Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lis 2017 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lis 2017
Posty: 8
Loty: 6
Kilometry: 5 735
Witam wszystkich podróżników :) W najbliższym czasie planuję wraz z dziewczyną podróż na trasie Warszawa-Zakopane wraz z powrotem pociągiem. Niestety w jedną stronę ze względu na to że oboje późno kończymy swoje prace, pozostaje nam podróż w godzinach nocnych. Żeby nie płacić dodatkowych 150 zł za kuszetki chcemy spróbować jazdy w pociągu ze zwykłymi siedzeniami. Dodam że nasz TLK jedzie bez żadnych przesiadek co nam odpowiada. Nie dokonaliśmy jeszcze kupna biletu z racji że nie zdarzało nam się podróżować nocą i mam pewne wątpliwości..
Kieruję tutaj pytanie do nocnych podróżników - Jak wygląda podróż nocą w wagonie przedziałowym? Czy spotkał się ktoś z jakąś nietypową sytuacją? I Chyba najważniejsze - czy można się wyspać? :) Proszę również o jakieś wskazówki/porady.
Pozdrawiam :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Kwi 2018 23:14, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#2 PostWysłany: 25 Lis 2017 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Podróż pociągiem w zwykłym wagonie nocą, wygląda tak samo jak podróż w dzień:) Nie ma się czego obawiać i można spokojnie się zdrzemnąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#3 PostWysłany: 25 Lis 2017 17:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Mimo wszystko trzeba być czujnym. Jest to pociąg nocny, a nie od dziś wiadomo, że jest się bardziej narażonym na kradzieże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#4 PostWysłany: 25 Lis 2017 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Tylko w zwykłym pociągu TLK(bo mówisz pewnie o nocnym pociągu Karpaty) są ośmioosobowe, „dość" niewygodne przedziały. I jeśli wszystkie miejsca są zajęte to jak dla mnie można pomarzyć o śnie, bo ścisk nie pozwala na oparcie głowy o cokolwiek czy ruszanie nogami. Jak nie siedzisz przy oknie lub drzwiach to już w ogóle masakra. Jest się ściśniętym jak sardynka w puszce w wersji na gorąco, bo nie da się normalnie obniżyć poziomu ogrzewania, jest albo zimno albo gorąco.
Ale żeby nie było, że narzekam to jeśli traficie na przedział tylko dla siebie to będzie na pewno bardzo wygodnie(tylko jeśli jedziecie w piątek to raczej na to nie liczcie) ;)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
carl.johnson uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#5 PostWysłany: 26 Lis 2017 18:19 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Po nocy spędzonej w 8-osobowym przedziale, będziesz w stanie zapłacić i 300 zł za możliwość przespania się na leżąco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#6 PostWysłany: 26 Lis 2017 18:26 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Jechalem w zeszlym roku w takim przedziale w nocy z Kolobrzegu do Gliwic.
Jesli jest pełny przrdział nie da sie nawet nóg rozprostować. Nigdy wiecej.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#7 PostWysłany: 26 Lis 2017 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
PKP to nie jest dobry pomysł, lepszy chyba polski bus ze względu że przynajmniej omijacie ryzyko kradzieży
o rozprostowaniu nóg nie ma co marzyć tu i tu.. chyba że na przystankach , to też nie jest jakaś podróż daleka 7 godzinna,
w PB kompletu może nie być , jak nie będzie to weekend wówczas możecie mieć i po 2 miejsca
inna opcja - bla bla car
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#8 PostWysłany: 26 Lis 2017 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
carl.johnson napisał(a):

Kieruję tutaj pytanie do nocnych podróżników.. Jak wygląda podróż nocą w wagonie przedziałowym? Czy spotkał się ktoś z jakąś nietypową sytuacją? I Chyba najważniejsze.. czy można się wyspać? :) Proszę również o jakieś wskazówki/porady.
Pozdrawiam :)


