Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Wrz 2020 20:43 
Awatar użytkownika

Loty: 145
Kilometry: 235 151
Cześć,
czy podróżował ktoś po 1 września do Egiptu?
Chcemy zrobić objazdówkę autem - co komplikuje sprawę, na stronie MSZ można znaleźć zapisy:
Cytuj:
Turyści, których portem docelowym jest Hurghada, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Taba, nieposiadający odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa, mogą odpłatnie wykonać test PCR na egipskim lotnisku, należy się jednak liczyć z izolacją do momentu uzyskania wyniku i ewentualną kwarantanną w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego.

Czytałem, że izolacja może być w hotelu, aczkolwiek my chcielibyśmy jak najszybciej wyjechać z Hurghady. Nie wiem po jakim czasie są wyniki i jak w ogóle zareagują na fakt że mamy rezerwację na 1 noc w Hurghadzie, a reszty nie mamy wcale albo w innych miejscach :)
Cytuj:
Przemieszczanie się między gubernatorstwami dozwolone jest dla Egipcjan oraz rezydentów, cudzoziemcy przebywający w Egipcie na podstawie wizy turystycznej przy przekraczaniu granic gubernatorstw Morze Czerwone, Synaj Południowy i Marsa Matrouh zobowiązani są do przedstawiania negatywnych wyników testów PCR na koronawirusa, wykonanych nie wcześniej niż 72 godziny przed podróżą. Co do zasady zorganizowany ruch turystyczny pozostaje ograniczony do trzech gubernatorstw: Morza Czerwonego, Synaju Południowego i Marsa Matrouh.

Ten zapis jest jeszcze bardziej niezrozumiały. Można wyjeżdżać z kurortów?
Jeśli tak to czy tylko do 72 godzin od zrobienia testu? Czy te 72 h tyczą się tylko przylotu do kraju?
My chcemy przynajmniej tydzień jeździć po kraju.

Wątpię, że ktoś realizował taką podróż po 1 września i w dodatku tutaj zajrzy, ale nadzieję można mieć :D
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 16 Wrz 2020 21:03 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
@KondzikS, bylem w lutym br., ale proponuje przemyslec i odpuscic na razie Egipt.
Mozna gdzies utknac, a opieka medyczna na prowincji moze okazac sie katastrofalna.
Poza tym z ta objazdowka nalezy uwazac, sa rejony niebezpieczne, skoro mnie eskortowala policja i wojsko.

kair-piramidy,328,70498&p=1369116&hilit=kalachami#p1369116

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.

Ostatnio edytowany przez cccc, 16 Wrz 2020 21:16, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 16 Wrz 2020 21:15 
Awatar użytkownika

Widziałem Twój post :)
Czemu "na razie" ? Ze względu na koronkę czy bandytów? Bo bandyci są od dawna i wątpię by się coś miało zmienić w tej kwestii w najbliższych latach.
Zresztą obstawiam że oni skupują się na busach, po co im 4 cebulaków :D
 Relacje PM off
cccc lubi ten post.

#4 PostWysłany: 16 Wrz 2020 23:46 

platynowy
Ja, tak samo jak @cccc, nie byłem tam po 1 września. Ale uważam, że jeśli chcesz, to jedź.
2 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.

#5 PostWysłany: 17 Wrz 2020 00:00 
Awatar użytkownika

srebrny
No to jak juz masz rezerwacje to po co sie pytasz czy jechac 8-)
Ja bylem z jakies 4 lata temu w Kairze i jezdzac Uberami po nim czulem sie malo swojo.. a juz nie mowiac o rejonach na prowincji.

Co do Covidu to kazdy niech sobie decyzje podejmie, co do bezpieczenstwa to tu troche ciekawego info:
https://www.gov.uk/foreign-travel-advice/egypt

i tyle.. chyba w temacie.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 17 Wrz 2020 08:57 
Awatar użytkownika

Dziękuję za odpowiedzi, aczkolwiek w żaden sposób nie odpowiadają one na moje pytania :roll:
Nie mam rezerwacji. Nie pytam również czy jest bezpiecznie w Egipcie tylko czy ktoś był po 1 września i wie jak wyglądają obecne procedury.
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.

#7 PostWysłany: 17 Wrz 2020 11:47 
Awatar użytkownika

srebrny
To ciezko bedzie bo pewnie nikt nie byl, a ze ludzie nie byli i kazdy kraj ma inne procedury co zmieniaja sie co tydzien to tez nikt nie wie.
Ja swego czasu w czerwcu pytalem sie o Polske bo planowalem przyjazd i tez bylo ciezko czegos konkretnego sie dowiedziec - mimo iz wiekszosc osob na forum byla w Polsce po 1 czerwca 8-)
Powodzenia, popróbuj konsulaty/ambasady itp. tutaj bedzie ciezko.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 17 Wrz 2020 21:26 
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 1
platynowy
KondzikS napisał(a):
Nie mam rezerwacji. Nie pytam również czy jest bezpiecznie w Egipcie tylko czy ktoś był po 1 września i wie jak wyglądają obecne procedury.

Skoro nie masz rezerwacji to poczekaj, jesli rzeczywiscie ktos polecial po 1 wrzesnia to niedlugo powinien wracac. :)
A jesli nikt sie nie odezwie, tzn. ze nikt z forum nie byl w tym okresie, innej opcji nie ma.
Daj znac prosze, czy wypalilo.

Szkoda czasu na forum, nie odpowiadam na pw!

Z Kiruny na Socotrę
Goryle
Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Stacja Arctowski, Bhutan, Burundi, magic Socotra etc.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 17 Wrz 2020 22:05 

srebrny
Też planuję taką objazdówkę, ale dopiero w styczniu, więc liczę, że @KondzikS będziesz tam wcześniej i coś podpowiesz. Natomiast co do poruszania się po kraju, to interpretuję to tak, że regulacje dla reszty kraju nie zostały zaktualizowane po wprowadzeniu obowiązkowych testów wszędzie. Czyli teraz jak przedstawisz wynik albo się przebadasz na wlocie, możesz podróżować po całym kraju. Nigdzie nie znalazłem informacji, że któreś części kraju są całkowicie zamknięte dla turystów zagranicznych.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 17 Wrz 2020 22:17 
Awatar użytkownika

Póki co szukamy informacji, pytamy. Obawiamy się sytuacji, w której zostaniemy uwięzieni w kurorcie ol ekskjuzmi :)
Dlatego jeśli nie zdobędziemy informacji, że nasza podróż jest możliwa to mocno prawdopodobna jest zmiana kierunku na Turcję ;)
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 17 Wrz 2020 22:33 
Awatar użytkownika

Loty: 154
Kilometry: 353 472
niebieski
Podpinam się pod temat, Planuję na Boże Narodzenie Egipt , tzn Aleksandrię i Kair. Nie mam jeszcze sprecyzowanego planu podróży
ale na pewno nie usiedzę w jednym miejscu bo lubię się przemieszczać
a pogoda pod koniec grudnia idealna na takie zwiedzanie ;)

Pierwszy lot Wizz Aira odbył się dzisiaj
Załącznik:
egipt.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

Image
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 17 Wrz 2020 22:46 
Awatar użytkownika

Z lotem wizza jest taki problem, że jest do Aleksandrii, a tam nie robią testów za 30 USD czyli musisz mieć własny z Polski, a to bodajże koszt rzędu 500 zł.
 Relacje PM off  

[ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości