Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Sie 2018 22:18 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
czy jest tu ktoś kto szczepił dziecko poniżej drugiego roku życia przeciwko żółtej gorączce-febrze?
Wybieram się w październiku na Zanzibar (przesiadka w Dubaj), dziecko aktualnie ma 1,5 roku. Już nie chodzi czy obowiązkowe czy nie, ale o skutki uboczne, czy lepiej nie szczepić czy szczepić.
Pytam, bo dzwoniłam dziś do dwóch lekarzy od medycyny podróży- jeden za głowę się złapał, że takie małe dziecko chce szczepić, że to żywa szczepionka, że takie skutki uboczne, zaburzenia neurologiczne itp, a drugi to się mnie tylko zapytał, co jest w ulotce- jeżeli można w tym wieku szczepić to ok.
Teraz to już sama nie wiem co robić, wyjazd za 1,5 miesiąca- szczepić czy nie? ktoś miał doświadczenie w tym temacie z takim małym dzieckiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 18 Sie 2018 08:22 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Szczepionka jest zarejestrowana u dzieci powyżej 9 miesiąca życia. Także teoretycznie można ją zastosować.
Po tej szczepionce obserwuje się, choć rzadko, poważne działania niepożądane. Częściej narażone są na nią osoby po 60 roku życia, kobiety w ciąży/karmiące i dzieci między 6-9 miesiącem życia (bezwzględnie przeciwwskazana jest poniżej 6 miesiąca).

ALE w Tanzanii nie ma ryzyka żółtej gorączki (https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinatio ... e/tanzania ) - więc nie szczepiłbym i tyle, dylemat rozwiązany ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Sie 2018 22:36 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Chyba tak byłoby lepiej. Dobrze znalazłam w internecie, że jak przesiadka w Dubaju to nie muszę mieć obowiązkowej żółtej książeczki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group