Mam nadzieje, ze dzis sie zmienilo, 11 lat temu jechalem ostatnim wieczorowym Intercity z Gdanska do Wa-wy 1 klasa, bylem sam w calym wagonie i po drodze zgaslo swiatlo.
Nagle pojawia sie 2 nieciekawych kolesi, mowia ze kolega wlasnie wyszedl z "sanatorium" i prosza o kase na browarka. Dalem im wszystkie drobne, jakie mialem w portfelu.
Podziekowali bardzo grzecznie i wiecej ich nie widzialem.
Innym razem nad morzem jedna Pani z Lodzi opowiadala, ze sie boi nocnych pociagow i jezdzi Polskim Busem.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#9 PostWysłany: 26 Lis 2017 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2014
Posty: 610
Loty: 80
Kilometry: 124 571
niebieski
Tak. Zmieniło się trochę przez te 11 lat.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#10 PostWysłany: 26 Lis 2017 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1518
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Ja tylko jeszcze zwrócę uwagę, że w TLK można zakupić 1 klasę, co nie drenuje kieszeni szczególnie mocno (porównując do cen np. Pendolino) a gwarantuje miejscówkę w przedziale 6 osobowym.

@dworkam
Jako doświadczony i wiekowy użytkownik PKP potwierdzam: zmieniło się, na lepsze.
@cccc
Jako podróżnikowi otwartemu na świat poleciłbym Ci skorzystać z usług TLK współcześnie, nie można żyć wyłącznie wspomnieniami i przeszłością...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#11 PostWysłany: 26 Lis 2017 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@sko1czek, ostatnio b. rzadko jestem w PL, ciesze sie, ze sie wiele zmienilo i nocne pociagi sa dzis bezpieczne. O TLK to nawet nie slyszalem, ale poczytam w internecie i chetnie skorzystam, jak bedzie okazja. ;)

@carl.johnson, wlasnie znalazlem podobny watek:

nocny-pkp-czy-polski-bus-gdzie-wiekszy-komfort,18,52050&start=0
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#12 PostWysłany: 26 Lis 2017 20:32 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 342
carl.johnson napisał(a):
Witam wszystkich podróżników :) W najbliższym czasie planuję wraz z dziewczyną podróż na trasie Warszawa-Zakopane wraz z powrotem pociągiem. Niestety w jedną stronę ze względu na to że oboje późno kończymy swoje prace, pozostaje nam podróż w godzinach nocnych. Żeby nie płacić dodatkowych 150 zł za kuszetki chcemy spróbować jazdy w pociągu ze zwykłymi siedzeniami. Dodam że nasz TLK jedzie bez żadnych przesiadek co nam odpowiada. Nie dokonaliśmy jeszcze kupna biletu i racji że nie zdarzało nam się podróżować nocą to mam pewne wątpliwości.. Kieruję tutaj pytanie do nocnych podróżników.. Jak wygląda podróż nocą w wagonie przedziałowym? Czy spotkał się ktoś z jakąś nietypową sytuacją? I Chyba najważniejsze.. czy można się wyspać? :) Proszę również o jakieś wskazówki/porady.
Pozdrawiam :)

Generalnie to nie ma się czego bać. W wielu pociągach dodatkowo są patrole policji/straży ochrony kolei. Największą niedogodnością jest nomen omen zapełnienie pociągu, bo nawet w pełnym 6-osobwym przedziale nie ma szans na sen. Z kolei w bezprzedziałowcach całą noc świeci sie światło, co też przeszkadza. Jeśli trafisz na pusty przedział to jest szansa się rozłożyć i spać, przy czym na to jest w sumie mała szansa w relacji krajowej, niemniej jednak jeśli będzie taka możliwość to warto położyć jakąś puszkę albo coś takiego przy wejściu do przedziału - wtedy wchodzący ją przewróci i może to Was obudzić. Jednakże jak już mówiłem wcześniej - bezpieczeństwo w Polsce wzrosło kolosalnie w ostatnich 10-15 latach i na dzień dzisiejszy jest wyższe niż w krajach zachodniej Europy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#13 PostWysłany: 27 Lis 2017 01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lis 2017
Posty: 8
Loty: 6
Kilometry: 5 735
Pabloo napisał(a):
Tylko w zwykłym pociągu TLK(bo mówisz pewnie o nocnym pociągu Karpaty) są ośmioosobowe, „dość" niewygodne przedziały. I jeśli wszystkie miejsca są zajęte to jak dla mnie można pomarzyć o śnie, bo ścisk nie pozwala na oparcie głowy o cokolwiek czy ruszanie nogami. Jak nie siedzisz przy oknie lub drzwiach to już w ogóle masakra. Jest się ściśniętym jak sardynka w puszce w wersji na gorąco, bo nie da się normalnie obniżyć poziomu ogrzewania, jest albo zimno albo gorąco.
Ale żeby nie było, że narzekam to jeśli traficie na przedział tylko dla siebie to będzie na pewno bardzo wygodnie(tylko jeśli jedziecie w piątek to raczej na to nie liczcie) ;)


