Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Sty 2023 16:25 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 136
Skąd
  • Polska, Szwecja,Wiedeń, Norwegia

Dokąd
  • Nowa Zelandia, Azja, Ameryka Południowa

Data wylotu
  • 20.06.2023

Data powrotu
  • 04.07.2023

Długość pobytu
  • kilka tygodni

Bagaż
  • Bagaż podręczny

Liczba pasażerów
  • 2

Sam znalazłem
  • Nowa Zelandia 5000zł/os.przez Londyn

Dodatkowe informacje
  • Cześć,

    Szukam pomysłu na wyjazd poślubny, ślub mamy w czerwcu tego roku i chciałbym na nim dać w prezencie bilety na podróż mojej świeżo upieczonej małżonce w ramach podziękowania za zarażenie mnie podróżniczym bakcylem :D

    Podróżujemy bardzo budżetowo, często bez bagaż rejestrowanego, przerabialiśmy już loty z przesiadkami np. w FCO (Teneryfa) jak i ARN (USA) jak i długie dojazdy autobusem (Paryż), więc wszystkie takie pomysły są jak najbardziej w porządku. Liczy się dla nas głównie cena. Termin wyjazdu nie jest tak istotny, chcę przekazać bilety na weselu, ale lot może być na ten lub przyszły rok.

    Co do miejsc to Ona marzy najbardziej o Nowej Zelandii i o Azji w której nie byliśmy wcale. Myślę, że spodobałaby się jej również Ameryka Południowa.

    Z góry dzięki za propozycje, proszę o proponowanie budżetowych linii z racji, ze na inne nas nie stać. Zdaję sobie sprawe, że kierunki o którym wspominam są jednymi z tych droższych.

    Kilka naszych przykładowych podrózy dla porównania (cena za osobę RT):

    Islandia -> 120zł/os
    Gruzja -> 125zł/os
    USA -> 850zł/os
    Paryż -> 30zł/os
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 25 Sty 2023 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1560
HON fly4free
Tak drogo lataliscie RT?

A wracając do tematu. Z budżetem dycha na 2 os na same loty i możliwością kilku tyg to możesz spokojnie zrobić trip po Azji zaczynajac w BKK a kończąc na Bali.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
mery333 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Sty 2023 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Ok. 2500 PLN za bilet do Azji płd-wsch. i potem miesięczna włóczęga z ew. lotami na miejscu,
Nowa Zelandia przez miesiąc nie będzie budżetowa.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mery333 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 25 Sty 2023 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
mery333 napisał(a):
Długość pobytu: kilka tygodni

proszę o proponowanie budżetowych linii z racji, ze na inne nas nie stać.


Poważnie? Chcesz zrobić kilkutygodniowy trip po Azji, Ameryce Południowej czy Nowej Zelandii i ograniczasz się tylko do tanich linii? Przy całościowym koszcie wyprawy bilet lotniczy będzie jedynie niewielkim ułamkiem tej kwoty. Określ budżet swojej podróży. Przy kilku tygodniach w drodze, to ja go szacuję na 10-20k na osobę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
mery333 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Sty 2023 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@elwirka może będą spać na couchsurfingu, jeździć stopem... jedzenie po kosztach w Azji to spokojnie za 20zł/2 os na dzień - wtedy te bilety to duża część budżetu ;)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mery333 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Sty 2023 10:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
No cóż znam forumowicza (ba admina) gdzie miesiąc poślubny odbył w Nowej Zelandii (słynny deal za 1000 pln z Pragi) a spali w pokojach hostelowych :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Sty 2023 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Cały czas nie wiemy ile autor chce przeznaczyć na podróż - określił tylko, że ma być budżetowo.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Sty 2023 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
A ja myślę, że autor tematu chce po prostu błysnąć na własnym weselu przed małżonką i gośćmi taniutkim biletem lotniczym w dalekie i egzotyczne miejsce;-) A finansowanie wyprawy będzie z kopert od gości. Stąd te przykłady cen:
Islandia -> 120zł/os
Gruzja -> 125zł/os
USA -> 850zł/os
Paryż -> 30zł/os
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Sty 2023 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1560
HON fly4free
Hostel w NZ jest droższy niż 5* na Bali... ;) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 25 Sty 2023 10:48 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Budżetowo ale trochę mniej zielono a bardziej górzyście pomyślałbym o północnych Indiach, Ladakh, dolina Spiti (loty do DEL), Nepal KTW-AUH-KTM.
Ewentualnie południe Am Południowej i loty z EU.
Budżetowo można zrobić północną Norwegię - Lofoty, przepiękne miejsce, z namiotem albo kamperem + trochę żarcia z domu ;) To co wydasz na bilety do NZ w NO przeznaczysz na podróż.
Pytanie czy chcesz zrobić wrażenie biletem czy miejscówką ? ;)

