Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Cze 2016 19:30 

Rejestracja: 26 Lip 2014
Posty: 13
Witam,
miałem ostatnio nieprzyjemność lecieć obok otyłego pasażera. Ciało tego faceta dosłownie "wlewało się" na moje siedzenie pod i nad podłokietnikiem. Na domiar złego lot odbywał się i tak ciasnym turbośmigłowym samolotem LOTu.

Nie wszczynałem dyskusji z załogą, bo lot był krótki (WAW-WRO) i stwierdziłem, że wytrzymam. Niemniej nie było to komfortowe przeżycie, bo siedziałem na boku swojego fotela, a moja noga była cała spocona, bo "oblewał" ją tłuszcz nogi współpasażera.

Czy mogę w takiej sytuacji domagać się interwencji załogi lub reklamować usługę po rejsie? Czy mogę żądać zmiany miejsca na inne wolne miejsce w tej samej klasie? Nie wyobrażam sobie jednak długodystansowego lotu w takich warunkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 30 Cze 2016 19:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Cytuj:
Czy mogę żądać zmiany miejsca na inne wolne miejsce w tej samej klasie?

A dlaczego sam się nie przesiadłeś?
Góra
 Profil Relacje PM off
kemot lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 30 Cze 2016 19:38 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Q400 nie jest taki straszny.
Miałem kiedyś podobną przygodę w Dreamlinerze United - Dash lotu oferuje dużo więcej miejsca niż 787 United z ludźmi upchanymi jak sardynki.
Na szczęście był to jakiś lot krajowy , bo kilka godzin w takich warunkach byłoby trudno wytrzymać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Cze 2016 19:40 

Rejestracja: 26 Lip 2014
Posty: 13
boots napisał(a):
A dlaczego sam się nie przesiadłeś?

1. Samolot był chyba pełen (nie widziałem wolnych miejsc w zasięgu wzroku, ewentualnie w klasie premium/biznes).
2. Nie wiedziałem czy mi wolno (skoro miejsca są przydzielane) - krótko mówiąc nie znam swoich praw :(
3. Samolot był i tak opóźniony, a zależało mi żeby jak najszybciej być we Wrocławiu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Cze 2016 19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
goofy napisał(a):
ewentualnie w klasie premium/biznes

Q400 nie ma zadnej z tych klas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Cze 2016 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 132
Oczywiście, że ma biznes (w postaci przedzielenia kabiny kotarą), ale nie na krajówkach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Cze 2016 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Mowimy tu o locie WAW-WRO, dlatego tak napisalem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Cze 2016 19:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Cytuj:
Samolot był chyba pełen (nie widziałem wolnych miejsc w zasięgu wzroku

W takim razie nie rozumiem pytania:
Cytuj:
Czy mogę żądać zmiany miejsca na inne wolne miejsce w tej samej klasie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Cze 2016 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2015
Posty: 132
goofy napisał(a):
Czy mogę żądać zmiany miejsca na inne wolne miejsce w tej samej klasie?


Nie musisz żądać. Wystarczy spytać/ poprosić o możliwość zmiany miejsca na inne i załoga nie będzie robić problemów - wskaże Ci gdzie masz się przesiąść lub powie, żebyś sobie wybrał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Cze 2016 19:56 

Rejestracja: 26 Lip 2014
Posty: 13
boots napisał(a):
Cytuj:
Samolot był chyba pełen (nie widziałem wolnych miejsc w zasięgu wzroku

W takim razie nie rozumiem pytania:
Cytuj:
Czy mogę żądać zmiany miejsca na inne wolne miejsce w tej samej klasie?