Dokładnie to ten pociąg, tyle że podróż z czwartku na piątek ;)
Mało pocieszające jest to że prawdopodobnie tak będzie jak napisałeś, więc chyba przesiądziemy się na PB :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#14 PostWysłany: 27 Lis 2017 11:56 

Rejestracja: 02 Sty 2016
Posty: 141
Jedźcie Polskim Busem ;)

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,12711746/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#15 PostWysłany: 27 Lis 2017 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Kilkanaście, dwadzieścia lat temu rzeczywiście jazda nocnym pociągiem przypominała Dziki Zachód. Sam kiedyś pod Częstochową, jadąc jeszcze jako dzieciak zostaliśmy prawdopodobnie uśpieni i okradzeni. W dodatku kolejarze często byli w zmowie z rabusiami - na YT można obejrzeć dokument:

. Dziś, przynajmniej patrząc na policyjne statystyki to niebo a ziemia. Jedyne, jak pisano wcześniej, problemem może być ciasnota i brak komfortu.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
carl.johnson uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#16 PostWysłany: 27 Lis 2017 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lis 2017
Posty: 8
Loty: 6
Kilometry: 5 735
Dużo razy zdarzało mi się jechać PKP, ale nigdy nocą. Spodziewałem się ze strony TLK że może mają ochronę na trasach nocnych, lub jakieś swoje procedury gwarantujące większe bezpieczeństwo.. A tu nic.. Jedziemy PB bo szkoda się na darmo stresować czy denerwować ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#17 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:23 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 237
Loty: 159
Kilometry: 191 817
niebieski
Ja jeździłem ostatnio kilka razy nocymi pociągami i potwierdzam opinie poprzedników: najgorszy to jest tłok w 8-osobowym przedziale.

Na waszym miejscu pojechałbym dzień później pociągiem TLK o 5.20 WAW - Kraków Główny (jedzie 2:53), przyjazd o 8:06, a potem autobus do Zakopanego. Przyjedziecie trochę później, ale nie zmarnujecie dnia ;)
(po całej nocy w pociągu, przyjazd około 6 rano, tułanie się po mieście aż do check-inu i potem odsypianie = słaby początek wyjazdu)

Ja za każdym razem jak postanawiam oszczędzić i jechać po nocy, to zawsze żałuję ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#18 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Kupcie sobie 1 kl. będzie to złoty środek między kuszetką a 2 kl. Cena nie jest wiele wyższa a komfort i owszem. W I kl. macie 6 os. przedziały i zamiast dzielonej kanapy są oddzielne fotele dla każdej osoby i więcej miejsca na nogi, bo przedziały są większe.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#19 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:41 

Rejestracja: 05 Gru 2010
Posty: 140
Jechałem w październiku TLK nocą i 2 klasą. W przedziale obok popijawę mieli kibice wracający z meczu. W moim spał jeden już kompletnie "zmęczony". Jemu było wygodnie, reszcie pasażerów już nie. Nigdy więcej. Następnym razem tylko pierwszą klasą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Podróż PKP nocą
#20 PostWysłany: 27 Lis 2017 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2015
Posty: 67
Loty: 91
Kilometry: 139 677
Z mojego doświadczenia jak już zauważyli przedmówcy najważniejsze jest obłożenie, po 13h w pełnym 8 osobowym przedziale, stwierdziłam, że nigdy więcej :D Ale nawet jak udało mi się trafić na pusty w miarę przedział, czyli możliwość rozłożenia się na całym siedzeniu, nie udało mi się nigdy wyspać... Szczerze polecam wagony sypialne, zupełnie inny komfort, od biedy kuszetki, choć to nie to samo. Z drugiej strony raz w zwykłym przedziale trafiło mi się fajne towarzystwo do rozmów, więc akurat brak snu nie był problemem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 61 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group