Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#41 PostWysłany: 07 Sty 2018 21:09 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
a jak wyglada bezpieczenstwo? chodzi mi np o pociagi, gdy mamy dluzszy postoj w srodku nocy, np TLK56170 stoi 39 min w Poznaniu (okm2 rano) a potem 50 min we Wroclawiu (odjazd o 6-09), czlowiek spi a ktos moze wejsc do pociagu I okrasc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu Wycieczka do Agadiru za 983 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Wrocławia i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#42 PostWysłany: 07 Sty 2018 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jak ja podróżowałem nocą i była szansa ze zasnę, to albo pakowałem portfel do tylnej kieszeni spodni na której to siedziałem, albo miałem taki woreczek, płaską kieszonkę wieszaną na sznurku na szyi i tam pakowałem portfel, to wszystko pod koszulę a koszule zapinałem na wszystkie guziki.
Poza tym jadąc pociągiem starałem się wyglądać na takiego, którego nie bardzo jest z czego okraść. Ale to było przed epoką smartfonów, tabletów i lapków.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#43 PostWysłany: 07 Sty 2018 22:19 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
spiggy napisał(a):
a jak wyglada bezpieczenstwo? chodzi mi np o pociagi, gdy mamy dluzszy postoj w srodku nocy, np TLK56170 stoi 39 min w Poznaniu (okm2 rano) a potem 50 min we Wroclawiu (odjazd o 6-09), czlowiek spi a ktos moze wejsc do pociagu I okrasc

Nie masz się czego bać. Po prostu zachowaj podstawowe środki ostrożności. Opinie sprzed 25 lat to aktualnie można wsadzić w 4 litery i przekręcić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#44 PostWysłany: 07 Sty 2018 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Marek Marszolik napisał(a):
Po prostu zachowaj podstawowe środki ostrożności.
Zgoda.
Cytuj:
Opinie sprzed 25 lat to aktualnie można wsadzić w 4 litery i przekręcić.
Bo 25 lat temu w pociagach (zwlaszcza nocnych) kradli, a teraz juz nie?
Jakas dobra zmiana musiala nastapic :lol:
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#45 PostWysłany: 07 Sty 2018 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Tutaj poradnik z MSW:

Bezpieczna podróż pociągiem

A reszta to juz pewnie mit:

"Na podwieszkę", "na śpiocha". Jak kradną w pociągach 8-)

ale ciekawe z tymi szkolami zlodziei, o ktorych nie slyszalem. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#46 PostWysłany: 08 Sty 2018 08:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
p.wl napisał(a):
Bo 25 lat temu w pociagach (zwlaszcza nocnych) kradli, a teraz juz nie?
Jakas dobra zmiana musiala nastapic :lol:

Kradną, ale w nieporównywanie mniejszej skali. Wystarczy zobaczyć statystki na ostatnie kilka lat i porównać np. z rokiem 2003-2004, gdzie wykroczeń było ponad 20000. (Źródło: KG SOK)

Załączniki:
statysytki_sok.png
statysytki_sok.png [ 48.45 KiB | Obejrzany 1826 razy ]
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#47 PostWysłany: 08 Sty 2018 10:34 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
p.wl napisał(a):
Bo 25 lat temu w pociagach (zwlaszcza nocnych) kradli, a teraz juz nie?
Jakas dobra zmiana musiala nastapic :lol:

Jeśli chodzi o Polskę to zdecydowanie można tak powiedzieć. Po prostu u nas gigantycznie wzrosło bezpieczeństwo ogólnie, w porównaniu do końcówki lat 90. to po prostu inny świat pod tym względem. Teraz w mojej subiektywnej opinii Polska jest pod każdym względem bezpieczniejsza niż wszystkie kraje zachodniej Europy.

