Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Sty 2015 22:06 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Faktycznie, wyszły mi takie same kwoty. Trochę chore ;) hahaha!

Ale mam juz radę. Na szybko znalazłem lot dla 2 osób z NY do Fort Lauderdale - to jest tuż na północy Miami. Lot Jetblue airlines bagaż w cenie. 448$ Z podatkiem. Dużo możliwości. To jest najtaniej ale cena zależy od godziny wylotu i lotniska. Z NY latają z LGA, EWR, HPN to juz dalej i JFK. Cena baaardzo dobra moim zdaniem. Daty wziąłem takie jak ty podałes na wynajem auta. Brałbym ta cenę od zaraz. Taniej nie bedzie a może być i drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#22 PostWysłany: 06 Sty 2015 00:00 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
Kierując się Waszymi radami, postanowiliśmy odpuścić tym razem Boston. Pewnie dalibyśmy radę, ale byłoby sporo komplikacji. A zatem lecimy do Nowego Yorku. Zwiedzamy go w 4 pełne dni, w nocy 4/5 dnia bierzemy autobus do Waszyngtonu. Docieramy tam przed 6 rano. Po 2 nocach w DC, lecimy do FLL. Na Florydzie spędzamy 8 dni. Ostatniego dnia lecimy do JFK i stamtąd do Europy.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 06 Sty 2015 01:15 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
I to jest bardzo rozsądne. Zobaczysz jak to sie w USA odbywa/podróżuje. Potraktuj ta wyprawę jak rekonesans przed zwiedzeniem prawdziwej dzikiej Ameryki i tyle.

A i zobaczysz wszystko jak trzeba. Czasu masz dużo. Dwie noce w DC to trochę mało ale Floryda tez kusi ;) powodzenia i miłej podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Sty 2015 01:37 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
No właśnie tak musimy to potraktować. Niestety ograniczony urlop i nieświadomość USA spowodowały,że lecimy tylko na 2 tygodnie. Polecisz w jakich okolicach szukać nocleg w DC by było przystępnie i W miarę blisko atrakcji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 06 Sty 2015 01:38 

Rejestracja: 26 Lip 2012
Posty: 53
Zastanawiam się czy nie lepiej jest zrezygnować w Waszym przypadku z Bostonu na rzecz Filadelfii, którą macie po drodze do Waszyngtonu.
10-letnią wizę już macie (a to istotna część low-costowego wyjazdu) a bilet do NY co roku za 1200 zł, więc chyba nie ma sensu pędzić przez Stany na zapalenie płuc, by wrócić na czas na JFK.
Pamiętam jak w ubiegłym roku zastanawiałam się gdzie na drugi tydzień - Las Vegas i przy okazji narty, czy Floryda. Po przeglądnięciu widoczków doszłąm do wniosku - piękne plaże, przyroda i ... betonowa dżungla. Tak wiec wybór padł na Meksyk - Jukatan, który okazał się bosko piękny nie tylko przyrodniczo, ale także architektonicznie i kulturowo (np. Chichen Itza, Tulum...) a kosz podobny.
W lutym powtórka trasy: 3 dni NY a potem Jukatan (może uda się wyskoczyć na 2-3 dni do Belize) .
Lot i hotel w Cancun (to raczej baza do wypadów) lub w Playa del Carmen na 10 dnito koszt od 450$ za osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 07 Sty 2015 20:50 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
joel napisał(a):
No właśnie tak musimy to potraktować. Niestety ograniczony urlop i nieświadomość USA spowodowały,że lecimy tylko na 2 tygodnie. Polecisz w jakich okolicach szukać nocleg w DC by było przystępnie i W miarę blisko atrakcji?


Tu niestety za bardzo nie pomogę bo nocując w DC śpię u siebie :) ale kilka rad mogę dać:

1. Trzymaj sie zdala od Anacostia i ogólnie rejonu south-east. Biali tam nie zaglądają a ci co juz to robią pewnie sa świadomi ryzyka. Podejrzewam ze żaden taksówkarz cie tam tez nie zawiezie z troski o ciebie właśnie.

