Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Afryka na 21-35 dni
#1 PostWysłany: 15 Mar 2022 19:55 

Rejestracja: 29 Cze 2018
Posty: 13
Poszukuję pomysłu na Afrykę na 21-35 dni, ewentualnie wycieczki łączonej (np. jakaś wyspa & Afryka) przy czym:
1) budżet max 15 k/osobę;
2) nie lubię plaży na dłużej niż na dwa dni.
3) jak już leżę na plaży, to dobrze byłoby mieć wodę o temperaturze wyższej niż 25 stopni. Dłużej niż na dwa dni zniosę tylko w przypadku świetnych warunków do snorkelingu i wody w granicach 29 stopni.
4) mam opór wrażliwy żołądek - pomimo niejedzenia na straganach dotknęła mnie już zemsta Montezumy, klątwa Sułtana, co potrafi wyłączyć mnie z wycieczki na kilka dni. Zupełnie przyzwoicie za to zniosłam Tajlandię. Zależy mi na znośnych warunkach gastronomicznych;
5) chce zobaczyć safari oczywiście;
6) uwielbiam atrakcje ekstremalne;
7) to ma być podróż poślubna, więc dobrze byłoby spać choć częściowo w fajnych warunkach

Myślałam nad Kenią - ale ok, pojadę na tygodniowe safari (Wielka Migracja) i co dalej?
Myślałam nad RPA & Namibią, ale zastanawiam się czy te dwa kraje uda się zobaczyć sensownie w taki okres czasu - za RPA przemawia budżetowość podróżowania, winnice, Kapsztad, za Namibią self driving safari w samochodzie z napędem 4&4, widoki. Partner mówi, że sama Namibia nudna, ja martwię się że RPA za zimne XD
Na Covid się nie patrzę, mam nadzieję, że ograniczenia do czasu podróży znikną :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 15 Mar 2022 20:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Rozumiem, że małżonka nie ma żadnych oczekiwań?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Mar 2022 21:28 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Ze względu na 4 ) i 7) proponowałbym RPA ( w ramach 5) park Krugera) , ze względu na 6) dorzucliłbym Victoria Falls / Livingstone + Chobe (w ramach 5).

Z wyrobieniem się w 1) z duża ilością 5,6,7 będzie ciężko.

Ad 3 - w RPA 29 nie będzie , bliżej tej wartości będzie w Mozambiku (piękne plaże , ale jednak nie polecam na pierwszą podróż do Afryki).
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
lowe_krowe uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Mar 2022 22:17 

Rejestracja: 29 Cze 2018
Posty: 13
boots napisał(a):
Rozumiem, że małżonka nie ma żadnych oczekiwań?
Przyszły małżonek nie chce żeby było nudno :p
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 15 Mar 2022 22:22 

Rejestracja: 29 Cze 2018
Posty: 13
jasiub napisał(a):
Ze względu na 4 ) i 7) proponowałbym RPA ( w ramach 5) park Krugera) , ze względu na 6) dorzucliłbym Victoria Falls / Livingstone + Chobe (w ramach 5).

Z wyrobieniem się w 1) z duża ilością 5,6,7 będzie ciężko.

Ad 3 - w RPA 29 nie będzie , bliżej tej wartości będzie w Mozambiku (piękne plaże , ale jednak nie polecam na pierwszą podróż do Afryki).
Myślałam nad raftingiem rzeką Zambezi
Góra
 Profil Relacje PM off
agnieszka.s11 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 15 Mar 2022 22:38 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
boots napisał(a):
Rozumiem, że małżonka nie ma żadnych oczekiwań?

Jak widać ma i to spore, dlatego bierze sprawy w swoje ręce :P Przy takiej żonie małżonek z pewnością nie będzie się nudził , o ile wszystkiemu podoła ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Mar 2022 23:19 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
lowe_krowe napisał(a):
jasiub napisał(a):
Ze względu na 4 ) i 7) proponowałbym RPA ( w ramach 5) park Krugera) , ze względu na 6) dorzucliłbym Victoria Falls / Livingstone + Chobe (w ramach 5).

Z wyrobieniem się w 1) z duża ilością 5,6,7 będzie ciężko.

Ad 3 - w RPA 29 nie będzie , bliżej tej wartości będzie w Mozambiku (piękne plaże , ale jednak nie polecam na pierwszą podróż do Afryki).
Myślałam nad raftingiem rzeką Zambezi


Rafting jest super ( nie jest to Dunajec - do WW5) , do tego jetboat, bungie z mostu ,swingi, river raid helikopterem , paralotnia i na pewno dodali parę owych atrakcji. Problemem moze być tylko 1) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Mar 2022 00:22 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
Tanzania + Zanzibar jesli chodzi o safari i plaze (ale bez snorkowania)

sytuacje ekstemalne to polecam RPA, centra duzych miast wieczorem i noca ;)

bardziej europejsko jesli chodzi o kuchnie i noclegi, to pewnie Reunion i Mauritius, ale bez safari
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Mar 2022 00:34 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
lowe_krowe napisał(a):
Poszukuję pomysłu na Afrykę na 21-35 dni, ewentualnie wycieczki łączonej (np. jakaś wyspa & Afryka)


1.) Namibia z Botswaną plus Zimbabwe

2.) RPA z Mozambikiem

3.) Madagaskar plus Mauritius.