@mery333
Sprecyzuj dokładniej Wasze oczekiwanie poza tym,że to ma być NZ ;)
No i budżet na loty 5tys/os to nie jest budżetowo :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mery333 lubi ten post.
mery333 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Sty 2023 11:26 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 136
Dziękuję za tak duży odzew. Już precyzuję :D

Zależy mi na tanich lotach dlatego, ze z tym mam największy problem. Jeśli chodzi o oszczędzanie na miejscu na noclegach i jedzeniu to jestem w stanie sam to ogarnąć, bo już na pewno sporo się na ten temat pisało na tym forum.

Na Islandii spaliśmy w aucie, które zresztą wynająłem za pół ceny od miejscowych Polaków, w USA przeważnie to było kempingi, wydaliśmy ok 4900zł/os. licząc wszystkie koszty za 17 dni na miejscu (5 stanów samochodem). Używam też couchsurfingu, przez co poznaliśmy sporo ciekawych ludzi.

Jesteśmy tego typu podróżnikami, że jedziemy za okazją, jak się nadarzy tania okazja, to najpierw kupujemy bilety a potem załatwiamy urlopy w pracy itd. :D

Kierunek nie jest ważny, ale chciałbym żeby był to jakiś dalszy wyjazd, dlatego wspomniałem o Azji, Ameryce Południowej lub Nowej Zelandii. Chcę zapłacić tym razem więcej bo to wyjątkowa okazja. Dziękuję za wszystkie rekomendacje!

Co do budżetu, myślałem o podobnym do tego w USA ok. 5k/os. za 2-3 tygodniowy wyjazd. To wykonalne?

@MTalma bardzo podoba mi się Twój pomysł. Czy mógłbym prosić o wskazówki jak kupić tanie loty do Bankoku?

@Tomo14 czy masz na myśli, ze przez miesiąc nie będzie można kupić tanich lotów do NZ? Mogę ewentualnie poczekać dłużej i kupić loty np. w marcu jeśli faktycznie to robi różnicę

@elwirka co do finansowania kopertami i zabłyśnięciem przed gośćmi - nie myślałem o tym w tym sensie, nasi znajomi już dawno wiedzą o tym jak tanio potrafimy podrózować, nie czuję potrzeby się tym chwalić, nie brakuje nam też pieniędzy na wyjazd tak żebyśmy musieli go finansować z kopert ;) Jesteśmy tego typu osobami, które nigdy nie były na all inclusive a na wyjeździe dają sobie taki wycisk ze po powrocie dopiero naprawdę odpoczywają :D

@jar188 dziękuję za pomysł z Norwegią to brzmi super, ale jest do wykonania w dowolnym momencie, akurat tanie loty w obrębie Europy potrafię znaleźć sam. Co do Ameryki Południowej, jak tanio kupić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Sty 2023 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
NZ zimą to chyba też tak sobie pomysł w mojej ocenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Sty 2023 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1560
HON fly4free
@mery333

To jest długie układanie takiej trasy. Mogę później coś wybrać ciekawego.

