny to skupcie się na sobie a nie na załatwianiu formalności.
WAŻNE wybieraj hotele dla dorosłych (brak rozwrzeszczanej dzieciarni) i trochę droższe (brak pijanej rozwrzeszczanej młodzieży). Moim zdaniem AI opłaca się, chyba, że przez zwiedzanie rozumiesz wyjazd wgłąb wyspy na 4 dni z 7 dniowego urlopu, to wtedy nie.
W BP mów, że to wasza podróż poślubna i pierwszy wyjazd, możecie dostać jakieś bonusy, lepszy pokój, szampana, wiadro viagry itp.
Teraz czas na rezerwację faktycznie kiepski, bo first minute się skończyło a lasty nie zaczęły. Ale lepiej zarezerwuj coś teraz nawet niech będzie drożej, bo zaoszczędzi ci to nerwówki przed wyjazdem. A nerwów i tak będziesz miał/a w związku ze ślubem.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mandragora lubi ten post.
Mandragora uważa post za pomocny.
 
      
#200 PostWysłany: 17 Kwi 2018 11:16 

Rejestracja: 17 Kwi 2018
Posty: 6
eskie dzieki! tak wlasnie głownie chodzi mi o to czy mam sie może wstrzymać jeszcze i coś upolować czy załatwić już to teraz. O zwiedzanie głownie chodzi mi o odwiedzenie Elafonisi, Balos i Chanii. Ps. zawsze myślałem ze jak się powie ze podróż poślubna kasują więcej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 328 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 17  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group