2. Hotele w centrum sa drogie ale nie wiem jaki masz na to budżet i jakie masz wymagania (ja np mam tak ze nie nocuje w hotelach poniżej 120$ za noc. Nie mowię tego żeby sie wyróżniać, po prostu jest to moja dolna granica wg mojego standardu. Oczywiście promocja gdzie normalnie doba jest po 200$ a ja wyrwę coś na booking.com np za 80$ jest nie do pogardzenia).

3. Jesli dalej od centrum to szukaj czegoś w okolicy metra. Dojedziesz wszędzie.

4. Możesz szukać czegoś np w stanie Virginia lub Maryland ale tam gdzie dojeżdża metro. Virginia jest tańsza od Marylandu bo to w nim - na północ od DC sa najlepsze dzielnice.

5. Nocując w centrum zaoszczędzisz na dojazdach bo mimo ze USA wielkie jest to okolice Mall gdzie jest praktycznie wszystko to co turysta zobaczyć musi można zrobić na piechotę.

Może ktoś jeszcze ci poda kilka tipow na nocleg w DC.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 07 Sty 2015 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Ja spałem w apartamentowcu State Plaza Hotel, płaciłem za pokój dwuosobowy (2x queen) 119USD. Hotel jest dobrze położony, praktycznie 10 minut pieszo od Monumentu Lincolna i The Mall.
Niestety nie wiem czy Twój budżet przewiduje takie noclegi i jakie są ceny obecnie. Ale sam apartamentowiec polecam bo wszędzie z niego blisko (chodziliśmy tylko pieszo, samochód stał na parkingu hotelowym).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Sty 2015 00:21 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
Rozglądam się właśnie za takimi hotelami przy metrze. Te w centrum drooogie ;/
State Plaza Hotel na moje daty to $231 za nocleg. Ale lokalizacja super.
Znalazłem inny oddalony od centrum, niedaleko stacji metra U Street 120/dobę. Choć jeszcze się rozejrzę się na innych stronach hotelowych.
Lx13, przerażasz mnie z tymi Twoimi opisami... W tej Anacostii taki Sajgon? Matko, dzielnica stolicy tak rozwiniętego kraju, a taksówki tam nie chcą jeździć ? ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Sty 2015 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
W każdym aglomeracji w USA znajdziesz taką dzielnicę do której nikt normalny nie zagląda, zwłaszcza po zmroku. No chyba, że to Detroit, to wtedy nikt tam w ogóle nie zagląda :P
Góra
 Profil Relacje PM off
casper.slonina lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 08 Sty 2015 01:31 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Stary, żeby długo nieszukac masz tu z Wikipedia:

The quadrant is notoriously known by many Washington, D.C. metropolitan area residents as being plagued by a consistently high crime rate, relative to the rest of the city. Public transit facilities are frequently targeted for vandalism. The Washington Post reported in 2003 that rock attacks on public buses were so common that bus drivers were instructed to wear safety goggles while traversing a few neighborhoods in the quadrant.[4]

I dalej: http://en.m.wikipedia.org/wiki/Southeas ... ngton,_D.C.

Ja pamietam jak autobusy jeżdżące tam były normalnie okratowane jak te policyjne ;)

Ogólnie jest zle. Od dziecka mnie tak nauczono w domu i szkole ze tam to nie i nie ma dyskusji. Oczywiście byłem, sprawdziłem, wróciłem i żyje, ale nie byłem sam tylko z takim kwadratowym kolega pochodzenia afrykańskiego którego babcia tam mieszkała. Nawet on zamknął drzwi w aucie od środka.

USA na porządnie = drogo. Taniej = daleko od centrum lub w nieciekawej okolicy. Można tez zwiedzać ekstremalnie np mieszkać w RV i myć sie w walmartach jak nie złapią. Dla każdego coś dobrego. Welcome to USA.

Późno dziś. Zobaczę jutro i może coś sensownego znajdę na necie. A ten state plaza w takiej cenie to bym brał i sie nie zastanawiał tzn za 120 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 08 Sty 2015 17:39 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 431
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Jezeli planujesz noclegi w DC to najtaniej jest w weekendy. Wiele razy spałem w Hyatt-ach (np. Arlington lub Crystal City) w okolicach 100 USD. Sprawdzaj stawki AAA. W podobnych cenach był hotele Sheraton i Hiltona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 08 Sty 2015 20:34 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
Crystal City i Arlington to juz Virginia. Dużo tansza od samego centrum DC. To co zyskałsz na noclegu stracisz na dojazdach do miejsc głównych atrakcji. Jesli juz tam to tylko w okolicy metra. Przynajmniej dojazdy nie bedą trwały wiecznie.