W zależności od standardu, który chcecie utrzymać w lotach to możecie polować na AUH/DXB i stamtąd uderzać w Azję lub lecieć do niej. ;)

Polecam też przełożyć podróż na listopad/grudzień.

EDIT:

Sprecyzuj długość pobytu taką maks i min.
Góra
 Profil Relacje PM off
mery333 lubi ten post.
mery333 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 25 Sty 2023 12:09 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 136
Co do standardu lotów -> latamy zawsze tylko z podręcznym, robimy pranie na miejscu itd. cena jest ważna i żeby się nie rozleciał w trakcie :D

Czas pobytu -> 10 do 21 dni na miejscu. Rozważaliśmy też wyjazd na dłużej i pracę na miejscu, ale obecny pracodawca się nie chce zgodzić..

Czas wyjazdu -> podałem jakieś daty bo były wymagane, wyjazd nie musi być nawet na ten rok, ale chcę kupić bilety przed czerwcem jeśli jest taka szansa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Sty 2023 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1560
HON fly4free
@mery333 tutaj macie podróż na 3,5 tyg za ok 5k zł za os ;) Taki przykład składaka.

Przy czym Azja to ok 1600 zł tylko, Każde multi-city na trasie EU-BKK-DPS-EU zbije Wam cenę na os. ;)

Załącznik:
map.gif
map.gif [ 21.78 KiB | Obejrzany 3305 razy ]

Załącznik:
MIX-Asia.PNG
MIX-Asia.PNG [ 56 KiB | Obejrzany 3317 razy ]


Ostatnio edytowany przez MTalma, 25 Sty 2023 13:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
14 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 25 Sty 2023 13:19 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 71
Loty: 76
Kilometry: 167 601
Jezu jakie to dobre! Jak się nauczyć tak dobrze składać multicity? @MTalma
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Sty 2023 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
@etnomalczik wystarczy pomysł, wyszukiwarka lotów i Excel;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 25 Sty 2023 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1560
HON fly4free
Złożenie tego zajęło mi pół godziny. Optymalizacja cen na long-haula pewnie by zajęła drugą, ale nie mam na razie czasu i ochoty by szukać głębiej. ;)

Aaaa, ewentualnie rozważcie AirAsia Super+ ticket redemption ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
etnomalczik lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 25 Sty 2023 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1560
HON fly4free
Proszę nie łączyć ;)

Poniżej macie kółko na wrzesień i po powrocie możecie iść do pracy rano w poniedziałek ;) Równo 3 tyg.
Tutaj czynnikiem głównym jest CDG-Dżakarta.
4K kółko po Indonezji ;)

Załączniki:
map.gif
map.gif [ 18.36 KiB | Obejrzany 3168 razy ]
MIX-Asia.PNG
MIX-Asia.PNG [ 19.14 KiB | Obejrzany 3168 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mery333 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 26 Sty 2023 10:44 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 136
@MTalma dziękuję bardzo za ogrom Twojej pracy i doświadczenia które widzę powyżej. Zaskoczyłeś mnie, liczyłem, że dostanę wskazówkę jak kupić tani lot np do BKK a potem już resztę będę musiał ułożyć sam, a dostałem gotowe, przemyślane plany podróży! Dziś po pracy siądę do tego na porządnie.

Kilka pytań organizacyjnych z racji, że zupełnie przekracza to mój poziom zaawansowania w lataniu na ten moment:

- czy loty powinienem bookować bezpośrednio na stronach przewoźników jak wymienione w kolumnie airlines, czy to zależy od linii? Jakąś wyszukiwarkę lub OTA polecacie szczególnie do lotów w Azji?
- przy tylu lotach bookowanych jako jedna podróż, jak podchodzić do kolejności bookowania? Nie ma problemu z tym, ze zanim dojdzie się do bookowania ostatnich lotów to ceny się już zmieniają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group