W nocnych pociągach jedyne czego się można obawiać to tłumów i ścisku w wagonach niż złodziei.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#48 PostWysłany: 16 Sty 2018 10:25 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 1
Podróżowałem długie trasy nocą jakieś 15-20 razy ( najczęściej trasy z przesiadką: Jelenia Góra - Suwałki) i to samotnie. Nigdy nie było żadnego problemu i zawsze się przespałem ze 3/4 godziny. Oprócz tego, że czasami w środku nocy ktoś się dosiadał do przedziału, albo ktoś mocno chrapał (to akurat czasami było nie do zniesienia), to nie działo się nic, co by zakłóciło spokój. Oczywiście dla pewności ważne rzeczy trzymałem mocno przy sobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#49 PostWysłany: 12 Kwi 2018 22:59 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Czy ktoś ostatnio śmigał nocnym pociągiem IC Pogoria? Z tego co wiem połączenie wykonywane jest Flirtem. Zastanawiam sie czy jechac nocnym pociagiem w piatek przed majówką. Pewnie będzie tłumnie.. Tylko właśnie. Jak z bezpieczenstwem? Brałbym 1 klase, pewnie luźniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#50 PostWysłany: 12 Kwi 2018 23:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Tak jak w kazdym pociągu?
Jechałem parę razy, ale nigdy się o tym nie martwiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#51 PostWysłany: 12 Kwi 2018 23:49 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 85
Jedyne co oprócz okazjonalnego ścisku w nocnych pociągach jest NAPRAWDĘ uciążliwe to kilkakrotne sprawdzanie biletów przez konduktorów. No litości, budzenie co dwie-trzy godziny żeby znowu sprawdzić bilety to jakieś nieporozumienie. Ktoś kiedyś się tłumaczył, że ma to zapobiegać kradzieżom "na śpiocha", ale to jednak męczarnia straszna, no i nadal złodziej ma sporo czasu w międzyczasie.

No i oczywiście palenie papierosów na korytarzach i pijackie imprezy, ale one się zdarzają okazjonalnie, a powyższe zawsze.
_________________
https://www.instagram.com/damjankarasz/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#52 PostWysłany: 13 Kwi 2018 09:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
@qbk Odnośnie kradzieży, to trzeba jak wszędzie uważać i mieć bagaż przy sobie. Nie należy zostawiać na tych półkach w przejściach między poszczególnymi członami. Na pewno komfort jazdy EZT w nocy do najwyższych nie należy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#53 PostWysłany: 14 Kwi 2018 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Dwa lata temu spędziłem majówkę na podróżach PKP i wspominam bardzo miło. W tym były dwa nocne odcinki Gdańsk - Kraków i Kraków-Zielona Góra i można powiedzieć, że wyspany wróciłem do domu ;)
Bezpiecznie, wygodnie i frajdy co nie miara.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#54 PostWysłany: 14 Kwi 2018 21:50 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Elmo Reserve napisał(a):
Jedyne co oprócz okazjonalnego ścisku w nocnych pociągach jest NAPRAWDĘ uciążliwe to kilkakrotne sprawdzanie biletów przez konduktorów. No litości, budzenie co dwie-trzy godziny żeby znowu sprawdzić bilety to jakieś nieporozumienie. Ktoś kiedyś się tłumaczył, że ma to zapobiegać kradzieżom "na śpiocha", ale to jednak męczarnia straszna, no i nadal złodziej ma sporo czasu w międzyczasie.

No i oczywiście palenie papierosów na korytarzach i pijackie imprezy, ale one się zdarzają okazjonalnie, a powyższe zawsze.