Ale ogólnie to kolega dobrze radzi. Tez uważam ze budżetowo wyjdzie chyba najkorzystniej.

Mała ciekawostka. Transport do i z tych rejonów jest zatłoczony w dwie strony tak samo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 09 Sty 2015 00:14 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
O kurcze, wiedziałem,że w miastach w Stanach za bezpiecznie nie jest, ale że taki 3 świat w stolicy to się nie spodziewałem :?
Dzięki za porady, jeszcze szukamy czegoś na obrzeżach centrum. Pozostaje nam zaakceptować ceny i już ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 09 Sty 2015 18:41 

Rejestracja: 14 Paź 2012
Posty: 32
joel napisał(a):
O kurcze, wiedziałem,że w miastach w Stanach za bezpiecznie nie jest, ale że taki 3 świat w stolicy to się nie spodziewałem :?
Dzięki za porady, jeszcze szukamy czegoś na obrzeżach centrum. Pozostaje nam zaakceptować ceny i już ;)

Bez przesady, nie można popadać w skrajności. Na Manhattanie wieczorem czułem się bezpieczniej niz u mnie we Wrocławiu ;)
Ale co do Waszyngotnu to trochę prawda, nie wiem ile kolega @Lx13 mieszka już w stolicy, ale rozmawiałem z rodowitymi waszyngtończykami (?) i teraz i to tak jest super miasto. To co tam się działo jeszcze na początku lat 90 to jakaś masakra była, i to praktycznie w bliskim sąsiedztwie Kapitolu czy Białego Domu :D
_________________
Fotografia Architektury
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 12 Sty 2015 21:41 

Rejestracja: 06 Lip 2014
Posty: 709
Loty: 251
Kilometry: 641 741
niebieski
a ja potrzebuję porady kogoś kto zna parki rozrywki koło San Francisco; czy warto, a jeśli tak to który wybrać: California's Great America w San Jose czy Six Flags Discovery Kingdom w San Francisco; dodam, że nie chodzi o dzieciaków, tylko bardziej o atrakcje dla dorosłych w stylu rollercoaster itp. Z góry dziękuję za radę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Sty 2015 23:37 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
To proste - tylko Six Flags.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukasz666 lubi ten post.
lukasz666 uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 13 Sty 2015 00:55 

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 5
Tutaj znajdziesz wiecej informacji jak zaplanowac zwiedzanie Nowego Jorku, bardzo przydatny blog z praktycznymi wskazowkami:
https://littletownshoes.wordpress.com/2 ... ego-jorku/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 13 Sty 2015 03:17 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 787
niebieski
joel napisał(a):
No właśnie tak musimy to potraktować. Niestety ograniczony urlop i nieświadomość USA spowodowały,że lecimy tylko na 2 tygodnie. Polecisz w jakich okolicach szukać nocleg w DC by było przystępnie i W miarę blisko atrakcji?


przecież ceny hoteli są cenami danej chwili, więc zazwyczaj niewiele to wnosi

znalazłem swoją starą rezerwację:
Capitol Skyline Hotel | Washington DC (owszem kopułę było widać z oddali)
Guest(s) 3 | Night(s): 2
Adults: 2, Children: 1 (age: 16)
Room description: Standard Hotel - 2 double beds - Free Wireless Internet
Special Offer:
Complimentary Parking and Daily Breakfast for 2
wyszło $103 za dobę po kodzie rabatowym i jeszcze $3 Orbucks do zwrotu, trzecie śniadanie za uśmiech na recepcji,
darmowy bus do kilku miejsc w okolicach Mall, niski sezon - koniec lutego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 19 Sty 2015 22:41 

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 42
Dziękuję wszystkim za pomoc. Mniej więcej zaplanowana wycieczka. Pozostaje powybierać co dokładnie pozwiedzać. Zabieram się za czytanie o miejscach. Więc pewnie za jakiś czas znów będę pytał ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Sty 2015 01:14 

Rejestracja: 10 Cze 2014
Posty: 241
To podziel sie jak zes to rozplanował? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group