Nie powinno być nudno.
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Mar 2022 00:49 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 974
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Najważniejsze to kiedy chcecie jechać w podróż poślubną.
Rafting na Zambezi to mega przeżycie, ale w kwietniu i maju niedostępne z uwagi na zbyt wysoki poziom wody.
Jak na pierwszą podróż do Afryki to zdecydowanie RPA + Botswana lub Zimbabwe. Za Zimbabwe przemawiają Wodospady Wiktorii, rafting i Park Narodowy Hwange (brat Chobe po drugiej stronie granicy). Za Botswana przemawia delta Okawango, pustynia Kalahari i Park Narodowy Chobe z największa populacją słoni na świecie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Rafał Marschall lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 16 Mar 2022 22:14 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
lowe_krowe napisał(a):
jasiub napisał(a):
Ze względu na 4 ) i 7) proponowałbym RPA ( w ramach 5) park Krugera) , ze względu na 6) dorzucliłbym Victoria Falls / Livingstone + Chobe (w ramach 5).

Z wyrobieniem się w 1) z duża ilością 5,6,7 będzie ciężko.

Ad 3 - w RPA 29 nie będzie , bliżej tej wartości będzie w Mozambiku (piękne plaże , ale jednak nie polecam na pierwszą podróż do Afryki).
Myślałam nad raftingiem rzeką Zambezi
Kiedy chcesz lecieć? Rafting na Zambezi nie jest dostępny cały czas, zależy od opadów i związanego z tym poziomu wody. Najgorzej jest w trakcie i tuż po porze deszczowej.
Gdy jest bardzo niebezpiecznie to nie ma raftingu, a jak jest tylko trochę niebezpiecznie na Zambezi to rafting startuje dużo dalej od wodospadow bo inaczej to zacytuję miejscowego:"commercial suicide" a oni się na to nie zgodzą.
Poza tym gdy jest wysoki poziom wody to jest wtedy naprawdę ostro na Zambezi - z doświadczenia to wiem, omal się nie utopił jeden z kolegów, nasz sternik go wyłowił w ostatniej chwili z głębi wody.
Ja płynąłem na raftingu w pod koniec kwietnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 17 Mar 2022 10:34 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
malawita napisał(a):
lowe_krowe napisał(a):
Poszukuję pomysłu na Afrykę na 21-35 dni, ewentualnie wycieczki łączonej (np. jakaś wyspa & Afryka)


1.) Namibia z Botswaną plus Zimbabwe

2.) RPA z Mozambikiem

3.) Madagaskar plus Mauritius.

Nie powinno być nudno.


Nie polecałbym Madagaskaru i Mozambiku na pierwszą podróż (i to poślubną0 do Afryki - do samodzielnej turystyki to wymagające kraje. No chyba , że pobyt ma się ograniczyć do resortów:)

Do tego radzę (niezależnie od opcji wybranej) dokładnie policzcie budżet. Jakieś 12k na miesiąc(po odliczeniu biletu) to nie jest wbrew pozorom dużo, szczególnie przy obecnym kursie dolara. Pewnie spokojnie starczy na super wczasy, ale aktywne podróżowanie po Afryce jest drogie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Mar 2022 11:31 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 510
niebieski
lowe_krowe napisał(a):
6) uwielbiam atrakcje ekstremalne;


Autorka wątku uwielbia atrakcje ekstremalne. :D
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Mar 2022 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Ale to na osobę. Za 25k na miesiąc powinno się spokojnie dać dużo zrobić, no chyba, że połowę czasu chcą spędzić na safari i Kilimandżaro.

Na pierwszą podróż do Afryki to polecałbym jednak RPA i okolice. Wynajęcie samochodu jest dość tanie, a safari można zrobić własnym samochodem i to w kilku parkach. Będzie to dużo tańsze niż pełne safari w Kenii czy Tanzanii.

W samym RPA bez problemu można miesiąc spędzić, choć nie polecam Cape Town i okolic naszym latem, bo tam jest deszczowa, jesienna pogoda. Natomiast można zaliczyć Lesotho, Eswatini i zajrzeć do Botswany. RPA jest o tyle fajne, że noclegi są dość tanie, szczególnie jak się podróżuje w więcej osób. Spanie w namiocie na dachu dużo taniej nie wyjdzie.

Ewentualnie polecałbym pokręcić się 2-3 tygodnie w okolicach JNB, a potem np. polecieć do VFA i tam spędzić kilka dni.

Albo zrobić tak jak ja pierwszy raz w czarnej Afryce - start w Kigali, goryle (ale teraz nie w Rwandzie bo za drogo), Uganda (tu można goryle, Park Murchisona), safari w Kenii (Masai Mara, Nakuru, Amboseli), przejazd do Dar, Zanzibar (wbrew pozorom jest na nim sporo atrakcji) i tu skończyć. Trasa na miesiąc, kasy może wystarczy.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
matbob1990 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 17 Mar 2022 12:18 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ciągle chyba nie wiemy, kiedy miałby być ten wyjazd.
Na pierwszy raz w Afryce ja też polecałbym RPA, ale jeżeli będzie to nasze lato, czyli ich zima, to rzeczywiście może być zimno. Jak byłem w lipcu, to temperatura w okolicach Johannesburga spadała w nocy to +3 stopni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group