W pociągu przeszkadza ci sprawdzanie biletów? Toż to praca tego człowieka, ludzie się dosiadają i wysiadają, ponadto i drużyny konduktorskie zmieniają się w pociągach dalekobieżnych. Ja tam uważam, że oprócz sprawdzenia biletu ma to swoje plusy, że ktoś z obsługi czuwa nad pasażerami, przekaże informację czy poinformuje o przesiadkach. Kiedyś kradzieże w latach nawet 2004/2005 to była masakra w szczególności wyspecjalizowali się panowie z okolic Radomia...przeżyłem to, były to prawie tzw. "dychy" nic się nie przejmowali, obsługa pokątnie chowała się po przedziałach służbowych, reagowali po opuszczeniu ekipy na kolejnej stacji. Teraz to w pociągach nocnych to sielanka jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#55 PostWysłany: 14 Kwi 2018 21:59 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 85
Owszem, przeszkadza mi sprawdzanie w nocnym pociągu co dwie-trzy godziny. W takiej Rosji na przykład, niby "zacofanej", a sprawdzają po prostu na wejściu i potem wszyscy mają całą noc spokój.
_________________
https://www.instagram.com/damjankarasz/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#56 PostWysłany: 14 Kwi 2018 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
A ile zajmie sprawdzanie biletów dwustu osobom, które dwoma wejściami będą wchodzić do pociągu? Godzinę? I potem na każdym przystanku po kolejnym 20/40? O ile to będzie opóźniać odjazd każdego pociągu? Wolisz stać na stacji i dojechać kilka godzin później?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#57 PostWysłany: 14 Kwi 2018 22:31 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Widzę, że podróżujesz po świecie...tu nikt nie uważa Rosję za zacofaną...ale zapewne zauważyłeś, że w Rosji i innych krajach byłego ZSRR jest inny system organizacji przewozów kolejowych oraz kontroli biletów. Występują tzw. prowadnicy i są w każdym wagonie. Zato zabierają Twój bilet i oddają go po dojeździe do stacji docelowej. Nie wyobrażam sobie tego w PL. Najlepiej nie jeździć PKP jak przeszkadza ci sprawdzanie biletów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#58 PostWysłany: 14 Kwi 2018 22:31 

Rejestracja: 22 Lut 2018
Posty: 85
Jakoś w autobusach nie ma takiego problemu, wystarczy się ustawić w jedną kolejkę. Z resztą nie bardzo rozumiem dlaczego wskazanie subiektywnej uciążliwości miałoby w jakikolwiek sposób nakładać obowiązek wymyślania alternatywnych rozwiązań. Od tego są decydenci, a nie klienci, chcesz to się w to baw, ja się na tym nie znam, nie pracuję w PKP, ale mi to przeszkadza jako konsumentowi. Tobie może mniej, bo masz inne preferencje, ja mam inne i właśnie dzięki temu na rynku dostępne są alternatywy, z których zazwyczaj chętnie korzystam.
_________________
https://www.instagram.com/damjankarasz/
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#59 PostWysłany: 14 Kwi 2018 23:03 

Rejestracja: 18 Lut 2011
Posty: 185
Co do IC Pogoria,nie lepiej kupic bilet na TLK,odjezdzajacy godzine pozniej z Gdyni Glownej.
Ma wagony z kuszetkami 3 osobowymi.Roznica w cenie biletow (1 klasa IC / kuszetka TLK) rzedu 20-25zl.
I wygoda i bezpieczenstwo zapewnione.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#60 PostWysłany: 14 Kwi 2018 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Pewnie, będziemy wchodzić przez lokomotywę, a bilety przy wejściu będzie sprawdzał maszynista. Będzie jak w autobusie. A do samolotu przez kokpit gdzie zrobią to piloci.
Ile ludzi mieści się do pociągu, a ile do autobusu? Jaka jest rotacja pasażerów na wewnętrznych przystankach w pociągu, a jaka w autobusie? Banałem będzie powiedzieć, że każdy środek transportu ma swoją specyfikę. W pociągu, przy takim zagęszczeniu stacji kolejowych i tylu pasażerach ilu jeździ w Polsce, doprowadziłoby to zapewne do tego, że na każdej stacji pociąg musiałby się zatrzymywać na kilkadziesiąt minut.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group