Pierwsza część cytatu to odpowiedź na posta @boots,a drugi fragment to kawałek uogólnionego pytania - co mogę zrobić, czego mogę oczekiwać w takiej sytuacji.
@Pawel_T @Micha-ek Dzięki za dygresję, koratka chyba była, ale z pewnością odsłonięta. To mnie zmyliło. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Cze 2016 23:24 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Poczytaj http://loyaltylobby.com/2016/05/25/reader-question-person-of-size-obese-passenger-spills-into-my-seat-what-to-do/.
Powolanie sie na kwestie bezpieczenstwa moze cos pomoc jesli samolot nie byl pelny aby zostac przesadzonym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Lip 2016 01:04 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 183
Pamiętam dziwny lot wizzem kilka miesięcy temu. Miałem miejsce pośrodku, przyszedłem pierwszy, siadłem. Po chwili pojawiła się pasażerka bardzo słusznych gabarytów, która zajęła miejsce przy oknie. Zaniepokoiłem się, ale nic, czekam dalej. Za moment... przychodzi kolejna kobieta, jeszcze zacniejszej budowy i siada od przejścia. Poczułem się jak w środku kanapki... Naprawdę kiepska perspektywa kolejnych ponad 2 godzin. Poszedłem do stewarda i pytam dyskretnie czy mogę zmienić miejsce. I tu mały szok, bo łobuz mi nie pozwolił. A teraz najzabawniejsze: jeden z pasażerów, niewątpliwie pod wpływem % lub środków o podobnym działaniu, przez całą podróż usiłował (nie całkiem bezpodstawnie) wmówić temu stewardowi, że jest gruby - w efekcie po wylądowaniu opuścił pokład jako pierwszy w towarzystwie dwóch gentlemanów ze straży granicznej...

Pozytywną stroną tego osobliwego lotu okazało się zachowanie moich sąsiadek. Okazuje się, że jak się bardzo chce to można siedzieć w taki sposób, żeby zminimalizować dyskomfort współpasażerów. Można być uprzejmym, nie zabierać podłokietników, nie olewać otoczenia. Szacunek dla nich.
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 01 Lip 2016 07:50 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Taka mała historyjka, która w sumie pośrednio dotyczy wątku ale nawiąże w jednym miejscu do latania. Ze 3 lata temu podjechałem na basen w swoich regionach.
Wchodzę do sauny, siedzi jeden gość, siadam kolo niego. Bylem na oko ze 3 razy mniejszy od niego i wg mnie lekkim ch. ważył ponad 200 kg.
Sauna z 3 pólkami, my na drugiej, każda następna z osób, która próbowała wejść, wychodziła z założenia że całość jest już zajęta i odpuszczała:)
To już nawet nie była otyłość tylko kalectwo. Zaczynamy konwersacje, gość mi zaczyna opowiadać historie swojego życia. Nie miał skończone 36-40 lat.


Nie mniej jednak, mimo swoich gabarytów, humor go nie opuszczał i wiedział że sam sobie jest winien.
Ponieważ lubił sobie wypić a jak wypił to lubił sobie tłusto zjeść a na kaca potrafił zjeść np 3 opakowania ptasiego mleczka:>
to bardzo szybko słuszne rozmiary osiągnął.
Lekarz po konsultacji mówi: że może mu podwiązać żołądek (czy jak to tam się medycznie fachowo nazywa).
Ale mus się Pan ograniczać i diametralnie zmienić swoje życie kontynuuje lekarz.
Znaczy co?? mam nie pić wódki? ;), no, nie. Panie doktorze nie ma takiej możliwości ;) i tego typu historie...

I teraz nawiązanie do latania, gość opowiada dalej, że dorobił się nie małych pieniędzy, ale co z tego ;)
jak go żadna linia nie chce go wpuścić na pokład nawet z dodatkowymi fotelami (w sumie to nie wiem jakie są przepisy kilogramowe/miejscowe w tej kwestii).
Z resztą on by się w ekonomicznej raczej w żaden fotel nie wcisnął i to już nawet nie chodzi o jego komfort ale przede wszystkim o względy bezpieczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 01 Lip 2016 08:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
W zeszłym roku lecąc Iberią do Rio z Madrytu trafiło mi się miejsce przy oknie. Obok mnie został ulokowany pasażer większej wagi. Nie planowałem z racji tego proszenia o zmianę miejsca itp bo jednak sam jestem szczupły więc nie czułbym aż takiego dyskomfortu z tego tytułu, ale jak się okazało pasażer obok sam poprosił o zmianę miejsca tak żeby mógł mieć obok siebie wolne miejsce. Dużo gorsza była podróż powrotna (lot nocny z Sao Paulo do Madrytu) gdzie cały lot! siedzące za mną dziecko płakało, wrzeszczało i skakało po fotelu nie dając nikomu spać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group